Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czymozn

Mozgowe porazenie dzieciece?

Polecane posty

Gość MAMA DOMINIKA
Badania były dobre nic nie wyszło , ale Dominik nie miał porażenia z wylewu, tylko po żółtaczce niedotlenienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak bylo w wieku 5 mcy a co pozniej ? w koncu zaczal przewracac sie na boki , pwlzac ,.czy nie ?? cwiczylas z nim od kiedy ? mam na mysli rehabilitacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Ćwiczony był od 6 miesiąca życia. Nie pamiętam od kiedy zaczął się przekręcać na boki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
dziewczyny wytlumaczcie mi po co sie tak nakrecacie. nie lepiej wydac 150 zl isc do neurologa a nie leczyc dziecko na kafeterii? ja sama do neurologa poszlam choc lekarz mowil jak pani chce niech pani idzie i nie czekalam na skierowanie poszlam prywatnie bo na co tu czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Na rehabilitacji uczył się pełzania , ale nie miał tej przmienności raz jedna noga raz druga ciągnął się na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
moj synek od 7 tyg byl rehabilitowany do 9 mies potem mial basen ale ja za tym chodzilam zanim dostalam rehabilitacje na nfz to prywatnie chodzilismy koszt 80 zl 30 min bobath i nie niemialam na to kasy ale musialam wykabinowac i robilam wszystko bo na nfz to mozna czekac tak samo z lekarzami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12wdfss
moj kuba w ogole sie nie podciagal na raczkach zeby glowe podniesc pamietam jaki byl placz mial bardzo slabe miesnie ramion klatki i brzucha a po rehabilitacji nie to dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Najlepiej wziąść skierowanie do poradni rehabilitacyjnej ,tam lekarz rehabilitacji obejrzy dziecko i będzie wiedział czy potrzebna rehabilitacja . Do neurologa w tym wypadku szkoda czasu i pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
tez sie wystraszylam... dzieci nie daja pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
że tak sie wtrącę porażenie u Dominika mogło nastąpić i w związku z dużym wcześniactwem i po wysokiej bilirubinie we krwi, nie hemoglobinie hemoglobina sie rozpada, płodowa hemoglobina, a wątroba nie radzi sobie z tą ilością to jest tzw. tłuszczobilirubina i ona może wytrącić sie w mózgu powodując nieodwracalne zmiany mam w rodzinie dwoje dzieci z porazeniem jedno wcześniak, drugi, matka paląca i pijąca w ciąży, ciężki poród

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Mowila, ze neurolog niepotrzebny, dziecko jest leniuszkiem. Rehabilitujemy miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Podwyszona hemoglobina powoduję niedotlenienie w mózgu , u Dominika na pewno po żółtaczce. Ja nie piłam nie paliłam . Chodziłam na wykłady polsko - niemieckie jak syn miał 5 lat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
chodze do poradni pedagogiczndej. 2 razy w tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ależ oczywiscie, ja Ciebie przecież nie obwiniam, bardzo współczuję takiej sytuacji ja tylko napisałam jak u mnie w rodzinie było, zeby dziewczyny sie nie martwiły, napewno nie paliły w ciąży a tak hgb nie sama w sobie podwyżsozna jest pzryczyną, ale jej za duży rozkład w wątrobie, co powoduje, ze bilirubina wkracza do krwi nie wydalona, a czasem do mózgu robi się właśnie transuzje krwi, które mają pomóc, wam być moze pomogły, a jedynie wcześniactwo mogło sie przyczynic do porażenia, ale kiedyś medycyna rządziła sie innymi prawami, teraz trochę innymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
A jak wyglada raczka w fige? i czy w pozycji na brzuszku Dominiś też ma jedną rączkę opuszczoną? Czyli jakbym podniosla pod pachy mojego Tomka, to nie moze krzyzowac nozek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
Czyli podwyzszona bilurbina powoduje porazenie? Moj synek ma bilurbine ponad norme - ostatnio 2.83, przy normie do 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czymozn- Ty nadal sprawdzasz bilurbine synkowi mimo ze ma juz 5 miesiecy ?? ja po wyjsciu ze szpitala po porodzie nigdy nie sprawdzalam .... dlon w fige to z zacisnieta w fige .... i od miesiaca 2 razy w tyg rehab cwiczy z dzieckiem w tej poradni - fajnie ..my co 1,5 mca chodzimy do rehab ona oglada malego i ewentualnie daje cwiczenia dotychczas tylko raz nam dala zeby 2 tyg vojta cwiczyc ale ja sama w domu .. asiamt a co.jesli dziecko rodzi sie z dosc niska hemoglobina ale bilurbine ma wysoka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to.krzyzowanie nozek sprawdza sie dopiero u 9-cio mies dziecka podniesiony pod raczki nie moze krzyzowac nozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bilirubina musi przekraczać 15 mg, zeby można było powiedzieć, że jest groźna dla zdrowia, może być przy tym odwodnienie lub infekcja dziewczyny nie nakrecajcie się, spokojnie, bo dzieci też to odczuwają a jeśli noworodek ma niską hgb to świadczy o anemii, szybkim rozpadzie hgb, wątroba sobie wtedy wogóle nie radzi co w rezultacie moze być równe z wysokim poziomem bilirubiny czy miałaś anemie w ciąży? i wiem, macie konflikt w głównych grupach krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to krzyzowanie nóg sprawdza sie w pionie dziecka, a nie jak np. krzyżuje leżąć, bo mój młody też czasem krzyżował na leżąco, a porażenia nie widać poza tym mocno opiera nóżki na palcach stóp i w tym czasie krzyżuje nogi, o to może chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czymozn
ale caly czas? moj zaciska kciuk, ale czasem ma tez luzno..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Duży palec zaciśnięty w czterech paluszkach ,lub paluszek wciśnięty pod palec wskazujący ,a środkowy to figa . Dominik teraz tez rękę ma zaciśniętą w figę . Ręce teraz trzyma normalnie jak leży , ale ma 22 lata , to tylko u małych dzieci te odruchy są . Dzieci leżące na brzuchu nie mają tych odruchów . Dominik w wieku ok roku cały czas oglądał ksiązki , teraz jest w drugiej kl szkoły policealnej technik informatyk. Dziewczyny chore czy zdrowe przecież to dziecko. Mimo że jest na wózku nie chodzi i muszę go dźwigać ,ale zawsze byłam szczęśliwa że go mam to jest moja duma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA DOMINIKA
Dzieci stają na paluszkach nie na całej stopie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiedziałyście, ze o niedotlenieniu moze świadczyc za wysoki poziom hemoglobiny w badaniu? takze selene, u was nie był wysoki, więc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×