Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Gość Mamawrzesniowa
Dzien dobry:) Ja rozkoszuje sie poranna kawa i cisza:). Bruno i tata spia. Hicary-wspolczuje tych pobodek... Z czasem na pewno bedzie lepiej, musicie przetrzymac :). Dzidziusie juz tak maja;). Gdy moj jest placzliwy to mierze mu temperature, tak na wszelki wypadek, aby sie uspokoic... :). Tez tak robicie? My Bruna nie zostawiamy samego, zeby sie wyplakal albo wyzloscil, tylko od razu reagujemy. Nie wiem czy to dobrze, bo czytalam o roznych metodach wychowawczych...:) . My lecimy na kazde zawolanie malego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Brzuch mnie boli, dostalam miesiaczke, nareszcie bo troche mi sie spozniala i mialam lekkiego stracha:). Musze poszukac jakis tabletek przeciwbolowych, mam nadzieje, ze znajde:D. Jestem zmeczona, dziecko wymaga nieustannej uwagi a tu jeszcze sprzatanie, gotowanie, wychodzenie na spacer z psem, pranie..itd. Moze jestem zle zorganizowana ale nie mam czasu dla siebie i nawet prysznic biore w biegu. Dobrze, ze ma dlugie wlosy, ktore da sie spiac w kucyk, bo inaczej chodzilabym wiecznie rozczochrana:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Hickary-no dokladnie, tez mi sie tak wydaje.. A powiedz, boi sie obcych, czy chetnie idzie do nich na rece, usmiecha sie? Czy w ich wieku juz mozna bac sie obcych i plakac do mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalezy od obcego - w wiekszosci przypadkow sie boi i placze, ale sa ludzie, ktorym daje sie wziac i do ktorych sie usmiecha mimo, ze widzi ich pierwszy raz lub dawno nie widziala. Przykladem jest babcia, ktora byla u nas w 6 tygodniu zycia, a teraz w 22 - od razu ja uwielbiala. Ja dzis meza wysle na spacer, musze ogarnac... ale jestem spiaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też pobudki co chwilkę, wcześniej jak dałąm smoczka to spałą dalej a od kilku dni tylko cyc i już. Dziś z 6 razy chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłane. Moja tez wczesniej tolerowala smoa, teraz tylko cycek. Na pewno zabki. Gratka, wyslane. Ide spac, mala przysnela...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Mam kupione sloiczki jablko z bananem i ziemniaczki z marchewka ale sie troche cykam i chyba dam mu dzis znow jablko z marchewka. A kiedy wprowadza sie gluten? W piatym miesiacu? I to ta k po pol lyzeczki kaszy mannej dziennie? Dzis robie poledwiczki wieprzowe z sosem kurkowym. Gotuje na jedno danie, albo zupe albo drugie, bo bym z dwoma daniami sie nie wyrobila. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Czy wasi mezowie wam pomagaja? Jesli tak, to co konkretnie robia?:) Moj maz robi zakupy (ja wcale), czasem gotuje czy robi kanapki i pomaga w opiece nad Brunem ( nosi go, bawi sie, usypia, kapie, przytula, godzinami gada do niego). No i to tyle... Sprzatania sie nie dotknie, pieluch nie zmienia... Pranie i sprzatanie jest wylacznie na mojej glowie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z bananem nie ryzykowałabym póki co, ponoć dzieci po bananach mogą mieć zaparcia. W ogóle jak widzę co zawierają słoiczki niektóre po 4 miesiącu to szczęka opada ze zdziwienia...winogrona, brzoskwinie itd. Za dużo nowości jak dla mnie. Ja tam wolę ściśle według tego co mówi pani doktor :) Mój partner robi wszystko, od sprzątania, przez gotowanie po zmienianie pampersów niezależnie od zawartości :D Tylko że ja nie lubię jak on sprząta bo potem wszystkiego szukam bo jest w innych miejscach niż ja chowam itp, muszę potem pytać się go co chwila o coś, ale fakt faktem jak on posprząta to nie ma do czego się doczepić :D Ooo jedyne czego nie robi to nie puści pralki, bo on nie wie jak te ubrania dzielić i w ogóle co do czego, gdzie proszek gdzie płyn jak program ustawić i bla bla bla hehe ale to mu już mogę darować no :) 1 Weszłam na konto nk, zakochałam się w Wiktorii oczętach! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej po bananie nic, a ma baaaardzo wrazliwy zoladek... A dziekujemy za komplement o oczkach. Dziewczyny, podpisujcie fotki, nickiem czy swoja stopka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, ja dopiero dziś do Was się odzywam ale u mnie czas dla siebie to luksus, starsza daje mi tak popalić. Dziś mąż przejął Natalę, pojechali na salę zabaw, spacerek i zakupy, więc ja się rozkoszuję ciszą;-) jakie to miłe dla uszu;-)...................................................... Obejrzałam foto na nk, same śliczności, też zaraz wrzucę jakieś fotki moich gwiazdek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może jakie są jeszcze obiadki bez marchewki i dyni? Bo póki co tak to u nas wyglada: - marchew - nie - dynia - nie - jablko - nie - szpinak - tak - ziemniak - tak - banan swiezy - tak - banan z morela - tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy mogę się dołączyc? Choc miałam termin na 4 wrzesnia urodziłam pod koniec sierpnia, ale na innych forach wszedzie jestem jako wrzesniowka wiec jesli moge to się przylanczam :) Jestem mamą 5 miesiecznego synka, który ma skaze białkową i atopowe zapalenie skory. Jestem w nim zakochana, jest przesłodki, usmiechniety, choc czasem daje popalic :) Wprowadzam zupki od 2 tygodni i roznie z tym, synus ma czasem po niektorych wysypke, takze sprawdzamy dalej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a jak tam wprowadzanie, co moze a co nie? Ja chyba zrobie testy, wszedzie jest marchewka.. i co teraz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary a może spróbuj sama coś przygotować? Ja np. ze słoiczka podaję marchewkę a jabłka raz tak raz tak. Jak mi ktoś już kupi te jabłka w słoiczku to podam. Marchewkę muszę bo mały w sumie jest alergikiem i chodzi o to, żeby nawożonych rzeczy mu nie podawać. Najlepiej jak się wybierzesz do pediatry ;) najlepiej będzie wiedzieć co robić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Agraffka-witaj i bardzo serdecznie zapraszamy:) A powiedz, czym objawiaja sie te dolegliwosci dzdzi, jak wyglada taka wysypka, jakie sa objawy, robilas jakies spec. Testy? Dziewczyny, co ja slysze...jakas mala miss tu jest? :D Potem dam maila, bo musze sama zobaczyc te male slicznosci wasze.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma wysypkę - taką jakby błyszczącą chropowatą skórę (niabiału nie jadam), boli ją brzuch i wymiotuje - po marchewce i dyni. :/ Testów nie robiłam, chyba się przejadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamawrzesniowa
Hickary-no pewnie, ja tez na twoim miejscu polecialabym do lekarza i na testy...zdrowie malutkiej jest najwazniejsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Widziałam maluchy na nk. Są prześliczne! Dagusia - ale Twoja starsza ma super włoski! O pomyliłam się w liczbach hehe, ale mimo wszystko, uważasz, że różnica wieku jest ok? ....... Hickary - Wiktoria ma śliczne oczęta. Może to skok rozwojowy, albo ząbki,że tak często wstaje. A gdzie śpi? ........wrzesniowa mama - Super obiadek :) u mnie też lampka się świeci prawie całą noc. Nie wiem, czy w Polsce jest coś takiego, ale ja tutaj kupilam takie coś co się wtyka do lampki i dzięki temu mogę światło w tej lampce rozjaśniać lub ściemniać, więc w nocy daję minimalne światło, żeby tylko małą było widać. Mierzę małej temperaturę tylko wtedy, gdy podejrzewam, że może mieć gorączkę. Reaguję na jej płacz, ale zdarza się, że np jak idzie spać i popłacze to ją przetrzymuję, żeby zasnęła. Jednak, gdy ten płacz trwa za długo to reaguję. Przy dziecku to wszystko jest robione w locie, ale grunt, żeby się zorganizować. Ja jestem cały czas sama i posprzątam i ugotuję, zakupy sama robię, pranie - w zasadzie wszystko sama robię. Mąż bardzo rzadko mi pomaga. .....Moja już się boi obcych ludzi, nawet często płacze u taty, bo wiadomo jest ze mną cały czas,a z nim rzadko. Już jak skończyła 3 miesiące to zaczęła płakać. Dagusia - dzięki :) ........ Gluten wprowadza się w 5 miesiącu, ale ja poczekam do conajmniej 6, nie spiszy mi się. Tu macie fajna stronke http://www.mamazone.pl/artykuly/male-dziecko/karmienie-i-dieta/2012/wprowadzanie-glutenu.aspx .... Tak jak pisałam wcześniej mąż się mało zajmuje dzieckiem, bo remontuje nasz dom. Ale raz w tygodniu wieczorem, gdy on wraca z pracy, to wtedy ja idę do pracy i on się zajmuje małą. ALbo jak czasem wyskoczy mi ekstra praca, to też on z nią siedzi po swojej pracy. Robi przy niej wszystko, oprócz kąpania i kładzenia spać na noc. A tak w domu jak go poproszę to: wyniesie śmieci, zmyje gary, odkurzy, umyje podłogę, zrobi zakupy, przełoży pranie z pralki do suszarki - ale to wszystko też bardzo rzadko. Za to co często robi dla nas kanapki wieczorem, gdy mała już śpi i co niedziela robi dla nas śniadanie. ....Hickary jak twoje dziecko jest uczulone na jakiś produkt to kiedy dajesz go ponownie? .... Agrafka witamy! Dziewczyny ja mam poważny problem z moją Anią. Od ponad tygodnia miała czerwone policzki i pupę. Zmieniłam jej proszek, płyn do kąpania, odstawiłam nabiał. Zaczęła mieć szorstką skórę na nogach i rękach, a wczoraj jeszcze gorzej się jej zrobiło! Skora na policzkach zrobiła się bardziej czerwona sucha, wyskoczyły jej plamy na brodzie, a jak ją kąpałam to zobaczyłam na lewym przedramieniu, ze ma pełno czerwonych krostek! Poważnie się przestraszyłam. Wczoraj nie dałam jej nic do jedzenia oprócz mego mleka. A do tej pory wprowadziłam raz dziennie enfami, kleik kukurydziany i marchewkę. Muszę to wszystko odstawić i zobaczyć co dalej z małą. Dziś już jest troszkę lepiej. Policzki mniej czerwone, ale chropowate, tak samo rączka. Chyba muszę iść do lekarza. Tak samo oczka - troszkę czerwone i sine pod nimi i trze o nie rączkami. Czy któraś wie, co to może być??? I jak się objawia skaza białkowa? Bo muszę sprawdzić, czy ona ma uczulenia na te nowe pokarmy co wprowadziłam czy na mleko krowie? Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, nie mogę dodać foto na nk, niewiem co jest grane..................... Cześć Agraffka, im nas więcej tym weselej........................................ KIP nie znam się na skazie, ale Twoja mała ma chyba wszystkie książkowe objawy, wizyta u pediatry pewnie to potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turkuc moze sprobuj jutro dodac zdjecia, a moze limit transferowy juz wyczerpany? I widze, ze u Ciebie jest 2,5 roku roznicy. Czy to dobra roznica wg Ciebie? Czy starsze jest zazdrosne? Hickary - zobaczylam teraz na zdjeciu u Ciebie, ze Twoja Wiktoria tez ma takie czerwone plamy na czole nad nosem. Moja Ania tez ma cos podobnego od urodzenia i lekarka mówiła, że do do roku czasu powinno się wchłonąć. A Ty czy pytałaś się o to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość synusiowa
mogę dołączyć?? czytam tamto forum i faktycznie ciężko dołączyć do nich. mam synka z 11, waga 3400, cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mala spi u siebie w lozeczku - ale nawet branie do naszego lozka nie dziala... Tak, to naczyniak plaski, zniknie, juz jest bledszy. Moj maz tez mial - z tym ze taki8ego wypuklego jakby narosl i tez sie wchlonal do roku. Nie ma obaw, wiele dzieci to ma. Co do nk - transfer jest, mozna dodawac :) Nie podaje ponownie jak cos ja uczula, zrobie testy IgE i zdecyduje co dalej. jak wyjdzie uczulenie na marchew, to gotuje sama...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K.I.P a czy to nie naczyniak plaski? Przepraszam ale nie widze zdjec bo nie mam dostepu. Moja Zuzia ma na karku troche wyglada jak uszczypniecie- dzisiaj było czerwiensze niz zawsze a ponoc powinno blednac i wkoncu zniknac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie też jestem wrześniową mamą. Czy mogę dołączyć. Lidka urodziła się 15 września sn 3250kg, 58cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Chętnie do Was dołączę. Nasz synuś urodził się 24.09 - 5 dni po terminie. Dzisiaj po kąpieli zasnął sam!!! Zawsze go musiałam bujać w foteliku albo na rękach a dziś zasnął przy karmieniu ale przebudził się przy odkładaniu do łóżeczka, pół godziny bawił się rączkami i zasnął :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×