Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Witam mamuśki :) u nas wiosna się robi na całego. Cieszę się bo już mam dosyć tej zimy. Pytałyście o kilka rzeczy ( nie pamiętam kto o co) z tego co pamiętam Moja też się krztusi piąstek nie zaciska kąpię codziennie ( po pierwsze uwielbia kąpiele a po drugie atopowa skóra musi być nawilżona, kąpię w oliatum baby a potem smaruję emulsją cetaphil) karmić zamierzam ile się da nawet 2 lata, starszą karmiłam 10,5 miesiąca, przestałam przed świętami Bożego Narodzenia bo miałam już dosyć tej diety. Potem żałowałam ale trudno. ciemieniucha powraca jak bumerang ale to też oznaka alergii więc walczę dałąm małęj kleik an moim mleku i strasznie jej smakowało, pobudek też mniej bo ok 3-4. Szykuję sie do urodzinek mojej Martynki, we wtorek ma a w przyszły weekend robimy imprezkę. Jejku to już 4 lata, kiedy to zleciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! U nas nocka jak zwykle rewelacja :) do 7 pospaliśmy z przerwą na 5 minut o 6 na podanie lekarstw. O 7 Wojtek sobie pojadł i spał jeszcze do 9 :) Czasami to się zastanawiam kiedy w końcu da mi popalić za te piękne nocki hehe Dagusia Mój synek też ma atopową skórę i powiem Ci, że dla mnie Emolium jest znacznie lepsze niż Oilatum i chyba nawet trochę taniej wychodzi :) Ja mam do smarowania maść robioną na receptę na tą skórkę jego. Dobrze, że robione leki i maści są refundowane bo w przeciwnym razie to bym niezłą kasę zostawiała w aptece :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamaania- urodzil sie z grafitowymi oczami i dlugo mial nieokreslony kolor oczu. Ja mam oczy jasnoniebieskie a maz piwne,,,,no coz, gdzies pisalam, ze Bruno to caly tata :). Twoj synus tez jest slodziak i przystojniak :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratka- tez mam synusia bezproblemowego i zastanawiam sie, czy aby jak beda mu szly zabki, to nie da mi w kosc w nocy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. O kurde ale wam zazdroszcze tych nocek, nasza wyglaądała jak zwykle pobudka co 40 min po prostu jak dla mnie tragedia. Może coś się zmieni jak zacznę wprowadzać stałe pokarmy. Za to jak naje się w nocy to w dzien znów taki głodny nie jest. Mój mały miał ciemieniuszke, to tak na ok godzinkę przed kąpaniem nasmarowałam masłem głowę na to torebka foliowa i czapeczka, po kąpaniu tak intensywniej wycierałam pieluszką tetrową i odpukać nawrotów nie ma :-) Mój mały w ciągu dnia śpi w wózku (gdzie go usypiam), a w nocy ze mną. A karmić zamierzam do roku, a czy się uda to zobaczymy. U nas pogoda dziś paskudna, wieje przeokropnie. I ciśnienie też chyba niskie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamaAnia, a czemu tyle roznych kontroli? My wlasnie wrocilismy z bioderek, wszystko na szczescie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna U nas już się zaczynają ząbki, Wojtuś za dnia jest dość niespokojny często, jak już wszystko wykluczam a on dalej marudzi to pozostają tylko zęby. Sąsiadka ma 10 miesięczniaka i zajrzała mojemu do buźki i mówi, że u góry na pewno ząb już idzie zwłaszcza, że jak mu się w jednym miejscu dotknęło łyżeczką to aż się wzdrygnął i skrzywił... 1 Mały już po marcheweczce, teraz ma drzemkę, ale za niedługo ubieram go na spacer :) Dzisiaj możemy dłuugo pospacerować bo u nas też wiosennie dziś :) Nareszcie chodniki będą przejezdne! uff Musiałam kupić inny wózek niż miałam na początku i pożałowałam swojego wyboru, no ale już trudno, odwrotu nie ma heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia- moj tez drzemeczki w ciagu dnia ma w wozku, bo tak go usypiam. Na noc przekladam z wozka do lozeczka, ktore stoi przy naszym lozku w sypialni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja tez spi - serio sie naprawilo, bo kiedys spala po 8 h na dobe. Teraz 10-11 w nocy i okolo 2-3 w dzien. tylko, ze moja juz starsza niz wiekszosc :) ja sprzatam - dziewczyny, jak czysto macie w domu? jakbyscie mialy teraz polozyc dziecko do pelzania na podlodze, to bez oporow? bo ja niestety tak czysto nie mam. Chociaz non stop sprzatam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja usypia przy piersi, tylko i wylacznie. Pozniej przekladam ja do lozeczka. Ma swoj pokoik i albo spimy we dwoje u niej w pokoju - z mezem, albo my w drugim pokoju, a ona sama, albo ja sama u niej, jak pozaluje meza ze musi tyle wstawac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagusia widze ze Twoj maluszek tez ma atopowa skore, a starsza córa tez miała? Jesli tak napisz czy z tego wyrosła, bo mam nadzieje ze moj synus wyrosnie z tego.... A mozesz powiedziec czym smarujesz, piszesz ze cetaphil - znalazlam przede wszystkim do mycia twarzy wiec chyba nie to? Tak mi go szkoda :/ U nas tez wiosennie az sie chce zyc :) My po spacerku, obiadku i teraz maluszek spi a ja korzystam z chwili :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Hickary u mnie czysto jest tylko na chwile, bo maz remontuje dom, wiec szybko sie brudzi i jest wszedzie pyl - to wyobraz sobie, jak czesto musze latac i sprzatac. Moja mala Intesuje sie laptopem i chetnie by z Wami popisala :) Wczoraj wieczorem wyskoczyly jej krostki na buzii albo to od pomidora albo od herbatnikow. Ponawiam pytanie: Czy Wasze dzieci maja staly plan dnia? I co robia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja ma taki słabo stały, ale jakieś tam elementy są. 7.30 - 8.30 - pobudka. Karmienie, przewijanie, chwila z gołą dupką. ok 9 - ja jem śniadanie, a ona siedzi przy mnie w huśtawce. Ogarniam , zmywam - ona bawi się grzechotkami (wciąż na hustawce) ok 10 - ja robie make upa, biore prysznic, a ona smiga z golym tylkiem na kocyku ;) Koncze, to bawimy sie grzechotkami, cwiczymy Domana, mata, etc. (to, co kiedys pisalam, nie chce mi sie juz wymieniac znowu ;) ) przewijanie w miare potrzeb - zwykle robi grubsza afere ;) ok 11 - 12 karmienie, przewijanie, spacer lub wyjscie na rehabilitacje (mamy tam 40 min piechota w jedna strone, wiec wychodzi jak spacer), tam cwiczymy godzine. Spi na spacerze, jak spacer jest rotszy to dosypia w domu, ja sprzatam, odpoczywam, czytam, etc. W osrodku karmie i przewijam (jest taka specjalna salka) ok 15 jestesmy w domu - mala je obiad ze sloiczka, pozniej ja gotuje obiad dla mnie i meza, ona w zaleznosci od nastroju, albo mi towarzyszy - mam ja w nosidle, albo bawi sie na macie czy na lozku - kocykiem, jak na filmiku. 16 - 19 - zabawy. Okolo 17 je deserek, zapija cyckiem. Przewijanie ze 2 razy. 19.30 - 20.30 - kapiel, czytanie ksiazeczek, bajki do sluchania, teatrzyk cieni lub cos tam na wyciszenie. Karmienie. 21 - 22 - zasypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agraffka16 tak starsza też miała i wyrosłą, ogólnie z pokarmowki wyrosłą, jedynie mleka zwykłego krowiego nieprzetworzonego nie może. Ja mam cetaphil emulsję do twarzy i ciała , a na te suche plamki mam emolium krem specjalny. Starszej to najbadziej pomagało, Dominice też pomaga. Ona ma na łokciach i udkach te plamki, teraz po emolium zeszły Niestety ścisła dieta musi byc, zero przypraw, żadnej wegety, jak najmniej konserwantów itd. będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my też mamy stały plan dnia ale opiszę póżniej bo jakieś krzyki są i muszę okiełznać te potworki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno wlasnie zasnal... Tata z nim tanczyl a potem robili samolot i fruwali nad moja glowa:). Cos mnie dzisiaj boli glowa, chyba cos z cisnieniem. Dagusia-sliczne masz coreczki a starsza ma piekne wlosy, wow!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie bylam na nk i podziwialam Wasze dzieci :) Hickary - Twoja mala ma takie sliczne ubranka, gdzie je kupujesz? I te sliczna czapeczke? Mama bruna - fajnie Twoj maluch lezy w kolysce, a kolyska piekna :) Moj plan dnia 7-8 pobutka, ubieram siebie, Anie, sciele lozka, potem klade ja do lozeczka, tam patrzy na rybki lub sie bawi zabawkami, w miedzyczasie robie se sniadanie i jem 9-10 - bawie sie z Ania jej zabawkami, troszke chodze po domu itp 10 - kamienie, 1 drzemka 30 min - 1 godz., ja sprzatam w domu lub odpoczywam siedzac na necie 11-12.30 - aktywnosc, bawie sie z nia, albo jest na macie itp 12.30 - karmienie i spacer lub spanie w domu, wtedy przygotowuje obiad 2 - 5 - karmienie, aktywnosc, koncze robic obiad 5 - karmienie, drzemka kolo 30 min 5.30 - 7.15 aktywnosc, przed kapiela klade ja na kocyk z golym tylkiem 7.30 - kapiel, karmienie 8.00 spanie Moja Ania przez to uczulenie tez miala teraz szorstka skore. Pomogl Oilatium i kremuje ja mascia Aquafor - ona jest tutaj w usa, ale mama ma mi podac Emolium. Juz prawie nie ma suchej skory i krostek na ciele. Mam pytanko - czy jak kapiecie w Oilatium to dodatkowo natluszczacie skore oliwka czy czyms smarujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip-ja po kapieli w Oliatum jeszcze natluszczam malego oliwka. Ale on ma piekna skorke, zadnych podrazenien czy wysuszenia, wiec nie musze stosowac nic specjalnego.:) Dziewczyny, czy wy staralyscie sie zaplanowac plec waszych dzieci a jesli tak to z jakim skutkiem?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip-powiedz, jak kot reaguje na mala? Zostawiasz ich samych? Pytam, bo mam psa (zlotego spaniela) ale nie mam odwagi zostawiac ich samych...:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna - dzieki. Mamy siersciucha juz 4 lata ze schroniska :) Bedzie mial przerabane jak mala zacznie raczkowac i chodzic :) U nas to na wpol wpadka, wiec nie planowalismy, ale ja od poczatku wiedzialam, ze to dziewczynka, bo to niemozliwe zeby byl chlopak, bo wiedzialam dokladnie kiedy to sie stalo - 2 dni po okresie, wiec zbyt daleko do owulacji, zeby byl chlopak. Ale tez nie moge powiedziec ze to tak do konca byla wpadka, bo Ania poczela sie w grudniu, a ja od tego miesiaca zaczelam brac tabletki dla kobiet w ciazy i cos tak czulam po spontanicznym seksie bez gumki, ze cos moze z tego wyjsc :) Aczkolwiek jak se zrobilam test, to rece mi sie trzesly, bo sie nie spodziewalam, wiec sama sobie zaprzeczalam. A tak naprawde, to mielismy robic dzidziusia miesiac pozniej na naszym poznym miesiacu miodowym na Hawajach :) i tak se czekam na okres i czekam a tu nie ma :) wiec Ania pojechala z nami na te Hawaje :) Ale przeczytalam ksiazke o planowaniu plci i zamierzalam to realizowac, ale wyszlo inaczej. Jak cos o ile nie wpadniemy to wykorzystam z niej rady przy planowaniu drugiego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip-hehe, moja suczka tez bedzie miec przekichane jak ten moj maly lobuz zacznie ja ciagnac za ogon i uszy:). Co ja jeszcze chcialam napisac...aha, moj pies tez ma 4 lata a ja zawsze chcialam miec wlasnie takiego rudego kota. Troche sie balam, czy Bruno nie bedzie miec uczulenia na siersciucha ale na szczescie jest ok. Moja suczka jest zazdrosna i udaje, ze maly nie istnieje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na momencik. :) Ktos tam pytal o ciuszki. To bardzo roznie, wiekszosc sukienek jest z nexta i gap. Ale sa tez fajne z primarku. Czesc ubranek jest tez z ciucha i nie ma metek, to bardzo roznie, naprawde, zalezy co. Niebieska, rozowa i zielona sukieneczka, to next, pajacyk to primark, czapeczka to nie wiem jaka firma, kupilam u nas w sklepiku za bodajze 26 zl z szalikiem. ;) Z ciuszkami to babcie z reguly szaleja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny wrzuciłam zdjęcie Maji ale jakoś dziwnie się wyświetla. Jutro poproszę męża to poprawimy, niestety ze mnie geniusz komputerowy to nie jest nie wiem co zchrzaniłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o plan dnia to niestety różnie wszystko zależy od humorku naszej panienki.Teraz już śpi mąż w pracy a ja się byczę dzisiaj już nic nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ranyJulek
Czytam czasami co słychać u rówieśników mojego syna :-) i Pozdrawiam Was cieplutko a w szczególności Gratkę, bo ja tez jestem mamą Wjtusia urodzonego 24.09.2012 o godz. 5.25, 3500g, 55cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×