Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Wczoraj wlasnie zabralam ze soba grzechotki i picie, ale na dlugo to nie starczyło. A ogolnie moj to pic nie bardzo chce. Wczoraj sukces w ciagu calego dnia w sumie 40 ml sie napil! Daje mu co chwile to moze sie nauczy.. U mnie pochmurno i pada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna- wiesz troche trzeba sie zorganizowac i juz, wiesz u mnie to jeszcze nie jest tak źle bo starszy ma 6 lat i w zasadzie sam kolo siebie zrobi, ale podziwiam te mamy które mają mniejsze dzieci np takie2 latki i niemowlaka, chociaż napewno da sie wszystko pogodzić. Haha spokojnie nie powiem Brunowi, że 5 rano to też ludzka pora ;-) Zaraz bioore się za obiad, dziś gołąbki po meksykańsu i będzie na 2 dni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia- golabki pycha:). A co do tego gotowania dziecku to ja gotuje na dwa dni i tez jest ok. Zawsze mozna wlozyc do lodowki i pozniej podgrzac;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja w wozku wytrzyma okolo 3 h - pozniej jest glodna, tak to wytrzymalaby dluzej :) Teraz pospalysmy godzinke, jakos ciutke lepiej. Mialysmy isc na sale zabaw, ale nie mam sily, poza tym dzis pochmurnie... No niewygladalo jakby ja brzuch bolal, niczym nie wierzgala... Moze te zeby... Albo chciala sie przytulic, bo na rekach w sekunbdzie sie uspokajala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Mamapadziernikowa ja jestem piersiowa i moj maly za duzo nie wypija,,, tak moze z 30 ml wody dziennie wypije...czasem i mniej... ale chyba nie potrzebuje bo nie wyglada na odwodnionego.. 7,30 wow... rojber w tygodniu budzi sie jak ja do pracy 5,50 a w weekend to nie wstaje maksymlnie 6,30 ... w soboty zdarza mu sie 5 ...smieje sie przez lzy ze basenu sie nie moze doczekac:D Hickary jagody moga powodowac zaparcia...ale nie wydaje mi sie zeby w tych wafelkach byla jakas duza ilosc jagod? Moj maly je te najwyklejsze wafelki ryzowe babydreama, jest z siebie dumny ze moze sam jesc;) i mimo braku zebow swietnie sobie radzi, az sie zdziwilam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
golabki tez bym zjadla...ales mi apetytu narobila.. a jak to po meksykansku?? Ja malemu robie obiadki wieczorem na dwa nastepne dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo pochmurnie ale wyszlo sloneczko i oby sie utrzymalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zadania domowe w zerowce?? szybko zaczynaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmmmmmmm apetyczny przepis na golabki:) Hickary mojemu malemu ostatnio smakuje powiedzmy pomidorowka:) pomidorki, marchew, cukinia i ryz:) az sie trzesie z radosci jak ja je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bym chetnie sprobowala, ale moze tylko z tych skladnikow cukinie i ryz ;) ja dzis zrobilam hmmm. nie wiem co. ;) Krolik, cukinia, baklazan, soczewica, buraczki, kasza gryczana ;) W smaku super, zobaczymy czy malej tez podpasuje ;) na jak dlugie chodzicie spacery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szok i niedowierzanie z tymi zad. dom. w zerowce, te przedszkolanki niektore to maja chyba przerost ambicji... jesrem oburzona!! Andzia- ja tez gotuje na 2 dni Brusiowi, ale mna sie nie sugeruj, bo ja rozne gafy robie ( zupa na miesnym wywarze):P Brus spi dopoki tatobudzik nie dzwoni ok. 7:30. Czasem wczesniej, ale lezy i bawi sie cichutko, czasem psa maca jak jest w poblizu. Dzis mu sie zaspalo i wstal o 9. 1 Na spacerze jest bardzo grzeczny. Wczoraj np. wyszlismy ok. 11:30 i wrocilismy o 17:30. Bylismy na zakupach i poszlismy na dzialke. Tu dostal zupe, pozniej mleko, wiec zadowolony. Dzis tez siedzimy na dzialce i spi. Wlasnie! On tu spi jak zabity, w domu juz popoludniu nie da sie uspic, a tu mu sluzy. 1 Mamobruna- mialam zdac relacje z testow nosidla. Wczoraj zlapalam kuriera w drodze na dzialke, wiec od raxu je testowalam. Musze powiedziec, ze trzyma sie swietnie, nie czuje ciezaru Brusia, latwo sie instaluje (nie tak jak chusta), a przede wszystkim dziecko siedzi w tym ustrojstwie, a nie wisi na kroczu. Wyglada na to, ze mu sie podoba, bo siedzi grzecznie i oglada wszystko, tylko gryzie szelki! Dla nas to idealne na wypady, ktore wozkiem nie wchodzilyby w rachube. Mozemy isc z psem do lasu, na piaskownie, czy chocby na dzialke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, mama_ania, piszesz, ze lepiej wygladam z krotkimi wlosami, ja tam nie wiem czy lepiej, ale napewno adekwatniej do wieku i charakteru, bo z krotka fryzura przypominam stara zołze:P I widze, ze moje rewolucje wzbudzily w Mamach chec wiosennych zmian:) I dobrze:D ja jeszcze co do koloru powzielam postanowienie i nie bede farbowac. Bede miec wtedy taki kolor jak ma Brus, bo na te chwile to wyglada troche jakby byl adoptowany:P ja czarna, m czarny, a Brus blond! Obled...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My po spacerze, zgrzalam sie:). Oczywiscie Brunio wyspal sie na polu i teraz w domu rozrabia a ja jestem lekko padnieta. W parku mnostwo dzieci i psow...mial co ogladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, KIP normy to: wapń 8,6-10,3 mg/dL fosfor 2,5-4,5 mg/dL magnez 1,7-2,4 mg/dL 1 Seba na spacerze śpi 1 - 1,5 godziny, zalezy jak go wcześniej zmęczę. W wózku siedzi grzecznie jak jedziemy, ale jak się zatrzymam to się denerwuje. Dzis też oglądaliśmy drzewa, ale po tym jak go iglaki pokłuły to już się bał ich dotykać i wtulał się we mnie. Noce u nas też ostatnio tragedia, budzi się od 2 do 6 rano co 45 minut nawet i uspokaja się tylko na rękach, zasypia nadal ładnie. Między 5 a 6 wstajemy ostatnio... 1 obiad gotuję na 2 dni, dziś mi nawet wyszło na 3 z tym, że zamrożę ten na 3 dzień, niestety ostatnio noc nowego w diecie Sebastiana się nie pojawiło - czekam na wizytę u alergologa i może spróbujemy zwykłego mm, po chrzcinach chcę dać żółtko, brukselkę, soczewicę, kalafior z pomidorami zaczekam na lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis w trojke padlismy o 18 i spalismy do 20. To chyba przesilenie wiosenne... Pozniej dostalismy przyspieszenia, szybko kapiel malego, mleko i Brunio do spanka. Podczas kapieli tak chlapal raczkami, ze bylam cala mokra:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusiabrusia- z tym powrotem do naturalnego koloru wlosow to bardzo dobry pomysl;). Hickary- takiemu malemu dziecku to jeszcze nie za bardzo jest jak urozmaicac menu...papa z miesem lub ryba i tyle:). Przyjdzie czas na kluseczki, nalesniczki, omleciki itd. Chociaz kisiel czy budyn mozna juz ugotowac:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) słoneczko swieci w plecy az zal siedziec w pracy,... pomidorki z puszki dalam bo te ktore sa teraz bez smaku... a co sie naszukalam pomidorow w puszcze gdzie bylyby glownie pomidory:D Blizna mi mowi ze bedzie zmiana pogody...dlaczego na weekend?? Mnie przesilenie wiosenne poki co nie lapie... a moze tego nie zauwazam....tyle miesiecy bez przespanej nocy moze robic swoje:D Kisiel mojemu probowalam dac ale cos mu nie podeszlo... moze z budyniem sprobuje:) z wlosami tez bym cos zrobila.. jakis kolorek trzeba by im nadac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mialam ciezka noc. Spalam 4h z przerwami i jestem padnieta, a głowa zaraz mi peknie. Zaczeło sie od wieczora, chyba zeby, nosilam, nosilam ehhhh czuje sie kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej , ja tylko na minutkę. 1 Agraffka - u mnie też noc miała być kiepska, już któraś z kolei. Po północy Sebastian się obudził, dostał mleko i znowu pobudka co 45 minut jak przez ostatnich kilka dni. Po godzinie 2:20 skapitulowałam, dałam paracetamol (najmniejszą dawkę).W efekcie Sebastian przespał już bez pobudki do 6 rano. Obudził sie wyspany, usmiechnięty, bawił się rano w łożeczku a ja miałam czas zrobić całej rodzince śniadanie, namieszać chlebek do wyrastania, nastawić pralkę i wypić kawę. Nie jestem zwolennikiem stosowania środków przeciwbólowych i sama staram się ich wogóle nie brać. Ale jeśli już kilka nocy z rzędu jest masakra i wszytsko wskazuje na ząbki a żel pomaga na pół godziny to nie ma sensu sie męczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamy:) Pogoda jak rybie oko, a mnie tez glowa nawala i rece jakos dziwnie cierpną- od lokci w górę... Moze to tak jak u D82 na zmiane pogody??? 1 Brunolis dzis obudził nas o 6 jeczeniem, myslalam, ze glodny, ale zanim weszlam do kuchni juz byl cicho! Wracam, a on spi! Chciał wygnać mnie z łóżka chyba!! Coś ostatnio placze przy jedzeniu, daje mu wtedy camilie i... o dziwo! po kilku minutach wymiata wszystko bez skrzywienia. Te pierońskie zęby! 1 Znów idziemy dzis na działkę, wczoraj siedzielismy tam do 20, sialismy marchewki i inne warzywka na zupki dla Brusia:) M miał wolne, wiec nie musiałam wracac gotowac. Na dzis planuje piersi kurczaka w cytrynie, zaraz obiore ziemniaki zeby były na wieczor, zamarynuje kurczaka, a salatke szybko zrobie jak wrocimy:) 1 Dawała któraś z Was gołębie mięsko (dzidziusiom, nie m), albo planuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Golebiego miesa nie dawalam, raczej nie dam bo dostepu do golebi nie mam. Mlodemu na spacer zakladam na nogi spodnie i butki, na gore bodziak i polarowa bluza, na glowe czapka z daszkiem zeby go slonce nie razilo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy takim słońcu jak dziś to bodziak z krótkim rękawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Młodemu tak jest dobrze:) Choc jak zauwazylam na basenie..w porownaniu do innych dzieci ma malo ubran na sobie.. ale skoro nie marznie po co wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!Witam nowa mame!Jestem w domu od poniedzialku i mam taki huk pracy ze nie mialam czasu sie odezwac.Tyle naskrobalyscie postaram sie wszystko przeczytac. Wypad udany Maja sie tak zmienila przyjechalam z powrotem z nowym dzieckiem!Takie mam wrazenie.W Polsce wyskoczyly 2 zabki nawet nie wiedzialam kiedy bo wszystko zwalalam na nowe miejsce czyli brak apetytu i gorsze noce plus zielone kupki.Na szczescie to za nami.Przy okazji przyplataly sie plesniawki(wszyscy musieli pomacac zabki) ale juz sie ich pozbylismy.Jest ruchliwa jak maly robotek wszedzie jej pelno . Ja zaszalalam i zmienilam fryzure na ciemniejsze plus grzywka maz prawie mnie nie poznal w koncu jakas zmiana po 15 latach! Z jedzeniem Maji tez super babcie wszystkiego dawaly jej po trochu duzo Mala je z nami nie musze osobno gotowac.Np rozrabiam rosolek albo sosik z ziemniakami teraz w koncu jej smakuje. Jak przeczytam wszystko postaram sie wbic w temat!Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dzis byla piekna pogoda, wiec zabralismy malego na dlugi spacer...:). Poza tym caly dzien sie w sumie obijalam ;). Milego wieczoru i dobranoc:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×