Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Hickary- to trzymam kciuki za dobre wyniki:) Mamusiabrusia- co, Bruno nie poznal mamy;)? Nowa fryzura od razu poprawia humor, fajnie ze jestes zadowolona:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Hickary - trzymam kciuki za pomyślny wynik badania. Biedna Wiki wycierpiała się dziś starsznie. My jutro idziemy na pobranie krwi - też na cmv w związku z oczopląsem. Szczerze mówiąc to mnie trochę nastarszyłaś tymi późniejszymi konsekwencjami. 1 Dagusia współczuję chorób, dobrze, że Dominika się jakoś trzyma. Ostatnie zdjęcie musiałam pokazać mężowi, bo nie wierzył, że takie maluszki już same potrafią stać. 1 Mamusiabrusia - może pochwalisz się nową fryzurką? Ja się od kilku miesięcy zbieram do fryzjera i zajść nie mogę. Z kolorem nigdy nie eksperymentowałam, ale z długością i owszem. Miałam juz włosy i do pasa i na 12 mm i teraz sama nie wiem czego chcę. 1 my dziś zaliczyliśmy dłuugi spacer, Seba cały dzień grzeczny, dopiero wieczorem zaczął się denerwować, policzki ma starsznei czerwone i pije tylko zimne mleko (wszystko ciepłe wypluwa). Oby apogeum ząbkowania nie trafiło na weekend :( 1 dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnia, nic nie boj, damy rade z tymi wynikami :) A u Was jakies podstawy oprocz tych oczek? Ja w ciazy zbadalam sie dopiero w 20 tygodniu. Igg wyszlo wysokie, a Igm juz ujemne, kazali zrobic awidnosc, wyszla graniczna. Wiec moglam chorowac w ciazy, moglam przed (jako ze to choroba przedszkolna, to licze ze przed, w koncu przed ciaza 5 lat juz pracowalam w zawodzie). I mysle, ze jak Wiki chorowalaby w 1 trymestrze to tak lajtowo by to nie przeszlo (poronienia, duze wady, a ja nawet plamien nie mialam), wiecnie dopuszcam do siebie mysli, ze cos wyjdzie nie tak i u Was tez musi byc ok!:) Wiki dopiero zasnela, tak szalala z Tatusiem. Nie wiem nadal czy isc do lekarza z tym kaszlem. Dzis z 5 razykaszlnela. Kurde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka tak gotuje na 3 dni, bo jak dam 1 ziemniaka, 1 marchewke, 1/3 pietruszki, kawalek pora i jakies inne jeszcze warzywo to mi tak wychodzi porcja, aczkolwiek ostatnio musze dodawac troszke wiecej, bo Ania wiecej je. Porcje na 3 dzien zamrazam. Pisalam Wam, ze Ani wyszedl 1 zabek, a nastepnego dnia zauwazylam obok drugi, takze wychodza jej dwie naraz dolne jedynki. W zwiazku z tym musze wkrotce zaopatrzyc sie w paste na 1 zabki. Ja ze swiezych owocow daje tylko jablko, ale bede wkrotce dawac banana a jak wroce do USA to juz o wiele wiecej, bo tam sa caly czas swierze owoce. Tak te ciaganie wlosow... masakra. MNie juz glowa od tego boli, czasem tez Ania lapie raczka skore na mojej twarzy i przy nosie jestem porzadnie podrapana. Tez sie wybieram do fryzjera ale przed samym odjazdem. U mnie Ania nie pelza, sama nie siedzi, za to chce non stop stac, az mnie rece bolą od jej przytrzymywania. Hickary fajnie Twoja mała przebiera nozkami i macha glowką :) Az mi sie szkoda zrobilo Twej radosnej Wiki, ze tak musiala cierpiec w przychodni. A wlasnie przypomnialo mi sie - kto w koncu wygral ten zaklad o spedzaniu czasu przed kompem? Obserwuj małą jak sie bedzie jej pogarszac, to idz do lekarza. Moja ANia prawie codziennie rano kaszle i kicha a potem jej przechodzi, chyba oczyszcza sie w ten sposob. dagusia wspolczuje chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas podstawą do badania jest tylko oczopląs. W ciąży badanie na cmv miałam raz na początku (11 tydzień) i było ujemne, później już nie było powtarzane. Wyniki morfologii masz jutro? Może dzięki temu dowiesz się czy dzieje się coś poważnego (podwyższone białe limfocyty) czy to kaszel wywołany tylko refluksem. Mój też czasem pokasłuje, ale jest to wynik właśnie refluksu, zazwyczaj jak się mu cofnie to potem kaszlnie ze 2 razy. Na szczęście nie rozwinęło się z tego nic poważnego, ale Seba ulewa na zewnątrz, a Wiki ma chyba ten refluks wewnętrzny (gorszy niestety). Podobno po 1 roku życia jest duża poprawa i refluks zwykle przechodzi. Może się też nasilać przy ząbkowaniu, więc może to jest przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raz wygralam ja, raz maz, wiec jest remis, teraz oboje mniej czasu spedzamy przed komputerem, tyle co zajrze na moment na forum, czasem tylko poczytam, czasem odpisze :) 3 razy dzis jej robilam inhalacje, podalam flegamine (moze zle, ale..) i wolalabym uniknac przychodni pelnej chorob...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfologie mamy juz dzisiaj (dzwonilam po poludniu), i crp. Crp wyszlo 0.0, wiec kaszel od refluksowy, co nie zmienia faktu, ze moze sie rozwinac zapalenie oskrzeli. No, ale poki sie nie pogarsza to chyba zaczekam... najwyzej odmowie pojscia do szpitala i bedzie przyjezdzala pielegniarka 2 razy dziennie (pisalam wam, ze ostatnim razem caly oddzial oprocz Wiki zalapal rotawirusa, cudem jakims uniknelismy) Moze dlatego, ze ja jak glupia sie zachowywalam, np nie dotykalam klamek, etc. Schiza, ale w ciazy zarazili mnie tam paciorkowcem i ecoli. Wiec wolalam uwazac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:). Kip- no prosze, twoja cora zaczela od stania! Z dolnymi jedynkami tsk jest, ze wlasciwie ida prawie rownoczesnie:). Kip a ty masz dlugie wlosy? Jakos kojarzysz mi sie z delikatna naturalna blondynka:). Wstaw kiesdys swoje zdjecie;). Hickary- uuu ale polapalas tych chorobsk:(. Niestety te polskie szpitale do porazka:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasem nie ogarniam wszystkiego. Opieka nad Brunem, pranie, sprzatanie, gotowanie, pies....doba ma za malo godzin. Pewnie jestem zle zorganizowana ale wole poswiecic czas dziecku niz czemu innemu. I jeszcze chlop kreci mi sie po domu i jak Bruno sie zlosci czy placze to zaraz przybiega sprawdzac co sie stalo i oczywiscie narzeka, ze nie moze sie skupic przy pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dochodze do wniosku, ze Brunio ma bardzo dobry charakter. Jest grzeczny i radosny, cierpliwy i potrafi zajac sie soba. Nie jest zadnym malym terorysta, wrecz przeciwnie!:). Od 3 miesiaca zycia przesypia cale noce. Ale czasem sie zlosci przy ubieraniu czegos na raczki i w dalszym ciagu nie polubil lezenia na brzuszku, wiec musze go czyms zajmowac, aby nie obrocil sie na plecki;). Ale i tak kochane z niego dziecko a jego smiech odczuwam az w swoim serduchu:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!:) Mamobruna- zdecydowanie popieram, doba jest za krótka!! Tylko tak się zastanawiam, czy gdyby miała 48h, to czy bym się wyrobila czy i tak brakowałoby czasu:P 1 mama_ania - focie wrzucę, żebyście zobaczyly co narobiłam na tej głowie, ale musze sobie cyknac jakąś:) I muszę się Wam pochwalić, że dziś pierwszy poranek od baaardzo dawna nikt mnie nie szarpał za włosy!|:O 1 Sprawdziłam też papiery wypisowe Brunolisa ze szpitala i w tej całej stercie badań robili mu też cytomegalię! Nawet nie wiedziałam, gdzieś to przeoczyłam wcześniej, ale wyniki miał ok. Bo się sama zeschizowałam! 1 Moj terrorystą jest, ale to przeważnie jak jemy, domaga sie wtedy wzięcia na rece celem grzebania w naszych talerzach! O! Albo babcie terroryzuje, a wyglada to tak: siedzi, siedzi, bawi sie już z godzinę, ja cos sobie robię i jest grzeczny. Nagle otwierają się drzwi i wchodzi moja mama i w momencie fotelik zaczyna parzyc go w d...ę, zabawki są nieciekawe i do tego zachowuje się jakby wszystkie zęby szły mu naraz własnie w tej chwili! I trwa to tyle czasu, aż babcia zabierze go na ręce, wtedy humor zmienia mu sie diametralnie, zakłada uśmiech na pyszczek i robi "he, hehe, he". Poza tym nie licząc chwilowych marudzeń, które zdarzają się nawet dorosłym, jest bardzo radosnym dzieckiem, na spacerze smieje się do wszystkich, kto tylko zajrzy mu do wózka zobaczy przymrużone pod wpływem uśmiechu oczka. A jak komuś chce się do niego zagadać, to odwdzięcza się głośnym śmiechem:) Nie ma co narzekać, zawsze mógł być gorszy:P Moja mama wciąż mi powtarza, że ja byłam 10x gorsza i jeszcze kolki do 1,5 roku miałam... To faktycznie załamka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak kto ciekawy, to focia na nk Mamobruna - babcie tak mowia, bo kota maja na punkcie wnuczkow i zawsze beda ich bronic:P Wcale nie byłyśmy takie złe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny:) Każdy ma swoje humory:) CHorowinkom zycze powrotu do zdrowia, tym klutym dobrych wynikow:) My musimy rojbrowi morfologie powtórzyć bo mu za dużo plytek krwi wyszlo, prawdopodobnie jak to u wczesniakow bywa ma za mało zelaza.. ale przed podaniem czegokolwiek trzeba jeszcze raz sprawdzić... na badaniu był dzielny i nawet nie plakal...no ale wiadomo nic przyjemnego,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Mamusiabrusia - nie dziwię się, że Brunuś w szoku bo zmiana diametralna...tak się przygladam i po czasie stwerdziłam, że pasuje Ci ta fryzurka. Ja dalej nie mogę podjąć decyzji, w krótkich czuję się lepiej i wygodniej, ale mąż woli długie 1 Seba też był dziś bardzo dzielny, na pobraniu krwi nawet nie pisnął i pielęgniarki nie mogły się nadziwić jaki dzielny. Jutro wyniki, ale jestem dobrej myśli. 1 dziś poranek mieliśmy pracowity - Sebastian przepełznął całe mieszkanie wzdłuż i wszerz, pozwiedzał wszystkie kąty, dzięki czemu mogłam sobie okna pomyć, zjedliśmy obiad i drzemka. Jak się obudzi to wybierzemy się na spacer do parku bo grzech siedzieć w domu przy takiej pogodzie 1 Hickary daj znać jak wyniki, trzymam kciuki za Was 1 Ciekawe co tam u Kuleczki. Dawno się nie odzywała 1 miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie, często Was czytam, bo sama mam córkę z października 2012:) Mam do Was pytanie. Szczególnie do mam karmiących piersią. Czym przepajacie swoje dzieci? I ile Wasze dzieci wypijają w ciągu dnia? Z góry dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzis pogoda! Nareszcie cieplo i przyjemnie:). Zeby sue jeszcze porzadnie zazielenilo... Musze zrobic porzadki w szafie i powyciagac letnie ciuchy i buty:). Dzwonilam do mojej fryzjerki ale wyslala mi tylko sms-a, ze jest we Wloszech na szkoleniu i bedzie w przyszlym tygodniu. Bardzo ja lubie , bo przychodzi do domu i za moj balejaz i strzyzenie mnie i meza bierze tylko 100 zl a u niej w salonie to hoho bysmy zaplacili, bo pracuje w sieciowce. Mama Pazdziernikowa- witaj, ja nie karmie piersia ale inne dziewczyny ci pomoga jak tylko tu zagladna.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje ze teraz z wiosna i pieknymi dniami wszyscy beda w koncu zdrowi! Ja rowniez ide do fryzjera za tydzien, jestem brunetką, takze poprawie sobie kolor i postanowilam zapuscic bo mam teraz tak do ramion :) Dobra za krótka zgadzam sie z Wami, planowalam dzis tyle sprzatania i oczywiscie nie udało mi sie wszystko zrobic. Ja juz przestalam karmic piersia takze tez nei pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary cieszę się, że wyniki badań wyszły ok. Oby tak dalej. Hehe MamaBruna mam dlugie włosy, ale niestety jestem brunetką :P Zdjęcia dam później, być może dopiero po powrocie do domu, bo tutaj mam stacjonarny komputer i nie mam możliwości podłączenia aparatu do kompa. Fajnie, że cieszysz się ze swego synka. Dobre z niego dziecko. Wczesniej ogarnialam dom, ale teraz nie mam pojęcia co to będzie. Jak czytam, że Wasze dzieci ładnie potrafią się sobą zająć, to zazdroszczę. Ja muszę być przy Ani non stop i przez to jej stanie cały czas ją asekurować, więc nie wiem, jak ja cokolwiek zrobię. MamaAnia czy wiesz może jakie są normy fosforu, żelaza i magnezu? Bo chcialabym porównać Ani wyniki, a u mnie nie pisze. Dzielny chłopak z Seby. Ja teraz też korzystając z ciepłej pogody siedzę na dworze i ogarniam mamy ogródek, chodzę na spacery z Anią. Już mi się buzia opaliła :) Czy Wasze dzieci grzecznie siedzą w wózkach? Bo moja Ania jak w nim nie śpi, to za bardzo nie chce w nim siedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo pazdziernikowa ja próbuje- bo Zuzia ma zatwardzenia- a inna sprawa ze nie wychodzi, nie chce pic herbatek, soczków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze...agraffka i Kip to brunetki:). Bruno siedzi grzecznie w wozku. Obiecalam sobie, ze dzis poloze sie wczesniej ale jak zwykle przeciaga mi sie wszystko do polnocy:P. Po spacerach z Brunem jestem zmeczona, chyba przesilenie wiosenne, za duzo powietrza i swiatla;). Dobranoc Mamusie....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a u nas noc tragiczna, dawno takiej nie bylo - od 2 miesiecy budzi mi sie tylkoraz, a dzisiaj... co godzine, czasem nawet co pol... jak tylko poczula ze nie jestna rekach. Wysiadam... wczoraj dalam jej te wafelki jagodowe z hippa po 7 miesiacu, moze to powod? Ja nie przepajam, ale jakbymala chciala to bym podawala wode, cokolwiek, ale nie przyjmuje butli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Moj Misio wstal dzis tez wczesniej, bo o 7.30. Mam wafelki ryzowe z Hippa ale jablkowe. Mojemu te ciasteczka nie zaszkodzily. Hickary- a myslisz, ze ja brzuszek bolal? W kazdym razie wspolczuje nieprzespanej nocy.. Drzemnij sie w ciagu dnia razem z nia:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamobruna 7.30 to wczesnie?!!U nas to późno ;) Mój Adaś tez bardzo kiepsko spal dzisiaj, ciagle sie budzil i musialam go nosic, o 4.30 musialam juz dac butle, o 6 wstał, a ja nieprzytomna wzielam go do łózka i dałam grzeczotke, wtulil sie i zasnał i tak do 7.50 pospalisy!!!!:D co sie nie zdarza :):):) takze dzieki temu jakos zyje... Ja tez po spacerze zmeczona wczoraj bylam, jakbym nie wiem co robiła. Adas na spacerze jak nie spi to tak nie wytrzyma długo. Jak wychodzimy to idziemy pierwsze co do biedronki, piekarni to jest zaciekawiony takze z 30 minut max wytrzyma, pozniej spi tez tak z 30 minut i pozniej z 15 minut patrzy, ale juz sie wierci. Wczoraj wyciagnelam go z wózka, pokazalam drzewka, to chwile dłuzej, ale juz pozniej szybko do domku musielismy. A chcialabym dłuzej z nim byc jak jest tak ładnie. Moze sie przyzwyczai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :-) Faktycznie doba jesty zakrótka na ogarnięcie wszystkiego przy jednym dziecku, no a ja mam 2 i dochodzą jeszcze lekcje ze starszakiem, a tak na marginesie to myślałam że dzieci w zerówce się bawią, a tu prosze i prace domowe się zdarzają. Mama Pazdziernikowa- ja karmie piersią i nie przepajam, bo wogole nie chce mały pić, widać to co napije sie mleka to mu wystarcza, ale jak będzie gorąco napewno bedzie potrzebował przepajania. K.I.P.- Dawid grzecznie siedzi w wózku, ale pod warunkiem że idę bo jak przystanę to zaczyna sie wiercić. .hickary.- a może zęby, mój budził sie co pół godz jak ząbek mu szedł 🌻 My byliśmy wczoraj na szczepieniu, za 6 tyg żółtaczka. Dawid waży 9 kg, długi 71cm. Był bardzo dzielny :-) prawie nie płakał, no i poprosiłam o receptę na bebilon pepti, i mi owszem wypisała ale dała skierowanie do alergologa i powiedziała ze muszę przynieść od niego zaświadczenie aby mogli mi dalej wypisywać, wiec tez muszę isć na badanie krwi. Dawidek coraz lepiej się przemieszcza i coraz bardziej to przypomnia raczkowanie :-) mam pytanko czy gotujecie obiadki cieciom wczesniej, tak z rana i przechowujecie je w lodówce i podajecie dzieciom? Bo ja codziennie podaje świerz prosto z "garczka", ale teraz jak jest cieplej to mogłabym sobie wczesniej przygotować i wyjść ,a nie czekać aż wszystko sie ugotuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agraffka- moze bierz mu na spacer zabawki, picie czy jakies ciasteczko to bedzie mial zajecie:). I faktycznie pokazuj mu ludzi, przyrode i inne ciekawe rzeczy. My siadamy na lawce w parku, biore go na kolana i obserwujemy ludzi i dzieci. Ostatnio z kolan bawil sie swoim wozkiem, tyle rzeczy do dotykania w nim jest!;). A potem na moim tel. Puscilam mu aplikacje ze strunami gitary i sobie brzdekal:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzia- taki dzielny u lekarza? No prosze, zuch chlopak!:). Ja podziwiam mamy, ktore maja niemowlaka i oprocz tego jeszcze starsze dzieci...jak wy dajecie sobie rade? :) . A te zdania domowe w zerowce to dla mnie przegiecie. Strasznie szybko teraz wdrazaja dzieci w obowiazki szkolne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×