Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

MamaAnia a ta kasza jaglana to jest glutenowa tak? W sumie ja dawałam z kasz tę kaszę nestle z suszoną śliwką i nic małej się po niej nie działo, ale teraz myślę dawać jej inne kaszki i zastanawiam się nad tymi owocowymi, tylko ze chyba one dużo cukru zawierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, juz mi sie pojawily:) Kip- super , ze Ania jest smielsza. Co do tesciowej , to w sumie fajnie, ze ci malej bedzie pilnowac:). Kasza jaglana nie ma glutenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kip ja Ci nie pomoge na kolacje daje Malej ryzowa bezglutenowa.Na drugie sniadanie mialam musli glutenowe ale Maje wysypalo wiec poszukam czegos innego.Nasze menu rano butla 2 sniadanie bylo musli potem obiadek deserek butla i kaszka.Czasami w zaleznosci od dnia wychodzi troche inaczej nie trzymam sie sztywno godzin a czasami i Maja odwali mi cyrk z obiadkiem to wtedy wskoczy kaszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuleczka- a ile ml tej butli i ile kaszki ci zjada? Bruno nie placze w kojcu, wiec spoko;). Ladnie sie bawi tak jak na macie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza jaglana jest z prosa, wiec nie zawiera glutenu. Moze do tej z linka dodaja gluten? Sama nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kaszki z babydream i humany, jaglana, orkiszowa i gryczana. Kosztowalyjakos w granicach 12-14 zl za 200 gr. A jemy tak: 5- piers 8 - piers 11- kasza jaglana, orkiszowa, gryczana pol na pol z sinlackiem (bo te kaszki nie sa slodzone i mala inaczej nie chce) 14 - obiad. Krolik, kurczak i warzywa (dwa lub 3). Mamy na stale w diecie: baklazan, cukinie, kalarepe, kalafior, brokula, kukurydze, szpinak, ziemniaki, pietruszke, buraki. Jesli nie daje ziemniaka to dodaje kaszy jaglanej lub gryczanej. 17 - kleik ryzowy bez cukry z przetartymi owocami (jablko, gruszka, banan, sliwka, owoce lesne). Gruszka, sliwka i owoce lesne ze sloiczka. 19 - piers 2 - piers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszek mala zjada 120 - 150 ml (geste), obiadu ok 130- 150 gr, owocow okolo 120 gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rano butli wypije okolo 150 musli bylo 100 obiadek niewiele pol sloiczka przewaznie mniej deserek caly maly sloiczek nastepna butelka to roznie przewaznie okolo 120 wieczorna kaszka robie z 150 ml mleka ale nie je calej.No i w nocy mamy jedna butle wypija cala 180.Generalnie zauwazylam ze woli mniej a czesciej.A jak jest u Ciebie? Lekarz mowil ze jest ok Mala wysoka i szczupla tak okreslil mowil zeby dalej tak kontynuowac a po jakims czasie sprobowac wyeliminowac nocna butle.Ogolnie to Maja na wszystko sie rzuca jak lwica a po 5 lyzeczkach zaczyna sie wyglupiac.Napiszcie dziewczyny jak to jest u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja je bardzo chetnie. Nie daje jej wielkich porcji, slodkich kasz, a pulpecik z niej... Bojesie ze bedzie kiedys gruba... ja jestem drobna (170 cm, 52 kg), maz tez (186, 78 kg), po kim ona taki grubcio? Jestwzrostem i waga na 99 centylu. A udziki to ma niezle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja obojetnie czy ja gotuje czy sloiczek, a na poczatku jadla tak ladnie.No nic moze jej sie jeszcze odmieni.Bedziemy walczyc dalej ;) Hickary nie martw sie o Mala jest na piersi a takie dzieciaczki podobna w przyszlosci nie maja problemow z nadwaga.Zaczna Maluszki pelzac to i kalori beda spalac wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ładnie mi sie święta zaczynają... wracałam przed chwilą z mamą z zakupów i bidula zahaczyła o schodek przed domem i jako ze ręce zajęte siatami to uderzyła głową o schodek... ech myślałam,ze zawału dostane jak usłyszałam to głuche uderzenie, narobiłam ambarasu,tato pojechał z nią do szpitala. Mam nadzieję, ze nic takiego się nie stało, na pewno do szycia łuk brwiowy..A chwilę wcześniej ustalałysmy menu, które miałyśmy zacząć realizować jutro z rana.. jak to mówią: człowiek planuje a Pan Bóg kieruje.. Idę spać moje drogie, bo jakoś jestem wypluta przez te emocje, dobrze, ze chociaż moja Maryś się pozbierała (odpukać). Spokojnej nocy dla was i waszych maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuleczko, to moze moja taka drobniutka bo lata po całej chałupie? ;))Nie moze szczypiorek "dobić" do siedmiu kilogramów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia 76 ja mam to samo, 7 kg a lata po całej chałupie, dzis juz zaczeła przekładac raczki i z całą pewnoscia mozna juz napisac ze raczkuje, no i staneła z podparciem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam porannie i słonecznie... choć nie da się powiedzieć wiosenni... Mamcia i co z mama? Hickary zacznie Wiki biegac i nawet się nie obejrzysz jak Ci zeszczupleje:) najważniejsze ze rozwija się harmonijnie..skoro jest dluga to i ciezsza:) zastanawiam się co by tu jeszcze do diety małego dodac... lato by się przydalo i swieze warzywa:) Dobra czas zabrać się do pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry no mamie założyli dwanascie szwów... ale zrobili prześwietlenie i wszystko wydaje się być w porzadku. Ale pewnie łepetyna trochę jej będzie dokuczac przez najbliższy czas. A tu już od wtorku ma zostać z niunią w domu... mam nadzieję, ze sie pozbiera bo nie miałabym sumienia zostawic mamie na tej bolącej głowie, jak by nie patrzeć, wymagającego ciągłej uwagi szkraba. No nic, zobaczy sie, zdrowie najważniejsze a reszta jakoś się poukłada ! Oliwia - brawa dla córy, ze już staneła sama!! Moja na razie tylko podpiera się na kolankach o różne przedmioty typu stół, kominek, ale nie ma siły jeszcze się dzwignąć się w górę. Pogoda przez okno wydaje sie sympatyczna, ale podejrzewam, ze znowu zimnica... na szczęście dziś mogę posiedziec w domu, bo wszystkie dzieciaki zostały ze mna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia-dobrze ze to tak sie skonczylo. Zycze Wam dziewczyny Wesolych Swiat, smacznego jajka i oczywiscie mokrego dyngusa!Dzis wyjezdzam do Pl rodzice nie maja internetu wiec odezwe sie w polowie kwietnia.Buziaki pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Mamcia współczuję Twojej mamie. Oby jak najmniej ją bolało. Wasze dzieci już raczkują, stają, a moja Ania nawet nie pełza. Jedynie podnosi pupe i przebiera nozkami. Ponawiam pytanie czy ktos daje kaszki owocowe? MamaAnia nie doczytalam ze pisalas wczesniej ze jaglana to bezglutenowa. Jednak mam dylemat bo na tej stronie co dalam to pisze, ze ona jest glutenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia, Oliwia - ale ruchliwe te wasze córeczki. Pewnie dlatego są szczuplutkie i jak są zdrowe to bym się tym nie przejmowała a wręcz cieszyła, bo dzieci z nadwaga podobno częściej chorują . Oliwia gartuluję samododzielnego wstawania. Zuzia chyba pierwsza z forumowych dzieciaczków zacznie chodzić. 1 Mamcia - oby tylko na guzie i szwach się skończyło. Ja jak ide z Sebastianem po schodach to sie zawsze modlę, żeby gdzieś się nie zakopnąć...no chwila i nieszczeście gotowe 1 KIP - myślę, że na tej stronie co podałaś jest błąd, bo mam to kaszkę i bezglutenowa jest. Seba je mniej więcej tak: 4 rano: 120ml mleka 6:30 pobudka: herbatka- krótko parzony rumianek 7-8: kaszka jaglana 3łyżeczki+60ml wody+pól słoiczka owoców lub duszone małe jabłko 9-10:120 mleka i śpi 1-2 godziny po przebudzeniu coś do picia - ok.100ml 12-13 obiad 120-150gr (najczesciej warzywa z indykiem, czasem same warzywa zagęszczone kaszką) 16:120 ml mleka 18: kaszka jak na śniadanie ale z dodatkiem 2-3g manny 20: 150 ml mleka ok. północy 150 ml mleka Seba dostaje mniejsze porcje mleka (120 ml to dla dziecka co ma 4 miesiące) bo ma refluks i tylko przy takiej ilości nie ulewa/wymiotuje za to je częściej, waży teraz pewnie ok 8,5 kg. dziś wiztya w przychodni to będę wiedziała dokłądnie i zapytam pediatry czy ma jakieś zastrzeżenia do żywienia. Z czasem mam zamiar zwiększyć porcje mleka w dzień do 150 ml i wyeliminować karmienie o północy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klueczka - Wesołych Świąt i mile spędzonego czasu w Polsce. Bezpiecznej podróży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Swieci sloneczko, moze dzis wybierzemy sie na spacer? Tak dzien po szczepieniu mozna, czy lepiej zostawic go w domu? Mamcia- duzo zdrowia dla mamy, ale pech....:( MamaAnia- a ile Sebastian ma wzrostu? W sumie sporo je:). Kuleczka- milego pobytu w Polsce, trzymajcie sie cieplo:). Kip- nie daje kaszek owocowych ale zrobie mu chyba kisiel;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna - jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów to ja poszłabym na spacer, jak nie wybierasz się do jakiegoś centum handlowego , to nie ma od kogo się zarazić a świeże powietrze dobrze mu zrobi. 1 Jak mierzymy go sami to tak 70-71 cm, ale nie wiem czy dobrze go mierzymy. w przychodni sparwadzają tylko obwód klatki piesiowej i głowy, nigdy długości nie mierzyli. Dobra ja idę się zbierać, bo jak Młody się obudzi to idziemy na to szczepienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIP ja kupilam kaszke malinowa bezglutenowa z bobovity i wiecej nie bede kupowac z tej firmy kaszek owocowych,strasznie slodkie.Do mleka do butli jak dodam 2 lyzeczki to jeszce ok,ale jak zrobilam na gesto aby karmic lyzeczka to mala zjadla 2 lyzeczki i wiecej nie chciala,jak sprobowalam kaszki to strasznie slodka i chyba taki jest powod niecheci jej zjedzenia przez moje dziecko,a probowalam juz drugi raz jej podac po przerwie ok tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od niedawna jakos udaje mi sie karmic mniej wiecej o stalych godzinach,chociaz teraz beda male zmiany gdyz przestalam karmic mala w nocy i sniadanie dzis bylo o 6 a nie 8.Mala ok 4 rano domagala sie mleka i dzis zamiast mleka podalam wode i pomoglo,zasnela z powrotem:) wczesniej bylo tak 1 8-180ml mleka(czsami z dodatki kaszki) 11.30-owoce 13-zupka 16-180ml mleka 20-180ml mleka z kleikiem kukurydzianym 1 Tylko myslalam ze miedzy 16 a 20 bede podawac jej owoce zamiast o 11.30 bo wieczorem robi sie szybko glodna i czasami bywalo ze mleko bylo wczesniej niz 20 1 a w dzien zamiast owocow bedzie jakas kaszka lub kleik na mleku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz mysle o takim planie: 1 6-180ml mleka 9.30-kaszka lub kleik na mleku na gesto (karmienie lyzeczka) 13-zupka 16-180ml mleka 18-owoc,deserek 20-kleik kukurydziany w butelce 1 Macie moze podobne plany zywieniowe? Podzielcie sie informacjami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×