Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

Zrobilam dzis Wiktorii baklazan z krolikiem i kaszą jaglaną - właśnie zjadła, ależ jej smakowało - polecam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slodka lilii- to twoja je podobnie jak moj Bruno:). A ile ci zupki zjada? U nas: Sniadanie:180ml mleka 2sniad. : kaszka z tartym jabluszkiem Obiad: zupka Podwieczorek: owoce lub ciasteczko Kolacia: mleko 180 ml Przed snem: mleko 180 ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jej ale dzis Bruno byl marudny. Umeczona jestem strasznie. Coraz mniej spi i wymaga coraz wiecej uwagi:). Jutro mam gosci, wiec czeka mnie jutro sprzatanie i gotowanie ale mi sie nie chce:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaAnia Twoj Sebastian tak ładnie pije. Moja Ania przez dzień jak wypije 80 ml to jest sukces. O ile pamiętam, to chcesz nauczyć go picia samej wody, ale obecnie dajesz sok z winogron. Czy może oprócz tego coś jeszcze dajesz? Jak zamierzasz wyeliminować te karmienie o północy? Ania ostatnio często budzi się w nocy - 3, 4 razy i chciałabym, żeby już przesypiała większość nocy, zwłaszcza, że wracam do pracy i ciężko mi będzie do niej wstawać. 1 Kuleczka zycze bezpiecznej podrozy. 1 Ja też staram się teraz wprowadzać stały plan jedzenia. Obecnie wygląda tak: 7 - kaszka mleczno ryzowa z dodatkiem owocow 10 - mleko 13 - zupka z kasza manna, indykiem lub ryba z warzywami 15 - mleko 18 - owoce 19.30 - mleko 22 - mleko z kleikiem ryzowym W nocy piers. 1 Zrezygnowalam z kaszek owocowych, bo tak jak pisala slodka Lili są one za słodkie, slyszalam tez to od kilku kolezanek i przestrzegly mnie przed ich kupywaniem. Dlatego tez bede dawac zwykla kaszke mleczno ryzowa plus owoce ze sloika lub wlasne. Zastanawiam sie jeszcze nad kasza jaglana czy kupic. 1 Dziś byłam u pediatry i mam mega doła. Pisałam kiedyś o tym, że u Ani robią się na rączkach suche, czerwone plamy. Najpierw były na lewej rączce, teraz na obu. Znikają kiedy je natłuszczam, ale wystarczy kilka dni i znów wracają. Lekarka powiedziała, że to alergia - atopowe zapalenie skóry a ja nie mam pojęcia od czego. Te rączki ma już od dawna - więc być może to jest wina mleka. W związku z tym dziś podjęłam decyzję, że będę karmić piersią jeszcze przez tydzień, aż Ania skończy pełne 7 miesięcy. Smutno mi, bo lubię ją karmić, ale przez to, że nie będę jej karmić łatwiej mi będzie wykryć alergię. Nie sądzę, że to od wprowadzonych pokarmów, bo ją nie wysypuje. 1 Co do warg sromowych u małej, to kazała to skonsultować z ginekologiem dziecięcym. Dzwoniłam, by umówić się, ale mają termin dopiero na 24 kwiecień, więc muszę szukać prywatnie. 1 Jestem bardzo zaniepokojona żebrami u małej. Ostanie żebra ma wysunięte do przodu, czyli całe żebra przypominają dzwon. Zauważyłam to gdzieś miesiąc temu, ale się za bardzo nie przejmowałam. Teściowa to zobaczyła i mówiła, że jej drugi syn i wnuczka też tak mają. Natomiast pediatra dziś powiedziała mi, że to od sadzania dziecka i wożenia w foteliku. Jednak one brzydko wyglądają. Czytałam na necie teraz o tym i muszę wsiąść skierowanie na badanie na krzywicę i może pójdę do ortopedy. Muszę to skonsultować z innym pediatrą. Boję się, że mała te żebra cały czas tak będzie miała i to będzie widać, a u dziewczynki to gorzej. 1 MamaAnia pisałaś kiedyś o badaniach, żeby zrobić Ani na zatwardzenie, aczkolwiek ostatnio robi ładne kupki, to jednak te badania nadal chcę zrobić. Tu chodziło o magnez, fosfor i wano tak? 1 Wczoraj mama kupiła Ani piękną kurtkę na wiosnę. Muszę jej jeszcze kupić jakieś budziki. Jeśli macie namiary na ładne buciki na allegro, to dajcie linki. 1 Przy okazji wizyty u lekarza, zważyłam małą i obecnie waży 8500 g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamaBruna mala zjada niewiele zupki ok 50-90ml,ale wczoraj wzielam sie na sposob,udaje ze chce dac jej smoczka do buzi ta otwiera dziubek a ja jej lyzeczke papu :D i o dziwo nie wypluwa! Za kazdym razem dzialalo i wczoraj zjadla ok 120 ml. 1 kip moja tez przez caly dzien moze wypije 80ml wody a moze i mmniej bo jak zrobie jej 100 to nzawszed w butelce zostaje,czsami i polowa 1 kip przeczytaj to http://kobieta.dziennik.pl/dziecko/artykuly/358646,atopowe-zapalenie-skory-u-dzieci-jak-leczyc.html to chyba nie wina mleka i produktow ktore jej podajesz :/ 1 a z tymi zeberkami to pierwszy raz slysze ze tak moze sie stac ja mala czesto siadam i chyba przestane.Kip zycze aby zeberka u malej sie unormowaly i wszystko bylo u niej w porzadku.To chba za duzo zlych informacji jak na jedna wizyte u pediatry :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. A dajesz wit D? Moze ma za malo? I mam pytanie, jaki rozmiar stopy maja wasze maluchy? Czy wlasnie kupowalyscie juz buciki? Takie w sam raz, o cm wieksze? Jeszcze wieksze? I jakie, adidaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale u nas zima! Dzis w nocy moj maluszek obudzil sie 2 razy, o 24 na cyca, ale nie dalam i zasnał. Ponosilam troche, przytulilam, odlozylam i zasnal i pozniej o 3 sie obudzil, zjadl i spal do 6 !! Dla nas to duzy sukces :) Współczuje z tym atopowym zapaleniem skory, bo moj tez to ma. Lekarka dala zyrtec w kroplach i taka silniejsza masc i wszystko przeszło. Po mału chce odstawiac Adasia, bo marze zeby zjesc po 7 miesiacach jogurt, mleko, ser... A zeberka nie wiedzialam ze moga tak sie zrobic od siadania.. Moja mama kupila wczoraj mi kasze jaglana takze dzis podam, tez nie chce dawac owocowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomorze pozdrawia zimowo.... gdzie ta wiosna?? jakiś strajk czy co? KIP zanim zaczniesz się martwic skonsultuj z innym lekarzem... roznie to bywa, warto się upewnić:) Agraffka gratuluje :) mój zarlok wsuwa w nocy... i chyba tez tak odreagowuje moja nieobecność w dzien.. niby wszystko jest ok, bawi się smieje... ale za to w nocy częściej się budzi, na przytulanie i z reguly obowiązkowe chociaż chwilowe possanie... przypominam już zombie,,, Hickary mój maly ma stope ok 10 cm obecnie,..to chyba r 18 jest... butki z reguly dostawal w prezencie, wiec kilka rozmiarow mam, glownie adidaski ale to chłopak, wiec balerinek nie ponosi;) zresztą poki nie chodzi to butki tylko po to żeby mu w stopy zimno nie było. KIP mój maly jest glownie na moim mleku...kaszki czy kleik tez przede wszystkim na moim i tez dużo wody nie pije... nie ma takiej potrzeby.. Myslalam na początku ze może woda mu nie smakuje, ale to nie to...bo wody wypije chociaż trochę, a jak mu dodałam trochę soku do smaku to plul od razu:P wiec uznałam ze po prostu ma wystarczająco plynow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja nie wiem co kupic. Wiki ma ta czapke z sowa - fajnie by wygladala z jakimis polbutami, ale chyba za zimno by bylo wiec patrze takie trampki za kostke. 1 cm wieksze wystarcza? moja ma nozke 12 cm, to mi wywala buty dla roczniakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Krakow zasypany i sypie dalej....piekna zima:). Hickary- gratulacje z okazji 7 m, super kolorowa dziewczynka, sliczna czapeczka i plaszczyk i ten usmiech:). D82- masz zdrowie dziewczyno, praca i te pobudki w nocy....podziwiam:). Kip- nie martw sie, dobrze ze Ania zostala zdiagnozowana, choc jaki pisza dziewczyny, zawsze mozesz jeszcze zasiegnac drugiej opinii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Organizm mi juz powoli odmawia posluszenstwa;) tu skrzypi tam piszczy...pamiec juz nie ta.... marze o przespanej nocy... ale coz yerba mate z rana i da sie jakos przezyc... snieg przestal padac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja malemu zakladam tak z 0.5 cm wieksze buciki. Zauwazylam tez ze wiekszosc butow dla dzieci jest robione na waskie stopki i z niskim podbiciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dołączę się, mój kostek coraz bardziej robi się upierdliwy. dwa kojec juz go nudzi, chociazmysle ze jak zacznie siadac, to zacznie sie tam bawic w koncu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, posprzatalam...bleee. Zmierzylam Brunowi nozke i ma 10,5 cm. To jaki nr buta? :) Co do tego sadzania i zeber, to mnie lekarka mowila, zeby malego sadzac na lezaczku aby wzmacnial miesnie...wiec juz sama nie wiem. Kip a moze twoja tesciowa ma racje i to taki dziedziczny urok tych wystajacych zeber?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inflagranti- witaj:) tez mysle, ze kojec jest wlasnie swietny do zabawy na siedzaco:). D82- kiedys powiedz leonkowi jak sie mamusia poswiecala, powinien docenic:),

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja tylko na minutkę. Przyznaję - przeczytałam pobieżnie. 1 KIP - te badania to wapń, fosfor, magnez. MOżesz zrobić właśnie ze względu na żeberka. Jak wapń jest ok, to widocznie taka uroda Ani. Szkoda, że lekarka straszy zamiast dac najpierw skierowanie na badania. Twoja Ania jeszcze dostaje pierś, więć pewnie dlatego nie potrzebuje tak dużo dodatkowo pić - podobnie jak Leonek. D82 pisała poniżej, ze jej synek też nie ma dużego pragnienia. 1 u nas też zimowo - może powinnam ubrać choinkę? 1 Agraffka - gratuluję sukcesów - coraz bliżej do przespanych nocy :) Też chciałabym wyyeliminować to karmienie o północy, ale myślę, że najpierw muszę zwiększyć w dzień porcje mleka do 150, a będzie ciężko, bo po większej ilości Seba ulewa. Myślę,że on się jednak budzi bo głodny - w ostatanim miesiącu przytył 350 gram. A może to przez to, że jest bardziej ruchliwy. 1 Hickary - mój nie ma jeszcze butów, skarpetki 15-18. super fotka w czapce i płaszczyku 1 szczepionki wczoraj Seba nie dostał przez oczoplas - musze przyniesc zaswiadczenie od neurologa 1 in-flagranti witaj 1 mam nadzieję,że Gratka z Wojtusiem już w domu na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziękuję za artykuły, przeczytałam je wcześniej. Byłam dziś u innego pediatry. Co do rączek powiedział, że prawdopodobnie mała ma uczulenie na mleko i kazał iść do alergologa. Jeśli chodzi o żeberka, to powiedział, że to być może krzywica i trzeba zrobić badanie na wit B3. Jednak ja dawałam witaminę D codziennie, ale odkąd mała skończyła 5 miesięcy to dawałam co 2 dzień, zwłaszcza, że ona potem coraz częsciej zaczęła jeść formułę. Co do warg sromowych to też kazał iść do ginekologa dziecięcego. Muszę to wszystko załatwiać po świętach. 1 Hickary nie mierzyłam stopek małych, więc nie wiem jaki rozmiar, ale będę kupowała troszkę większe. Gratuluję skończenia 7 miesięcy. Mała jest prześliczna. Nie patrze, że buciki dla roczniaków, bo ja się przekonałam, że rozmiarówki nie mają nic współnego z rzeczywistością. Daj namiary, jak coś fajnego znajdziesz. 1 D82 hehe ja też mam problemy z pamięcią. Starość nie radość. 1 Dziewczyny kiedy w koncu wiosna??? 1 MamaBruna jesli badanie wykluczy krzywice, to rzeczywiscie prawdopodobnie Ania ma to po rodzinie męża. Poprosiłam szwagra, żeby mi pokazał swój brzuch i tego w ogóle nie widać, ale jak dotknęłam jego żebra, to rzeczywiście ma tak jak Ania, takie odstające. Mam jednak nadzieję, że coś się da z tym zrobić, bo szkoda mi jej, bo jak będzie duża, to będzie płakać, że tak ma. 1 MamaAnia moja mała pierś dostaje już tylko w nocy i raz, góra dwa razy w ciągu dnia, także niewiele. Mam już mało pokarmu i myślę, że już pora odstawić. I tak jestem zadowolona, że tak długo udało mi się ją karmić. Nie martw się, że Sebastian tak mało przytył. Ponoć u większych dzieci waga już mniej przyrasta. 1 Życzę wszystkim smacznego jajka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kip- jeszcze podawaj małej niech sobie ssie .... nawet puste. kupiłam kaszki rossmanowskie i strzał w 10 - ale smakują - bobowita i nestle sie chowają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwia a jakie kaszki rosmanowskie? A są bezmleczne ryżowo-kukurydziane? Ciezko takie trafic, sa humany, ale w necie, jednak to jest drozej bo trzeba zaplacic z 11 zł za przesylke. U nas słoneczko nawet wiec na spacer planujemy isc :) To pierwsze swieta wielkanocne naszych pociech :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezść dziewczyny, wpadłam na chwilunie sie przywitać i Zyczyć wszystkim Wesołych Świąt :-) Przepraszam ze sie nie odzywałam ale miałam problemy z internetem. My jutro chrzcimy, pogoda bedzie straszna i przeraża mnie fakt że strasznie dużo naszych gości jest chorych :-( no ale na uroczystość przyjdą, mam nadzieje że młody jutro przetrwa mszę bez płaczu i nie zachoruje. Troche sprawe komplikuje zmiana czasu, ale mam nadzieje ze wyrobimy sie i z drzemką przedpołudniową i ze wszystkim.. Przepraszam nie czytałam Was, bo usiadłam na chwilke biegnę zaraz szykowac koszyczek i chlopakow na swiecenie jajek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie Oliwia powiedz jakie kupilas tez musze wyprobowac i napisz mniej wiecej w jakiej cenie sa,bo przyznam ze jak bylam ostatnio w rosmanie to nie widzialam zadnych kaszek babydrem,moze po cenie dojde :) A i napisz czy sa bez cukru. 1 Ja mam skierowanie do ortopedy z mala,gdyz ma krzywe palce u nóg i środkowy palec nachodzi na drugi.Bardzo brzydko to wyglada, mala bedzie sie wstydzic chodzic w japonkach gdy bedzie starsza ;) 1 Lili ma stope 10cm i pasuja na nia buciki rozmiar 19,buty nie sa na styk, jest troche luzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) Pierwsza Wielkanoc naszych dzieciaczkow!:). A na dodatek taka wyjatkowa, sniezna...:D Kip- na pewno nie ma krzywicy, zreszta jakim cudem! Zrobisz badania i bedziesz pewna, ze wszystko ok. Co do defektow urody naszych maluchow...no coz trzeba sie przyzwyczaic, ze nie sa doskonale i bardzo je kochac:). D82, Andzia- udanych chrzcin, oby maluchy byly spokojne i wszystko poszlo zgodnie z planem:). Piekna Lilii- a twoja mala chyba jest duza? Hickary- osmiorniczki super;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×