Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mamawrzesniowa

Dzidziusie z Wrzesnia 2012-pogadajmy o nich!!!

Polecane posty

hej laseczki, poczytuję was ale nie bardzo mam czas sie odezwac ale tak mnie ubawił tekst pani doktor o tej ciemnej karnacji ;) powiedzcie mi jak tu zaufać niektórym lekarzom... Jakby tak było to sama chetnie wciągnełabym troszke witaminki D coby sie przyciemnić przed latem ;) Gratuluję postępów waszych maluszków, u nas malutka przesuwa się wzdłuz mebli ale myślę, że szybko sie ich nie pusci bo to stanie to jest jeszcze taaakie niestabilne. Ale juz guzów mamy mniej, pewnie do czasu aż wreszczie Marys sie puści, a głowa tak daleko od podłogi ;) Co do zostawiania maluszków - właśnie wczoraj wróciłam z babskiego weekendu, no nie wytrzymałam i już. Terroryzowało mnie dziecko, nie chciało butli a jak już to mało, tylko cyc i cyc, oczywiście oprócz tego co łyżeczką typu obiadek czy deserek jej wciskałam. Umówilismy sie z męzem, ze jakby noc była straszna to rano zapakuje czeladke i do mnie przyjedzie, a tu zonk ;) Mała wcinała i kaszke z butli i mleczko mm w nocy, nie przeszkadzało jej nawet,ze woda mocno letnia była, bo tat nie przyzwyczajony do karmienia ;) I nic nie marudziła, cudnie jadła, a jak wróciłam stęskniona w niedziele to wystawiła swoich 6 zębow, pojadła z cyca i poszła dalej się bawić. Nawet nie wiecie jak wypoczęłam, główie fizycznie, a tata pęka z dumy, bo wszyscy myśleli że nie da rady. Polecam dziewczęta. Mała miałam wrażenie, ze nie poczuła bardzo róznicy czy nie bylo mnie osiem godzin, czy dwa dni. Lecę, bo malutka poleciała mi w trawe za braćmi, skaczą na trampolinie i uwielbiają bujać się tam z Marysią, ale muszę pilnowac, bo czasem przesadzają z intensywnością zabawy ;) Macie juz sandałki dla dzieciaków? nie wiem czy kupić jej już takie profilowane, twardsze czy takie leciutkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musialabys zdadac mu poziom witaminy D w ogranizmie. Moze ktos z rodziny ma ciemniejsza karnacje lub opalil sie juz na sloneczku? W kazdym razie niedobor wit. D grozi krzywica:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamcia- hej:). Jej, MRysia ma 6 zabkow, suer i wspone o tym lataniu po trawie:). Gratulacje. U nas dzis ziab i jakos nie wyobrazam sobie tych zabaw na trampoline, brrr. Sandalkow nie mamy jeszcze.najwyzej w upaly trzymam go z golymi stopkami:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) 6 zebow!!?? wow...to juz hollywodzki usmiech;) Maly Brus z mama calymi dniami na dzialce to mimo kremu mogl sie opalic...zreszta przeciez moze miec ciemna karnacje...ah ci lekarze... a przez ten szpital to albo osiwieje (dobrze ze sa farby) albo ich powystrzelam... nie wiedza jeszcze na ktora bedzie zabieg... bo jeszcze nie maja planu!! toz to cholera tydzien jeszcze.. a co ciekawsze zanim dostaniemy sie na oddzial musimy isc do punktu przyjec pacjentow zeby mlodemu karte zalozyli... nie byloby w tym nic dziwnego gdyby nie to ze jest jeden taki punkt na caly szpital...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sandalkow mlody jeszcze nie ma... poki co nie bylo u nas nawet sandalkowej pogody,,, jak bylo cieplej to w skarpetkach byl i tyle:) Mlody tez cyc i cyc....jak wroce z pracy to pierwsze co to sie rzuca na mnie... ale jak mnie nie ma to butla nagle jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Co do wprowadzaniu nabiału maluszom to się nie wypowiem, bo Patryk do 2-go roku życia pił bebilon pepti, a potem to zabijcie mnie ale nie pamietam jak mu wprowadzałam nabiał, cóż skleroza. Jeśli chodzi o wit D, to pani doktor na oddziale noworodkowym (bardzo dobra p. doktor, ordynator oddziału) zaleciła podawanie wit D przez cały rok, czyli przez lato również ( bo starszym dzieciom podaje sie do kwietnia, bo później czerpią wit D ze słońca), czyli będę podawać witaminkę do przyszłego kwietnia :-) Mamcia- super 6 ząbków, no rewelacja, co do bucików to kupię na lato jak mały zacznie próby chodzenia kupię buty już ze sztywnym zapiętkiem, podobno dzieci do rozm 30 powinny nosić, sztywny zapiętek. Mamabruna- spokojnie Bruno niebawem usiądzie sam :-) mama_ania- szybkiego powrotu Sebastiana do zdrowia, i gratulacje postępów ;-) O słoneczko wyszło :-) Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierniczę! 6 ząbków!!! Jestem pod wrażeniem!:) 1 Cześć Dziewczyny!:) 1 Bruś faktycznie cały dzień na działce. Ale krzywi się jak mu słońce gdzieś świeci, to go chowam, śpi też w cieniu, bo przekładam jego bezpieczeństwo ponad opalony pyszczek. A karnację może mieć po teściowej, ona ma bardzo ciemną cerę. 1 D82 - tą naszą służbę zdrowia, to z kałacha najlepiej... 1 Sandałków nie mamy, kupiłam mu ostatnio takie letnie szmaciaczki, podobne do sandałków, tylko paluszki są kryte (za 10zł w auchan). Ale tak mu się noga poci, nawet w skarpetkach, że lepiej bez butów niech bryka jak jest cieplutko:) 1 Mamobruna - nie martw się siadaniem, mój też sam nie siada, tylko z pozycji półleżącej łokciami się odpycha do siadu, więc tego nie liczę. 1 Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was w ten ładny poranek i po chorobie,jakaś grypa mnie złapała i nie chciała puścić :)mamusiabrusia pytałaś ile waży moja mała,niecały miesiąc temu ważyła 7200,co do szczepień nie braliśmy żadnych dodatkowych.A i apetyt małej wrócił mamy tylko problem z piciem bo za bardzo nie chce pić ani herbatek ani wody,narazie mamy tylko jednego zęba mała sama już siedzi,póki co nie wstaje sama jeszcze.Sandałków też jeszcze nie mamy a jak było ciepło to była w samych skarpetkach:)A i muszę się pochwalić że mała 3 dzień jest bez smoczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama_ania mam nadzieję że Sebastianek już wyzdrowiał:) D82 jeżeli chodzi o naszą służbę zdrowia i szpitale to zawsze były problemy.Pozdrawiam serdecznie i miłego ciepłego i słonecznego dnia życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:) U mnie dzis lepsza pogoda i wyszlo slonce, oby pogoda sie utrzymala, bo planuje dlugi spacer:). 1 Krakowianka- gratulacie, Zuzia sam siedzi!:). Pewnie malo pije, bo jest na piersi:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka- jak to zrobilas, ze obywa sie bez cumelka? Normalnie super:). Moj chyba by sie zaplakal bez smoczka:(. Sprobuj dac jej rozcienczony woda soczek, moze nie lubi smaku samej wody lub herbatki. A jaka herbatke jej podajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- coz, pozostaje mi zyczyc ci cierpliwosci do panstwowej sluzby zdrowia i trzymam mocno kciuki:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna tak szczerze to nic nie zrobiłam :)jak ją kładłam spać to pluła smokiem i jej nie wkładałam spowrotem tak że narazie się nie upomina zobaczymy jak będzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna tak szczerze to nic nie zrobiłam :)jak ją kładłam spać to pluła smokiem i jej nie wkładałam spowrotem tak że narazie się nie upomina zobaczymy jak będzie dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wyczytalam, ze 9 miesieczne dzieci (moja ma 8.5). Bo moja niemal nic z tego nie potrafi, a powinny: 1 1 raczkuje (to niezły trening przygotowujący małe stópki do chodzenia) - nie umie 1 w pozycji stojącej, trzymane pod pachami, wykonuje ruchy chodzenia - nie umie 1 trzymane za rączki stoi stabilnie i sztywno - umie 1 samodzielnie siada, przechodzi z pozycji siedzącej do pozycji na czworaka -nie umie 1 próbuje przemieszczać się w łóżeczku, dostawiając jedną nóżkę do drugiej - tzw. chód boczny - nie umie 1 próbuje samo wstawać, przytrzymując się mebli - nie umie I wyczytalam tez: Maluchy w tym wieku poznają swoje ciało, przestrzeń wokół siebie i interesują się wszystkim, co je otacza. Naśladują nasze gesty, miny i ruchy ciała. Nowością jest wskazywanie palcem na konkretne osoby, np. w odpowiedzi na pytanie: „gdzie jest mama? oraz konkretne przedmioty (np. „gdzie jest okno?). Dziecko kojarzy znaczenie ok. 30 - 40 słów i potrafi niektóre z nich wypowiedzieć. Z upodobaniem powtarza szereg różnych sylab, bawiąc się przy tym swoim głosem, zmieniając intonację, natężenie i ton. Niemowlę potrafi też nazwać po swojemu niektóre czynności, np. „am, gdy widzi jedzenie lub „dada, gdy wychodzi na spacer. Rozumie już znaczenie słów „NIE i „NIE WOLNO, kojarząc je z niezadowoloną miną rodziców. Wykonuje także proste polecenia typu: „zobacz, „daj, „chodź tutaj. Wasze dzieci rozumieja tyle? Pokazuja tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hivkary- ty mnie nie zalamuj...Brunowi zostal niecaly miesiac, zeby wsztstkiego tego sie nauczyc...;). A tak powaznie, to sie nie martw, kazde dziecko ma swoje tempo rozwoju i nie ma co sie martwic...byle sie rozwijalo i uczylo ciagle czegos nowego a czy zacznie chodzic w wieku 11 miesiecy czy 15, co to za roznica? Dla mnie zadna, wiec cierpliwosci Hickary:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary nie zamartwiaj się każde dziecko jest inne,moja starsza córka w wieku Zuzi sama podnosiła się w łóżeczku,raczkowała,próbowała siadać a Zuza nie raczkuje nie podnosi się sama jak ją posadzimy to sama siedzi noi jak ją trzymamy pod paszkami to stoi ale zaraz siada tak że chyba nie mamy sie czym martwić wszystko przyjdzie w swoim czasie:)pozdrawiam i życzę spokojnej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary to bardzo róznie, starsza moja wszystko robiła wolniej niż przeciętnie, ale tego teraz by nikt nie powiedział.... A Zuzienka to juz przeszło miesiac raczkuje, wstaje, teraz chodzi przy meblach opierajac sie na jedej radczce i duzo mowi po swojemu. starsza robiła to kila miesiecy pozniej. Ale za jakis czas te róznice sie gubia i nie mają znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Hickary moj Rojber tez ma 8,5 i nie wszystko z listy robi...i szczerze powiedziawszy w oogole sie tym nie przejmuje kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie jedne rzeczy robi szybciej inne wolniej w koncu to sie wyrownuje... nie robmy z maluchow robotow... Co do wykonywania "polecen" typu podaj czy chodz... lub reagowania na nie wolno to robi to...ale glownie ze mna ... maz nie jest konsekwentny niestety i Mlody czesto sprawdza na nim na ile moze sobie pozwolic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hickary, a gdzie Ty to wyczytałaś?? Bo to co piszesz, to ja tu w karcie rozwoju psychoruchowego widzę w 11 miesiącu. Wg. karty, którą mam w książeczce zdrowia w 9 mies. są takie rzeczy i podkreślam, że są to "oczekiwane osiągnięcia": 🌼 Trzymane pod pachy wykonuje ruchy chodzenia 🌼 Stoi postawione przy poręczy 🌼 Upuszcza przedmiot celowo, wyciąga kostkę z pojemnika 🌼 Wymawia pierwsze dwusylabowe słowa: baba, mama... 1 Ale wydaje mi się, że nas póki co obowiązuje (jeśli już w ogóle korzystać z jakichś schematów) miesiąc 8, czyli: 🌼 Siedzi pewnie bez podparcia, zaczyna siadać samodzielnie 🌼 Przyjmuje pozycję na czworakach, stoi z podparciem 🌼 Pełza do przodu 🌼 Szuka przedmiotu, który upadł, patrzy za nim 🌼 Początki chwytu pęsetowego 🌼 Próbuje wydawać dźwięki szeptem 1 Nie ma co panikować. Maluszki teraz rozwijają się w błyskawicznym tempie i dziś może czegoś nie robić, jutro zacznie, a pojutrze będzie mu to wychodzić tak naturalnie, jakby robił to od zawsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) U mnie dzis pieknie i wiosennie!:). Niebo blekitne, trawa zielona, bez pachnie oszalamiajaco...nic tylko isc na dlugi spacerek:). 1 Mamusiabrusia- podana przez ciebie lista jest bardziej realistyczna, jesli chodzi o Bruna:). Czekamy wciaz na samodzielne siadanie:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny u mnie słonecznie i siedzę w domu buuuu dopoki m z pracy nie przyjedzie starsza córa ma katar,kaszel i wczoraj miała gorączkę poprostu załamka,dzwoniłam do pediatry o kazał ze 2-3 dni w domu ją zostawić do szkoły nie puszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamabruna rolety mam zasloniete zeby pogoda nie kusila...a Ty tu taki opis przyjemny.... nic tylko uciec z pracy;) Nic pociesze sie przerwa na kanapke i rzuceniem oka co na forum;) Krakowianka duzo zdrowia dla starszaka... Moj gdyby mogl to by siedzial i ogladal.... ale staramy sie by tego nie robil:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82- no wiem w pracy przy takiej pogodzie jest czlowiekowi smutno, ze nie moze zrobic sobie wagarow;). Ale weekend juz niedlugo szanowna kolezanko:). 1 Krakowianka- oj, to sie malutka pochorowala...duzo zdrowia! Choc pewnie nie narzeka, ze nie idzie do szkoly:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia_łukasz_naszPierwszySklep
zapraszam was moje drogie do sklepiku www.top-maluszek.pl Myślę, że się wam spodoba :-) Ponieważ sklepik jest nowy jak macie jakieś sugestie co by w nim zmienić lub jaki towar co byście chcieli oraz co najczęściej kupujecie w takich sklepikach proszę o sugestie: sklep@top-maluszek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D82,Mamabruna dziękujemy:)a co do szkoły to bardzo lubi chodzić nie mamy problemu że nie idzie,chodzi bardzo chętnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my jestesmy na spacerze.Bruno spi a mama serfuje po necie:P. Do domu mi sie nie chce wracac...taka pogoda, choc mocno wieje!:). Do mojej lawki podszedl starszy elegancki pan i dal mi na karteczce wiersz, swoj wlasny, na Dzien Matki i gdy sie zaczelam w niego wczytywac on poprosil mnie, abyozniej gpo podala innym mama:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekoladkaaaaaaaa
Podczytuje was co i raz i musze stwierdzic, ze fajne z was babki oprocz tej panikary hickary. Dziwna osoba. No ale sa ludzie i ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×