Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wikulka

jak sprawdzić czy dana firma nadal istnieje

Polecane posty

Gość wikulka

Witam, Mam pewien problem, a mianowicie: Firma (Biuro nieruchomości - sp. z o.o.) ma wobec mojej firmy zaległości związane z nieuregulowaniem faktury Vat. Postanowiłam zająć się sprawą i wysłałam wezwanie do zapłaty, niestety otrzymałam zwrotkę z notką, że firma się wyprowadziła. Rzeczywiście, przejechałam się osobiście i nie ma żadnego śladu po niej. Ale w internecie nie ma żadnej wzmianki ani o nowym adresie ani też o tym, ażeby została już zlikwidowana. Jest regon, nip, wszystkie dane, oprócz jakiegokolwiek nr telefonu, maila, nie mówiąc już o stronie www (ale takowej firma chyba nigdy nie posiadała). Jak mogę sprawdzić czy ta firma nadal istnieje i czy ewentualnie mogę zrobić cokolwiek w celu odzyskania należności? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emmett Fitz-Hume
Jeśli to spółka z o.o. to na stronie http://krs.ms.gov.pl możesz ją wyszukać i sprawdzić aktualny adres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikulka
no właśnie...formalnie ta firma istnieje, w KRSie widnieje pod starym adresem, natomiast fizycznie jej tam nie ma. Pod tym samym adresem fizycznie swoją siedzibę ma inna spółka - tego samego zarządu. Dzwoniłam tam i pracownicy udają idiotów mówiąc, że nie słyszeli o tfirmie, o której ja mówię i że nigdy tam siedziby nie miała. Czy jest jakiś sposób aby ich zmusić do przyjęcia wezwania do zapłaty? Jeśłiby je przyjęli możnaby skierować sprawę do sądu, tylko jak im je przekazać...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka z bialegostoku
w US proste, jak istnieje to placi podatki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wikulka
pewnie i płaci skoro istnieje, ja chcę się dowiedzieć jak zrobić ażeby mnie zechciał oddać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiem ci tak...
wynajmij detektywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zlosliwa menda
zgłoś do GUS, jest taki paragraf skoro nie ma ich pod adresem faktycznie a niby istnieją, wykreślą tę spółkę w GUSie i będzie po ptakach...no chyba, że oni mają lepsze plecy i nie dadzą się wykreślić.ale podstawę masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×