Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość suchalki

rzucenie palenia w czasie ciazy szok dla organizmu

Polecane posty

Gość suchalki

Witam mam pytanie poniewaz ostatnio sie dowiedzialam ze nie mozna calkowicie rzucac palenia w czasie ciazy poniewaz to jest szok dla organizmu i moze powodowac wiele szkody dla dziecka i ze najlepiej tylko ograniczyc do 2-3 na dzien. sama nie pale i nie jestem w ciazy ale moja przyjaciolka jest i pali lekarz powiedzial jej tak jak napisalam. czy mam w to wierzyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma w to wierzyć jeżeli rzucenie ot tak jest dla niej faktycznie duzym problemem. Jeśli natomiast jest w stanie odstawic zupełnie to dobrze by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KKKKKKKKKKKKKKKKKKKK..........
tak,to prawda ale jeżeli ktoś palił bardzo długo i do tego paczkę dziennie.Lekarz powiedział,że mam ograniczyć na początku,a do 15 tc rzucić na dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bajki bajki bajki
rzuca sie odrazu a nie szok, szok moze byc dla niej psychiczny, bo to uzaleznienie psychiczne a nie fizyczne, wiec bajka dawno oablona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katastrofffa
Szok dla organizmu? :) to nie twarde nakotyki ;) Ja rzucilam z dnia na dzien i jakos ani ja ani moj organizm nie bylismy w szoku ;)za to na pewno dzidzia sie ucieszyla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfhfhfhffffff
ogromny szok, taki, jak przy odstawieniu kawy albo alkoholu w ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem co o tym myslec
u mnie sytuacja wyglądała tak, że paliłam dośc duzo, rzuciłam od razu jak zobaczyłam 2 kreski, nie paliłam całą ciąże. Dziecko urodziło się w 35tyg.(tylko 6 apgarów:( ), nie wiadomo czemu, po prostu wody mi odeszły i musiałam urodzić(moze stres?, kto wie...), teraz ma 3 lata, są problemy z rozwojem, nie mam już siły, najpierw podejrzewali autyzm , potem inne CZR , teraz znów upośledzenie... odchodzę juz od zmysłów... ale do rzeczy- moja koleżanka kilka m-cy temu urodziła dziecko (zdrowe), ona też paliła ale nie rzuciła, bo jak twierdziła lekarz jej powiedział ze całkowite rzucenie bedzie gorsze niz palenie, kazał jej ograniczyć, no i nie wiem czy ograniczyła czy nie,ale paliła całą ciąże. Ona wie, jakie ja mam problemy z dzieckiem i mi wtedy powiedziała, ze moze dlatego tak jest, bo ja rzuciłam i był szok dla organizmu i dlatego te problemy z dzieckiem...wtedy mnie to wkurzyło podwójnie, że nie dość że ja nie paliłam a ona paliła i to ona ma zdrowe dziecko, to jeszcze zgania na mnie, ze to moja wina bo rzuciłam palenie, ale teraz juz nie wiem kto ma rację :o moja mama też niestety paliła całą ciaze ze mna (tez sie to nie odbiło na moim zdrowiu)i tez podobno jej lekarka nie radziła rzucać :o dla mnie to nieco absurdalne....ale kto wie jak jest naprawde:( mam jeszcze 2 koleżanki, które kopciły całą ciąże , piwo popijały a dzieci zdrowe jak ryby! a ja-rzuciłam palenie, nawet kawy nie piłam, jajka na miękko, itp itd, witaminki, wszystko dla dobra dziecka i co z tego mam????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdgfdshjkllfdvbn
wstyd sie przyznac ale ja tez paliłam w ciazy (jedynie nieco mniej, mialam po kazdym papierosie okropne wyrzuty sumienia, ale to bylo silniejsze ode mnie, ukrywałam sie przed rodzina, bo by mnie chyba udusili).Moje dziecko ma 4 lata i nic mu nie dolega i nie dolegało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja rzuciłam od
razu palenie gdy tylko dowiedzialam sie o ciazy, a bylo to w 6 tygodniu. Do samego rozwiazania nie palilam. Dziecko urodzilo sie duze i zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pogieło was??
rozwala mnie jak kobiety pala w ciąży i jeszcze się jedna z druga chwali ze dziecko jest zdrowe . ..ta jasne:) palcie, pijcie, ćpajcie w ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taaa szok
szok przezywa to dziecko jak nie ma gdzie uciec przed trujacymi substancjami.....ja rzucilam odrzzu jak zaszlam w ciaze...owszem chcialo mi sie palic ale szoku zadnego nie przezylam,alunia cudna i zdrowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rzuciłam od razu jak zobaczyłam 2 kreski na teście, teraz jestem w 24 tc i do tej pory zapaliłam 1 papierosa dzień po dowiedzeniu się że jestem w ciąży, wyszłam na spacer i się zapomniałam heheh :D zorientowałam się w połowie papierosa. Paliłam od 7 lat, nigdy wcześniej nie rzucałam bo po prostu lubię palić, rzucenie przyszło mi z ogromną łatwością, ale wiem że po urodzeniu dziecka wrócę do palenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szokiem jest jedynie to, że lekarz może choćby zasugerować, ze rzucenie palenia jest bardziej szkodliwe niż palenie... jak i to, że matki w to wierzą i jeszcze chwalą się, że mają zdrowe dzieci :/ z jednej strony łykają witaminki, chodzą na usg, boją się o wyniki - a z drugiej palą. ŻENADA, drogie panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam, że generalnie powszechnie wiadomo, że palenie szkodzi - więc dlaczego niby ma się nie odbijać na kształtującym się dziecku?? CUD, kuźwa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szpindlerowy mlyn
ja nie wiem czy to na 100% prawda, ale poznalam babke na sali poporodowej, ktora mowila, ze 4 poprzednie ciaze poronila bo nagle odstawiala fajki, ona twierdzila, ze dopiero lekarz w usa wytlumaczyl jej, ze organizm sam sie pozbywa tego, co mu zabralo ta nikotyne, wiec ona stapniowo ograniczala i ciaaze utrzymala, z drugiej strony pisanie, ze sie palilo cala ciaze i dziecko zdrowe jest bez sensu bo nie wiemy jakie mutacje komorkowe juz przyprawilismy dziecku, ktore za trzydziesci lat zamienia sie w raka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja też paliłam w ciąży ale jak się dowiedzialam to najpierw ograniczyłam a potem rzuciłam calkiem po prostu mi przeszła ochota na palenie to co powinnam palić na sile dla zdrowia dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Xlilo
Mieszkamw Niemczech i tu takich glupot nie wciskaja kobietom,ze rzucenie gorsze od palnie. Zgadzam sie z toba w 100 procentach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sjhuoiuashjkdfnkfuds
a jak to ejst z karmieniem i paleniem, mozna 2-3 papierosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o jakim szoku panie piszą skoro nikotynę można dostarczyc w inny sposób niz przez papierocha. Są tabletki, gumy. Ciąża to taki stan gdzie nie powinno się palić. Xilox dobrze napisała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamijka
hmm czytam i czegos nie rozumie nie widze zeby sie tu ktos chwalil tym ze pali ????hmmm??? po prostu dziewczyny napisaly jak jest prawde szczerze ze pala a dzieci sa zdrowe nie zawsze jest tak ze palenie musi powodowac jakis uszczerbek na zdrowiu ja sama palilam w ciazy nie jestem z tego dumna i nie popieram tego ale jestem tez dowodem na to ze nie zawsze dzieje sie cos zlego moj syn zacza chodzic jak mial 11 miesiecy mowic jak mial 2 latka (mowil juz bardzo wyraznie) teraz ma 3 latka sam sie ubiera i wie wiecej niz nie jeden 10 latek nie pisze tu zeby kobiety palily w ciazy bo nic sie nie stanie bron Boze!!! nie popieram palenia w ciazy napisalam tylko szczerze prawde jak bylo ze mna !!! u kogos innego moze byc inaczej tyle... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boze jakie w tu głupoty wypisujecie,co to za lekarze którzy mówią kobiecie w ciaży ze ma palić bo szok przeżyje jak rzuci palenie,to jakieś jaja... Ja rzucuiłam palenie w ciaży bo wręcz odrzucało mnie od smrodu dymu i zapachu kawy,moje dzieci są juz dorosłe i zdrowe!!1 a ja tak sobie myśle....czy jakoś taki ten nick...ta co pisze ze rzuciła palenie i jej dziecjko teraz jest chore i ze jej mama tez rzuciał i ona chora przez to była itp...Ty chyba kobieto na głowe sie powinnas isć leczyć,bzdury jakies piszesz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonikma
hej znam osoby ktore palily i pily w ciazy wodke co tydzien na imprezach a dziecko zdrowe :/ tak samo znam i taka co palila na poczatku ciazy pozniej ogrniczyla i dziecko chore:(:( nie mowie ze przez to ze nie palila duzo ale jednak to chyba sprawa indywidualna a nie przez papierosy jak masz miec dziecko chore to bedzie chore i tyle a jak ma byc zdrowe to zeby nie wiem co bedzie zdrowe tak juz jest chyba zapisane w niebie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama nie wiem co o tym myslec
Różowy strachulec--->chyba mnie się tyczyło to co napisalaś, że ja rzuciłam i mam chore dziecko i moja mama rzuciła i ja też chorowałam:o więc najpierw może raczyłabyś dokładnie przeczytać, co napisałam, po pierwsze, nie napisałam,że moje dziecko ma problemy bo ja rzuciłam, napisałam tylko że spotkałam się z przypadkami, gdzie kobiety paliły a nawet piły i z dziećmi jest ok, a ja dbałam o siebie i nie jest ok, i ze nawet koleżanki potrafiły sugerować mi, że to moja wina, bo niepotrzebnie rzucałam palenie i to był szok dla organizmu!:o po drugie , nie napisałam że ja chorowałam, bo moja matka rzucila palenie!moja matka nie rzuciła tylko paliła (ponoć nawet więcej bo jak mówiła, w ciązy po prostu "zżerała"papierosy) ale na moim zdrowiu sie to na szczescie nie odbiło! więc czytaj dokładnie i nie pisz głupot, całkowicie przekręciłaś wszystko co ja napisałam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cerka
Boże, XXI wiek i ludzie dalej wierzą w bzdury :o To żaden szok, trzeba rzucić od razu i już!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś nienormalna!c!
Autorka chyba próbuje na siłę usprawiedliwić swój nałóg i szuka każdej głupiej wymówki żeby nie rzucić palenia. Skoro twierdzisz że nie można rzucić palenia w ciaży dla "dobra" dziecka to pamietaj że jak dziecko się już urodzi to pal w jego obecnosci albo najlepiej dmuchaj mu dymem w twarz, w końcu takie nagłe odstawienie od tytoniu może być dla niego szokiem :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość najbrzydsze sa golfy
uzależnienie uzależnieniu nie równe sama pale kilka dziennie, bez problemu mogłabym rzucić gdybym chciała ale zam osoby które palą naprawdę dużo i głupieją jak przez kilka godz nie zapalą.nie wyobrażam sobie że miałyby nagle rzucić.chyba ten stres który by przezywały zaszkodziłby dziecku na równi z dymem:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Ale zastanów się, co jest bardziej niezdrowe dla dziecka - stes czy substancje rakotwórcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie chce mi cie czytać
co to za głupi lekarz ktory pozwala palić w ciąży dla "dobra " dziecka?? a głupie baby w to wierzą i bez wyrzutów sumienia trują swoje dziecię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to tłumaczenie samej siebie,głupie baby i tyle.szkoda mi takich kobiet i ich facetów!zresztą co to za facet który pozwala truc własne dziecko i jeszcze słuchac tłumaczeń że lekarz nie pozwolił rzucić bo to stres..no głupszych gadek w życiu nie słyszałam. Mój facet pali,ale nigdy w zyciu nie pozwoliłby mi palić w ciaży,zreszta nie musiałby bo mam swój rozum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Wstrząs (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://ma0.pl/r/tdmwstrzas >>>http://ma0.pl/r/tdmwstrzas >>>http://ma0.pl/r/tdmwstrzas Will Smith w poruszającym dramacie z elementami thrillera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia imigranta dr. Benneta Omalu, błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania miedzy brutalnymi treningami sportowymi futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy; prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On, imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych... Powstanie filmu zainspirował artykuł Jeanne Marie Laskas dla magazynu "GQ". W filmie, oprócz Willa Smitha, zobaczymy m.in. Aleca Baldwina i Luke'a Wilsona. Za rolę dr. Benneta Omalu Will Smith został wyróżniony prestiżową nagrodą afroamerykańskich krytyków filmowych (African American Film Critics). Jest również nominowany do Złotego Globu w kategorii najlepszy aktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×