Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mlodamama1989

zupki dla niemowlat - jak gotujecie ?

Polecane posty

Gość mlodamama1989

witam. bylam dzis u lekarza i od 4 miesiaca moge wprowadzic dziecku zupke jarzynowa, chcialam zapytac jak gotujecie takie zupki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
normalnie na wodę wrzucasz marchewkę, ziemniaka, potem miksujesz. chyba taką pierwszą zupkę zrobiłam malemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama1989
doprawilas ja ? mi lekarka powiedziala troche pietruszki, marchewki, ziemniaka, troche doprawic sola, cukrem, zmiksowac i zagescic maselkiem. ale czy na pierwszy raz nie za duzo skladnikow ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli to pierwsza zupka to duzego pola do popisu nie masz. Wrzucasz do wody jarzynę dodajesz trochę oliwy miksujesz/rozgniatasz i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deretinka
a po co masełko i c ukier????????????????? łyzka oliwy lub oleju i tyle, nieprzyzwyczajaj dziecka do doli i cukru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsieK30
minelo juz 5 lat odkad gotowalam takie zupki, ale cos tam pamietam tak po 4 mcu jednak dawalam sloiczkowe na poczatek, bo wtedy mozna niewiele dac dziecku, marchew itp ogolnie zpuki gotwalam tak: kupowalam dobre miesko, cielecinke, drob, indyk, krolicze miesko, dzielilam na male kawalki i zamrazalam, pozniej taki kawalek wrzucalam na wode, z dodatkiem oliwy badz masła, dodawalam warzywa typu marchew, brokuł,ziemniak kalafior, pietruszka itd, potem miksowałam, a pod koniec gotowania taka zupke zagestniałam np grysikiem, kaszka kukur., oczywsicie skladniki trzeba dobrac do wieku dziecka, miesko chyba pozniej ciut sie daje, a taka warzywna tez sama jest dobra takie zupki srdnio dobre i smaczne dla nas dzieciaki zajada pieknie, taka zupke gotowalam na dwa dni, niezjedzona reszte do lodowki i na drugi dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsieK30
NIGDY nie dosala i nie cukruj, to chyba jakis zart ??? nie wierze ze lekarz tak powiedzial, dziecko w zyciu i tak sie naje smieci , niemowlakowi nie potrzebne przyprawy, warzywa daja super smak ! masło mozna dodac bo tluszcz jest wazy, ale dobrej jakosci jak i oliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama1989
a kiedy ta pierwsza zupke wprowadzilyscie ? w 4 miesiacu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama1989
naprawde, lekarka mi powiedziala bym dodala odrobinke cukru i soli ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia 1975
Ja bym zaczeła od jednego produktu np. marchew po 2 dniach dodaj ziemniaki, ja tak robiłam. Potem stopniowo pietruszka i tak dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelia 1975
Możesz doprawiać moja gastroenterolog powiedziała że niektóre dzieci preferują przyprawione zupki. Odrobina soli moze być, z masełkiem poczekaj z parę dni. Ja dodaję oliwy z oliwek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deretinka
marchew sama w sobie jest słodka. nie słódź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgjhgjhg
zupka na samej wodzie? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onknia
moja mala 18 bedzie miala 4 miesiace i mysle, ze jeszcze poczekam troche...jakies 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfdsssss
najpierw wolno dziecku marchew, ziemniaki ,najpierw kupilam słoiczkową , wielowarzywna tak po 5 mcu,potem z mieskiem tak zupka na smaej wodzie . nie jest to dziwne, daje sie to przeciez malenstwu kotre zna tylko mleko, ono nie bedzie grymasic, zreszta pozniej dadaje sie mieso, wiec i jakis wywarek jest, moj syn jadl do roku gotowane zupki, czaasem dla odmiany i sloiczkowe, po roku dop poznal bardziej dorosle jedzenie, robilam mu desery z owocow sama, jak komus nie pasuje niech mu da rosół tlusty w 4 mcu , schaboy i kapuste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlodamama1989
czy ktos jeszcze powie jak gotuje zupki dla niemowlaka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka anka
tez tak gotowalam najpierw marchewka, potem zmieniak i kolejne warzywa miksowalam, potem za kilka tyg miesko. jeszcze oliwka z oliwek soliałam jak bylo starsze, ale dawalam koperek natke pietruszki, troche czosnku ale to ok roczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 4 miesiącu to nie ma mowy o soli czy maśle. Na początek marchewka ziemniak czy dynia i najlepiej pojedyńczo. Potem można dodawać nowe warzywa np szpinak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze zupki to marchewka + ziemniak a potem to gotowałam marchewkę, ziemniaka, pietruszkę i kawałeczek selera (podobno może uczulać, ale mojej nic nie było). Dodawałam odrobinę masła i to wszystko. Na początku nie soliłam w ogóle, a cukier to zbędny bo jak już ktoś wyżej pisał - marchewka jest słodka. Później to już też inne warzywa i koperek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam, że jeszcze dodawałam oliwę albo dobre masło nie doprawiałam i nie doprawiam do tej pory (mały skończył 7 m-cy) jak dasz np. marchew i dynie to sama zobaczysz jaka zupa slodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdfghjmnbvcxzcvbn
ja gotuje warzywa i mięso na parze jesli chce żeby było rzadsze dodaję wody tłuszcz jest bardzo ważny więc dodaje oliwę z oliwek albo masło ale juz do przestudzonego obiadku.Nie dodaje soli ale używam przypraw typu bazylia rozmarym tymianek papryka pieprz i co tylko mi wpadnie do glowy.Warzywa na parze sa zdrowe wszystko zostaje w środku nie wygotowuje sie do wody.Zupki gotuje na rosole zazwyczaj z indyka czy kurczaka i dodaje cielęcine czy mięso od szynki a potem miksuję.Nie sole nie dodaje cukru czasem odrobine jogurtu naturalnego albo smietany ciut(zupa pomidorowa czy krem z brokuł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier? Sól? O losie :o Po cholerę! PRAWDZIWE masło (a nie jakiś mix tłuszczowy),dobra oliwa z oliwek to jak najbardziej można dodać do zupki bo tłuszcze są ważne (w każdym razie mi tak lekarka zaleciła). A jak gotować? Tak jak sobie tylko bez przypraw :D Na początek marchewka,pietruszka,seler,ziemniak - miksujemy. Za jakiś czas zaczniesz dodawać mięso.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobraciociadobrarada
Jak dodasz ODROBINĘ soli i cukru to przecież dziecko nie umrze, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonaKraka
Mój nie lubił zupek z oliwą z oliwek, zresztą dalej za nią nie przepada, więc dawałam trochę masła. Tłuszcz po to żeby witaminy się lepiej przyswajały. Najpierw ziemniak, marchewka, buraki, szpinak- gotowane i miksowane, stopniowo inne warzywa, ryby i mięso. Dawałam trochę ziół, sól spróbował jak był trochę większy i podrzucałam mu warzywa z naszego obiadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mixwarzywny
Czesc jestem mama 9 miesieczniaka zupek nie chce mi sie za bardzo gotowac;) neistety... Na poacztaku dawalam sloiczki TYLKO bo myslalam ze tam sa najlepsze warzywa i takich dobrych nie dostane w sklepie. Po czasie doszlam jednak do wniosku ze w sumie to nie mam zadnej gwarancji co jest w tych sloikach (np. afera gerber odnosnie MOM w daniach dla dzieci) i zdecydowalam sie jak najwiecej gotowac. z reszta to przychodzi samo z czasem, bo po pierwsze i tak trzeba gotowac zoltko do zupki. Poza tym wcale w tych slikach nie ma az takiego wyboru. Lepsza zupke ugotuje sie samemu. Ja wykorzystuje mrozonki firmy hortex. Jedna mrozonka jakies 6 zl a obiadkow na kilka dni. No wiec aspekty ekonomiczne tez sa tu bardzo wazne. 9 mczne dziecko je juz 200ml zupy razy 30 dni po 5 zl sloiki daje calkiem pokazna sume a gdzie mleko, deserki, kasszki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Szwangruber
Zapraszam na swój kanał z przepisami dla niemowląt. YouTube: Anna Szwangruber.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×