Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Joannaaa21

Zamiana mieszkania własnościowego na komunalne

Polecane posty

>>>Ja + mąż mamy 50 m2 komunalne ,osoba chętna na zamianę to zwykła polska rodzina z 3 małych dzieci na 18 m2 spółdzielczo- własnościowe.Nas zwyczajnie zaczyna nie stać na utrzymanie naszego mieszkania.Powody są banalnie życiowe.<<< x Ja nie dyskutuję o powodach, ale o przepisach prawa. x Mieszkanie komunalne jest formą pomocy gminy dla ludzi słabozarabiających, których nie stać na kupno własnego lokum. x Równie dobrze, możesz próbować przepisać na kogoś, swoją rentę socjalną. x Możecie zamienić mieszkanie na inne komunalne (za zgodą gminy), ale nie możecie decydować sami o mieszkaniowych zasobach gminy. Wy nie macie do tego mieszkania ŻADNYCH praw. Wy je tylko WYNAJMUJECIE od gminy. Równie dobrze możecie handlować pokojem w hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjojo
My właśnie zmieniliśmy kawalerkę własnościowa na komunalne i poszło bez większych oporów. Fakt trzeba pochodzić po urzędach gminnych(mieszkanie jedno było na Targówku drugie na Mokotowie) ale urzędnicy byli na tyle przychylni ze dopowiadali powody na zamianę. Warunkiem pozytywnego rozwiązania jest bardzo dobre udokumentowanie powodów zamiany u nas był to brak zdolności kredytowych i komornicy plus dwójka dzieci w wieku szkolnym bez warunków do funkcjonowania w mieszkaniu- naukiitpz drugiej strony byli stari państwo schoroeani i chcący coś zostawić po sobie potomstwu. Obie strony korzystały na zamianie to ważne żeby to wykazać. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość dodek
BARDZO DZIĘKUJĘ wreszcie ktoś konkretny udzielił mi odpowiedzi. Jeżeli macie podobne doświadczenia to piszcie bo z tego co wiem tacy jak my szukają na taką sprawę podpowiedzi.Gorąco pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia1958
No właśnie. Ja, osoba niepełnosprawna z prawem do oddzielnego pokoju, gnieździłam się z dzieckiem w 18-metrowej kawalerce a w mieszkaniu, na które się zamieniłam, mieszkały osoby "problemowe". Były z nimi same kłopoty a eksmisja jest procedurą długą i wcale nie taką prostą. Teraz Gmina ma spokój a ja większe mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie powinniscie, ale trzeba to sprawdzic u kogosw kto sie na tym zna. Pamietajcie o tym by podczas przeprowadzki pomógł Wam ktos kto zrobi to szybko sprawnie np www.przeprowadzka.wroc.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli podjeliscie juz decyzje o przeprowadzce to koniecznie skorzyastajcie z usług firmy przeprowadzkowej. Mi pomagała firma www.a-2logistic.pl/ przeprowadzałam się w życiu kilka razy, ale jedynie z nimi poszło szybko, sprawnie i bez nieprzyjemnych przygód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieje, ze odprowadziliscie podatki od tych zamian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Boże co za głupota. Właściciel (spółdzielczo-własnościowego, odrębnie własnościowego) jest WŁAŚCICIELEM mieszkania, a ten co MIESZKA w komunalnym jest TYLKO NAJEMCĄ. I teraz taki komunalny cwaniaczek poczekał sobie kilka lat na komunalne i DOSTAŁ JE ZA DARMO i chce się ZAMIENIĆ JESZCZE ZA DOPŁATĄ na mniejsze ale WŁASNOŚCIOWE. Powyżej debile się wypowiadały, które dały się puścić kantem, a zachwalają metraż NIE SWOICH mieszkań komunalnych. Moi drodzy, po wymianie własnego mieszkania WŁASNOŚCIOWEGO na KOMUNALNE jaki macie tytuł prawny w tym komunalnym, bo NA PEWNO NIE JESTEŚCIE ICH WŁAŚCICIELAMI po takiej lichwiarskiej zamianie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie, dlaczego obrażacie innych mówiąc że to kretyni i frajerzy? Może należało by sobie zadać pytanie o powód. Może ktoś nie chce aby komornik zajął mieszkanie, może ktoś nie chce aby ktoś odziedziczył w spadku itp. Trochę pomyśleć zanim się wypowiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia1958
wreszcie ktoś mądry się wypowiedział. Oczywiście, że powody mogą być różne, ale dla niektórych tylko własność się liczy, bo MOJE!!!. będzie mieszkał w norze, ale własnej. Na własność to ja będę mieć kwaterkę na cmentarzu a teraz dzięki zamianie małego własnościowego na kwaterunkowe, żyję w normalnych warunkach. Dorastająca córka ma swój pokój a ja swój. Do tego piękną kuchnię i swięty spokój!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaasass
Magnolia 1952 Właśnie jestem na etapie szukania mieszkania komunalnego. Proszę Ciebie o pomoc, by uniknąć podatków. Czy możesz do mnie napisać joannawladyszewska@gmail.com Tam podamy sobie te i porozmawiamy. góry dziękuję za pomoc :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magnolia1958
próbowałam do Pani napisać e-maila, ale otrzymałam informację, że adres jest nieprawidłowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaaasass
Ojj spacja mi sie wcisnela, prosze raz jeszcze joannawladyszewska@gmail.com raz jeszcze dziekuje :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaasass
A jak nie działa to proszę o smsa, to oddzwonię 793798356. Zgóry bardzo dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaasass
magnolia1958 podałam swój tel, ale mógł być niewidoczny. Proszę Ciebie o kontakt, jeśli chcesz się podzielić dobrem jakie sama otrzymałaś. Poważnie, chcę zamienić małą kawalerkę na większe. mam osobę chętną, tyle, że nie wiem jak uniknąć podatków, a nie mam na to finansów, dlatego będziesz dla mnie wielką pomocą. Proszę napisz lub zadzwoń 793798356. joannawladyszewska@gmail.com . Wystarczy sms w treści "m. komunalne" a oddzwonię. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaasass
w mailu nie ma przerw, nie wiem czemu tak sie wyswietla. wszystko razem sie pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja trochę z innej beczki. Jakie formalności trzeba wykonać aby nie dać się oszukać przy zamianie mieszkania? Oba mieszkania są spółdzielczo własnościowe. Nie znam się na tym kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak najkrocej to popros o pomoc biuro nieruchomosci. Rzeczy do zauwazenia i wziecia pod uwage jest duzo, a tak zaplacisz ze 3 tysiace i masz spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bzdury

Mieszkanie komunalne to oczywiście mieszkanie jak kazde inne.

Mieszkam w takim 15 lat i sobie bardzo chwale , niski czynsz świetna lokalizacja.

Z takim mieszkaniem możesz robic co chesz, nie wiem po co ludzie tu niedouczeni takie bzdury piszą.

Mozesz sobie zamienic na własnościowe i  każde inne.Potrzeba oczywiście zgody dzielnicy , ale oni dają je ponieważ , zamienia sie tylko najemnca mieszkanie należy wciaż do gminy.

Po kilku latach mieszkanie komunalne mozesz wykupic za ułamek ceny rynkowej , sasiadka wykupiła 52 m2 za 20 tys.

Z mieszkania nikt cie nie wyzuci , możesz sobie do śmierci spokojnie mieszkać.Fakt , nie ma dziedziczenia.Mnie to na razie nie interesuje.Do tego czasu przepisy moga sie wielokrotnie zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×