Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arszenika*

fotelik cybex junofix

Polecane posty

Ma któraś mama ten fotelik? Nie przeszkadza waszemu dziecku ta osłona tułowia, która zastępuje pasy bezpieczeństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
to nie zastepuje pasów bezpieczenstwa bo cały fotelik przypinasz pasami, jak dla mnie fatalny i niewygodny fotelik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co mąż mi ostatnio mówił o tym foteliku i pokazywał go w necie bo jego znajomy z pracy taki kupił dziecku i mówił, że bardzo fajny, że są mega zadowoleni. Ja jeszcze jestem w ciąży, fotelik ten pierwszy też mam, bo kupiłam wózek Alpiron w zestawie właśnie 3w1. Ale jak będę później zmieniała na ten większy to się nad nim zastanowię bo wygląda fajnie, ma te wszystkie testy itd. Cena sporawa, ale w końcu to wydatek na długi czas no i chodzi o bezpieczeństwo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwkamona-> no właśnie jedni znajomi też go mają i mówią, ze fajny, ale chciałam poznać inne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi się ten fotelik podoba, fajny jest, Ci znajomi męża kupili niedawno także jakieś konkretne opinie poznam pewnie dopiero za jakiś czas:) Ale na pewno będę o nim myślała jak mój ten knorrbaby zrobi się za mały. A wiecie może na ile tak mniej-więcej starcza ten pierwszy mały fotelik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sliwkowa jak w końcu uda mi się go kupić to napiszę ci moja własna opinię, bo akurat w weekend będę mogła go dobrze przetestowac ;-) A ten pierwszy ftelik nosidełko to zależy od dziecka. Mój w kombinezonie sie nie mieści i głowa zaczyna mu za bardzo wstawać a ma 9,5 miesiaca. Ale siostry syn ma dokłądnie rok i dopiero teraz zamierzają zmienić -tyle, ze on bardzo malutki jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, wiadomo pewnie wszystko zależy od dziecka, , a może i od firmy też, bo one niby podobne, a wiadomo, że każdy i tak jest inny. Ja sprawdziłam to ten mój Alpiron jest przeznaczony dla dzieci od 0 do 10 kg. także z\obaczymy. Czekam zatem na Twoją opinię:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i nie napiszę Ci mojej własnej opinii na temat tego fotelika bo kupiłam inny. Ta sama firma tylko inny przedział wagowy 9-36 pallas. A dlatego, że juno fix ma regulowane odchylenie oparcia, ale tylko wtedy kiedy jest zamontowany przez isofixa, a samochód męza, którym częsciej jeździmy nie ma tego systemu. Generalnie po pierwszej jeździe młody zadowolony w nosidełku zaczynał płakać jak się go tylko włożyło, więc przejechanie kilku km to było wyzwanie... W przyszłym miesiacu planuję kupić fotelik do swojego auta i nie wiem czy wraz nie stanie na juno fixie to wtedy napiszę jak się sprawuje. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To czekam w takim razie na dalsze relacje:) Ja zastanawiałam się też nad maxi cossi aby potem kupić, ale mam jeszcze trochę czasu więc w sumie mogę poszperać dokładniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość khm
Mam fotelik Kiddy Guardian Pro przypominajacy cybex junofix, czy pallas, chociaz uwazam, ze ma zdecydowanie mniejsze to oparcie i moje dziecko nie jest az tak zabudowane. Ale bardzo polecam tego typu foteliki. A jesli chodzi o isofix, to nie przypinasz fotelika do pasow, albo isofixa, tylko do tego i do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lindt82
ja chcialam kupic ten fotelik jako nastepny dla 9mc synka. Bylam w sklepie i go probowalismy. powiem szczerze, ze po wlozeniu malego w ten fotelik zrezygnowalam, bo pomimo, ze to zabezpieczenie pewnie sie psrawdza jesli chodzi o bezpieczenstwo o tyle jest niewygodny dla dziecka, przynajmniej takiego mniejszego. Pan w sklepie sam odradzil go jako zakup dla ok rocznego dziecka - on jest fajny, dla starszego tak ok 3 lat bo ta oslona sprawia, ze dziecko musi raczki trzymac na niej i nie ma miejsca, aby wsadzilo je do srodka fotelika, pod ta oslone. Sam sprzedawca stwierdzil, ze dlugie trzymanie rak w takiej pozycja moze byc uciazliwe dla dziecka. Chcialam kupic cybex Sirona, ale jeszcze nie bylo go w sprzedazy wiec skonczylo sie na Britaxie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeemily
My mamy cybex pallas 2 z isofixem, kupiłam dla 16-miesiecznego synka, jakos w wakacje także pierwsza podróż w tym foteliku od razu 12h i bez problemu, osłona mu wcale nie przeszkadza, bardziej służy za stolik do zabawy autkami itp Super fotelik, bardzo zabudowany,ale to jego atut. Synek ma teraz 2 latka, sam podnosi rączki żeby wsunąć osłonę.Myślę,że jest dużo bezpieczniejszy od fotelików ze zwykłymi pasami, ta osłona amortyzuje uderzenie główki w razie czego, jest ze specjalnych energochłonnych materiałów. natomiast przy zwykłych pasach w foteliku nic nie chroni główki dziecka lecącej do przodu,często dochodzi do przerwania rdzenia kręgowego w wyniku czego dziecko umiera, tutaj jest zminimalizowane ryzyko takiego urazu. Fotelik wygodnie się przypina, łatwo czyści, można prać w pralce.Pomimo wysokiej ceny wystarczy na długie lata, wszystkie elementy regulowane dla młodszego i starszego dziecka. Fajnie się też odchyla zagłówek do tylu, jak maluch zaśnie żeby mu główka nie leciała do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy Cybex Cloud Q kupiony w sklepie w Warszawie przy ulicy solidarności. Fotelik jest świetny, czasem używam go jako gondoli :) W ogóle w sklepie była sympatyczna obsługa i fajnie doradzali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mamy ten fotelik, jest ekstra. Dodatkowo w testach zderzeniowych uzyskał najlepszy wynik i tym kierowaliśmy się kupując go. Sprawdza się super a osłona tułowia przydaje się- małemu nie lata główka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córeczka wsiadła w niego jak miała 9mcy, teraz ma prawie 4lata i przesiadka się do cybex Pallas, a ten oddała bratu. Nigdy nie było problemów, zaliczyliśmy też poważna stłuczkę, mała nawet nie odczuła. Wart swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał

Mam model fotelika właśnie od Cybex i jest bardzo fajny, świetny design i bezpieczeństwo w jednym. Kupiliśmy go na promocji w sklepie Tosia i nie żałujemy zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×