Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwejka ZUS ;-(

niskie składki ZUS a swoja dzialalnosc czy to mozliwe???

Polecane posty

Gość hyukify8o
Ok rozumiem, dzięki za odpowiedź. A co do tego że płacę połowę to tak jest że jak ktoś rejestruje działalność to przez pierwsze dwa lata płaci się połowę składki całego ZUS, na dzień dzisiejszy jest to 418zł/miesięcznie. Po dwóch latach przechodzisz na ten normalny ZUS czyli w okolicach 1000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
załóż firmę na kogoś bliskiego kto już ma działalność. Rozszerzy działalność a Ty mu dasz za do jakieś 300 zł dla świętego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 1,2i3
zus tzw.maly nie liczy sie do niczego czyli do emerytury.Maly zus jest dla tych ludzi co zaczynaja dzialalnosc i by pomóc im na starcie.Po dwoch latach placisz duzy zus dzis to jest 1040.Jak zamkniesz dzialalnosc i minie piec lat i otwierasz znowu to placisz tez maly zus ale to dopiero po 5 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po 1,2i3
nie zakladaj na nikogo dziallnosc moze zaplacisz tylko skladke zdrowotna 261 zl ale ty nie masz nic nawet ubezpieczenia i co wrazie wypadku zostajesz z niczym.Juz nie wspomne jak bedzie kontrola z US i cie zlapia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyukify8o
Jak to ??!!! mały ZUS nie liczy się do emerytury ? no chyba sobie żartujesz? To po jaką cholerę ja płacę te składki co miesiąc ? Czyli chcesz powiedzieć że 24 miesiące i te około 10.000zł które odłożyłem do ZUSU nie znikają i nigdy je na oczy nie zobaczę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hyukify8o
*znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gawra
hyukify8o Twoje 10.000 złotych już dawno poszło na uposażenie urzędników ZUS :) Nie egzaltuj się zbytecznie bo pikawa Ci stanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxx2
Dobrą ofertę w tym temacie ma firma Zus plus, ze stronki www.zusplus.pl . Przeglądalem też inne, ale nie każdy wie jak rozwiązać problem podwójnego opodatkowania w sp. zo.o. A tu znają się na rzeczy i wszystko legalnie. Nie trzeba się obawiać, że pewnego dnia zastukają do drzwi smutni panowie z aparatu władzy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę pytałem, szukałem info ostatnio na temat zusu i możliwości jego niepłacenia :P Okazuje się, że generalnie poszaleć tutaj za bardzo nie można. Albo jest opcja typu ZUS na Słowacji, ale to zwykłe oszustwo (nawet znam człowieka który utopił na tym sporo kasy), albo jest opcja pt. Spółka zoo. Jeśli chodzi o to drugie to coś takiego robi ekipa z Zus Plus ( zusplus.pl). Mój szwagier w to poszedł i sobie chwali. Teraz ja mam zamiar się do nich zgłosić. Spółka nie płaci składek w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzejn89
Ludzie rejestrują firmy gdzieś za granicą, bo tam są bardziej ludzkie warunki opłacania takich składek. I to jestem w stanie zrozumieć. W Polsce taki zwykły Kowalski, który prowadzi warzywniak czy sklepik na osiedlu musi pracować pewnie z pół miesiąca, żeby chociaż na ten zus i resztę opłat zarobić. A gdzie kasa na przeżycie? Czytałam, że ludzie przyłączają się do Ustawy Budrewicza. Jeśli to wejdzie w życie, zus będzie wynosił max. 600 zł miesięcznie. Tu można poczytać jak ktoś chce: robimyustawe.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×