Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ni kura.

KURA DOMOWA To drugie, obok Tłumoka udomowione przez człowieka zwierze

Polecane posty

Gość ni kura.

KURA DOMOWA To drugie, obok Tłumoka udomowione przez człowieka zwierze. W przeciwieństwie do Tłumoka, Kura Domowa nie sprawia człowiekowi większych problemów. CECHY CHARAKTERYSTYCZNE Charakterystyczną cechą kury jest fartuch. Znajduje się on w tym samym miejscu, co torba u torbaczy. Stąd przypuszczenie, że fartuch jest nie do końca wykształconą w toku ewolucji torbą, przez co o kurze domowej zwykło się mówić, że jest niewykształconym torbaczem. Drugą cechą, po której można łatwo rozpoznać to zwierze, jest sposób poruszania się. Kura domowa nie potrafi bowiem ani chodzić, ani latać. Potrafi za to się krzątać. Czyni to zresztą bez przerwy przez cały dzień. ODŻYWIANIE Kura domowa żywi się tym, czym żywi się człowiek. Sama potrafi też zdobywać pokarm, którym koniecznie! pragnie się podzielić z człowiekiem. Ten jednak nie zawsze jest skory do wyrażania pochwał w stosunku do tego, co mu kura podstawi pod nos (lub przyniesie w zębach). ZALETY HODOWLI Kura domowa jest jednak zwierzęciem pogodnym i cieszy ją już sama obecność człowieka w domu. Krząta się wtedy ze zdwojoną energią. Potrafi przynieść kapcie, podać gazetę, a nawet czasem dać głos. Chociaż zwykle daje ten głos kompletnie nie wtedy, kiedy trzeba i bez sensu na dodatek. Ale czego można się spodziewać więcej po niewykształconym torbaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdahgda
temat numer jeden na kafeterii ostatnimi czasy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Temat numer 1 na kafe ostatnimi czasy. Ale kura domowa ale matka suka karierowiczka. Ciekawe kim autorka jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni kura.
Oj założę się,że nie jedna przeczyta:P :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiowababa
Ja przeczytałam i się uśmiałam po pachy:D Prawie wszystko się zgadza oprócz tych kapci...moja rodzina ,czyli kury domowej ,chodzi boso,czyli bez kapci:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor, a nie autorka
jest tym nastolatkiem no-life, który od czasu do czasu wstawia tu zdjęcie swojego bardzo małego przyjaciela żebrząc o ocenę lub wypisując jakieś mało udane "prowokacje" w któych wszystkich obraża - nazywając dojnymi krowami, służącymi, kurami domowymi itd. Pozdrawiam wszystkich, co dają się nabrać i karmią trolla 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahaha były już tematy
o kurach,ale ten jest śmieszny,na luzie, bez większych obelg. No kurki teraz wasza kolej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni kura.
Autor, a nie autorka Fajnie,że wiesz kim jestem:D Potrafisz też przewidzieć kim jest Arszenika*,wsiowababa? Byłoby ciekawie, taki talent nie na co dzień się trafia:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czego się czepiacie?
Przynajmniej grzecznie napisane i na wesoło. Większość to było napisane bardzo nie miło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy orze jak może
wystarczy,że ci sie autorko noga powinie,życie lubi płatac figle i za dzień tydzień miesiąc czy rok i ty sama możesz zostac kurą domową. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wsiowababa
Jak dobrze być kurą domową:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor, a nie autorka
'Fajnie,że wiesz kim jestem' No wiem, wiem :). Wystarczająco dużo cię tu jest, żeby wiedzieć ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale według was kura domowa to taka która zajmuje się domem , rodziną i nie ma pracy , ale lubi wyjść z koleżankami itp. czy taka która siedzi ciąąąągle w domu , nie widzi nic innego niż zupki , porządeczki , ma idealnego męża bo tak suuper o niego dba i w ogóle jej zainteresowania to detergenty ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potfur z Loch Ness
poprosze o definicje tłumoka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni kura.
Autor, a nie autorka Jeżeli już stawiasz swoje domysły, to dla sprostowania nie jestem płcią męską, ani nastolatkiem. Ale to taki mały szczegół:) A temat powstał w celu rozluźnienia atmosfery, bo każdy temat kura=pracująca wiążę się z przykrymi słowami jak i sztywno. Tak na prawdę mało mnie obchodzi czy ktoś siedzi w domu czy pracuję, mogę mieć na dany temat zdanie ale co kogo je obchodzi,każdy kieruję się swoim rozumem czyż nie prawda?:) No a teraz wracaj do pracy domowej snuj dalej swoje domysły kim to ja jestem,co robię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko i teraz mam rebusa:P Siedząc w domu z dziećmi myślałam, że jestem kurą domową a z Twojego opisu nic mi się nie zgadza i zaś muszę szukać swojej tożsamości:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni kura.
Nie mylcie kurę domową z Paniami pracującymi w domu. Panie pracujące w domu robią coś zawodowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja taka pół kura jestem
Obiad robię w koszulkach i jeansach-nawet nie mam fartucha, kapci też nie nosimy, gazety wyparł u nas internet. praktycznie nie gotuję bo mąż jest szefem kuchni w dużej restauracji więc obiad zawsze przynosi :) ale na pewno lubię się krzątać po domu i cieszę się jak mąż wraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie wydaje mi sie
By ni kura to byl ten gowniarz :P tamten nawet tak rozbudowanych zdan nie potrafi pisac. Nawet inteligencji by mu nie starczylo na wymyslenie czegos takiego. Ale moze sie myle :P nie wiem,mnie to nie zabolalo,a nawet sie usmiechnelam. Moze dlatwgo,ze fartucha nie nosze ;) a moze dlatego,ze sie nie kwalifikuje do kury domowej?jeszcze dziecka nie mam,ale siedze sobie na zwolnieniu, gotuje obiadk+ i co gorsze, nawet mezowi na stole talerz czasem postawie?? Chyba sie zalame, ja to dopiero niedorozwiniety torbacz! Bo fartucha nie mam! Ja chce fartuch!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor, a nie autorka
Autorze, ja jestem królem Norwegii, nie muszę pracować ani wykonywać pałacowych obowiązków :D Ot, magia internetu, chłopcze - każdy pisze co mu pasuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja taka pół kura jestem
Zanim ktoś się przyczepi że piszę raz że nie gotuję obiadów a raz że gotuję-obiad mam 5-6 dni w tygodniu jak mąż pracuje. kiedy ma wolne to nie gonię go do garów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Temat jest fajny a zarazem
wesoły muszę przyznać. Pomimo że sama jestem kurą domową:) Ale nie można brać wszystkiego do siebie,rozluźnijcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor, a nie autorka
Potrafi, potrafi :) - jak mu obrażanie nie wychodzi, to przerzuca się na bardziej wysublimowane teksty. Nie zauważyłaś nagłego wysypu "prowokacyjnych" tematów od jakiejś godziny na kafe? Różnych - a to ktoś odgrzebał "kury", a to niby ktoś chce oddać do domu dziecka 3,5r dziecko, teraz to :). Nudzi się dzieciakom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem kurą ale to mi się
podoba hahaha. I nie czuję się obrażona,wręcz dumna;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ni kura.
Autor, a nie autorka Dla Ciebie mogę być i nastolatkiem płci męskiej. Mi to lata:) Czy będę nim, czy też złośliwą teściową,czy lesbą kochana:D Ale nie przeszkadzaj sobie,kontynuuj dalej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Autor, a nie autorka
Jakby ci to latało kochany, to byś to zlewał, a ty piszesz do mnie dalej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×