Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość wiara-w-marzenia
Cześć mamuśki jak tam sie czujecie? Ja ostatnio coraz częściej witam sie z toaleta :p myślałam ze to mnie nie dopadnie, a jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny. Ja się trochę stracha najadłam. Od poniedziałku leżę w szpitalu na obserwacji, jutro prawdopodobnie wyjdę. W poniedziałek "dorwał" mnie lekki ból brzucha, a lekarz prowadzący moją ciążę powiedział, że jeżeli mi zależy na ciąży to lepiej, żebym się położyła w szpitalu. Badania wszystkie dobre, na USG widziałam jak moje Maleństwo cudownie się rusza, ma już 41mm. Szkoda, że jest takie malutkie i nie czuję jeszcze ruchów, bo to na pewno cudowne uczucie. Ale wszystko przyjdzie z czasem. Dodam, że oprócz bólu brzucha (jednorazowego, krótkiego) nic niepokojącego się nie dzieje, żadnych plamień, gorączki, kompletnie nic. Na skierowaniu miałam napisane "poronienie zagrażające" - jak to przeczytałam to się załamałam. Na szczęście już wiem, że wszystko z Dzieckiem ok. Jeżeli chodzi o moją wagę - jest kg mniej niż dwa tygodnie temu. Jem dosyć sporo, nie wymiotuję (wymiotowałam od początku ciąży cztery razy, co parę dni). Ale tak jak mówicie, jeszcze mamy czas na tycie :). Ja mam zamiar nie przytyć więcej niż 11 kg, bo mam 5 kg "nadprogramowych" ;) Jeszcze mam pytanie o imiona dla dzieci - macie jakieś propozycje dla chłopca? Wiem, że jeżeli urodzę dziewczynkę to będzie Zuzia, a dla chłopca nie mamy pomysłu. Myśleliśmy nad Mikołajem, ale mój M jednak zrezygnował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młoda przyszła mama:) nie mam żadnych objawów typu ból podczas oddawania moczu żadnego pieczenia ani tym podobne leukocyty mam 100 a wartość jest do 25 a badanie osadu leukocyty 8-10 w polu widzenia a zakres jest od 0-5wpw. Lekarz powiedział że to zapalenie układu moczowego i przepisał urofuraginum, urosep i urosan a potem jak skończę leki mam zrobić badanie moczu także zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze chciałam Wam Moje Kochane powiedzieć że kilka dni mogę się nie odzywać na forum bo właśnie się przeprowadzamy, ale może jutro jeszcze mąż nie rozmontuje kompa to Wam napisze jak po badaniach prenatalnych. Trochę się denerwuje więc trzymajcie kciuki żeby z Naszą Dzidzią było wszystko w porządku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roza1985 trzymam kciuki i daj znać jak już będziesz mogła jak badania :) Co do imion jeśli chłopiec to Kubuś, a dziewczynka Alicja ;) ale jeszcze 6 miesięcy do porodu, więc może się nam odmienić :D dla chłopca ładne też Piotr, Łukasz... Chyba, że szukasz czegoś bardziej oryginalnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
U nas bedzie chłopak Antos albo Karol a dziewczynka Helena ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Karol bo mąż jest Karol i imię bardzo nam sie podoba, a Helena bo mamy 2 babcie ( mamy naszych mam) które sie nazywają Helena i tak trochę sentymentalnie i z zamiłowania do imienia. Antek mi sie osobiście bardzo podoba, mały Antoś, a dorosły Antonii. Jeszcze wszystko moze sie zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) w poniedziałek byłam na wizycie u innego ginekologa, okazało się że mam ogromną nadżerkę i stąd krwawienia przy stosunku.. ogólnie z rozmowy z lekarzem wywnioskowałam, że dobrze zrobiłam że uciekłam od tamtej pani ginekolog.. lekarz przede wszystkim był w szoku że nie wiedziałam jaka była przyczyna poprzednich poronień,żadnych badań mi nie robiono.. na szczęście na USG wszystko z maleństwem dobrze.. termin na USG wyszedł 11.11 :D muszę zrobić TEST PODWÓJNY i kilka innych badań.. a 13.05 badanie prenatalne.. i oglądanie szkraba z każdej str.. co do imion mi podobają się dla dziewczynki Blanka, Jowita, a dla chłopca Alan i Kajetan.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Mamusinka : Co to tez podwójny? Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam dla chlopca podobaja sie dwa imiona: Dominik i Maksymilian. Dla dziewczynki Joanna, Asia Asienka:))) tak ma na imie moja przyjaciolka i przyszla chrzestna malenstwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, Ja dzisiaj zaczynam 11 tydzien. Jesli chodzi o imiona dla Malenstwa, to my sie jeszcze nie zastanawialismy nad tym, jest jeszcze bardzo wczesnie, narazie modlimy sie, zeby wszystko bylo dobrze. Pytalam gina o te badania prenatalne, powiedzial ze ja nie kwalifikuje sie do nich , pewnie miala na mysli moj wiek, fakt ze to pierwsza ciaza itp. Takze w trzynastym tygodniu, bo tak sie zapisalam, bede miala normalne usg, na ktorym lekarz zmierzy wszelkie parametry Dziecka oraz mam nadzieje wykluczy wady wrodzone. Powtorzylam badanie moczu, znow wyszly bakterie, w zwiazku z tym jutro mam zrobic posiew moczu. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Widze ze trafilam na wlasciwe forum, jesli pozwolicie mi sie do was podlaczyc ;) Mam termin na listopad, w poniedzialek rozpoczelam 11 tydz. Ogolnie czuje sie dobrze, tylko brak apetytu i zawroty glowy. Jutro kolejna wizyta, nie moge sie doczekac :) pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura.laura
Cześć dziewczyny :) Dopisuje się do tematu. Jestem w 10 tydz. Druga ciąża, pierwsza zakończyła się niestety poronieniem samoistnym w 6 tydz. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie ok. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 i laura.laura Witamy cieplutko dziewczyny :)) Jak wasze samopoczucie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura.laura
Pattina dzięki :) Ja po tym poronieniu teraz non stop się zamartwiam czy aby na pewno wszystko z dzidzią ok. wiem, że stres jest nie wskazany, ale strasznie się martwię. Mam duże problemy z krwią dodatkowo i dlatego moja ciąża jest ciążą wysokiego ryzyka :(. Ale jak do tej pory wszystko było ok. Od niedzieli pobolewa mnie troszkę brzuch, we wtorek byłam na USG, serduszko biło, gin powiedział, że wszystko wygląda ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Pattina :) Przejrzalam swoje wyniki badan i chyba nie jest dobrze :( liczne nablonki w moczu, wyczytalam ze moga oznaczac zapalenie... No ale zobaczymy co jutro powie pan doktor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Witam nowe mamuśki:) Biała_kuleczka_1985 ja też mam dość liczne nabłonki, do tego liczną florę bakteryjną oraz krwinki białe 20-25 w polu widzenia. Tak jak już pisałam, lekarz mnie jutro wysyła na posiew moczu i dopiero mi coś na to przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak latwo się mowi że stres nie jest wskazany tylko jak się tu nie denerwowac jak się ma takie doswiadczenia z przeszlosci...Ale zobaczycie niedlugo koniec 1 trymestru i bedziemy mogly odetchnac z ulga bo to najwieksze ryzyko juz za nami...A ja dzis dostalam biegunki chya moj M mnie zarazil bo z pracy przyniosl...to dopiero cos bo nie mozna za bardzo nic brac teraz a ja nie mialam jak dziecka wykapac bo non stop w ubikacji no normalnie koszmar mam nadzieje ze to tylko takie przejsciowe... :( Trzymajcie sie dziewczyny i bez obaw bedzie dobrze...musi-mamy silne fasolki ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura.laura
Pattina na pewno wszystko będzie ok. Może to przejściowe. Życzę Ci dużo zdrówka. Ja kolejne usg mam dopiero 7.05. Więc zostało mi jeszcze 12 dni. Trzeba będzie znaleźć jakieś zajęcie, żeby nie popaść schize ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze nie ja jedna mam ten problem. Jakos tak czuje ze i mnie lekarz wysle na posiew. A co do biegunki to polecam wypic roztwor z mąki i wody, to taki domowy sposob, zawsze mi pomagal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara w marzenia test podwójny to badanie które polega na pobraniu krwi z żyły w zgięciu łokciowym (nie trzeba być na czczo). We krwi mierzy się stężenie dwóch substancji: białka PAPP-A (osoczowe białko ciążowe) oraz hormonu wolnej podjednostki beta ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (beta-hCG). Krew powinna być pobrana w tym samym dniu, w którym zmierzono przezierność fałdu karkowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz już coraz lepiej :) staram sie nie dopuszczać do pustego żołądka i da się jakoś funkcjonować, ale początki byly ciężkie :) duzo wymiotów,mdłości i przede wszystkim strach, bo jestem po dwóch poronieniach.. teraz jeszcze pogoda dodatkowo poprawia mi humor :) a jak u Ciebie ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
Cześć witam wszystkie nowe mamusie i życzę spokojnych 6 miesięcy :) Dzięki mamusinka za wytłumaczenie. Młoda przyszła mama - mój lekarz też powiedział mi, że nie jestem w grupie ryzyka i żebym sama zadecydowała, ale żadnego skierowania mi nie dał. Też będę miała za 2 tygodnie USG z wszystkimi pomiarami. Chyba faktycznie nie będę już nad tym myśleć. Mam 24 lata w najbliższej rodzinie wszyscy zdrowi, dziecko pierwsze i żadnych chorób genetycznych. Chyba dam sobie z tym spokój i tyle. Ja nie jestem raczej z tych zamartwiających się. Nawet jak mnie coś tam boli to nie panikuje, bo myślę, że to ciąża i tyle ma prawo pobolewać, kuć itp. Oczywiście rozumiem kobietki które już raz straciły dziecko i bardzo współczuję, wtedy mi pewnie też by wyobraźnia robiła różne psikusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Wiara w marzenia to jestesmy w tym samym wieku;) u mnie tez pierwsza ciaza. A na zwolnieniu jestes, czy do pracy chodzisz? Ja na L4 jak narazie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama:)
Mamusinka i Biała_kuleczka_1985 to mamy ten sam termin, ja dokładnie na 12.11. Według tego jak liczy mój lekarz - dzisiaj mam 11tydz i 1dzień, a według tego jak Wy liczycie - jestem w 12tygodniu. pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny odebrałam wyniki i tak : Toksoplazma IgM 0,2 - czyli ujemny... Toksoplazma IgG 178 ! - czyli dodatni... i o co chodzi? ;/ natomiast Wirus Różyczki IgG 44 ... Może któraś z Was robiła juuz te wyniki ? jakie miałyście...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiara-w-marzenia
To oznacza nic innego jak to, że już przechodziłaś tokso i teraz masz przeciwciała. Innymi słowy już nie zachorujesz :) Jeśli chodzi o różyczkę to jest to samo. IgG- przeszłość IgM- teraźniejszość. Ja miałam na tokso 0,2 i jedno i drugie więc muszę się pilnować. Różyczkę też przechodziłam :) Młoda przyszła mama - ja nie pracuję aktualnie. Na razie jeszcze kończę studia w tym roku. Można powiedzieć, że jestem na utrzymaniu męża, ale to tez nie do końca bo pracowałam w trakcie studiów i miałam odłożone pieniążki z których korzystamy. Mam zamiar otworzyć swoją firmę więc jeszcze nic nie wiadomo jak to ze mną będzie. Chcę urodzić i odchować dzieciaczka, a potem pomyślę. Na szczęście moja babcia jest jeszcze w sile wieku i zaoferowała swoją pomoc gdybym chciała iść do pracy nie długo po urodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki dołączam się do was:) ja jestem w 10 tyg i mam termin na 25.11. powiedzcie mi co sądzicie usg 3d i czy skorzystacie? i czy bierzecie jakies witaminki bo mi lekarz przepisal narazie tylko duphaston zeby uniknac ryzyka poronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×