Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Hej, ja idę jutro na usg prenatalne, a 20 maja ginekolog i też usg :) też wolę mieć podgląd na moje maleństwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide dzisiaj na usg do mojej pierwszej lekari a miala juz nie przyjmowac i do drugiej pani dokfor ide w piatek w niedziele wrocilam z weekendu od tesciow z podkarpacia jecbalam pociagiem i autobusem mam nadzieje ze malenstwu to nie zaszkodzilo cala podroz trwala 8godzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a co sądzicie o opalaniu w naszym cudownym stanie? Od lekarza usłyszałam żeby uciekać przed słońcem tylko hmmm czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Ja też jestem przeciwna opalaniu w ciąży. Tu chyba nie chodzi o to, żeby się całkiem kryć przed słońcem, ale żeby się na długo nie wystawiać na promienie słoneczne, bo przegrzanie organizmu może być niebezpieczne dla dziecka. Chyba lepiej nie ryzykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość starszaszyszka
Witam wszystkie przyszłe mamy! Jestem studentką położnictwa i bardzo proszę o pomoc w napisaniu pracy magisterskiej. Jedyne, co będą musiały Panie zrobić to wypełnić zamieszczoną poniżej ankietę, dla mnie natomiast będzie to nieoceniona pomoc. Ankieta, dotyczy pomiaru poziomu stresu podczas ciąży mnogiej w stosunku do pojedynczej, w związku z tym zwracam się o pomoc do wszytkich Pań oczekujących;) Bardzo dziękuję za okazane wsparcie. Oto ankieta: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDI1bmkzWG9velFNLUVRLTZrLThCNFE6MQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daria no wlasnie, dobre pytanie. Czytalam troche na temat opalania... Ogolnie doszlam do wniosku ze nie jest to az tak bardzo szkodliwe w rozsadnej dawce. Solarium, tylko krotko i nie za mocne lampy. Solarium akurat uaktywnia produkcje witaminy D w organizmie co jest akurat dobre dla malenstwa. Z drugiej strony istnieje ryzyko przegarzania organizm co z kolei podwyzsza cisnienie tetnicze i jest juz zagrozeniem dla malenstwa, moze tez powodowac odklejanie sie lozyska. Podsumowujac: opalanie nie jest zabronione, ale wiadomo, jesli nie chce sie ryzykowac powiklan to lepiej unikac siedzenia na sloncu czy w solarium. Osobiscie spedzam na sloncu jakis czas, jest to jakies 5-10 min, zakrywam jednak brzuch no i nie opalam sie a raczej wygrzewam :) to beda chyba pierwsze wakacje kiedy bede blada no ale coz, lepiej nie ryzykowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! :) Też zastanawia mnie kwestia opalania zwłaszcza, że planujemy wakacje w Chorwacji... Nie wyobrażam sobie siedzenia 2 tygodnie w cieniu, gdy reszta będzie szaleć i wygrzewać się na plaży :( a nie wiecie czy pływanie w morzu jest ok? Basen zwiększa ryzyko infekcji ale poza tym wszyscy polecają, a jak z morzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka zmierzyla tylko tetno dzidzi noi zlapalam jakas grzybice i musze stosowac globulki 40 zl mnie kosztowaly a w piatek ide do drugiej lekarki wczoraj wieczorem jak lezalam to poczulam dzidziusia w brzuchu dziewczyny jakie jecie wiaminy bo mam skonczyc folik i zaczac zarzywac witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarka zmierzyla tylko tetno dzidzi noi zlapalam jakas grzybice i musze stosowac globulki 40 zl mnie kosztowaly a w piatek ide do drugiej lekarki wczoraj wieczorem jak lezalam to poczulam dzidziusia w brzuchu dziewczyny jakie jecie wiaminy bo mam skonczyc folik i zaczac zarzywac witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Laura.laura
Ja biore centrum dla kobiet w ciaży. Ja też juz po usg ;) moj dzidzia ma już 5 cm. Fajnie fikał na monitorku :) Serducho bije mocno, jest już wyraźny nosek ;) fajne przeżycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Witam dziewczyny jestem w 13.tyg ciazy mam 39 lat dlatego mialam badanie prenatalne ale na szczescie wszystko dobrze jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Czytam was od tygodni ale teraz jestem juz spokojniejsza po usg i zdecydowalam sie tu pisac z wami mam juz 2 dzieci syn 12 lat a corcia 3.5 roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek74 witamy w naszym gronie i życzymy wszystkiego najzdrowszego :D A u mnie ok, wczoraj tylko przez jakies pol godziny pobolewal mnie brzuch ale przeszlo :-) U mnie dzis piekna pogoda wiec zbieramy się z malutkim na jakiś spacerek :-) Co do witamin,ja biorę Prenatal Classic i nie narzekam płaciłam 46zł za opakowanie 90 sztuk biorę raz dziennie :) W najblizszy weekend jak pogoda bedzie sprzyjac to planujemy wybrac się do Zoo z małym już jest w tym wieku że pewnie zwierzątka " na żywo" mu się spodobają ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tabletek ja biorę Ladeevit. Słyszałam, że jedne z najlepszych, jednak jak dla mnie to chyba nie ma to większego znaczenia które są dobre bo jak wszystkim mają taki sam skład, albo podobny to nic to nie zmienia jakiej nazwy tabletki się bierze. Ja biorę takie, ponieważ przepisała mi je moja ginekolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja od 2 dni również czuje delikatne łaskotanie, muśnięcia w brzuchu.. najczęściej jak się położę po jakimś wysiłku.. nie są to jeszcze regularne kopniaki ale zaczyna się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakie plany na wakacje? wyjeżdżacie? czy w tym roku sobie darujecie? ja i moich 2 chłopaków jedziemy nad morze w połowie lipca.. do tego czasu na pewno mnie przybędzie :) tyle dobrze że samopoczucie coraz lepsze, bo jak przypomnę sobie początki to nie wyobrażam sobie jechać w takim stanie prawie 700 km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja sobie daruje wyjazdy raczej. Na szczescie mieszkam w pieknej okolici parki rzeki , staw gdzie mozna polazic po wodzie:) Tak ze nie moge nazekac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
A co do witamin to teraz biore Witaminer Prenatal mają dobry skład i przystepna cene:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) ja nie biore witamin, jak pytalam lekarza to kazal brac tylko Folik. No ale mysle ze od nastepnej wizyty przepisze mi jakies witaminki. U mnie samopoczucie coraz lepsze :) ciagle jestem glodna hihi. A do tego, nie wiem czy mi sie wydawalo czy nie ale chyba poczulam dzisiaj malenstwo :) Co do wakacji to pewnie sie gdzies wybierzemy o ile moj kochany dostanie wolne :) chetnie pojechalabym nad morze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Hej, Ja biore witaminy prenatal DHA i folik caly czas i tak sie zastanawiam, czy do konca ciazy trzeba go brac? Bo czytalam gdzies, ze tylko w pierwszym trymestrze, ale lekarz nic nie mowi, wiec narazie biore... Co do wyjazdu, to ja chcialabym jechac nad morze, chociaz na kilka dni. Wiadomo, ze w tym roku za granice nigdzie nie pojedziemy, wiec dobre i polskie morze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Witaminki trzeba brać całą ciąże:-) mi lekarz zalecił branie witamin juz w 6 tyg. ciąży w końcu nie zawsze zjada sie wszystko co potrzeba dzidziusiowi i w ten sposób to uzupelniamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja biorę Falvit Mama :) Jestem już po usg prenatalnym, dzidziusie są zdrowe, wszystko mają na miejscu, maja po 8 cm :) płci nie było widać bo oboje mieli pępowiny między nóżkami, no i jestem w 14 tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem po wizycie. Wszystko ok, mam jakąś infekcję i zapisał mi urofuraginum, tętno malucha 142/min. Nastepna wizyta za 4 tygodnie, no i usg 4D za 5 tyg. Niestety płci jeszcze nie widać, jestem w 15 tygodniu ( na następnej wizycie już się dowiem - pan doktor powiedział). Co do witamin to ja biorę witaminer prenatal DHA. Folok skończyłam brać w 3 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Jestem po wizycie. Wszystko ok, mam jakąś infekcję i zapisał mi urofuraginum, tętno malucha 142/min. Nastepna wizyta za 4 tygodnie, no i usg 4D za 5 tyg. Niestety płci jeszcze nie widać, jestem w 15 tygodniu ( na następnej wizycie już się dowiem - pan doktor powiedział). Co do witamin to ja biorę witaminer prenatal DHA. Folok skończyłam brać w 3 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Dziewczyny, te wszystkie preparaty witaminowe dla kobiet w ciąży zawierają kwas foliowy, więc chyba nie powinno się jeszcze do tego brać folika. Ja biorę Prenetal Classic i tam jest dawka kwasu foliowego dwa razy większa niż w foliku. Ps. Ale zazdroszczę tym z Was, które już czują maleństwo. Ja się nie mogę tego doczekać. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młoda przyszła mama;)
Dzielna kulka a to ciekawe co piszesz, bo moja ginka wiedzac ze biore kwas foliowy kazala mi rowniez brac witaminy prenatal DHA, wiec ja juz sama nie wiem jak to jest z tym kw foliowym...czy przez cala ciaze trzeba go brac, czy nie??? Bo witsminy, to napewno do konca ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi sie wydaje to Folik ma w sobie max dawke na dzien, wiec to co jest jeszcze w witaminach + Folik moze byc juz za duzo.. No ale nie wiem, nie jestem lekarzem ;) Mamuśki po badaniach ciesze sie ze wszystko dobrze z waszymi malenstwami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
Ja biore sam folik, lekarz powiedzieł ze dopiero jak go przestane brać mogę zaopatrzyć sie w witaminy. Te witaminy sa bardziej dla nas aby nie dostać jakiejś anemi, bo dzidzia i tak ściągnie co bedzie potrzebowała. My jedziemy na wakacje za miesiąc do chorwacji, będę już po prenatalnych wiec jeśli nie bedzie pzeciwskazań to jade, a jak pojawi sie jakaś obawa to zostane w domu. Chociaż szkoda by mi było, ale dzidzia ważniejsza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martwcie się dziewczyny bo z tym kwasem zawsze sa zdania podzielone ja zawsze jak biore Prenatal Classic to nie biore kwasu,ale te ktore go biora rowniez nie wyrzadza dzidzi krzywdy bo czytalam kiedys ze kwasu nie da sie przedawkowac :) Tylko po prostu przestaje się go brac bo pozniej juz nie jest potrzebny wazne zeby przed ciaza i na poczatku uzupelnic zapasy poki dzidzia zaczyna sie rozwijac :) Ja chyba w tym roku nigdzie nie pojade jakos nie mam ochoty a pozatym niewiem czy M dostanie wolne :( Wole pochodzic na basen i odpoczywac na ogródku :-) Do wszystkich Mam ktore juz sa po badaniach i wszystko jest w porzadku- ciesze się razem z Wami i strrrasznie Wam zazdroszcze ze macie to juz za soba! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×