Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość mynia199
Czesc dziewczynki - długo mnie tu nie było - przepraszam :) U mnie wsyztsko dobrze, tez jestem po badaniach prenatalnych i wszystko dobrze... Chciałam wam powiedziec ze od dzis w Biedronce sa fajne rzeczy dla niemowlakow i to w fajnych cenach... np. pieluszki tetrowe czy flanelowe bardzo przydatne do wielu czynności ... recznik frotte z kapturkiem plus myjka, kocyki, body, kolderki z podusiami itp. wiem ze dla niektorych to za wczesnie ale ja bardzo powolusiu sobie kupuje bo nie ukrywajmy ze potem wszystko na raz to troszke boli:) Pozdrawiam was serdecznie i zycze udanego tygodnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ile płacicie za badanie prenatalne? ja place 300 za pomiar dzidzi i 200 zł za krew... czyli 500 zł... duzoo ;/ Idę w piatek... juz doczekac sie nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wiem że dziś w biedronce królują dzieci :) Ja też zamierzam parę rzeczy kupić. Potem mniej na głowie. Trzeba czekać na takie okazje właśnie. Widziałam, że w gazetce były myjki razem z ręcznikiem który ma kapturek, kocyki w fajnych cenach, pieluchy, 3*body po dwadzieścia parę złotych. Trzeba się przejść i zerknąć czy to się w ogóle nadaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey laseczki Długo się nieodzywalam ,ale podczytuję Was cały czas ;) Przed chilą skasowalo mi posta więc już nie będę się rozpisywać bo juz nie mam natchnienia ;P Obecnie mam 15 tydzień, prenatalne (usg) wszystko ok - placilam 200 zł, a z krwi kosztują u Nas 100 zl, ale już nie robiłam. Co do wielkości brzucha..... Od zawsze mam nadwagę, raz mniejszą raz większą ;), przy pierwszej ciąży brzuch ciążowy byl widoczny kolo 6 msc, po porodzie cale 10 kg które przytylam od razu mi zeszlo, ale przez 2 lata się nazbieralo i mam teraz 5 kg na plusie. Obecnie mam większy brzuch tzn tluszczyk w tej okolicy ale brzuch mi bardziej wypchało... Masm wrażenie że mnacica która się rozrasta tzn idzie w górę wypycha mi jeszcze bardziej ten tłuszcz i wszystkoi inne i jest to bardziej widzoczne choć nadal galaretowate ;) Chodze już w spodniach ciążowych bo dzińsy i inne spodnie bardzo mnie uciskają. Na plusie jeśli chodzi o wagę to mam 0,5 kg na plus. Zaaobserwowalam coś takiego - jak nacisnę sobie na macicę tak nad wzgórkeimłonowym to mam taki dyskomfort i wrażenie jakby musiała iśc siku (ale tylko jak naciskam), jak naciskam po bokach to nie czuję nic:) Co do ruchów, też już coś tam poczulam, lekarz stwierdzil że to napewno nie to ;) Dobra spadam bo mnie dziecko wzywa do zabawy, sorrki za błedy ale już nie mam jak poprawiać Trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny powiedzcie mi czy na te badania prenatalne trzeba miec skierowanie ? Bo za bardzo sie nie orientuje. Musze zglosic swojemu gon ze chcialabym je wykonac ? Pomozcie prosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za usg prenatalne płaciłam 170 zł, a z krwi nie robię bo po co jak wszystko było ok. Dziewczyny wy też tak sikacie jak najęte? Dobrze musze planować dłuższe wyjścia co by się nie zmoczyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie bardzo wiem o co chodzi z tymi badaniami prenatalnymi. Ja jedyne jakie mialam to te NT, pomiar plodu i na wyksztalcenie kosci nosowej, ale za to nie placilam dodatkowo. Czy chodzi wam o jakies dodatkowe?? Co do siusiana to mam ten sam problem ;) czesto biegam do toalety, nawet jak wyjde to zaraz znow czuje parcie na pecherz hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu wojewódzkim gdzie wykonują test podwójny i dalsze badania jak nie ma wskazań do zrobienia takich jak wiek czy osoby z zespołem Downa w rodzinie to trzeba miec skierowanie od ginekologa. Jesli w 2 pozostałych przypadkach to jest bez skierowania. No i jesli chodzi o skierowanie to nie ważne od jakiego ginekologa, czy prywatnego czy nie trzeba je miec. Jak jest w innych szpitalach, nie mam pojęcia. No i koszt testu podwójnego u mnie to 140zl, ale ja nie byłam na nim i chyba nie pójdę skoro usg wykazało, ze wszystko jest dobrze i u mnie w rodzinie wszyscy zdrowi to nie będę sobie juz robić dodatkowego stresu. Nawet jesli byłoby cos nie tak to zawsze jest to tylko wynik w prawdopodobienstwie. Dopiero amniopunkcja daje 100% pewności, na co ja bym sie nie zdecydowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała kuleczka czy Ty przypadkiem nie masz jakiejs infekcji pęcherza, albo cewki moczowej? Bo nie powinno Ci sie chcieć odrazu po wyjściu z toalety. Wtedy pęcherza jest pusty i nie powinno tak byc. Ja teraz nie mam takich problemów, oczywiście jak mi sie chce to muszę załatwić sie szybko, ale wcześniej miałam takie problemy jak ciagle uczucie pracia (wcześniej czyli przed ciaza) no i to były infekcje cewki moczowej. Ona jest bardzo wrażliwa na wszystkie zmiany ph i lekkie uszkodzenia. Podmywaj sie szałwia jak będziesz sie myć. Powinno trochę pomoc. No a na pewno nie zaszkodzi, ja profilaktyczne myje sobie miejsca intymne szałwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja za badania prenatalne nic nie placilam bo jestem w tym wieku xe lekarz na nie kieruje z tego co wiem to od 35 Roku kobiety dostaja skierowanie. Mlodsze płacą niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pewnie nie będę robić badań prenatalnych bo tylko Usg pomiarowe z NT, jak pytałam lekarza to mówił że zwariowałam że przede wszystkim za młoda jestem a po drugie nie ma żadnych wskazań bo pierwsza ciąża przebiegła książkowo mały zdrowy jak ryba więc nie ma co :( Jasne że chciałabym "dokładniej" podejrzeć dzidzię no ale będę musiała się nacieszyć 'zwykłym' usg :D A tak pozatym to ostatnio dużo myśle że fajnie byłoby mieć teraz dziewczynkę tak do 'kompletu' no ale na płeć trochę za wcześnie a nie chcę się za bardzo nakręcać żeby się później nie rozczarować...Ale kurcze chłopca nie idzie tak fajnie stroić,robić fryzurek :-)) Jedynie irokez w okresie letnim wchodzi w grę... Wogóle przez to odliczanie do środy mam takie popaprane sny że masakra :D wogóle w ciąży am zawsze głupie sny przykładowo że budzę się w nocy rodzę i śpimy razem w łóżku z tym łożyskiem itd... :D:D Albo że przy porodzie okazuje się że to bliźniaki a lekarz zamiast odcinać pępowinę to gazete czyta :D No po prostu boję się kłaść spać :D Wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam niedawno badania moczu i wszystko było oki a mimo to mam tak samo jak Biała_kuleczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za odpowiedz. Będę musiała spytać swojego gin. Co do siusiania mam ten sam problem. Dziś w nocy wstawałam do wc ok 6-7 razy :( . W dzień też tak latam. Straszne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pattina mam podobnie :) tylko że mi śnią się jakieś horrory. Czasem aż budzę się mokra, takie jakieś pierdoły mi się śnią :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja z siusianiem też mam problem masakra ale z córka jak w ciazy bylam było tak samo poprostu ucisk na pęcherz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi badania moczu nie wykazały infekcji cewki moczowej. Powiedzcie dziewczyny o tym swojej prowadzącej. Bo może nie jest to jakieś strasznie groźne, ale uciążliwe na pewno. Ja czasem już dostawałam białej gorączki jak mnie tak ciągnęło ciągle na toaletę. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara w marzenia, dziekuje za dobra rade :) nawet nie pomyslalam ze moze byc cos nie tak, ale w sumiewarto by sie temu blizej przyjrzec. Ja nie mam jakis strasznych snow ale na pewno sa one wyrazniejsze i dluzej je zapamietuje. Pamietam ze zanim sie dowiedzialam o ciazy mialam same prorocze sny, ktore doslownie wyprzedzaly nadchodzace wydarzenia. Np mialam sie spotkac z kolezanka i dzien wczesniej snilo mi sie to spotkanie ze szczegolami. To wszystko ustalo gdy zobaczylam dwie kreseczki na tescie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przy pierwszej ciąży za badanie prenatalne płaciłam 300 zł. Teraz byłam na nfz ale dlatego że miałam wskazanie do tego, raz że chemioterapia mogłaby wpłynąć na płody a dwa infekcja w ciąży, z tego jak mi tłumaczyli sama infekcja w ciąży jest wskazaniem do badania prenatalnego na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
witam przyszłe mamusie.mogę dołączyć?termin mam na10.11.ginekolog robił badanie prenatalne-mierzył głowkę,sprawdzał kość noska.wynika,ze wszystko dobrze.było to w 13tyg,i stwierdził,ze będzie chłopiec.to moja 3 ciąża,mam juz 12letniego syna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też post mi zniknął. Ja przy pierwszej ciąży płaciłam 300 zł na badanie prenatalne, teraz miałam na nfz bo miałam wskazanie, rak, chemioterapia i infekcja w ciąży, z tego co mi tłumaczyli, zwykła infekcja w 1 trymestrze jest wskazaniem do badania prenatalnego na nfz, no i oczywiście kobiety po 35 r.ż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiara a coś Ci przepisał gin na to? czy żurawinka poszła w ruch ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedz teraz żurawinę i pij dużo. Tak jak mówiłam zrób sobie szałwię w szklankę i jak będziesz się myć rano i wieczorem podmywaj sobie pipke tym. Tylko nie opłukuj potem wodą. Zostaw niech wyschnie. Szałwia jest właśnie taka pomocna na infekcje. Jak nie byłam w ciąży to stosowałam globulki dopochwowe z szałwią bodajże gyntima z szałwią tak się nazywały, no ale teraz nie wiem czy można byłoby je zastosować. Ja to się cieszę, że od kiedy jestem w ciąży nic się do mnie nie przyczepiło z tego szajsu. JA - 79 witamy. Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie:-) Ja również po raz pierwszy mam termin chyba najwcześniej bo na 1.11. To moja druga ciąża, obecnie 16 tydzień i nie czuje jeszcze ruchów dziecka, bardziej wzdęcia i gazy bo to mnie męczy strasznie:-) Widzę że piszecie o częstym sikaniu, mnie niestety dopadło niedawo, najpierw częste sikanie, później szczpanie przy oddawaniu moczu niestety urosept mi nie pomógł i musiałam się przz tydzień faszerować antybiotykiem-ale ewidentnie wyszło w moczu bardzo duża ilość bakterii, oraz erytrocyty i leukocyty. Teraz jestem już wyleczona, choć mam coś pecha do infekcji bo w 4 tygodniu spotkała mnie jeszcze opryszczka nosa i tez przez tydzień trzeba było leczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z wiara-w-marzenia żurawina na peno nie zaszkodzi, mozna w aptece kupić sok z herbapolu z żurawiny, mi zalecano też pić dużo wody letniej przegotowanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Nie tylko kobiety po 35 roku życia dostają skierowanie na badania prenatalne. Ja mam 26 lat, ale mój lekarz prowadzący dał mi skierowanie, ponieważ pierwszą ciążę poroniłam. No i badanie miałam robione na NFZ - nic nie płaciłam. Tak więc wskazania mogą być różne. Ja dzisiaj byłam u swojego lekarza, ponieważ od kilku dni miałam niepokojące bóle podbrzusza. Niepokojące dlatego, ze od dobrych kilku tygodni nic mnie nie bolało, a tu nagle znów...Strasznie się denerwowałam, ze dzieje się coś złego, nie wytrzymałam i pojechałam. Na szczęście okazało się, ze wszystko jest ok, lekarz powiedział, ze chłopak szybko rośnie i to dlatego :) Ale powiedział też, ze dobrze, ze przyjechałam, bo żadnego bólu nie wolno lekceważyć, bo może oznaczać, ze dzieje się coś złego. Więc jeśli tylko dziewczyny coś Was zaniepokoi, to nie czekajcie - jak zobaczycie na USG, ze wszystko jest ok, to się uspokoicie i będziecie mieć pewność, ze dzidzia ma się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzielna kulka
Witaj Mamo Moniko:) Ja też mam pecha do infekcji - w 6 tc miałam zapalenie oskrzeli i brałam antybiotyki, potem jakaś infekcja układu moczowego mnie dopadła i tez dostałam antybiotyk na szczęście w jednej dawce, a tydzień temu miałam opryszczkę wargową... Tak więc ciągle coś ... Ale na szczęście dzidzia ma się dobrze :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JA-79
teraz juz czuję się bardzo dobrze.początki-pierwsze 3mce,były ciężkie.Nic,tylko mdłości,senność,i tak cały dzień:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×