Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anuszka82

Listopadowe mamusie - Listopad 2013 odliczanie czas zacząć

Polecane posty

Gość młoda przyszła mama:)
Biała kuleczka z tą wagą na pewno jest wszystko ok. Ja też jeszcze nic nie przytyłam, a jutro zaczynam 16tydzień. Jeśli chodzi o badania, to ja miałam 2 razy badanie krwi i chyba z 5 razy mocz, bo były liczne bakterie, więc lekarz kazał ciągle powtarzać. I w piątek mam dostać na wizycie kolejne skierowanie na badanie krwi, więc średnio co miesiąc się robi te badania. Jeśli chodzi o tętno Dziecka, to ja również niestety nie mam nigdzie zapisanego:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak właśnie sobie czytałam co tam się dzieje w 15 tygodniu u dziecka na tego typu stronach i tam piszą że może się już pojawić ta linia na brzuchu ;) - któraś już ma? ;P Ja w pierwszej ciaży miałam ją bardzo późno i była słaba, a jak tam u Was? Tak sobie myślę jak to jest z tym opalaniem/wygrzewaniem się na słońcu. Ja sobie wczoraj tak z 40 min poleżałam na leżaku z zasloniętym brzuchem gazetą i bylo ok - ale tak do końca niejestem przekonana czy tak mogę? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem dopiero w 12 tyg więc u mnie jeszcze nic nie ma ... Ja ost też sobie poleżałam z zasłoniętym brzuszkiem. Słyszałam że ponoć nie można się opalać, ale jak z tym jest to do końca nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już od kilku dni krwawią mi dziąsła przy myciu zębów i jak wydmuchuję nos to pojawiają się takie niteczki krwi. Za pierwszym razem też tak miałam więc jest to dla mnie oznaka ze wszytsko ok ;) Wszędzie czytam i slyszę zeby absolutnie nie dzwigac.... jak to jest u Was? Ja nie mam takiej calkowitej możliwosci rezygnacji z dzwigania - zdarza mi sie podniesc, przeniesc moją corę choc waży z 18 kg, zakupy tez przenosze z domu do auta - no juz jakies tam zgrzewki napoji sobie odpuszczam, ale jakos robie to odruchowo i niezastanawiam sie nad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AaNnKkAa ja mam podobnie z krwawieniem dziąseł oraz krwawieniem z nosa, lecz u mnie jest to spowodowane brakiem płytek krwi. Co do dźwigania to staram się ost tego nie robić, gdyż pobolewa mnie brzuch ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ja to powinnam chyba zacząć sie martwić. Minęły mi te straszliwe objawy i teraz czuje sie super. Nie boli mnie brzuch, w sumie od poczatku nie bolała mnie macica tylko jelita wcześniej. Nie mam problemu z zębami, piersi tez mnie nie bolą, nie przytylam, nie wymiotuje ;p po prostu jak bym w ciazy nie była. Fajnie ze juz mi to nie dokucza całymi dniami, ale z drugiej strony hmmmm.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aannkkaa u mnie w pierwszej ciąży ta linia wogóle się nie pojawiła. A co do opalania gdy w pierwszej ciąży jechałam na wakacje to lekarz powiedział że nie wolno się opalac w ciąży. I ja też muszę czasami nosić moja dwulatke ale ona.na szczęście waży tylko 10 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiara-w-marzenia ponoć pod koniec I trymestru objawy łagodnieją albo zanikają. Ja też w sumie czuję się bardzo dobrze. No może z wyjątkiem dnia dzisiejszego, bo coś mnie co jakiś czas dopada kłucie. Raz z lewej, raz z prawej strony. Od rana. Chciałam nawet jechać do gin, ale mój M mnie uspokoił. W sumie te kłucia nie są silne, jedyny dyskomfort że są od rana. Ale widocznie takie uroki ciąży. Będzie dobrze :) Powinnaś się cieszyć, że tak przechodzisz łagodnie ciąże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z dźwiganiem to czasami się nie da odpuścić choć by się chciało, przede wszystkim przy dzieciach. Choć zdecydowanie jak jest mąż pod ręką to sobie odpuszczam, bo raz przesadziłam i wieczorem miałam twardy i bolący brzuch od przemęczenia. Jeśli chodzi o słońce to ja myślę, że wszystko z umiarem i na pewno nie zaszkodzi:-)...sama bym chętnie skorzystała, tylko jakoś okazji nie ma... zazdroszczę wam dziewczyny. Dziś stanęłam na wadze i już 3 kg na plusie, strasznie się boję, żeby nie przytyć jak przy pierwszej ciąży bo byłam na plusie 25kg i strasznie dużo żylaków się nabawiłam, oraz rozstępów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie to opalanie strasznie zastanawia bo jak bylam na prenatalnych i lekarz robil mi przez chwile 3D to powiedzial ze tylko chwileczke bo niby 3D nie jest szkodliwe ale emituje cieplo ktore dziecko czuje, ale ze te cieplo to takie jakbym wyszla na slonce no i na ekranie bylo widac ze dziecku ewidentnie to nie pasowalo bo zaslanialo twarz rekami, no tak sobie mysle ze jak ja ten brzuch zaslaniam ksiazka czy gazeta to czy ono tez sie tak zaslania ;)? Musze zapytac mojego gina jak pojde 27.05 na wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek74
Ja unikam słońca. łapie tylko tyle co potrzeba poprostu. słabo ni od niego i moge zemdleć. zawsze mam małą mineralke ze soba jak sie gdzies w upał wypusxczan ale jak nie musze to omijam godziny najwiekszego natezenia promieni slonecznycj. I yak wam radze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chocbym chciała to raczej się nie poopalam tak na leżąco bo jak tylko chwile stoję w słońcu to mam czarno przed oczami więc wolę chuchać na zimne i staram się nie wychodzić sama tylko z siostrą,mamą lub z M bo boję się że zasłabnę a tu jeszcze dziecko w wózku.Choć ja nawet przechodząc szybko się opalam w tym roku to dopiero początek a ja brązowa jestem bo mam dość ciemną karnację i opalenizna mimo woli szybko mi przylega. A jeśli chodzi o noszenie to mój 16-miesięczniak jednak potrzebuje czasem na ręce do mamy więc muszę go dźwigać ale na szczęście waży tylko 10kg no i organizm już przyzwyczajony,tylko jak schodzę z mojego wysokiego drugiego piętra to najpierw znoszę wózek a dopiero później synka żeby nie przedobrzyć chyba że ktoś jest ze mną to zawsze pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziubek74 ja tak samo ciągle popijam mineralkę żeby się nie przegrzewać bo nie za dobrze czuję się w takim upale a dziś prawie 30 stopni było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
hejko dziewczyny;) 15 maja bylam u ginekologa i z wielkoscii plodu termin przesunął mi sie o cały tydzień do przodu;) usg mialam podwojne ale plci nie bylo widac;/ fajnie nóżkami machało;) jezeli wasza teoria sie spelni to bedzie dziewuszka;D byloby super;) co do wynikow to mialam 3x krew(morfologia,toxo,cytomegalia,hiv, tarczyca i pare innych). dziewczyny a macie juz widoczne brzuszki? ja juz mojego nie moge ukryc bo wystaje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natija89 u mnie juz widać brzuch.. choć nie naleze do osób z płaskimi brzuszkami to i tak widać robi się taki bardziej ciązowy, ubity nie taka galareta.. ale bardzo mi się to podoba bo nie muszę wciągać już swojego brzucham :D jej jak ja się swietnie czuje.. dla mnie to było nie możliwe, porównując z poprzednia ciaza.. myslalam ze jeszcze jakieś 2 miesiące mdłosci wymiotów wybrzydzania... a tu jak ręką odjął coraz bardziej wierze ze bedzie tak jak powiedział lekarz- dziewczynka.. bo ta ciaza jest zupełnie inna niż ta poprzednia w wyniku której na swiat przyszedł mój synek.. :) ahh będzie Blanka.. jestem szczęśliwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
tez tak mam. w 1 ciazy schudłam 4 kg a tu nic;) tutaj 2 na +;)oj posypia sie dziewczynki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość geocha
U mnie tez już 2 na + ;-) Taki efekt uboczny ciąży, a to dopiero początek tycia... Wczoraj byłam na badaniach prenatalnych, lekarz mówił że wszystko w porządku, Dzidzia zdrowa. Wszystkie pomiary które robił dopiero dzisiaj mogę odebrać więc będę wiedziała ile dzidzia ma. U mnie powoli wszystkie objawy ustępują, ale powoli... Juz nie mogę doczekać się aż Dzidzia zacznie kopać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nic nie przytylam. Co do tego tentna to słyszałam ze aby pomiar był miarodajny z ta plcia to dzieciaczek musi byc spokojny. W sensie nie fikac na badaniu i nasze tentno tez ma cos wpływ, im nasze wyższe tym dziecka wyższe. Brzuszek mi troszkę widac, ale nie jakoś nadzwyczajne. chyba tylko ja i mąż go widzimy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś tu pytał wczoraj chyba o tą kreskę na brzuchu typowo ciążową.. nie mam tej kreski.. ale w jej miejscu zaczeły mi rosnąć włosy takie dłuuuugie :) kusi mnie zeby to ogolić, jednak wszyscy mnie od tego pomysłu odwodzą.. :) tak samo na piersiach kilka włosów się pojawiło.. strasznie się dziwnie z tym czuje.. dziś wybieram się do fryzjera obiąć sie na krótko.. bo już mnie te moje włosy drażnią.. mam ich za dużo.. zamierzam się tak ściąć.. praktycznie i wygodnie :) http://styl.fm/item/1552356 jeszcze jakbym miała taką śliczną buźke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusinka:):):):) bardzo ładna fryzurka :) Ja staram się zapuszczać, ale kiepsko mi to idzie ;/ Ja wczoraj miałam kolkę jelitową. Dziewczyny mówię wam jaki ból. Nie życzę nikomu :( A najgorsze że mój gin jest przez tydzień nieosiągalny, i zaczynam się martwić. Chciałam dziś jechać sprawdzić czy wszystko ok, a niestety muszę czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski :) Moj brzuszek tez juz wystaje ale jak sie ktos przyglada to stwierdzaja: ach, jeszcze taki mały..." a mi sie jakos dziwnie robi w taki momencie. Dlatego chetnie nosze obcisle bluzki zeby z duma sie prezentowac :p hihi tak wiem, troche to glupie... Dzisiaj nareszcie wizyta! Trzymajcie kciuki prosze bo od rana chodze i siedze jak na szpilkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała kuleczka - pochwal się później swoim skarbem :) Ja też noszę bardziej obcisłe ubrania, wtedy czuję, że brzuch widać i jestem bardziej pewna i szczęśliwa. Teraz mamy małe brzuchy, a pod koniec 8 miesiąca będziemy narzekać, że takie wielkie i w nic się nie mieścimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała kuleczka 3mam kciuki.. daj znać zaraz po wizycie co i jak :) może też sie już dowiesz kto mieszka w Twoim brzuszku :) u mnie od początku ciaży -4kg.. i jak narazie waga stoi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała_kuleczka_1985 trzymamy kciuki za wizytę, nie wiem czy wiecie dziewczyny że w Lidlu chyba od poniedziałku będą w sprzedaży ciążowe rzeczy-spodnie, leginsy, biustonosze. A Wy już chodzicie w ciążowych spodniach czy jeszcze zapinacie się w te sprzed ciąży? Mi ostatnio zostały tylko 2 pary w które się mieszczę, na szczeście idzie lato i w sukienkach na pewno będzie wygodniej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
dziewczyny mam problem...poszlam do toalety i zobaczylam sluz ale w takim brunatnym kolorze.. nie wiem czy mam juz panikowac..probuje dodzwonic sie do mojej lekarki ale nie odbiera.. wzielam 2 tabl luteiny i teraz juz sama nie wiem czy brzuch boli mnie z nerwow czy cos sie dzieje;( miala tak ktoras??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
dziewczyny zauwazylam brunatny sluz u siebie i nie wiem czy mam panikowac;/ do mojej lekarki nie moge sie dodzwonic a nie wiem czy dzwonic do meza bo moze nic sie nie dzieje, wzielam wieksza dawke luteiny i czekam;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natija89
i znowu cos z tym kafe;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×