Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fawiena

Polskie Muzulmanki

Polecane posty

lalilllllla O Jezus, przecież napisałam że według mojej prywatnej opinii! Oficjalnie są uznawani z rasę białą.Nie musisz mi tłumaczyć migracji ludów. Wystarczy przeczytać post ze zrozumieniem. To nie boli. "Jesteś antropologiem, ale wybacz że napiszę wprost - nie znasz historii. Arabów było niewielu w stosunku do Egipcjan. Egipt był krajem ogromnym, ludnym i bogatym." Oh naprawdę? To proszę podaj dane ile było Egipcjan starożytnych a ile Arabów w momencie podboju. Oczywiście ze źródeł. "Już w X wieku zdecydowana większość populacji, przeszła islamizację i arabizację. " No właśnie, ciekawe czemu? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, bo odp jest oczywista :]. "Ponadto określenie Islamizacja nie oznaczało wytępienia/wypędzenia Egipcjan z danego regionu, ale raczej zmiany cywilizacyjne." Oczywiście że to pojęcie odnosi się do zmian kulturowych, a nie genetycznych, jednakowoż to że poddani zostali islamizacji nie zaprzecza wymieszaniu się ludności tubylczej z najeźdźcami. " Jednak mimo to, "domieszka" nie burzy pewnych określonych cech - danego społeczeństwa." Pytanie czy w przypadku Egipcjan była to tylko domieszka jak twierdzisz, czy może zmieszanie "bardziej". "Zresztą nie są ci państwo "wyjątkami", wielu antropologów i archeologów jest podobnego zdania." Wielu jest też innego. Daniken publikował książki twierdząc że egipskie piramidy zostały stworzone przez kosmitów :). "Uważasz, że sobie od tak gdybają?" Tak, ponieważ nauka jest wielkim gdybaniem. Dopiero po latach teoria się weryfikuje. W antropologii było mnóstwo takich przypadków. Chociażby błędna klasyfikacja Pigmejów. "Określenie Egipcjan - Arabami jest poprawne, ale mimo wszystko w mojej prywatnej opinii - jest to spłycenie i uogólnienie kwestii społeczności Egipskiej. Podobnie jak nazywanie Berberów w Maroko - Arabami." Okej, to jest twoja prywatna opinia. Masz do niej prawo. Berberów natomiast nikt nie nazywa Arabami. Wręcz przeciwnie. W spisach etnicznych są oddzielną grupą od Arabów. Rdzennym ludem Afryki i nikt nie śmie twierdzić inaczej. "Oczywiście, że genetycznie - Koptowie i Fellahowie są praktycznie tymi samymi ludźmi. Zapewne nie ma publikacji naukowych w j. polskim, ale jak znajdę na ten temat, to jutro wkleję odnośnik do źródla." No nigdzie takiego nie znalazłam, a szukałam po tej dyskusji. Chętnie zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Otóż, każda społeczność, każde plemię i każdy naród niezależnie od rasy posiada komplet genów społecznych w różnych stopniach ekspresji. Migracje genów odbywały się stale od najdawniejszych czasów, jak i do dzisiaj. Jednak mimo to, "domieszka" nie burzy pewnych określonych cech - danego społeczeństwa. Np. Romowie w Rumunii, którzy mimo "mieszania" się z Rumunami - nadal są Romami." Totalna paplanina. Chyba się naczytałeś eugeniki za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalilllllla
TheNawojka - o co ci dziewczyno chodzi i dlaczego zaraz sie oburzasz? Moj post nie byl kierowany do ciebie. Szczerze, to nawet nie czytalam twoich postow. Odpowiedzialam tylko na pytanie uzytkownika Evening News, ktory pytal do jakiej rasy naleza Indusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podróżnik.
"Daniken publikował książki twierdząc że egipskie piramidy zostały stworzone przez kosmitów " Proszę, czytaj ze zrozumieniem. Wyraźnie napisałem prof. Janusz Danecki, a nie Daniken. Prof. Janusz Danecki jest najwybitniejszym polskim arabistą i islamistą, językoznawca i literaturoznawca, oraz naukowcem Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Kierunkami badań Katedry Arabistyki i Islamistyki UW, jest również etnologia i antropologia kulturowa. Dlatego tym bardziej, dziwie się że tak znana postać prof. Daneckiego - jest Ci obca. "Oh naprawdę? To proszę podaj dane ile było Egipcjan starożytnych a ile Arabów w momencie podboju. Oczywiście ze źródeł." Podałem Ci najabrdziej wiarygodne źródła, jakim jest książka prof. Janusza Daneckiego "Arabowie",polecam rozdział XV, możesz ją ściągnąć bez problemu z internetu. "No właśnie, ciekawe czemu? Jest to oczywiście pytanie retoryczne, bo odp jest oczywista :" Egipt został podbity w połowie VII wieku, przez Arabów - muzułmanów. Jeżeli 300lat później, wyznawcy Islamu w pobitym Egipcie - stanowili tylko 10%, pomimo powszechnej arabizacji i islamizacji, to oczywistym jest że Arabowie, nie byli większością, a mniejszością społeczeństwa Egipskiego. Arabowie, mimo mniejszości liczebnej, byli w stanie podbić Egipt - ponieważ Bizancjum oraz Persja były tak osłabione niedawnymi wojnami (Biz. vs. Persja 606 - 626 oraz napady słowian i Awarów, choćby oblężenie Konstantynopola 626), że Arabowie nie mogli "nie skorzystać" z nadarzającej się okazji. Co więcej, Egipcjanie witali Arabów jak zbawicieli. Bizancjum prześladowało Egipt za herezje. Nic zatem dziwnego, że tak właśnie postępowali wobec żołnierzy Proroka i samego islamu. Mieli nadzieję,iż w nowej religii nie będą represjonowani. Źródło: "Arabowie" prof. Janusz Danecki A. Hourani "Historia Arabów" Gdańsk, Marabut, 1995 "Totalna paplanina. Chyba się naczytałeś eugeniki za dużo." Możesz się do swojego stwierdzenia bardziej ustosunkować, zamiast kwitować to frazesem "Paplanina" ? Eugenika, to pojęcie które dotyczy ulepszania gatunków z pokolenia na pokolenie, zapobiegania rozmnażania się osobników słabych. Co pojęcie Eugeniki, ma wspólnego ze zróżnicowaniem genetycznym oraz migracją genów w społeczeństwie ? Pisałem o polimorfizmie genetycznym, genetyce populacji (która wiąże się z antropologią) i migracja genów. http://pl.wikipedia.org/wiki/Polimorfizm_(genetyka) http://pl.wikipedia.org/wiki/Eugenika Chciałbym również, odnieść się do tego źródła: http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/4574015/egipt-ludnosc.html W Encyklopedii PWN pod hasłem Ludność Egiptu - pojawia się informacja : "Zarabizowani potomkowie staroż. Egipcjan stanowią 99% ogółu ludności, w tym Koptowie ok. 7%" Wyraźnie jest napisane" Zarabizowani potomkowie, a nie Arabowie. Czyli to, o czym pisałem już wczoraj. Mogłabyś się do tej informacji jako Antropolog ustosunkować? Poniewa Twoimi jedynymi argumentami w dyskusji, jest: Multimedialna Encyklopedia PWN i stwierdzenie, iż jesteś Antropologiem Z tego co pisałaś Encyklopedia PWN jest dla Ciebie wiarygodnym źródłem. Chyba że zaprzeczysz publikacjom, na które się sama powoływałaś? Poydrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podróżnik.
(300lat później) - spelling mistake, 100lat później.*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polskie muzulmanki temat
niby jasne,ale i tak na temat nikt nie wchodzi... Co to za wymadrzania sie lol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona Hindusa
"wiec zamknijcie łaskawie swoje mordy i idzcie sie pouczyć troszke bo widze ze cos slabo idzie" Wow, mordy :) Jak na przyszla muzulmanke niezle masz slownictwo. Bedziesz super reprezentowac swoja wiare. A powiedz mi w czym islam jest lepszy od chrzescijanstwa? Jakies dowody, cytaty poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poznalam kilka siostr z Katowic i z Kielc Siostry odezwijcie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc 2
do wszystkich fanek krajow arabskich i zniewolenia kobiet: przeniescie sie tam wszystkie, zalozcie burki, abaje, czy inne szmaty i dajcie soba pomiatac mezczyznie, co muslimy robia we wlasnym grajdole mnie nie interesuje zupelnie ale jak sie zaczynaja panoszyc w krajach europejskich i narzucac swoje zasady innym a nawet otwarcie chca prawa szariatu i innych bzdur to juz nie jest zabawnie, dlaczego np zezwala im sie prowadzic samochod z w tej czarnej narzucie z siateczka??? ograniczona widocznosc moze doprowadzic do wypadku,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiQÓt
.... sławą największych zoofilów cieszą się Arabowie, choć nie wiem, czy w tym kontekście wyraz „cieszyć się” jest tu najwłaściwszy. Istnieje nawet powiedzenie, że „Żadna pielgrzymka do Mekki nie jest kompletna bez seksu z wielbłądem”. Choć kopulacja ze zwierzętami jest oficjalnie zakazana, obyczaje rozmijają się tam wyraźnie z oficjalnymi wytycznymi prawnymi. Ciekawe jest też to, że zoofilia nie jest zakazana przez Koran, choć Biblia robi to aż kilka razy. Być może dlatego w krajach kultury arabskiej wykształciło się przekonanie, że seks ze zwierzętami przydaje odwagi, powiększa penisa oraz leczy z chorób wenerycznych. Co więcej, młodzi chłopcy są powszechnie wyśmiewani za masturbację, którą uważa się za coś gorszego od seksu, nawet ze zwierzęciem. Ma to także swój wymiar techniczny. Obrzezani młodzieńcy mają problem z samozadowalaniem się, a to z tego banalnego powodu, że brakuje im napletka, który normalnie byłby źródłem przyjemnego tarcia. Jako że lubrykanty nie są w tych krajach szczególnie powszechne, pozostaje im ulżyć sobie poprzez kopulację ze zwierzęciem, która uchodzi za dużo mniej patologiczną od innej alternatywy, jaką jest analny stosunek homoseksualny. A nie trzeba chyba wspominać, że kultura tego regionu traktuje kobiety jako własność rodziny i nie pozwala im swobodnie spotykać się z obcymi mężczyznami, więc młodzi chłopcy niejako z definicji skazani są na rozładowywanie napięcia środkami zastępczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiQÓt
....W efekcie wiara w lecznicze właściwości kontaktu ze zwierzętami obecna jest też wśród Maurów oraz w Iranie. Przekonanie o tym, że penisa można powiększyć, kopulując z osłem, występuje także w Maroku oraz w Turcji, gdzie powszechne były także kontakty z klaczami. Już sam mit założycielski tego ostatniego narodu zakłada kontakty zoofilskie, ponieważ legenda mówi, że Turcy są potomkami człowieka i wilczycy. Generalnie seks ze zwierzętami mą tę wielką zaletę, że potrafi zaspokoić potrzeby seksualne, a nie grozi zapłodnieniem. Ten fakt szczególnie doceniany był w haremach, w których często trzymano odpowiednio szkolone psy i małpy. W ten sposób władca nie musiał obawiać się, że odseparowane od seksu kobiety będą go szukały wbrew zakazom, a przy okazji miał pewność, że wszystkie dzieci są naprawdę jego. Poniżej pozwoliłem sobie wkleić małą ilustrację pochodzącą z XV wiecznego podręcznika seksualnego z terenu obecnego Iranu, która pokazuje, jak profesjonalnie podchodzono do wspomnianego zagadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
meiszkam w DE. znam wielu muzulmanow,tycvh ortodoksyjnych i tych mniej. mam oczy ,wiec widze co sie dzieje do okola. mloda para,moze malzenstwo, niespelna 30 lat. facet tlucze kobiete.po interwencji policji-2 razy! w koncu zabieraja kobiete do szpitala, na noszach.. kobieta po 3-4 dniach wraca, wielka milosc do ukochanego tez. takich przypadkow znam mnostwo. kolezanka,polka, malo atrakcyjna,ruda,gruba. poznala araba, wyszla za niego, mowila,jaki to on europejski. kazdy pukal sie w glowe i faktycznie... scenariusz podobny, tyle,ze 2jka dzieci do tego zrobiona. odeszla od niego,nie dawal jej spokoju,nawiedzal,nachodzil i nie wiem co jeszcze. dal jej spokoj,jak.. oddala mu dzieci. teraz jest z kolejnym arabem. tez taki europejski.) to juz dla mnie jest zabawne. slysze tylko, jacy oni pomocni,przystojni... nie wiem,mi sie oni nie podobaja. mam wyrobione zdanie na ich temat, nie na tych przykladach. mialam sasiada, w mojej klatce. tlukl zone, w nocy wzywal allaha. nie pojme ani koranu, ani tych ludzi,niczego. szczerze powiem,z wole sie trzymac od nich z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie z innej beczki do zaznajomionych z Islamem. W czym zawinily muzulmanom psy, ze ich tak bardzo nie toleruja i uwazaja za brudne i niegodne stworzenie? Prosze o poinformowane wypowiedzi a nie te w rodzaju 'ja tez psow nie lubie bo sa brudne i halasliwe i jeden mnie ugryzl'. Z tego co widze, wyznawcy Islamu maja jakas intensywna awersje do psow wrecz nienawisc, mlodzi i starzy bez wzgledu na plec. Nie pomogli by zranionemu psu na drodze i nie chca miec z tymi zwierzetami zadnego kontaktu lub wiezi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo psy
sa madre poznaja sie na czlowieku, a arab to gorzej niz gad...ma tylko odruchy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy okazji-pytanie dodatkowe-a dlaczego Chinczycy psy tak lubia,ze je konsumuja...?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kiQÓT -pisz jeszcze ale powołaj się na źródła. Może jakaś zaczadzona sie opamięta i nie wyjdzie za beżowego z doświadczeniami z osłem czy wielbłądem . P.S a jak co jest częste ,ojciec islamista wywiezie syna do rodzinnego kraju i odizoluje od kobiet -czy tych "polskich muzułmanek" nie rusza wcale że ich w końcu dziecko i zwierzę.... no wiecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nareszcie mądry głos. Polskie islamistki sa na tyle zaślepione że po prostu NIE PRZYJMUJA DO WIADOMOŚCI że np. w Arabii saudyjskiej mogą zostać ścięte mieczem za próbę porzucenia islamu. W Londynie kiedyś było głośno o facecie stamtąd który uciekł do UK chroniąc się przed karą śmierci za porzucenie religii Mahometa. Sąd przyznał mu azyl ,facet musiał zmienić nazwisko i sie ukrywać nawet tam bo fanatycy islamscy nie odpuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez niedawno jednemu mezczyznie w Tunezji obcieta nozykiem na zywca glowe, bo przeszedl z islamu na chrzescijanstwo, nawet filmic w necie jest, mozecie sobie poogladac i posluchac jak kwiczy jak zarzynana swinia, to jest ta tolerancyjna, pokojowa religia... http://www.mrctv.org/videos/warning-very-graphic-violence-beheading-convert-christian-tunisia Video dla niedowiarkow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc79
Muhammad, manipulwoal ludzi przez "objawienie" od Boga mowiace: walka zostala Wam nakazana mimo, ze jest przez Was znienawidzona. Ale moze nienawidzicie rzeczy, ktore sa dla Was dobre; i moze kochacie rzeczy, ktore sa dla Was zle, a Allah wie kiedy Wy nie wiecie.. Q 2:16 chory czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no bo islam tj katolicyzm, kolejna religia do manipulowania ludzmi, umeczania ich i wyciagania z nich kasy, majatku, zrobienia z nich niewolnikow. Tak robi kazda religia, ale islam jest z nich nagorszy, judaizm tez jest chory, ale stara sie byc w utajeniu, a islam sieje propaganda, ze jest nieszkodliwy, a kupieni politycy temu przytakuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do gosc115
Mądra wypowiedź myślącej osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc115
Dziewczyny, chcialam tylko dodac, ze absolutnie nie zachecam do nienawisci wobec muzulmanow. Zgadzam sie z twierdzeniem, ze oni tez maja dobre wartosci, ale to nie jest dzieki religii a wbrew religii. Wielu z nich jest nieswiadomych tego co ich religia naprawde uczy, nie czytali nigdy Koranu, sluchaja jedynie tlumaczen uczonych. Sa manipulowani od urodzenia, bronia zaciecie swojej wiary, wierzac, ze naprawde jest pokojowa. Faktem jest, ze coraz wiecej muzlmanow odchodzi od religii w krajach muzulmanskich. Internet jest silnym narzedziem i wiedza jest teraz ogolnie dostepna. Dziewczyny, ktore zmienily religie, prosze Was tylko o przeczytanie Koranu, namowcie swoich partnerow. Naprawde jest wiele historii o ludziach, ktorzy przeczytali Koran i wlasnie przez to od niego odeszli. Kazda osoba, ktora ma choc odrobine poczucia dobra i zla zobaczy, ze koran nie moze byc od Boga. Najlepszy sposob walki z ta religia jest uswiadamianie wierzacych a nie atakowanie ich. Czesto to jest proces dlugotrwaly, ale wystarczy nimi wstrzasnac i zarysowac ten nieskazitelny obraz Boga i Mohammada w ich oczach, reszta zrobi sie sama. Jak juz otworza sie drzwi wiedzy nie ma powrotu do blogiej nieswiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2013-08-06 17:39:34 [zgłoś do usunięcia] To nie jest film z Tunezji tylko z Syrii i nie obcinaja mu glowy tepym nozem dlatego ze przeszedl na Chrzescijanstwo, tylko dlatego ze jest Syryjczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tytuł jest zly..ten film nie jest z Tunezji tylko z Syrii, a ci ludzie to tak zwani "rebelianci" finansowani przez UE i USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muslima
Poznam muzulmanke ktora bedzie moim swiadkiem przy wypowidamia mojego oswiadczenia do Allaha oraz taka ktora nauczy mnie jak modlic sie w meczecie. Jest to moje najwieksze mazenie moc poklonic sie memu panu jako muzulmanka w meczecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Muzulmanka polka
Witam was serdecznie bardzo was prosze o pomoc.. Moj ojciec jest Jemenczykiem a moja mama Polka mieszkamy juz jakies 6 lat w kraju ojca w Azji, ozenilam sie z jemenczykiem i chcemy razem wyjechac do Polski, ja mam paszport Polski ale moj maz nie co musimy zrobic by razem wyjechac... jestesmy po slubie jakies 9 miesiecy prosze was o jakies informacje co potrzebujemy by wyjechac czy bedzie nam latwo zyc w Polsce niecierpliwie czekam na odpowiedz z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mam pytanie odnośnie tego jak wygląda podejście Islamu do alimentów po rozwodzie dla byłej żony kiedy nie ma dzieci i jeśli była żona nie pracuje.Znalazłam tą stronę: http://d1.islamhouse.com/data/pl/ih_books/single/pl_Status_kobiety_w_islamie.pdf a dokładniej str 77 jest o tym mowa, że mąż powinien wypłacać żonie alimenty jednak chciałam się upewnić czy rzeczywiście tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wg Koranu, dzieci nie naleza do kobiety, tylko do mezczyzny, wiec zabiera je od niej, wiec jakie alimenty ma placic?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×