Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mmmmmmmamaaaaaa

do mam po kleszczach albo próżni...............

Polecane posty

Gość mmmmmmmamaaaaaa

witam, moje dziecko w 39 tc ułożone jest twarzyczką w złą str., tzn. w stronę brzucha zamiast pleców i z tego co lekarz niewyraźnie powiedział, ma główkę odgiętą. Czy miałyście taką sytuację i poród kleszczowy lub vacuum lub cc? Ja chyba zwariuje ze strachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama po cc
w PL powinni Ci zrobic cesarke i przy tym sie upieraj...jezeli mala jest wstawiona to male szanse na to, ze sie obroci, ale rozne rzeczy sie dzieja :) od kleszczowki i vacuum w Polsce sie odeszlo i nikt juz nie zaryzykuje zycia Twojego dziecka, a przynajmniej nie maja prawa ryzykowac. Wiem, ze w szpitalu w ktorym ja rodzilam, dziewczyny w podobnej syt. szly pod noz bez gadania...nie schizuj sie, szkoda nerwow...mi moj lekarz gin napisal skierowanie na cc (moja mala sie nie wstawila do samego konca i zmieniala pozycje kilka razy na dobe)- moga to zignorowac, ale zawsze to cos...moje wprawdzie wysmiali, ale ja czulam sie spokojniejsza, a po 7 dniach od przyjecia zrobili mi cesarke :) glowa do gory i sie nie stresuj, wszystko bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama.....
ja miałam próżnociąg w Irlandii. W PL zrobią cc kleszczy i próżnociągu nie można wykonywać w PL tak słyszałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera2332
dlaczego nie mozna uzywac kleszczy a dlaczego w anglii i irlandii robia?boze... moja kol ma rodzic w anglii inne tez rodzily ale normalnie poszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaskada24
Ja mialam vacuum, ale mialam tez znieczulenie. Ogolnie z dzieckiem wszystko ok, ale musieli mnie tez naciac. Nie wiem czy to przez vacuum czy nie, bo to byl moj jedyny porod, ale dluuuuugo dochodzilam do siebie "Tam na dole"... Powodzenia autorko, nie ma czego sie bac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
dzięki za odpowiedzi, w sumie byłam na wizycie tak zasmucona wieścią o złym ułożeniu dziecka, że nie zapytałam o to jak będzie ten poród wyglądał. Dopiero na necie wyczytałam :( b. nie chciałabym mieć takiego porodu bo wiem, że będzie to dla mnie trauma i moim zdaniem to jest znęcanie się nad kobietą. Już chyba lepiej zrobić cesarkę. Pozdrawiam dziewczyny 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam podobne pytanie
Tylko u mnie dziecko jest nie wstawione w kanal rodny. Tez sie balam kleszczy lub prozni ale moj lekarz uspopkoil mnie,ze pl tego nie stosuja i wtedy cesarka. Ale boje sie ze jak zaczne rodzic i glowka dalej sie nie wstawi to ze beda chcieli zastosowac ktoras z tych metod. Czy moge wtedy odmowic wykonania tego zabiegu i kazac lekarzowi napisac pisemna odmowe cc, skoro wskazanie jest? Nie chce by cos zrobili dziecku w czasie porodu a potem beda umywac sie do odpowiedzialnosci bo ja wyrazilaam zgode...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Znów będę mamą...
Moja córka też na końcu się obróciła. Trzy dni przed porodem była ułożona właściwie, w trakcie porodu okazało się, że jest odwrócona. Do tego generał. Na pocieszenie - urodziłam sn, bez wspomagania. Z gorszych informacji: zostałam nacięta i bardzo długo dochodziłam po tym porodzie do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak nie robia w pol kleszczy? ja jak rodzilam to juz czekaly gotowe do uzycia ale w ostatnim momencie matka sie zmotywowala i wyparla maluszka naturalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość derewka
Ja mialam porod kleszczowy. Zaczeło sie od tego, ze wywoływali mi poród bo nie mialam skurczy. Jak juz sie zaczeła akcja porodowa, rodziłam silami natury, ale nie moglam urodzic dziecka. Naciskali mi na brzuch- tez nic to nie dało. Dziecko było obwinete pepowiną i w dodatku zle ułozxone- czego wczesniej nie sprawdzili. Kiedy juz było w kanale rodnym- lekarz zadecydował- kleszcze prosze!!!! Ja nie zdawalam sobie nawet z tego sprawy. Naszczescie z dzieckiem wszystko wporzadku. Jak sie potem dowiedziałam w szpitalu od pielegniarek, mowiły ze maialam szczescie ze na dyzurze był wlasnie ten lekarz bo jedynie on umie sie kleszczami posłuzyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
ja teraz jeszcze bardziej boję się porodu, do tego biorę leki przeciwzakrzepowe, mam odstawić tego dnia kiedy będę czuła, że rodzę. Koleżanka rodziła po takich lekach po odstawieniu 2 tyg. przed porodem i mówiła, że krwawiła b. mocno. Ja nie wiem, mam teraz taki mętlik, że jak zacznę rodzić to chyba od razu padnę i niech się dzieje co chce. Załamka :( i jeszcze dziecko ustawione do kleszczy albo vacuum, po prostu zaje biście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przeszłam i kleszcze i vacum...i zadne z tych cudownych urzadzen nic nie dało bo i tak na koncu sama wyparłam synka,nigdy wiecej nie zgodziłabym sie na to!!! Synek miał wgnioty po bokach główki i duzego krwiaczka na szczescie teraz ma 15 ms i nic juz nie widac,ale znajomej synek slad po kleszczach ma do dzis a ma dwa latka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze jak juz urodziłam to tylko usłyszałam jak jakas peilegniarka mówi "no dzisiaj dr.Marek kleszcze załozył rewelacyjne"...rewelacyjnie ,ale jednak slad byłi to duzy wiec jakby załozył kiepsko to nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam taki porod, tylko nie wiedzialam ze dziecko jest źle odwrocone. Zrobiono mi naciecie a lekarka wbila mi lokiec w brzuch, polozyla sie na mnie i wyrzucila dziecko ze mnie :O Skonczylo sie krwiakiem na glowie dziecka i moim krwotokiem... a w Polsce jest zabronione wypychanie w ten sposob dziecka, ale prawo jedno a lekarz zrobi tak swoje. Zycze Ci madrego lekarza na porodówce!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
po prostu rewelacja. Ja jeśli po kleszczach zostaną ślady widoczne kilka lat zaskarżę szpital, nie będę się cackać z nimi. Oczywiście mam nadzieję na dobre rozwiązanie ale jakby co to będę taka jak personel szpitala, czyli bez współczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
avent a nie robili ci przed porodem usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja juz nie pamietam ale dziecko mialo sie normalnie urodzic, nic nie wskazywalo na jakies komplikacje dopiero jak przyszly skurcze parte, to nie moglam dziecka urodzic ( polozna sie nie poznala).Przyszla lekarka i stwierdzila, ze dziecko jest twarza do góry, trzeba na sle wypychac....to wszytsko dzialo sie b.szybko, nie wiedziaam nawet wtedy, ze takie zabiegi sa zabronione od dawna w POlsce Nie martw sie na zapas, wszytsko zalezy od lekarza. Jak bedzie madry to nie pozwoli Ci cierpiec i nie bedzie narazal dziecka.! Na temat kleszczy i prozni nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja rada- niech rodzi z Toba ktos,mąż najlepeiej. W razie czego moze starac sie wykłócać z lekarzem, prosic o jakas inna metode, niech zna przepisy ( np z tym wymychaniem łokcia, ze zabronione). ... moze wtedy beda Was traktowac troche lepej, bac sie zaskarzenia itd. W razie czego oczywiscie, bo trzeba wierzyc ze bedzie dobrze. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
dzięki avent za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zgadzaj się na zadną inną ingerencję poza cc kleszcze i wyciąg próżnowy są bardziej niebezpieczne niż cc poza tym wyciąg jest jużz zabroniony z btego co się orientuję kleszcze też miały być chyba nie rodzisz w jakiejs średniowiecznej wsi? pogadaj z doktorem swoim niech nie wydziwia 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jeżdzę do toskanii
ja dzięki łokciowi lekarza uniknęłam kleszczy Avent, więc... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka z sali w ktorej lezalysmy po porodzie miala vacum wiec od kiedy to jest zabronione tzn rodzilysmy w styczniu tamtego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie taka sama sytuacja, 2 godziny arcia i zero postępu - na szczęście nikt nie ryzykowałi i zrobili cc, szkoda tylko, że nie zrobili od razu, bo wcześniejsz ekilka godzin męczące (a miałam usg), nie wiem, czy to przez poród, ale synek ma teraz 5 miesięcy i musimy leczyć zeza, miał też po porodzie (mimo cc) ranę na główce - głęboki otarcie skóry. lekarz go ze mnie wyszarpał. Jak masz możliwość to umów się na cc. W mojej oklicy są przynajmniej 2 szpitale, gdzie robią cc bez mrugnięcia okiem za ok. 500-600zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmmmmmamaaaaaa
u mnie chcą 1000zł, czuję że jak nie zapłacę, to mi nie zrobią bo oczywiście są za porodami sn :( Dla mnie 1000zł to duuużo pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robie to co mi sie podoba
Ja z pierwsza corka mialam vacum,a dlatego ze byla duza i nie moglam jej urodzic,na szczescie wszystko z nia ok dzis ma 23 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izabelka......... ...:)
w takim rqzie gin powinien Ci wystawic skierowanie na cc. W Polsce kleszcze sa zakazane z tego co wiem juz od wielu lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie sa zakazane
W grudniu urodzilam coreczke poprzez porod kleszczowy wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wrzesniu 2011 urodzilam corke poprzez proznociag. Byla dobrze ulozona glowka w dol jednak podczas porodu przy glowce na wychodzie mala sie "zaklinowala" i nawet gdy parlam to nie bylo postepu i lekarz zdecydowal o prozni, bo malej juz tetno slablo a jak ja wyciagneli to cala sina byla. W karcie wypisu mialam napisane ze byla to zamartwica, czyli niedotlenienie. W sumie dobrzevze uzyli prozni i dziekuje im za to bo gdyby nie to moja corka moglaby nie zyc, a na cesarke byli za pozno. Wiec czasami dobrze gdy lekarz zdecyduje o czyms co jest zabronione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia

Ani kleszcze,ani próżnociąg nie są w Polsce zabronione. Zresztą tak jak na całym świecie. Stosowane są w uzasadnionych przypadkach. Dobrze by było gdyby robili to doświadczeni ludzie,to nie byłoby powikłań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×