Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kociaki

mamy pomóżcie bo juz nie wiem co robic :( problem z kupą i nocnikiem...

Polecane posty

hej , mój synek ma 2 latka i 8 miesiecy i mamy cały czas problem z załatwianiem sie na nocnik , zaczełam sadzać go na nocnik kiedy miał 17 miesięcy i załapał bardzo ładnie , od tamtego czasu chodzi już w majteczkach pielucha tylko do spania , z sikaniem nie ma problemów , jednak z kupą jest i to duży... najgorsze jest to że nie powie że chce kupe tylko jak np sprzątam czy gotuje on niby idzie sie bawić a za chwile przychodzi i "mama kupa" i kupa w majtkach... kilka razy nie powiem zrobił do nocnika kupe czyli wie gdzie trzeba ją robić ale dużo częsciej jest to chowanie się gdzieś za zasłone czy drzwi i robi tą kupe na stojąco .. sika tez na stojąco i już myślalam ze moze przez to ze niechce sie przełamać żeby siadać na nocik .. juz sama niewiem n nawet przekupstwo czymś słodkim czy zabawką podziałało raz czy dwa i koniec.. oczywiście chwale go za każdym razem i nagradzam , a kiedy zauważe że chowa sie to zabieram go szybko i mówie że na nocniczek to zaczyna mnie odpychac zakłada spodnie i potrafi nie zrobić kilka godzin a potem znowu znienacka niewiadomo kiedy.. mamy może macie lub mialyscie podobny problem i podzielicie sie radami:( za wszystkie dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trrte
niech Twoj maż weźmie małego ze sobą do łazienki, niech mu powie, że idzie robic kupę i niech zrobi przy nim a później pokaże że kupa jest w kibelku. i wytłumaczcie że nocnik to taki kibelek tylko niższy, dla dzieci, żeby dosięgały. metoda skuteczna :) mały zobaczy, że tata też siada jak robi kupę i zacznie go naśladować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam identyczny problem. U mnie rozwiązał się on przez przypadek. Od nadmiaru obowiązków zaczęła mi psychika siadać i kiedy mały narobił w gacie, zrobiłam mu wielką awanturę, a w zasadzie to 2 awantury bo tego dnia 2 razy się w majtki zesrał. Na koniec z tej złości sama się popłakałam zarzucając mu że pieluchę będzie do osiemnastki nosił. Na drugi dzień robił już wszystko ładnie na nocnik. Przy kupie początkowo chciał żeby mu laptopa włączać i filmiki na youtube. Teraz już nawet nie woła idzie i sam robi. Ma 2 lata i 4 mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×