Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lillou1234

termometr dla dziecka - pytanie

Polecane posty

Gość Lillou1234

Mam pytanie do mam. Jaki termometr jest lepszy dla niemowlaka? Bezdotykowy czy taki do czoła/ucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja idąc za radami paru kobitek stąd, mojego pediatry i ogólnych opinii pokusiłam się na termometr microlife NC100- przyszedł akurat dzisiaj. Trochę się nim pobawiłam, pomierzyłam temp w sumie 3ma termometrami- rtęciowym, owulacyjnym microlife (też akurat go zamówiłam razem z tym bezdotykowym) i właśnie tym NC 100 i zastrzeżeń nie mam żadnych- wskazywał temperature tak jak rtęciowy, owulacyjny też (różni sie tylko tym, ze ma dwa miejsca po przecinku). Próbowałam mierzyc trochę "byle jak" czyli nie przesuwając od skroni do czoła, nie trzymając w 100% prawidłowej odległości- też wskazywał dobrze. Cóż... na chwilę obecną polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillou1234
dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ehhh nie baw
sie w kupowanie jakichs cudów, ja mam taki bezdotykowy do czoła i ucha i powiem Ci ze najlepszy jest zwykly elektroniczny za 10 zł lub rteciowy - podobno nie ma ich już w aptekach bo to "czyste zło" ale jakoś nasze pokolenie się na nich wychowało. Jak dla mnie szkoda na taki bejerancki termometr kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lillou1234
Własnie odnosnie elektronicznych,to bardzo szybko sie psują. Co kupię nowy to źle pokazuje temp. Myślalam że te bajeranckie są trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdjhfklaj
Ja tam Ci nie polecam elektronicznych tych zwykłych z apteki. jak byłam chora kupiłam taki i pokazywał mi 35 stopni, mąż pożyczył rtęciowy od mamy, a temperatura 38.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko z elektronicznych tanich pod pachę polecam termometr owulacyjny microlife'a właśnie :) On się nie myli :D kosztował mnie na allegro 9,99 ja go kupiłam właśnie do tego bezdotykowego. Powiem szczerze, że ja chciałam dla dzieci bezdotykowy. Córka jakiś czas temu miała wirusa i gorączkowała przez tydzień... w nocy temperatura skakała jak chciała a my co? Rteciówkę pod pachę i rozbudzaj tak człowieku dziecko w nocy :o bo elektroniczny mieliśmy strasznie kiepski :( a tak, podchodzisz do dziecka, celujesz z odległości, nawet nie dotykasz i od razu masz temperaturę. Dla dzieci naprawdę super sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6fhn
Ja jestem zadowolona z termometru na podczerwien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6fhn
mam tez w domu termometr owulacyjny i taki ktory mierzy temperature w uchu. Owulacyjnym trudno dokladnie zmierzyc mu pod pacha bo sie wierci a ten do ucha pokazywal jakies bzdury temperatura typu 35 stopni, dopiero termometr na podczerwien sie sprawdzil. I dla mnei jest wygodny i dla dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź się ogarnij
ja 2x kupilam elektoroniczne i na nich zawsze temp.35,2:D wole tradycyjny a jak dla malego dziecka to na podczerwień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KLASYKA NA TOPIE
Ja właśnie wróciłam z synka ze szpitala i tam nie uznają innego niż zwykły rtęciowy. Według niech, a ponoć jakoś testowali, tylko rtęciowy wykazuje zawsze prawidłową temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylka3
Ja się naszukałam jakiegoś termometra na podczerwień dość długo, ale ostatecznie wybrałam polską firmę Sanity i ich BabyTemp. Jest w okej, mierzy szybko i nie ma przekłamywania pomiarów. Wyświetlacz na tyle przejrzysty że można szybko odczytać wynik. Na pewno dużo wyraźniej z tego się odczytuje wynik niż z rtęci na osi..to było dopiero cudowanie żeby pod odpowiednim kątem nagiąć termometr...Stare czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzena

Tak samo kupowaliśmy sobie jakiś czas temu  BabyTemp i zdaje egzamin bardzo fajnie. Badanie nie jest w żaden sposób uciążliwe dla dziecka, często córka nie ma zielonego pojęcia że żona jej akurat sprawdza w danej chwili gorączkę. Poza tym taki termometr może też służyć od pomiaru temp mleka, wody do kąpieli, temperatury powietrza w domu albo na zewnątrz, także tych zastosowań jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolaa

Witajcie, ja też kupowałam BabyTemp i też nie mogę na niego narzekać. Wyniki są prawdziwe , dlugo się nie czeka poza tym takim termometrem świetnie mierzy się mleko dla niemowlaka, nie trzeba podgrzewać na chybił trafił i potem sobie lać mleko na przedramię żeby sprawdzić czy jest oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka
Dnia 12.02.2019 o 14:11, Gość wiolaa napisał:

Witajcie, ja też kupowałam BabyTemp i też nie mogę na niego narzekać. Wyniki są prawdziwe , dlugo się nie czeka poza tym takim termometrem świetnie mierzy się mleko dla niemowlaka, nie trzeba podgrzewać na chybił trafił i potem sobie lać mleko na przedramię żeby sprawdzić czy jest oki.

Świetny i dokładny termometr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×