Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koralikowa

liceum czy technikum?

Polecane posty

Gość gość
Zgadzam się, tutaj jesli tylko mamy takie mozliwości finansowe to na pewno warto jest polecic Liceum Prywatne. To jest najlepsze rozwiazanie dla naszego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Technikum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajne jest to Liceum , a moze napiszecie mi jeszcze ile kosztuje teraz nauka w prywatnej szkole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak naprawde to jest naprawdę wszystko sprawa indywidualna, ale czasami wazne jest też to czy ma to być szkoła prywatna czy państwowa…

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka ze nie od dzisiaj wiadomo, że szkoła prywatna daje po prostu lepsze szanse na naukę. Tutaj na pewno tez łatwiej jest nam na studiach i praktycznie mozemy dostać sie tam gdzie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taa, szkoła prywatna daję większe szanse :D:D na prywatne studia:D:D Po co płacić za coś co można mieć za darmo? Wracając do tematu, jestem po LO , z perspektywy czasu wolałabym być po zawodówce i mieć jakikolwiek zawód , niżeli maturę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda. Wybór takiego Liceum wydaje mi sie ze jest naprawde doskonałym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, czasami jednak szkoła prywatna jak w tym przypadku to Liceum to takie otwarcie drogi do lepszego - np. na studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Messia
Ja rowniez zastanawiam się nad wyborem szkoly. Bez wachania wybralabym technikum, jednak do liceum ida wszystkie moje koleżanki, a pozatym mialabym super dojazd. Jadac do technikum musialabym sie przesiadac. Nie zamierzam isc na studia a śr. na polrocze to 4.4. Moj brat poszedl do liceum i od roku siedzi w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jolayola
Moja córka też długo zastanawiała się nad wyborem liceum, w końcu po rozmowach stwierdziła, że pójdzie do liceum katolickiego im. Księdza Gostyńskiego w Lublinie. Uczy się tam od roku i jest ok. Czuć, że jest to innego rodzaju podejście niż w topowych liceach. Chodzi mi o to, że jest indywidualne podejście do ucznia i indywidualne nauczanie. To daje możliwości, aby po prostu lepiej przyswajać wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoła prywatna jest tutaj rewelacyjnym rozwiązaniem. I wydaje mi sie ze jednak poziom nauczania jest zdecydowanie na jak najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie technikum, bo już po nim macie zawód. Dalej wystarczy zrobić jakieś szkolenia zawodowe i jesteście przygotowane do pracy. Ja właśnie tak robiłam przy zawodzie kosmetyczki i moim zdaniem obrałam optymalną drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy co chce się w życiu później robić. Jeśli sama nie wiesz do końca to może lepiej technikum, albo jeśli np. odpowiada czy późniejszy zawód jako fryzjerka, kosmetyczka czy barmanka to jak najbardziej technikum. A jeśli ktoś jest ukierunkowany na jakieś trudne studia typu medycyna, stomatologia, weterynaria, prawo itd. to lepiej isć do liceum bo wtedy głownie skupiasz sie przygotowaniu do matury i nie rozpraszasz się nauką innych rzeczy, szczegolnie jak jestes na takim profilu gdzie masz wieksza liczbe godzin. Takze to zalezy jakie masz plany na pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Domka88
Ja wybrałam liceum w novej. W formie dziennej. Matura poszła mi znacznie lepiej niż znajomym w państwowej szkole. Nauczyciele spoko- wymagający ale w granicach rozsądku. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova Centrum Edukacyjne Gdynia
UWAGA! Wraca ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum! Jeśli nie masz ukończonego gimnazjum lub liceum, to ostatni dzwonek, aby ukończyć szkołę aktualnie obowiązującym trybem. Wypełnij formularz na stronie, oddzwonimy! www.nova.edu.pl zadzwoń do Sekretariatu szkoły 58 380 06 71 ul. Świetojańska 66 1 Gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też idę do Novej, kolezanka chodzi i mnie namowila, niedlugo zaczynam. wole zrobić LO w 3 lata niz 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila2233
Lo w Nova w Gdyni polecam serdecznie.Lepiej zapisać się teraz niż za chwile faktycznie 4 lata się uczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova CE Wrocław
UWAGA! Wraca ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum! Jeśli nie masz ukończonego gimnazjum lub liceum, to ostatni dzwonek, aby ukończyć szkołę aktualnie obowiązującym trybem. Wypełnij formularz na stronie, oddzwonimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA CE Gdynia
UWAGA! Wraca ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum! Jeśli nie masz ukończonego gimnazjum lub liceum, to ostatni dzwonek, aby ukończyć szkołę aktualnie obowiązującym trybem. Wypełnij formularz na stronie, oddzwonimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli skończyliście już liceum, a chcielibyście uzyskać jakiś zawód, zawsze możecie zapisać się do szkoły policealnej, można łatwo połączyć pracę z nauką, bo zajęcia odbywają się w weekendy w NOVA CE jest chyba największy wybór kierunków, więc na pewno znajdziecie coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba R
Jestem obecnie słuchaczem Nova w Gdyni i bardzo polecam tą szkolę. Zajęcia bardzo ciekawe,pracujemy na dobrym sprzęcie,kadra nauczycielska świetna.Nie spodziewałem się że w szkole Policealnej może być tak wysoki poziom nauczania.Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova CE Gdynia
ostatnie wolne miejsca - nabór trwa!!! nova centrum edukacyjne w gdyni zaprasza do zapisów my nadal prowadzimy nabór!!! ostatnie kilka dni!!! nie czekaj!!! ul. świętojańska 66/1 gdynia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA CE GLIWICE
Reforma Szkolnictwa! Uzupełnij wykształcenie zanim wejdą zmiany! UWAGA! Wraca ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum! Jeśli nie masz ukończonego gimnazjum lub liceum, to ostatni dzwonek, aby ukończyć szkołę aktualnie obowiązującym trybem. Od 1 września nie będzie można rozpocząć nauki w 1 klasie Gimnazjum!! Nie zwlekaj, to jest ostatni moment na zapis na obecny nabór!! Wypełnij formularz na stronie, oddzwonimy! http://www.nova.edu.pl/application/register/index/ Oferujemy naukę: - w Gimnazjum - w Liceum Ogólnokształcących - na Kursie Eksternistycznym - w Policealnej Szkole Zawodowej - na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych - w Rocznej Szkole Policealnej OSTATNIE WOLNE MIEJSCA! NOVA Centrum Edukacyjne ul. Zwycięstwa 50/2, 44-100 Gliwice Tel: 32 230 26 34 Tel kom: 794 400 162 Sekretariat czynny: Poniedziałek - Piątek 8:00 - 18:00 Sobota 8:00 - 14:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata366
Tutaj http://lodz.sei.edu.pl są namiary na Szkoły Edukacji Innowacyjnej. Jest tam i liceum i technikum. Wszystko zależy tak naprawdę od naszych predyspozycji i od tego co chcemy robić w przyszłości. Moim zdaniem świetnym rozwiązaniem jest technikum informatyczne. Jest to zawód przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kama3421
Tutaj http://lodz.sei.edu.pl są nowatorskie metody nauczania. Uważam, że warto właśnie w takich miejscach się uczyć. Poza tym plusem jest to, że dzięki nauce w takim miejscu można mieć naprawdę świetny zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrainaLodu99

A to już zależy czy liceum czy technikum. Skończysz liceum - masz maturę,ale  nie masz zawodu- idziesz albo na studia albo na studium by zdobyć zawód, skonczysz technikum- masz maturę , zawód, mozesz isc na studia;) Takze wybór nalezy do Ciebie. Co do prywatnej szkoły, to chodziłam do Niepublicznego Liceum nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie. Ogólnie ze szkoły byłam bardzo zadowolona, bo na prawdę wiele mnie nauczyła, dostałam się na Uniwersystet Warszawski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Tylko technikum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×