Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koralikowa

liceum czy technikum?

Polecane posty

Gość kathinkaa
Nie od dzisiaj wiadomo, że szkoła prywatna daje po prostu lepsze szanse na naukę. Tutaj na pewno tez łatwiej jest nam na studiach i praktycznie mozemy dostać sie tam gdzie chcemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
technikum bezapelacyjnie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magddaleka
Co do tego Liceum Prywatnego w Krakowie to równiez sie zgadzam. Ale ciezko jest tez niektórych przekonać do Liceum bo nie wszyscy są humanistami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale jednak prawdą jest to ze najlepiej jest wybrać prywatną szkołe, dzieki niej mamy szanse na lepszy i łatwiejszy start w przyszłośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 55433
Ja poszłam do LO, bo chciałam iść na ambitne studia, zrezygnowałam z tego, ale w sumie to i tak dobrze wybrałam, bo szybciej będę mieć maturę, a średnie wykształcenie jest dosyć często wymagane w pracy. Potem może studia zaoczne albo dobry kierunek techniczny. Tak btw "nie wiem, co mam wybrać. jedni radzą mi tak, drugi inaczej, a ja nie mam pojęcia co robić. a przecież jeszcze trochę i będę musiała składać papiery. uważam, że to okropne, że w takim wieku muszę decydować o tak ważnych sprawach." No kiedyś trzeba. Jak nie wiesz, to poproś rodziców ;) "chodzi o to, że choruję na depresję i schizofrenię. " No k***a, to jest chore. Nie chcę cię obrażać w sumie, ale choroby psychiczne w gimnazjum? Co się dzieje z tym społeczeństwem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy rzeczywiscie Waszym zdaniem warto jest postawić na prywatne Liceum ? Lepiej tam ucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rissskinka
Oczywiscie ze tak. Jesli chodzi o wspomniane III Liceum to tutaj warto dodać ze tutaj jest bardzo duża dbałość o ucznia, mała liczebność klas, podmiotowość w podejściu do ucznia,szybkie reagowanie na trudności w nauce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz jesli chodzi o szkołe to na pewno jesli stac jest naszych rodziców własnie najlepiej bedzie jesli poślą nas do prywatnej szkoły.Na pewno bedzie to tylko z pożytkiem dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle ze prywatne liceum jest tutaj doskonałym rozwiązaniem, i jesli tylko rodzice sie zgodzą to warto jest sie tam zapisać. Poziom naucza jest o niebo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilllba
Mnie sie wydaje ze wybór Liceum jest jasny jesli chcemy iśc na kierunki humanistyczne. A Prywatne Liceum na pewno nam tez w tym pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istny tuman hehe
oojjj tam idz kochana do technikum zawsze zawód masz ja mam sąsiada kujonka;) poszedł do technikum zdał celująco a teraz własnie zakłada kancelarię jest adwokatem:) a tego gadania liceum liceum ....ble ble ja poszłam do zawodowej i jak wszystkie kumpele narzekały i nie miały na impreze :D ja piłam po pracy drinki i chodziłam po sklepach kupowałam ciuszki miałam na wszystko bo już pracowałam pozniej zrobiłam liceum teraz mam meza dwojke dzieci i ide naprzód:D studia kosmetyczne tak ze czlowiek tak czy tak uczy sie całe życie ps. WCALE NIE BYŁAM TUMANEM WYBIERAJAC ZAWODÓWKE:P :) wybór należy do Ciebie powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominiika8
Moim zdaniem jak ktoś tutaj napisał ze prywatne Liceum jednak bedzie bardzo dobrym rozwiązaniem i jesli własnie jest tak ze masz w planach dobre studia to idz do takiego Liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My tez planujemy posłac syna własnie do takiej szkoły. Mysle ze jesli dziecko mysli potem o dobrych studiach jak medycyna to warto postawic na jego edukacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to obojętne byle była to szkoła elitarna, a nie jakieś gówno!!!!!!!!! looknij na statystyki szkół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Technikum. To tylko rok dłużej a masz już jakis start. Po liceum nie ma nic. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jest naprawdę wszystko sprawa indywidualna, ale czasami wazne jest też to czy ma to być szkoła prywatna czy państwowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo ze to wszystko jest indywidualną sprawa i kazdy i tak wybierze to co jest jemu wygodnie. Natomiast musze powiedzieć ze to Liceum akurat w Krakowie ma bardzo dobre opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ennika
Mysle ze własnie jak pisaliscie wazne jest to zeby zdecydować sie na wybór dobrego Liceum, bo to na pewno da nam tez szanse w przyszłości na pójscie na lepsze studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym jednak nie podchodziła do sprawy bardzo praktycznie: bo to jeszcze decyzja, którą da się zmienić. Myśl o tym, co chciałabyś robić w przyszłości. Są zawody, w których karierę zaczynają studia (lekarz, nauczyciel) i w tych dobre liceum jest więcej warte niż technikum, które wprawdzie daje zawód, ale opóźnia start i ogranicza Twoje szanse na zdawanie matury np. z biologii. Technikum może być dobrym pomysłem, jeśli rozważasz zawód, w którym studia są raczej uzupełnieniem wiedzy, dalszym krokiem w rozwoju lub nie są potrzebne wcale (krawiectwo, elektronika). Warto zauważyć, że w technikum raczej mniejszy nacisk kładzie się na naukę języków, co w niektórych zawodach jest bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli chodzi o tą szkołe to na pewno warto zwrócic uwage na Indywidualne przygotowanie do egzaminów maturalnych z przedmiotów rozszerzonych realizowanie dużej ilości przykładowych arkuszy maturalnych. Dobra atmosfera,dbałość o ucznia wybitnego jak i również mającego trudności w nauce, indywidualizacja nauczania. Dlatego tu chyba postawiłabym na prywatne liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewwoska23
Ja uważam ze jesli jest nas stać to nei ma w tym niczego złego zeby własnie wybrać szkołe prywatną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile jezyków obcych mozna sie uczyc w tej szkole ? czy kładzie sie na nie duży nacisk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczysz sie na pewno angielskiego, tutaj jest tak ze jest tak duzo godzin jak języka polskiego. Bardzo dobrze ze własnie stawia sie na taki język bo ma to wpływ potem tez na takie radzenie sobei z jezykiem w dalszym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaalin
Wiadomo ze w szkołach prywatnych nacisk na naukę angielskiego jest naparwde bardzo duży i jednak tych lekcji jest zdecydowanie o wiele wiecej niż w państwowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale to dobrze, bo potem masz tez lepsze perspektywy na to zeby znalezc naprawde dobra prace, zwłaszcza po takiej szkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delllicja2
To prawda z tym prywatnym Liceum. Tutaj już na pewno sam sposob podejscia do ucznia, indywidualne nauczanie dadzą dużo w momencie kiedy bedziemy starać sie o to aby dostać sie na lepsze studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam. Szkoła zapewnia najlepsze warunki edukacji, dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze pedagogów, współautorów podręczników licealnych, którzy starannie dobierają programy nauczania, dostosowując je do zainteresowań i poziomu uczniów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
polecam technikum bo sama bylam w liceum (wojskowym) i nie mam po nim nic oprocz matury, zaluje ze tam poszlam pomimo tego ze maialam cudowna klase i fajnie wspominam LO. Brat poszedl do techniukum i ma zawod przynajmniej.. takze ja odradzam liceum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam dokładnie to Liceum www.iiiplo.krakow.pl Naprawde bedziesz bardzo zadowolony jesli chodzi o szkołe. Warto sie zapisać, bozaprocentuje to z pewnością na studiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno własnie taki wybór Liceum jest najwazniejszy bo ma to przełożenie jesli chodzi o studia. Tu mozemy miec bardzo czesto łatwiejszy start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×