Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koralikowa

liceum czy technikum?

Polecane posty

nie wiem, co mam wybrać. jedni radzą mi tak, drugi inaczej, a ja nie mam pojęcia co robić. a przecież jeszcze trochę i będę musiała składać papiery. uważam, że to okropne, że w takim wieku muszę decydować o tak ważnych sprawach. nie czuję się na siłach. chodzi o to, że choruję na depresję i schizofrenię. początkowo stałam uparcie przy liceum ogólnokształcącym, ale dzisiaj polonistka powiedziała, że lepszym wyborem w moim przypadku byłoby technikum. argumenty jej i mojej mamy: nie wiadomo, czy będą fundusze na studia { jeśli pójdę do LO }, a po technikum mam już zawód. a poza tym nie wiadomo jak potoczy się moje zdrowie {póki co nie jest tak najlepiej }. z drugiej strony sporo osób mówi, że do technikum chodzą same tumany { a ja raczej dobrze się uczę. średnia na koniec zawsze min. 5.0 i nie chciałabym, aby ktoś mnie tak nazywał.. } a Wy co byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyx2
przecież i po technikum możesz studiować , oczywiście że technikum , nie wiem jak jest obecnie bo ja jestem ze starego 8 klasowego szkolnictwa ,ale chyba technikum teraz 4 lata ,a LO 3 lata ,więc tylko rok dłużej a zawód masz , czy zdrowa czy chora -technikum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edkowa
zyx2 ja tez jeszcze z 8klasowej szkoly! Wybierz technikum ,po nim masz zawod , kto wie czy bedzie ci sie chcialo isc na studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nv.h.h.c;ik
lepszym wyborem jest na pewno technikum tylko ze tam na ogól jest duzo przedmiotów (podstawowe + zawodowe) czyli codziennie 7, 8 ,9 lekcji I zalezy od zawodu bo dochodza warsztaty/zajecia praktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nv.h.h.c;ik
tumany to chodza do zawodowki :) w technikum zdarzaja sie prymusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm... Ciężka sprawa. Jeżeli planujesz mądre studia, a nie jakąś europeistykę albo inny szajs, to ja bym poszła do liceum, bo niby lepiej przygotowuje do matury. Jednak rzeczywiście technikum ma ten plus, że nie kończysz go z niczym, a na studia nadal możesz pójść. No i jeżeli dobrze się uczysz, to nie będziesz miała problemów ze zdaniem matury. Jeżeli faktycznie może być taka sytuacja, że nie będzie Cię stać na studia, to idź do technikum. Będziesz miała zawód, łatwiej dostaniesz ewentualną pracę, żeby sobie zarobić na studia :) Po liceum nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tak chyba zrobię, technikum jest lepszym wyborem, macie rację. dziękuję Wam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zyx2
nie ma za co koralikowa , dużo zdrowia i celnych wyborów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VII L. O.
dokladnie popieram technikum. Ja osobiscie jestem po liceum ale wiedzialem ze pojde na studia. To nie prawda ze do technikum chodza same tumany, wrecz lrzeciwnie w technikum jest wiecen przedmiotow i trzeba duzo wiedzy pdzyswoic w krotkim czasie. Dodatkowo w technikum mozez odbyc praktyki zawodowe co bedzie dodatkowym plusem podczas szukania pracy. Czesto takie praktyki sa platne wiec dodatkowy grosz przybedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja odp.
Wybierz technikum, będziesz miała zawód w ręku. Skoro nie idziesz na studia i mieszkasz pewnie na wsi, to wydaje mi się że lepszym wyborem u ciebie będzie technikum. Pochodzisz 4 lata i po zdaniu matury też będziesz mogła iść na studia. I to nieprawda, że do techników chodzą same tumany, mój kuzyn chodzi i uczy sie przeciętnie. W takich szkołach po prostu bardziej stawia się nacisk na zawód i wynikimatur są trochę gorsze, w liceum jest trochę wyższy poziom ale np. Po ekonomiku będziesz mogła zostać księgową itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ci powiem tak: To prawda ze w technikach zdarzają sie osoby... różne. Osób o niskim ilorazie inteligencji też jest sporo, głownie w 1 klasie, bo łatwo sie dostać, trudniej skonczyć. Chce ci tez napisać, że w LO też często trafiają sie debile. Bierze sie to stąd, że liceów teraz jest cała masa- praktycznie każdy chętny może iść. Problem zaczyna sie po ukonczeniu szkoły. Po technikum (DOBRYM technikum, z konkretnym zawodem) znajdziesz prace na pewno szybciej, na pewno lepiej płatną. Po liceum znajdziesz prace głownie na kasie lub w call center za 5-7 zł/h. Wybór należy do ciebie. Na studia nigdy nie wiadomo czy pieniądze sie znajdą, jeśli będziesz chciała iść na nie za swoje pieniądze, czyli na studia zaoczne to ... praca, dobra praca ci sie przyda- więc znowu tutaj łatwiej po technikum. Po technikum jest też łatwiej na ewentualnych studiach ścisłych :) Do matury możesz być gorzej przygotowana, ale niekoniecznie, to zależy na jakich nauczycieli trafisz. To jest jednak najmniejszy problem bowiem matura w tych czasach jest BANALNA i jesteś w stanie (uwierz mi) nauczyc sie do niej sama ;). Najwiekszym problemem jest to, że po Liceum normalnej pracy nie znajdziesz. O czym ja już wiem. Żałuje, że skończyłam liceum... Mogłabym sobie teraz chociaż normalnie dorobić, gdybym miała zawód i potrafiła już coś konkretnego. Niestety- nie umiem. Nie słuchałam matki, nie chciałam też, żeby mówili "poszla do technikum... bo widocznie za głupia na liceum". Teraz własnie jestem głupia. Bo nie umiem nic konkretnego, i nie będe mieć zawodu aż do skonczenia studiów inżynierskich. Ja ci tylko dobrze radze, ty nie powielaj tego błędu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tumany, nie podpowiadajcie jej bzdur. Jakie liceum i jakie technikum? Bo jak masz mieć chujowe technikum gdzie jest chujowy zawód i połowa nie zdaje matury, to idź do liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdsfds
zdecydowanie technikum. ja poszlam do liceum ("no bo jak to? ja, taka dobra uczennica do technikum?"). potem studia. i nie mam pracy od 2 lat. cała moja masa znajomych po technikum ma konkretny zawód, pracują, nie narzekają na brak kasy. gdybym mogła cofnąć czas, poszłabym do technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zssadccdare
ja skonczylem technikum mechaniczne w 1 klasie było 45 osób szkole skonczylo 27 osób Wiec to nie jest taka łatwa szkoła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz skończyć beznadziejne technikum, gdzie masz chujowy zawód nikomu niepotrzebny i chujowy poziom gdzie ponad połowa nie zdaje matury, to idź do liceum. Natomiast jak masz dobre technikum gdzie jest dobry zawód i zdawalność jest przyzwoita, to zdecydowanie technikum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idz do technikum. ja poszlam do LO i zaluje bo w tym roku je koncze i nie mam nic a moje kolezanki po technikum juz sobie dorabiaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do matury może sie sama nauczyc przerabiając sobie materiał w domu. ;) To nie są trudne rzeczy. Jeśli jest inteligentna (a jest jak sądze) to sobie poradzi. Ale zawodu już sama sie nie nauczy, tutaj trzeba mieć konkretny papier, że sie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o kierunek technikum to chciałabym żywność i gospodarstwo domowe, czyli gastronomia. podoba mi się ten kierunek. niby wszyscy idą do LO u nas, a do technikum niby taka siara iść, ale z drugiej strony w tamtym roku nasze technikum odsyłało uczniów, bo mieli tyle osób, a LO miało wciąż mało osób i przyjmowali wszystkich, nie patrząc kto jaką miał średnią! pokłóciłam się właśnie o to z bratem, bo on mówi, że w technikum są same debile. ale no powiedzcie mi, gdzie nie ma debili? przecież jeśli ktoś chce to wszędzie się nauczy! wystarczy, że będzie chciał! prawda? jutro chyba pojadę tam do dyrektorki i porozmawiam z nią. aktualnie mam nauczanie indywidualne i nie wiem, czy od września będę w stanie chodzić i wytrzymać tam 7 godzin lekcyjnych. dlatego muszę się dowiedzieć, czy jeśli nie będę w stanie to mogę po prostu w domu się uczyć a później zaliczać materiał w najgorszym wypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wiesz, ja nie wiem. mój brat, który uważa, że technikum jest dla debili i on nigdy by tam nie poszedł chodzi do liceum i jest w klasie mundurowej. i są dziewczyny, które mimo, że na takim profilu są to nawet nie ćwiczą na w-f'ie, a z samoobrony uciekają. i to nie są może debile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniiiii91
w liceach te jest pełono tumanów, ba Ci tumani idą potem na studia :P więc nie ma regułuły, tak się utarło że liceum jest lepsze. Ja gdybym miała wybierać ponownie szkołę to zdecydowanie poszłabym do technikum, żeby potem mieć łatwiej z szukaniem pracy, a tak nie mam żadnego zawodu, jestem na drugim roku studiów zaocznych i mam beznadzieją pracę... Nie przejmuj się opiniami innych osóób, które mówią Ci, że to siara iść do technikum. Oni nie będą potem za Ciebie pracy szukać. Jednak kierunek gastronomiczny chyba nie jest najlepszy, po tym jest duże bezrobocie, albo będziesz zwykłym popychadłem w jakiejść restauracji za grosze. Może powinnaś się zorientować po jakich kierunkach potrzebują techników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm, gastronomia to zły pomysł ? Chyba wcale nie taki zły jakby się wydawał. pasuje mi bardzo ten kierunek, robiłabym to co lubię - gotowanie, pieczenie, itp. Po gastronomii można iść na dietetyczkę { a ja kocham się w dietach i odchudzaniu, od kilku lat w tym siedzę }. A jeśli już to jestem raczej ambitną osobą i myślę, że dążyłabym do tego, aby awansować w restauracji na wyższe stanowisko. A co do tego, że będą mnie traktować jak zwykłe popychadło - nie dam się. Ja nie z tych, którzy dają sobie napluć w twarz. Tak w głębi duszy to bardzo bym chciała założyć własną restaurację w przyszłości. Teraz są przecież dofinansowania, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość modliszkowa90
A ja pozwolicie ze sie podłącze. Szukam w Krakowie dobrego, ale naprawde odbrgo Liceum, który tez wpłynie po tem na moje wyniki na studia :) Czy mozecie któres z nich polecic ? Moze byc nawet prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelajjda
Myle ze to prywatne liceum to wcale nie jest głupie rozwiązanie ponieważ to tez pomoże nam w wyborze i dostaniu sie potem na studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×