Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

Gość wystraszona27
Westa i Hestia- będzie ciąża, trzeba pozytywnie się nastawić, w końcu to szczęśliwe forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na razie wiem tyle, co przeczytam w necie. Wizyta za jakieś 3 tyg. FSH powyżej 9 świadczy o obniżonej rezerwie jajnikowej. Niestety chyba wiek też daje o sobie znać, bo po 30-tce liczba jajeczek spada coraz g***towniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjaaana
W. i H. ja dzisiaj mam 41 dzien cyklu, albo wsumie moge powiedzieć chyba ze 1 dzien cyklu bo mam dosc plamienia i chyba mogę to wziąć za okres:( - moj planowany termin @ był 28.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjaaana
makatka kurczek też sie nie znam na tym, najlepiej skonsultować z lekarzem bo różnie piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
Anjaaana -> łoooo, to jesteś sporo po terminie. wiesz - z tymi plamieniami to różne rzeczy się dzieją. a robiłaś jakieś dodatkowe badania? betę czy cuś? Zmęczona-> akurat w tej sprawie to o cierpliwość trudno;) Bo chciałoby się wiedzieć już, natychmiast!;)))))))...No ale fakt....nie ma co świrować;) - i tak będzie co ma być a nerwy na pewno nam nie pomogą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjaaana
Nie robiłam, tylko test wczoraj nawet ok 15 taki czuły bo 10..mlu(czy jakos tak sie pisze) WiH dacie rade silne z Was kobitki trzeba zająć głowę czymś innym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
Anjaaana -> normalnie jak mnie nosiło to szłam pobiegać - ale teraz trochę się boję, że mogłabym "wycząchać" jajeczko;P Niezła jesteś, że nie zrobiłaś badania - to obieram Cię za wzór do naśladowania w kwestii cierpliwości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WWróciłam niedawno ze szpitala. Lekarz zrobił cytologie zbadał. Usg nie zrobił. Za tydz znów mam wrócić zrobić betę i zbadać po raz kolejny. Stwierdził że mam bakterie w moczu i ból może pojawiać się od tego. Powiedział też ze on nie wie czy to wczesne poronienie czy ciąża pozamaciczna bo nie umie teraz tego stwierdzić dlatego też trzeba znów betę powtórzyć. niestety angielscy lekarze mają braki w nauce ( moim zdaniem) ale niestety nie pozostaje mi nic innego jak polegać na tym co powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Makatka zeby potwierdzic obnizona rezerwe to jeszcze do tego estradiol sie powinno zrobic. Ja podawalam swoje wyniki wiele stron temu. Anja ja mam takie plamienia sluz podbarwiony na braz wyglada jak budyn tofii. Tylko ze u mnie mocniejsze jest jak cos robie albo chodze dlugo. Jak leze to sie uspokaja. Dlatego staram sie lezec sporo. Zmeczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
kambel -> jak za tydzień Cię odeśle znowu, to spróbuj znaleźć jakiegoś drugiego specjalistę. Bo kurcze - > gdyby to była (odpukac i mam nadzieję że nie!) ciąża pozamaciczna to płód sie cały czas rozwija i może mamie zagrażać - więc najlepiej jak najszybciej wykryć. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anjaaana
HE he moja droga nie badałam sie tylko testy robiłam ze 4 ale we wczesnym etapie ok 30dc a w tym późniejszym jeden tylko, ale zaden rano-jakos tak wyszło, ale jak mam dzisiaj te planienia mocne dość więc wychodzi na to ze dobrze zrobiłam wstrzymując sie z badaniami. HE he moze nie biegaj narazie, mówią ze w pierwsze tygodnie sa najwazniejsze, lepiej włączy tv obejrzyj film na tvn idzie jakas komedia, ja tez juz sie zbieram do domku bo w pracy jestem i zamierzam ogladac cos ciekawego w tv to mi pomaga nie myśleć -czasem. takze rozwal się w łóżeczku i tylko leż i pachnij:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westia i Hestia - beta spada ale bardzo wolno przez tydz spadła tylko o 18 . I nie wiem czy to dobrze czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
westia mysle o tobie caly czas i mocno mocno trzymam kciukasy:) zmeczona gratuluje slicznej bety i zycze blizniakow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kambel czy ten ból nadal się pojawia?beta w ciąży pozamacicznej wzrasta trochę wolniej,niz w normalnej.Dlaczego lekarz nie zrobił usg?W moim przypadku juz podczas pierwszego usg lekarz stwierdził brak zarodka w macicy a ciaże w jajowodzie.Do tego ból z lewej strony,brazowe plamienia i beta około 550 Był to piaty lub szósty tydzień ciaży.r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmeczona - super, że beta tak ładnie rośnie:) oszczędzaj się kochana:) będzie wszystko dobrze:) jeśli o mnie chodzi, to robiłam najpierw tsh, ft3 i ft4, a po 2 tyg już tylko tsh i ft4 powtórzyłam, anty TPO będę robić dopiero przed kolejna wizytą u endokrynologa kicccia - w sumie to sama wpadłam na to, żeby przebadać się pod kątem tarczycy, bo wiedziałam, że może mieć wpływ na problemy z zajściem w ciąże, a do tego u mnie to rodzinne;) z objawów to głównie zwróciły moją uwagę, okropne uczucie zimna, chyba nie ma dnia, żebym nie czuła, że mi zimno;/ no i brak, sił, energii, zmęczenie. Później jak się wczytałam, to mam też masę innych objawów typowych, wypadanie włosów, przyrost wagi, wzdęcie, problemy z połykaniem, chrypka itp kambel - wcale się nie dziwie, że nie masz już sił na to wszystko, jesteśmy z Tobą, oby już ta sprawa się do końca wyjaśniła. W Polsce też lekarze, nie do końca się znają na ciąży pozamacicznej, synowa jednej Pani ode mnie z pracy trafiła do szpitala i właśnie było podejrzenie ciąży pozamacicznej, ale później lekarze jednak się z tego wycofali, trafiła do drugiego szpitala, w drugim mieście, też stwierdzili, że to raczej nie to, ordynator się pod tym też podpisał, odesłali ją, poszła prywatnie do lekarza, który prowadzi taka własną przychodnie ginekologiczną, on tez jej nawet na papierze zaświadczył, że to nie ciąża pozamaciczna, dopiero trafiła po znajomości do poznania do jakiegoś szpitala czy kliniki i tam się nią zajęli jak jeszcze nigdy, i oczywiście co się okazało.. ciąża pozamaciczna, i od razu zabieg.. brak komentarza po prostu westa i hestia - może u Ciebie za wcześnie ta beta, może doszło później do zapłodnienia, oby za parę dni już ładnie podskoczył wynik:) ja też ostatnio miałam pobieraną krew z nietypowego miejsca, mam zawsze z tym problem, bo nie widać u mnie żył, i pani postanowiła mi pobrać z nadgarstka, ale tak z boku, po linii prostej do kciuka jakby;/ Efie - moje miesiączki też potrafią być rożne, ta ostatnia to była krótka raczej mało obfita, a poprzednia się ciągnęła, jeszcze chyba 7 i 8 dc miałam plamienia, nie wiem od czego to zależy patija23 - gratulacje:) antenka36 - witaj:) zobaczysz jeszcze trochę a i Tobie będziemy gratulować:) wierze w to, że Nam wszystkim się uda!:) makatka03 - ja niestety na tych wynikach się nie znam, nigdy nie robiłam anjaaana - a jakie były wyniki testów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi-fa-so- bardzo Ci dziękuję.Mam taka nadzieję,że tym razem sie uda.Nie będzie łatwo,ponieważ prawy jajowód jest nieczynny ale lewy dziala jak trzeba i w październiku działamy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Westa i Hestia
anjaaana - no własnie - jaki wynik testów;) - teraz sobie uzmyslowilam ze nawet o to nie zapytałam, bo wydawalo mi się oczywiste ze in plus....dawaj znać jak tam rozwoj sytuacji:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antenko36 - fajnie, że się odezwałaś/wróciłaś. Możesz nie wierzyć, ale wczoraj cię wspominałam, a dziś się odezwałaś - chyba cię przywołałam :) Da się wyczuć od ciebie pozytywne nastawienie. Jeszcze wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antenka- ból jest krótki ale dość silny gdy czuje że chcę mi się sikac bądź zaczynam. Jak mam wzdęcia itp nie czuje go cały czas. Moja beta spada 2 tyg temu wynosiła 350 w pon w sobotę już 250 w poprzedni poniedziałek było 198 no i w ten pon 170 . Zdziwił mnie poprzednio duży spadek a teraz tak powolny. nie wiem czemu nie zrobił usg w ogóle dziwię się ze robią mi betę bo tu to rzadkość.tu polegają tylko na teście ciążowym.tu ciężko co kolwiek wymusić na tych lekarzach. Dziś się mnie zapytał czemu ja w ogóle do nich przyjechałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makatka03-uwierz mi,że jeszcze miesiac temu nie byłam w stanie czytać Waszych wypowiedzi ,nie mogłam patrzeć na kobiety w ciaży(moja siostra jest w 30 tygodnu).Byłm poprostu obolała i wsciekła ,że moje dziecko nie miało szans,że to moja wina.Myslałam,że nie będę juz mogła i chciala.Jednak jestem żywym przykładem tego ,że czas naprawdę leczy rany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi-fa-so ja dziś taki fajny plakat widziałam w laboratorium. Były opisane wszystkie objawy nadczynności i niedoczyności tarczycy, jakie badania itp. U mnie pobieranie krwi to jest makabra, bo zawsze tak się stresuje tym że boli mnie brzuch od wieczora już, potem żyły się chowają, i nie mogą znaleźć a jak ścisną żeby wyszły to zaczynam widzieć ciemność :(, jak się wkuwają to lecą mi łzy bo to strasznie mnie boli (oczywiście ból siedzi w mojej głowie), potem albo padam od razu, albo muszę posiedzieć chwilę i zjeść coś słodkiego lub napić się wody bo wychodzę z gabinetu zielona, na miękkich kolanach. Przeważnie na leżąco lub pół leżąco mam pobieraną. Potem jest cała procedura heh mąż mi przykleja plasterek w to miejsce żebym tej kropki nie widziała bo mi nogi w kolanach się uginają. Kiedyś wyszłam już do samochodu wyrzuciłam wacik, spojrzałam na kropkę i odleciałam. Zastrzyki na mnie wrażenia nie robią bo i 10 bym dostała i nic, ale pobieranie krwi to horror. Ale to wszystko w głowie mi siedzi od dzieciaka jeszcze. kambel - współczuje bardzo, tego co przechodzisz. Nalegaj na usg, bo może macica się nie dokładnie oczyściła, albo może jakieś zapalenie pęcherza złapałaś? Często właśnie słychać latem o problemach z pęcherzem zwłaszcza po kąpielach w morzach, jeziorach itp. antenka36 miło że do nas wróciłaś :) oby starania były owocne :) a teraz dbaj o siebie :) makatka ja ci napisze moje wyniki ostatnie z 7,14,i 21 dc LH i FSH bo mam na wierzchu w teczce, a starych nie chce mi się szukać 7dc = LH - 4,80, FSH - 6,06 14 dc= LH - 16,76, FSH - 5,57 21 dc = LH- 14,43, FSH - 5,71 tylko że u mnie patrzyliśmy jak one rosną w poszczególnych fazach cyklu, i wtedy wyszła mi późna owulacja. zmęczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TTak zaczęły się przed terminem @ z jasno brązowych przeszło w ciemne.później 3 dni krwawienia myślałam że to @ ale Test po tym pokazał co innego. Po kilku dniach znów brązowe plamienia później już z krwią. Potem przeszło na półtora dnia a później ból jak na @ i plamienie krwią ale żywa od razu wiedziałam że coś nie tak .a na następny dzień tak że mnie leciało jak z kranu. I tak przez 4 dni i teraz już nie mam plamien. Przed wczoraj tylko raz na wkladce zauważyłam i nic poza tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Zmęczona - nie będę na razie o tym myśleć, poczekam na to co powie lekarz. Skoro już do niego poszłam, to muszę wierzyć, że będzie się starał pomóc jak tylko może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kambel obserwuj swój organizm.Gdyby ból nie ustępował ,był tylko z jednej strony(uczucie jakby ktoś wbijał otre narzędzie , przeszywał aż do pleców) nie czekaj aż tydzień.Obiecaj mi;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
makatka - pewnie nie ma co za dużo myśleć, człowiek szuka w necie, sam się nakręca. Lekarz odpowiednio się Tobą zajmie, wszystko wytłumaczy, i pokieruje tak żebyś jak najszybciej mogła zostać mamą. Ja się zastanawiam co mi pomogło czy to luteina czy nasza psinka, bo przyznam że jak dziecko ją traktujemy i oboje z mężem oszaleliśmy dla niej, ba nawet mąż się śmiał, że starania były takie na szybko, ukradkiem, żeby "maleństawa" nie obudzić bo oczywiście spała z nami i dalej śpi. a jak tylko braliśmy się za starania to się budziła i szła między nas :) Dziewczyny pozwolicie, że narazie nie będę przemieszczać się w tabelce na dolną część, bo przyznam że się boję jeszcze cieszyć, i myśleć że ciąża jest, ciągle mam jakieś takie strachy że coś może się stać złego :(, jak lekarz na usg potwierdzi że jest i bije serduszko to wtedy się przeniosę już na dół. zmęczona26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmęczona - widzisz.... jest dobrze :) Makatka - u mnie było jeszcze gorzej, miałam stosunek 3:1, teraz praktycznie cały czas jestem na hormonach. Póki co mam regularne cykle (chociaż teraz wciąż czekam... i mam nadzieję, że się nie doczekam :D ). Wkrótce pewnie powtórzę badania. kambel - pomyśl nad znalezieniem innego lekarza, niech zbada, powie swoją opinię, diagnozę. Na pewno nie zaszkodzi a Ty może się czegoś dowiesz. Już nie wiem co jest grane, bo okresu nie dostałam. W ogóle się nie czuję jakbym miała dostać miesiączkę... temperaturę mam cały czas powyżej 37 stopni, zobaczymy jak będzie jutro. Dzisiaj już myślałam, że okres się pojawi bo zauważyłam, że mam lekko zabarwiony śluz, inny kolor (jakby różowy) widać tylko na białym papierze toaletowym, ale jest go tyci tyci. Trochę się martwię, ale też mam nadzieję... Jeśli jutro rano @ nie będzie to kupie test ciążowy i zrobię w piątek rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Makatka - a miałaś potwierdzoną owulację? Bo przy zbyt wysokim stosunku raczej ona nie występuje... Miałaś usg? U mnie na początku jajniki wyglądały jak policystyczne, były całe w małych pęcherzykach. Byłam załamana. Dopiero jak dostałam tabletki to po dwóch cyklach się unormowało (na usg bo badań nie powtarzałam) były ładne pęcherzyki dominujące i potwierdzona owulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klasyka - na razie jeszcze nie mialam monitoringu. Zmienilam lekarza i na pierwszy rzut kazal mi wlasnie zrobic te badania i jeszcze tsh i lh po 20 dc. Dopiero wtedy zdecyduje co dalej. Ale mialam USG i wlasnie mowil o tym, ze jest mnostwo malych pecherzykow bez dominujacego, a badanie mialam w 15 dc. Specjalnie tak poszlam, bo wg objawow (sluz, bol owulacyjny), to powinnam juz byc po albo w trakcie owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana87
Witam dziewczyny. od kilku dni czytam Wasze forum i doszłam do wniosku że napisze do Was o radę. W skrócie opisze swoją sytuację. Skończyłam 26 lat. Mam 4 letniego synka. Postanowiłam z mężem postarać się o drugie dziecko ( marzy mi się dziewczynka, ale drugi synuś też będzie dla mnie ,,Wszystkim. Najważniejsze jest dla mnie zdrowe Dzidzi). Mam cykle ok 30 dniowe. Zaczęliśmy starania od razu po@. Skończyliśmy starania 11 dnia cyklu. Od dwóch dni zaczęły mnie boleć łydki, wczoraj bardzo źle się czułam, bolała mnie głowa, pobolewał brzuch a wieczorem miałam prawie 38stopni gorączki.Wzięłam polopirynę i dziś na razie jest wszysko ok oprócz silnego bólu gardła.Proszę Was o radę (nie chcę się nakręcać jak to mój mąż powiedział) ale czy to mogą być oznaki zapłodnienia? czy tylko zwykłe przeziębienie? w pierwszej ciąży czułam się super. Robie testy owulacyjne ale jak dla mnie testy nic nie dają gdyż nie wykrywają u mnie owulacji( testy za 1zł w allegro).około 4 dni temu czułam w środku wilgotno jednak na bieliźnie nic nie ma.tylko podczas zbliżenia wyszła biała wydzielina. Teraz to w ogóle żadnej wydzieliny nie ma, Sama już nie wiem co o tym sądzić.proszę o rady pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×