Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tymianek111

Przyszłe mamy - planujące dziecko Z ROCZNIKA 2014

Polecane posty

a ja chciałam zaktualizowac swoje dane i wyszło mi, ze spam, takze jakby która mogła to udało mi się za 6 cyklem, 2 dziecko wiek 29 termin na 12.09 :-) Pozdrawiam Zmęczona jak tam u Ciebei wszystko ok? Na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK_____ WIEK_____ STARANIA_OD___ STARANIA_O____ TERMIN@ milllllenka___24 __________2cykl__________2dziecko pasikonik88_ 25________________________2dziecko roxien21____27__________ 5cykl_________1dziecko kicccia_____24 __________4cykl _________2dziecko Ana87_____26___________2cykl_________ 2dziecko mi-faso_____31__________ 6cykl_________2dziecko 87_asik____26___________2cykl_________1dziecko Czekamynaszcud_22______4cykl________1dziecko jaskółka87__26__________10cykl_________1dziecko Efie_______33___________8 cykl_________1dziecko Livia323232_32_______3cykl po poron______1dziecko agnieszka515_20_________5cykl__________1dziecko makatka03__32__________18cykl_________1dziecko______________?? W_CIĄŻY NICK_____________WIEK___CYKL___DZIECKO ____TERMIN_PORODU Titi________________________1cykl___2dziecko________________01.2014 slodka cytryna100____32___od_dawna__1dziecko ________04/06.01.2014 Tomaszkowa________25_____1cykl____1dziecko__________17.01.20 14 aneczka0124________21_____1 cykl___1dziecko___________27.01.2014 inez10_____________37______1cykl___3dziecko___________31.01. 2014 tymianek111________28______2cykl___2dziecko___________07.02. 2014 lulika______________31______2cykl___2dziecko_____________02. 2014 RybkaPlum_________29______2cykl___2dziecko___________23.02.2 014 czarna8306_________30______1cykl___2dziecko___________26.02. 2014 niulekx_____________22______2cykl___1dziecko___________7.04. 2014 alexandra2p_________34_____1cykl____2dziecko__________12.04. 2014 kopakabana_________29______5cykl___1dziecko_____________04.2014 Westa i Hestia_______30______3cykl___1dziecko__________26.04.2014 Judka86____________27______1cykl___2dziecko__________04.06.2 014 Dagietka30_________30_______4cykl___1dziecko__________05.06. 2014 Kambel____________22______2po_por __1dziecko__________12.06.2014 Klasyka86__________27_______5 cykl__1dziecko__________30.06.2014 Aleksandras01______36 _______7cykl___2dziecko__________05.07.2014 Dzikidzik___________27_______9cykl___1dziecko__________06.07 .2014 kiku88_____________30_______12cykl__2dziecko__________10.07. 2014 Makinka____________31______4cykl____2dziecko__________26.07.2014 Oczekuje___________21______3po_por___1dziecko_________15.08.2014 anula2500__________28______ 6cykl____2dziecko_________12.09.2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anula - tak długo kombinowałam ze spacjami, aż się udało, ale o wieku zapomniałam. Następnym razem przy okazji zmienię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziękuję ci makatko, Ta kafeteria zdecydowanie przesadza ;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. U mnie termin wychodzi na 6 listopad ( identyczny mialam w pierwszej ciazy). Ale to jedynie orientacyjnie bo z moja szyjka roznie moze byc ponsciagnieciu szwu. Narazie czekamy az przestane brudzic i od razu wtedy bede miala szew zakladany. Dalej biore leki i leze plackiem. Wstaje jedynie do wc i na szybki prysznic no i do lekarza czy jak na badania jechalam. Mam juz komplet badan pierwszych hcv hbs hiv wr toxoplazmoze cytomegalie odczyn coombsa morfologie mocz progesteron glukoze tsh. Wszystkie ok. Progesteron wzrosl z 11 do 46. Ale to dzieki lekom bo biore 6 tab dziennie duphastonu i 4 luteiny. Ciagle jeszcze brudze. Mam okropne mdlosci i wymioty zaczynaja sie rozkrecac. Do tego doszly zaparcia moze macie jakis sposob skuteczny? Piersi bola mnie okropnie, i glowa czesto prawie codziennie mnie boli. Wysyp pryszczy na twarzy i znow okropne wypadanie wlosow.zmeczona262626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmęczona- na zaparcia z naturalnych sposobów dobre są jabłka. 2-3 dziennie zjedzone ze skórką dają mnóstwo błonnika. Działanie sprawdzone, a po odstawieniu jabłek problem wraca. Ponoć jest też w aptece jakiś lek na zaparcia dla kobiet w ciąży, ale nie pamiętam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Maz mial mi kupic w aptece syrop na zaparcia co mozna brac w ciazy ale mu nie sprzedali ze musi byc wypisany przez lekarza. Jem codzienniw jogurt, wafle ryzowe ktore maja duzo blonnika, pieczywo typu wasa, zupy zarzywne, jablko, ale moze jak zjem 2/3 to pomoga szybciej. Tyle ze bez skorek bo zaraz potem zoladek mnie boli od skory. Czytalam ze moga byc tez spowodowane te zaparcia ta suplementacja progesteronem bo biore go duzo. Ogolnie czuje sie fatalnie przez 3/4 dnia. Wieczorami za to jest troche lepiej. Zmeczona262626

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ciąży zaparcia to norma właśnie z powodu burzy hormonalnej a później dodatkowo dzidzia uciska na jelita. Szkoda, że skórka z jabłka szkodzi Ci bo tam akurat najwięcej błonnika jest. Mi żadne wafle ani nic innego tak nie pomaga jak jabłka, dlatego staram skę pamiętać żeby przynajmniej dwa dziennie zjeść. Wtedy nie mam żadnych problemów z zaparciami. Co to problemów z włosami i cerą to u mnie najlepszy efekt pojawił się dopiero w połowie 2 trymestru, więc trzymam kciuki żeby Twoj problem był przejściowy. Widocznie organizm musi sie przyzwyczaić do zmian. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmęczona na zaparcia jest dobry sok z kiszonej kapusty. ja z tym problemu nie mam ale koleżanki polecają. wiem co czujesz bo ja teraz też miałam mdłości całodobowe. nawet budziłam się w nocy i mnie mdliło. już miałam 4 tyg spokoju i od tyg znów. anula2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zmęczona też meczyłąm się w pierwszym trymestrze z zaparciami :-( mi pomogły activia :-) też dobre są suszone śliwki i jabłka :-) ale u mnie activia się najlepiej sprawdziła :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, nam położna mówiła, że na zaparcia są dobre jabłka i kiwi oraz jak wyżej napisane activia :) Ja jem co dziennie jabłko i 2 kiwi, bo od 2 tyg. mam własnie problem z zaparciami, wcześniej się on nie pojawiał. Jutro mam wizytę oraz pierwsze ktg :) Od teraz będę miała wizyty już co 2-3 tyg i zawsze poprzedzone ktg. To już końcówka 32 tygodnia, niewiele już zostało, a ja nie mam jeszcze nic kupione, kompletnie NIC :) Pozdrawiam Was dziewczyny serdecznie ! Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Ja też testowałam wiele rzeczy w związku z zaparciami, żadne aktivie, czy jedzenie dużej ilości warzyw, owoców mi nie pomogło, dopiero po około tygodniu regularnego picia- codziennie na czczo siemia lnianego zmielonego problem zniknął bezpowrotnie, a w 32 tygodniu ciąży, raczej powinien się nasilić :), także z czystym sumieniem polecam, warto spróbować, na efekt trzeba poczekać, ale jak już zacznie pomagać to jest to wręcz działanie zbawienne. Piję siemię codziennie i do porodu na pewno nie przestanę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Miałam dzisiaj wizytę u lekarza. wszystko dobrze, wyniki badań (glukoza, mocz, morfologia) też ok. Usg robił, ale tak na szybko bo w sumie mała się zasłaniała i wiele nie było widać. 24 kwietnia mam kolejną wizytę, będą to badania prenatalne więc bardziej dokładne. Waga dzisiaj pokazała 57,8 kg. Startowałam z 53, więc mam około 5 kg na plusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Na zaparcia dla mnie najlepsze są śliwki, ale zalane wodą i wypite/zjedzone na czczo, od razu biegnę do łazienki. Ostatnio próbowałam zjeść je wieczorem, popiłam ciepłą wodą, ale wiele to nie dało... rano lepiej działają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Klasyka- widzę, że tyjesz podobnie jak ja mi do 32 tygodnia przybyło 8kg, liczę kg od najniższej wagi jaką osiągnęłam po wymęczeniu przez wymioty z początku ciąży. Największy przyrost wagi 3kg miałam pomiędzy 24 a 27 tygodniem. Od 29 do 32 przybrałam tylko 0,5 kg, a jem tyle samo co wcześniej. Moja córeczka ma obecnie 2kg :), jutro kończymy 32 tydzień i zaczynamy powoli pranie i pakowanie, bo nie wiadomo kiedy mały pulpecik zechce przyjść na świat, do 34 tygodnia planuje uzupełnić torbę, mała jest już ustawiona główką w dół, także czekamy i staramy się dotrwać do 38 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez jutro kończę 32 tydzień :) tyle tylko, że na plusie mam już 12 kg, dziś byłam u lekarza i mała wazy 1750 g. Ja jem też tyle co zwykle, wcale się nie obżeram, a tyję choć w swoje ubrania sprzed ciąży się mieszczę, nie mogę tylko dopiąć spodni w brzuchu, ale w nogawki spokojnie wchodzę. Nie wiem gdzie mi te kilogramy przybyły, bo nie widać ich aż tak, chyba dlatego, ze nie jestem jakoś bardzo niska. Ja następną wizytę ma za 2 tygodnie. Co do torby, to nie mam jeszcze nic spakowane,a co lepsze nie mam jeszcze nic kupione :) Dopiero zakupy zacznę po świętach :) Ale raczej nieu rodzę przed terminem, bo szyjka dobrze się trzyma, długa i wąska :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i moja córcia jest ustawiona główką w dół już od 3 tygodni, ale to normalne na tym etapie ciąży :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziewczyny jeszcze mam takie pytanie, czy któraś z Was miała może kontrolę z ZUS w związku ze zwolnieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny cieszę się, ze u Was wszystko w porządku i Maluchy rosną w siłę :))))))) Gościu ja nie miałam, ale ja dopiero przeszłam na zwolnienie. A pracujesz u kogoś czy prowadzisz własną działalność gospodarczą? ja bylam wczoraj u p.ginekolog i Mała ma już 1022gr :)))) czyli magiczny 1kg przekroczony :))))) tak w ogóle to zmieniłam lekarza prowadzącego i jestem bardzo zadowolona. Pani wszystko spokojnie tlumaczy, ma u siebie usg (wcześniej dostawałam skierowania osobno na,usg poza wizytami) i w ogóle jest o wiele lepiej. No i pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzić. Wczoraj ważyłam,się u gin i waga zaczela przyspieszać - 7kg na plusie. 2,5kg w 2,5tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu..co do kontroli to zazwyczaj kontroluja firme w ktorej pracowalas i to raczej ich mecza...co najwyzej moga wezwac Cie zeby zobaczyc czy na pewno jestes w ciazy....u Nas przy takim sprawdzeniu to nawet nie ma odpowiedniego lekarza tylko np okulista...smiech na sali no ale sprawdzone jest..jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane zazdrosze Wam ze juz jestescie po 30 tygodniu:) ja zaczynam 23 tydz i wczoraj bardzo bolal mnie brzuch w nocy nic nie spalam...dzis troszke lepiej ale co jakis czas mi sie spina i przy tym tez czasem boli....staram sie nie panikowac..czuje ruchy..łykam magnez i odpoczywam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dziś skończyłam 32 tydzień :) Ach i pomyśleć, że za 5 tygodni ciąża będzie donoszona. Ja jeszcze nic nie mam kupione, wybrane mam prawie wszystko, po świętach zacznę zamawiać przez internet :) W niedzielę mam sesję ciążową :) Mam nadzieję, że zdjęcia wyjdą dobrze :) Dagietka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagietka zdjęcia na pewno wyjdą fantastycznie :)))) my ostatecznie wybraliśmy wózek i sklep, w którym skompletujemy wyprawkę. W okolicach weekendu majowego przywieziemy łóżeczko, przemeblujemy nasz pokój, żeby się zmieściło i zaczniemy kompletować (pewnie pod koniec maja) pozostałe rzeczy. No i zamówimy wózek. Po wielotygodniowych porównywaniach i rozmyślaniach padło na Joggera firmy Adamex. W piątek "goniłam" panią z tym wózkiem w praku zapytać się jak się spisuje i czy nie żałuje zakupu (bo niegdzie na ulicy go jeszcze nie widziałam) :D :D :D a ona nie dość, że uśmiechnięta zaczęła pokazywać mi różne funkcje, to jeszcze poleciła hurtownię niedaleko nas :D Makatka co u Ciebie? Kiedy macie następne podejście do ivf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
Dagietka- ja terminowo powinnam urodzić 2 dni po Tobie, z tym, że mam już skurcze przepowiadające i 3 razy w przeciągu 2 tygodni ratowałam się nospą, podobno skurcze na tym etapie zawsze grożą porodem, dlatego mam łykać za każdym razem jak tylko coś się pojawi. Mój mały pulpecik jest ogólnie duży po tacie, ma bardzo długie nóżki, dlatego też może ważyć trochę mniej niż te 2 kg, przy pomiarach mogli troszkę zawyżyć wagę, ale ogólnie cieszy mnie taki wynik, oby szybko przekroczyła próg 2,5kg, tak bym mogła już spokojnie spać. Dziewczyny cieszcie się drugim trymestrem, uwierzcie na słowo, że w trzecim termin ciąża nabiera nowego znaczenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystraszona27
makatka- ja trzymam za Ciebie kciuki, pewnie już wkrótce znajdziesz się w drugiej tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
U mnie początek 30 tygodnia. Jutro idę pierwszy raz do szkoły rodzenia, oprócz teorii i ćwiczeń praktycznych dotyczących dzieci mają być też jakieś zajęcia fitness, na piłkach itp. Niedługo czas wybrać się na zakupy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, wczoraj byłam u znajomego lekarza, z dzidzią wszystko ok i powiedział ze na chłopca mu tu nie wygląda, ale jeszcze się nie nastawiam, bo twardo trzymało rączkę pomiędzy nogami :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klasyka86
Anula, nie ważne jaka płeć, ważne żeby było zdrowe i ciąża dobrze przebiegała. Ja na każdym usg słyszę, że dziewczynka, z mężem już jesteśmy nastawieni na córkę, ale jakby urodził się chłopak to chyba tylko byśmy się śmiali :) No mi może trochę szkoda by było ubranek, bo większość jest typowo dziewczęca:) Musiałabym nowe kupować :P Resztę rzeczy mamy uniwersalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początku koniecznie chciałam zebyśmy mieli parkę, ale teraz naprawdę zależy mi tylko aby dziecko było zdrowe, nie ważne czy drugi synek czy córcia. Tylko właśnie chodzi o ciuszki, bo dziewczynka może być we wszystkich kolorach, ale chłopczyk w cudnych różu he he :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzikidzik, Wystraszona - dzięki za pamieć :) Ja wczoraj dostałam @ i do lekarza jestem umówiona na 6.05. Jak wszystko pójdzie zgodnie z moimi wyliczeniami to jest szansa na Betę około połowy lipca. Życzę wam wszystkim spokojnych Świąt i tylko pozytywnych ciążowych wrażeń. A co słychać u naszych mamusiek? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×