Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gdynianka1987

Poród w Wejherowie - rok 2013

Polecane posty

Podtrzymuje jeszcze raz moje pytanie dziewczyny: Myślicie,że Wejherowski szpital może odesłać do swojego szpital w powiecie? chodzi mi o to czy mogę się upierać,że chcę rodzić tu i koniec. Jakie mam prawo w tej kwestii? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
K&O sorki zapomniałam odpowiedzieć a chciałam :P W związku z tym, że nie obowiązuje rejonizacja, masz prawo wybrać szpital jaki chcesz. Ja też nie jestem z wejherowskiego, podlegam pod kartuski. Nie mogą Cię odesłać do rodzimej placówki, muszą przyjąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek--> Dziękuję bardzo za odpowiedź. Jednego kamienia z serca się pozbyłam ;) Z Kartuskiego, to masz kawałeczek, życzę szerokości na drodze w tym ważnym dla Ciebie dniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do odwiedzin w Wejherowie to są od 12 - 20 tak? i rozumiem, że nawet mąż (ojciec dziecka) podlega tym przepisom?, nie ma litości dla nikogo ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
K&O do szpitala jedziesz jezeli skórcze wystepują co 10 minut :) na pewno nikt cię nie odeśle masz prawo wybrac sobie szpital :) odwiedziny faktycznie sa od 12 do 20 ale istnieje mozliwosc za oplata abys miala pokoj jednoosobowy i tam mozesz z ojcem dziecka przebywac 24 na h . znajoma była po cesarce i nie byla w stanie tak od razu na 100 % byc z dzieckiem wiec skorzystali z tego ojciec zajmował sie i dzieckiem i zoną :) Płacili chyba 400 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Tak dokładnie ten pokój kosztuje: 350 bez łazienki w pokoju i 500 z łazienką, także sa dwa. Dzwoniłam tam z pytaniem o to, bo sama byłam zainteresowana. Z tym, że pokój ten zamawia sie dopiero jak przyjedziesz na izbę przyjęć i tylko pod warunkiem że jest on wolny. opłaty są na tydzień pobytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Aha, chciałam K&O odpowiedzieć, że kartuski nie jest aż tak daleko jak się wydaje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no tak bo jesli urodzisz naturalnie i bedziesz sie czuła na siłach by zając sie dzieckiem to w sumie nie ma potrzeby by placic za taki pokoj ale roznie bywa i nieraz lepiej gdy maz jest przy tobie nawet w nocy :) ja po pierwszym porodzie czułam sie dobrze ciezko bylo siedziec bo bylam nacinana ale nie bylo problemu zeby sie zajac synkiem tym bardziej ze bardzo duzo spał wiec oboje wypoczywalismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak napisalam jakby mozna bylo sie czuc dobrze tylko po naturalnym a zle po cesarce . nie o to mi chodzilo :P zeby mnie nikt zle nie zrozumial :) Czekam na post Kamka28 na dzis ma termin:) trzymam mocno kciuki :) i sama sie bardzo niecierpliwie no ale jeszcze 9 dni do mojego terminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu ;) ja póki co jestem jeszcze w domu, na razie nic nie wskazuje na to by mojemu synkowi śpieszyło się do wyjścia. Na jutro jestem umówiona na wizytę do mojej ginekolog, pewnie Ktg etc będzie robić, więc się okaże. W domu mnie straszą, że dostane skierowanie do szpitala i że będą wywoływać na siłę, pożyjemy zobaczymy , na pewno dam Wam znać :)) Mam tylko nadzieję, że jak już nadejdzie ten czas, to pokój prywatny, o którym piszecie będzie wolny, i że mają dobre znieczulenia ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Kamka kiwoszka pisała wcześniej, że Wejherowo nie praktykuje znieczuleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Gościu ja mam termin na 25 lipca, może się spotkamy hehe :P Chciałabym już zgubić brzuszek, bo ciężko jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
No właśnie, też drazylam temat znieczulenia i tylko jest gaz, jednak jest też tylko jeden wieć jak ktoś korzysta to nie dostanie sie. A jak skonczyla.się ta sytuacja z niedotlenionym bobaskiem z pucku?? Z tymi cesarkami to też się boję że tak na ostatki.czekaja a bobasek nie może oddychać... A to nie wiedzialam że są nieodpłatne szkoły.teraz już 10 tyg do końca to nawet do gdańska nie chciałoby mi się jezdzic hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Emi pewnie, że są w większości są to właśnie przy szpitalne szkoły ale my znaleźlismy taką, która nie znajduje się przy szpitalu :) A zajęcia były w różnych godzinach, więc można było się zapisać do takiej grupy, by godzina pasowała. Ja chodziłam na 19 ze względu na pracę męża :) I fajnie było :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulusek89 no to mnie podniosłaś na duchu nie ma co;> Teraz to już w ogóle mi się nie spieszy z tym porodem, bo ja jestem taki cykor, że nawet do gabinetu dentystycznego nie wejdę jak znieczulenia nie mam, a co dopiero taki poród ehm... Jeśli rzeczywiście mi nie dadzą znieczulenia, to obawiam się, że tego gazu to im zabraknie ;>> A tym czasem ja jak tykająca bomba -dalej nic ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamka28 trzymaj sie i nic sie nie martw, synek w ramionach wynagrodzi ci kazdy bol a pozatym ten ból szybko zapomnisz :) Palusek moze fajnie bylo by sie spotkac hehe :P ja juz chciałabym byc po ledwo sie ruszam :) no i mojego synka zaniedbuje bo nie jestem w stanie tyle i tak sie z nim bawic jakbym chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak czytam swoje posty to sama nie wieze jak to pisze . Palusek89 chodziło mi o to ze moze sie spotkamy i jakby tak sie zdarzylo to byloby fajnie :P naprawde chce juz urodzic bo nie potrafie sie nad niczym skupic i nawet zdania skleic ach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Kamka spoko, będzie dobrze, ja mam niski próg bólu, ale miałam zamiar od początku nie brać znieczulenia, wiem co znaczy kłucie w kręgosłup, masakra nie polecam, nawet kosztem złagodzenia bólu ;/ Co do dentysty, to mąż mnie siłą ciągnie a idę dopiero jak muszę, także Cie rozumiem :P :) Gościu spokojnie rozumiem co chciałaś przekazać, ja też nie mogę się czasem skupić i plotę w domu trzy po trzy. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość camiliana
Witajcie dziewczyny... tak sobie czytam co piszecie i mam ochotę się dołączyć. Siedzę w domu za 3 tygodnie mam termin porodu... i śmigam po necie by zająć czymś czas. tak nasunęło mi się pytanie może któraś z was drogie panie wie czy jeśli pójdę do szpitala w W-wie to zrobią mi ktg kontrolne , mieszkam w w-wie a w Gdyni mam lekarza ciężko mi jeździć na to badanie specjalnie do Gdyni. a inne pytanie co spakować bobasowi do ubranie do szpitala,(właśnie się mobilizuje od kilku dni na pakowanie torby;-) ) wszędzie piszą body, śpiochy tyle i tyle a tek konkretnie to nie wiem czy na body trzeba ubrać kaftanik czy śpiochy i przecież to środek lata żeby mi się "baby" nie ugotowało w tym wszystkim , macie jakieś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AS1985
Witam, ja również zamierzam rodzić w Wejherowskim szpitalu :) Termin mam na 25 lipca (w porywach do 10 sierpnia) i już się nie mogę doczekać kiedy zobaczę moją malutką dziewczynkę. Ja jeszcze w poniedziałek jadę na usg bo Mała ułożona jest pośladkowo (pierwsze moje maleństwo). Czytałam ze pierworódki mają w takiej sytuacji cc, ale od Taty wiem (pracuje na SOR) że ordynator niechętnie zgadza się na cc w takich przypadkach ;/ Chciałabym rodzic naturalnie, ale boję się że Małej może coś się stać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AS1985
camiliana - pomimo ze to środek lata to spakuj sobie i body i kaftaniki i pajace, bo pamiętaj, że Twoje Maleństwo siedzi jeszcze u Ciebie w brzuchu i jest tam temperatura ok 37 st. Ja spakowałam i body z długim rękawem i 2 pajace. Jeden z długim rękawem, drugi z krótkim.Jak już położna będzie ubierała MAłą to sama będzie wiedziała co ubrać :) i ciuszki na pierwsze "ubranie" włóż w osobną siatkę, żeby nie trzeba było w panice szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie camiliana i as1985 :) Camiliana body i spioszki lub polspioszki wystarcza ja biore 3 body w krotki rękaw 3 w długi 4 szt półspioch (bo wole niz spioszki) Kaftanikow wgl nie mam bo z pierwszym synkiem mialam ale nie ubirałam wolałam pajacyk jezeli bylo zimno no i 2 pajacyki :) oczywiscie czapeczki i skarpetki :) Dziecko zawijasz w rozek wiec nie ma sensu za cieplo ubierac tym bardziej ze na salach jest cieplo :) As1985 ja mam termin 26 lipiec wiec moze sie spotkamy :) nie martw sie na zapas :) dzidzius moze sie do ostaniej chwili obrócic :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulusek89
Witam dziewczyny, widzę, że pojawił się ktoś z identycznym terminem :) Ja też miałam problem co wziąć do szpitala, ile czego itp. Ciężko jest utrafić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AS1985
:) Mam nadzieję, że spotkam sympatyczne mamusie z którymi będzie można "przetrwać" te kilka dni w szpitalu :) Mój termin może wydłużyć się do 10 sierpnia (wg usg), chociaż pani ginekolog mówi, że do końca lipca powinnam urodzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Czesc Dziewczyny, witajcie na forum. Już niedługo bedziecie tulic Bobaska jak macie pod koniec lipca terminy. Co do ubiorów to jak rozmawiałam z młodymi kanału to właśnie przydały się pajace, bo są wygodne ponieważ wklada się Bobaska całym cialkiem i zapina. Te kaftaniki trzeba przez główkę, raczki, potem dół itp... Niepotrzebne utrudnienie dla mamy i szarpanina dla Bobaska. Z tym znieczuleniem to napisalam i inne dziewczyny- nie ma... Nawet cesarka czekaja do ostatniej chwili co jest okropne... Czy wiecie jak skonczyla się ta sytuacja w pucku gdzie bobasek zachlysnal się wodami zielonymi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rożek też trzeba ze sobą wziąć do szpitala? :))Czy będzie on dopiero potrzebny przy wypisie?? Powoli zaczynam panikować ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AS1985
Kamka28 - ja biorę ze sobą od razu, zwłaszcza ze to moje pierwsze dziecko i będzie mi wygodniej trzymać Małą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, to ja będę musiała bagażówkę zamówić ;P Bo trzymając się listy, jaką mają zamieszczoną na stronie szpitala, w jedną torbę się nie zmieściłam ;PPPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi1986
Kamka, rożek zawsze się może przydać, zwłaszcza jak będziesz się bać bobaska brać do karmienia, lub jak ktoś będzie przychodzić CIę odwiedzać. a juz napewno na wyjście więc lepiej zabrać. Dziewczyny, te monitory oddechu są bardzo drogie- to koszt okolo 500 zl. Te Dziewczyny, któe mają mogą napisać jakiej firmy ?? Moze wie któraś że ktoś chciałby odsprzedac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dwie torby:) Z rzeczami dla mnie i z rzeczami dla Małej :) Na szczęście moi rodzice i siostra mieszkają w Wejherowie więc zawsze moge poprosić o dowiezienie czegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×