Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

trezele

złobek a przzedszkole prywatne

Polecane posty

dziewczyny potrzebuje pomocy prosze przedstawcie argumenty przeciw panstwowemu złobkowi, mąz upiera sie przy nim a ja wolałabym posłać dziecko do prywatnego przedszkola na chwikle zamiast żłobka, a pzniej jak skonczy 3 lata do państwowego oczywiscie;; dziecko ma 2 lata i 3miesiace;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ndbhdbsndb
Mąż się upiera bo liczy się z kasą ale państwowe żłobki są biedne i nie ma tej ciepłej opieki w nich. Już lepszy dobre, prywatne przedszkole ale tu trzeba być pewnym że jest dobre by nie przepłacać niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasy to on akurat ma tylko chce na przekór aby mniejsze alimenty ma;;pomóżcie dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małe dzieci nie powinny chodzic do zlobka? prawie 2,5 roku to małe dziecko? to jakie powinny skoro złobek jest do 3 lat? co za bzdura. moja poszla do zlobka jak miala rok i 8 msc i to byla najlepsza decyzja. córka uwielbia zlobek a ma juz ponad 3 lata, we wrzesniu idzie do przedszkola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zonkg
Ja obstawiam jednak, że mąż ma rację, zważywszy na fakty, które ostatnio co raz częściej do nas docierają z mediów! Może prywatne placówki mają lepsze wyposażenie sal, zabawki, ale czy faktycznie myślisz, że to jest najważniejsze dla Twojego dziecka??? Państwowa placówka jest o wiele bardziej bezpieczna dla dziecka z kilku powodów: - pracuje tam wielu pedagogów/opiekunów (wykwalifikowany personel) - jest nadzór zewnętrzny - posiłki przygotowywane są na miejscu - istnieją od wielu lat Natomiast w prywatnych placówkach bywa różnie..., chociaż wiem, ze są takie co do których nie można mieć zastrzeżeń! Córka chodziła do prywatnego przedszkola, które mogę polecić z ręką na sercu, ale syn chodzi do żłobka państwowego i też nie mam zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dziecko chodzi do żłobka od września i jestem zadowolona. Mały chętnie chodzi, zawsze wychodzi z sali uśmiechnięty. Posiłki mają robione na miejscu, opiekunki są bardzo sympatyczne i jak coś niepokojącego zaobserwują tak zgłaszają to rodzicowi. Niestety jak w każdej placówce trzeba się liczyć z tym, że maluch będzie łapał różne infekcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam do wyboru państwowy żłobek albo przedszkole prywatne - synek miał wtedy 12 miesięcy - wybrałam przedszkole, nawet się w sumie nie zastanawialiśmy, żłobka nie dało sie obejrzeć, uzyskanie jakichś informacji graniczyło z cudem, panie były nie miłe, a z żłobka cały czas dochodził płacz dzieci, weszliśmy obejrzeć to przedszkole, to mój synek nie chciał stamtąd wyjść, nawet nie potrzebował godzin adaptacyjnych. Obecnie ma 2,3 roku, cały czas jest w tym przedszkolu i mimo kosztów nie zamierzam nawet się starać o państwowe przedszkole tak jestem zadowolona. Zresztą pomijając umiejętności, które nabył wcześniej niż inne dzieci bawiąc się ze starszymi od siebie, to roześmiana mina kiedy wchodzimy i niespecjalnie chętny powrót do domu sa dla mnie dowodem że wybraliśmy dobrze:) argumenty w naszej sytuacji, ale może CI sie przydadzą 1. małe grupy 2. więcej pań na przypada na dzieci 3. obecność starszych dzieci co wpłynęło bardzo na rozwój 4. elastyczne godziny przychodzenia i odbierania dziecka 5. wpływ na to, co robi będąc w przedszkolu 6. wpływ na jakość posiłków 7. informacje na każdy temat dostępne od ręki 8 większa możliwość kontroli opiekunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z własnego doświadczenia polecam sprawdzony, państwowy żłobek. Czułam, że moje dziecko jest w dobrych rękach, że wiele elementów tej układanki jest uregulowanych prawnie i nie ma od tego odstępstw (x opiekunów na x dzieci, nadzór wielu instytucji, doświadczony i wykwalifikowany personel, etc.) Do tego o wszystko można było zapytać, a placówkę dokładnie obejrzeć podczas drzwi otwartych. Dzieci w grupie są w zbliżonym wieku (teraz w przedszkolu jest inaczej i nie jest to dobre rozwiązanie, m.in. dlatego, że starsze dzieci stosują przemoc wobec młodszych). Byliśmy b. zadowoleni z opieki i z pewnością podjęlibyśmy tę decyzję (o wyborze państwowego żłobka) ponownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaasiiaa
ja tez jestem zwolennikiem państwowych instytucji ale oczywiście nie ma reguły. Odwiedź żłobek, odwiedź przedszkole, pogadaj z paniami i dopiero podejmij decyzję a nie na zasadzie państwowe czy prywatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×