Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Przyszła babcia

Zostanę babcią jak pomóc córce ?

Polecane posty

Gość Przyszła babcia

Witam. Jestem dobrze po 50. Dziś dowiedziałam się, że zostanę babcią. Moja córka jest w 9 tygodniu ciąży. Drogie mamy jakiej pomocy oczekujecie od swojej mamy? Muszę wiedzieć jak pomóc córce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym wynajela chocby
nie dawaj jej zbyt duzo "dobrych rad". Denerwujące to jest strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Chce jej pomóc teraz i jak się już mój wnuk urodzi. Chodź pewnie z jej mężem nie wygram, bo on już by chciał wszystko robić przy dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasassss
narazie to nie masz jej w czym pomóc....myślę, ze będziesz "potrzebna" jak sie dziecko już urodzi:).... a wczesniej na 2, 3 m-ce przed porodem, to bedzies mogla wesprzec psychicznie swoja corke, rozmawiajac na temat porodu itp, pomagajac jej w wyborze np. wozka, lozeczka, meblowania pokoiku, kupna ciuszkow i akcesoriow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja matka wogole mi nie pomagala:-( Ale chcialabym zeby zapytala jak sie czuje, zeby opowiedziala co pamieta z czasow swojej ciazy i porodu... Chcialabym poogladac z nia dzieciece rzeczy zeby powiedziala co jej sie podoba... Mam wiele marzen z mama zwiazanych lecz jest dla mnie dosc oschla nie ma swojego zdania doradzic nie umie pogadac tez nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Uppss a ja już dzisiaj zaczełam jej dawać rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Zieńciu zwariował cały w skowronkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym wynajela chocby
no i dobrze, że nie wygrasz z jej mężem. Rodzice sa od tego aby wychowywać swoje dzieci a babcie od ewentualnego pomagania - co oczywiscie jets bardzo mile. Ale pamietaj, że rywalizacja z zięciem/synowa itp jets okropna i jak się będziesz za duzo wtrącała to nie będziesz miłym gościem dla nich. Po porodzie możesz zaproponowac córce, że będziesz z dzieckiem wychodzic na spacery a ona w tym czasie albo odpocznie albo posprząta, ugotuje obiad. Ewentualnie możesz wpsomóc finansowo jezeli tego potrzebuja. teraz jak crka jest w ciazy to wcale takiej dużej pomocy nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Mam nadzieję, że rolę babci spełnie perfekcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Pomocy finansowej nie potrzebują, oboje mają bardzo dobrą pracę i bardzo dużo zarabiają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja mama też po 50- tce została babcią...i na maxa ześwirowała :D Teraz ? Co najwyżej to się modlić o zdrowe dziecko a potem o szczęśliwe rozwiązanie. Nie narzucaj się z dobrymi radami ,wystarczy jak spytasz się "Jak się czujesZ". A jak dziecko się urodzi to nie powielaj błędów mojej mamy :o Codziennie przychodziła na parę godzin , wszystko wiedziała najlepiej :o Męcząco to było i najlepszy sposób na popsucie relacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
Przyszła babciu na pewno będziesz super babcią.Z tymi radami ostroznie-córka sama bedzie pytac to wtedy udzielaj rad.A teraz wspieraj i zapytaj czasem jak sie czuje czy czegos nie potrzebuje to miłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Będę rozpieszczać wnuczka lub wnuczkę. Będzie miało wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyszła babcia
Jak zobaczyłam USG to miałam łzy w oczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PNiejgyfjkoldr
Będziesz sper babcią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tortillla
Mozesz: Oferowac pomoc, ale nie narzucac sie. Zapewnic, ze zawsze sluzysz rada, ale nie zanudzac gadaniem. Nie wymadrzac sie mimo doswiadczenia i wieku. Szanowac zdanie corki i akceptowac to, ze chce byc matka "po swojemu". Wierzyc, ze da sobie rade i okazywac jej to. Napisalam o co sama bym chciala od mamy/tesciowej :) Uwazam tez, ze rozpieszczanie jest zle jesli w nadmiarze. Nie mozna podwazac zdania rodzicow i pozwalac na wszystko. Moja mama jest wspaniala babcia, ukochana przez wnukow a wcale nie rozpieszcza! Chlopaki wiedza ze nie moga sobie na zbyt wiele przy niej pozwolic (podobnie jak przy mnie i mezu) a i tak za nia szaleja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×