Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

widze że większość z nas ma taką nerwówkę ja też ;) ale staram sie nastawiać pozytywnie bo poność grunt to pozytywne myślenie teraz :) skoru już nam się udało, to będzie dobrze bo musi być i w grudniu będziemy tulić nasze skarbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie jest wszystko ok, plamień nie mam...właśnie szykuję się do pracy, a po pracy będę dzwonić do lekarza..u mnie dopiero 5tc3d, dlatego wizytę mam umówioną za tydzień, bo teraz to trochę wcześnie jeszcze...eh.. Boję się, jak będzie po pracy...po pracy wiadomo odpoczynek i leżenie...ale pracy to ja siedzącej nie mam:( I jak tu w spokoju pracować:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś rozpoczynam 5 tydz więc mamy podobnie :) za tydz równy idę do lekarza :) no ja też szykuje się do pracy pracuje w przedszkolu to też trochę czasami mam problem.. dziciaki potrafią bardzo mocno się przytulać ściskając przy tym brzuch, otatnio tego doświadczylam już wiedząc o dzidziusiu... masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Elizabeta ciesze sie ze lepiej jest i nie ma plamien ,ja mam dzis mdlosci ;(poza tym czeka mnie rozmowa z szefem ale jak piszecie ze grunt to pozytywne myslenie to staram sie cieszyc tym wszystkim,w koncu czekalam na ten moment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroptuska
Hey Pisalam juz na innych forach ale bez odzewu wiem ze to temat dla mam ale widze swiezych dopiero co to moze doradza..... :)) Witam od wrzesnia po przerwie mierze temperature i moja faza lutelana wynosila zwykle 13-14 dni wyzszych...na pecha w ostatni dzien wyzszych i tak dostawalam @ wiec nie mialam spadku max 14 dpo dostawalam @ ... objawow tysiac jak zwykle, mam juz dziecko wiec wiem ze przy corce mialam duzo sluzu i piersi urosly ale przy drugim nei bylo ani sluzu ani piersi wiec ten cykl byl jak kazdy inny....z ta roznica ze czekalam na hsg ktore mam w ta srode i strasznie to przezywalam planowalam wyjazd po hsg - mam juz urlop a wczesniej polecialam do dublina by troche sie odstresowac wiec tempke zaczelam mierzyc od 14dc jak wrocilam bylo oczywiscie stesknione przytulanko potem tez, owu sie przesunela na 17dc i na tym byl koniec...ale juz liczylam do hsg a maz czekal na powtorne wyniki bo pierwsze wyszly z krwia wiec sie zalamalam i do tej pory nie odebral moze dzis...i tak zlecialy 2 tyg...11 dni po owu zmierzylam od tak i 37 czyli nic dziwnego, 12dpo bardzo zaczal bolec brzuch i skurcze wiec wiedzialam ze idzie @ ...cycki bolaly w staniku jak przed @ tylko 12dpo a 13 juz nie...wiec...sluzu zero szyjka wysyko ale rozmieczona wiadomo przed @ i w ciazy podobnie wiec czekalam na ta sb bardzo by dostac bo od tego zalezalo hsg - 6dc czyli im szybciej @ tym nie bedzie plamien i bedzie ok...a tu @ brak ale to dopiero 15dpo to jeszcze wlasnie szasna, ale w nd brak - 16dpo i tempka : 15dpo - 37,3 16dpo - 37,1 17dpo - 37,3 - dzis i nie mam @ ............HSG przepadlo dzwonilam do gina ze teraz jak dostane to lipa bo do czwarku nie minie, na czw wykupione juz kwatery....urlop i teraz....jest 17 wyzszych nigdy tylko jak bylam w ciazy nie mialam opoznienia nawet stres ostatnio, chorob, leki jak w zegarku......cycki bola jak nacisne sutki troche wygladaja jak zwykle, sluz do wczoraj wodnistawy jak przed @ szyjka jak zwyjkle JEDYNA zmiana : CERA zawsze przed robily mi sie przebarwienia kolo ust i na czole schodzila mi tam skora a mam jak niemowle......i chyba w pt jak weszlam do warzywniaka poczulam kapuste kiszona miodzio myslalam ze odlece a nie przepadam a tak NIC kawa smakuje ....rycze jak przed @ tyle ze zawsze ze jest a teraz ze jej nie ma....wczoraj nawet podrinkowalismy bo sie zalmalam....tes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kroptuska-jeju nie wiem...a test robiłaś? ;';l'; Ja już po pracy, rosołek podgrzany od wczoraj zaraz z córcią zjemy. Plamień nie mam na szczęście, śluz biały i jakby go więcej....bo wcześniej mało miałam jak wcześniej pisałam, nawet momentami sucho miałam:) Do lekarza dzwoniłam...mam obserwować i jakby co to dzwonić i na środę jak by coś , na tą chwilę nic się nie dzieje, ale jestem jakby co pod telefonem:) Tego plamienia niewiele było ale można się wystraszyć, 3mm plamka na bieliźnie i potem brązowy śluz na papierze 2 razy, a potem już wszystko wróciło do normy i oby tak było do końca. Też staram się być optymistycznie nastawiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Puchatka Kubusia
Elizabet powiem ci że ja miałam takie pojedyncze plamienia w kazdej ciąży (w ostatniej poronilam ale to inna hisotria) natomiat chce ci powiedzieć że w dwóch pierwszych ciązach miałam plamienie w dniu spodziewanej miesiaczki i to na tyle mylące ze zalozylam tampon myślą że to okres, wiec to sie zdaza jak najbardZiej na tak wczesnym etapie. U mnie dzisiaj sajgon w domu ale zaraz smażę frytki, mam straszną ochotę na frytki z keczupem chociaż nigdy za keczupem nie przepadałam, co robić muszę się poddać tej zachciance w końcu w ciąży jestem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puchatka Kubusia- ja w pierwszej ciąży na tym samym etapie co teraz też miałam i to czystą krew, na drugi dzień miałam wizytę u lekarza, ale już wszystko minęło i ona też stwierdziła, że nic się nie dzieje... I nic mi nie przepisała, ale w na przełomie 7-8 tc, znowu zaczęłam plamić to wtedy już dostałam dufaston. Mam nadzieję, że teraz też wszystko będzie w porządku:) Jaw ciąży z córką miała bez przerwy ochotę na słodkie, pochłaniałam kilka batonów dziennie, a teraz zupełnie inaczej, do słodkiego mnie w ogóle nie ciągnie....bardziej na pikantne, doprawione potrawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej. Ja mam dziś niefajny dzień. Z rana jakieś mdłości i w ogole nie mam energi. Kapeć w buzi mnie wykańcza. Jedyne na co mam ochote to sok pomidorowy. Odebrałem synka z przedszkola i poszlismy do parku (bo blisko). Nogi przemoczone. Koszmar. Idę zrobić jakis obiad a potem do łóżka. Nowe dziewczyny wpisujcie się bo ja już nie ogarniam tyle nas jest ;) (wg terminu) Nick.............. wiek......miasto ..........termin porodu..Ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... ......2 Czarofffnica.....................................03.12... .........kolejna tilli-tilli...........30..........UK.................04.1 2.............3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja :) ja skrycie w pracy popisuje ;) ja nie musze do 10tyg informowac bo nie mieszkam w Pl :) ale dzieki dziewczyny ah nie moge uwierzyc ze dzisiaj koncze 6 tydz i jutro juz sie zaczyna 7 :D jeszcze moment i bedzie 12 tygodni i pierwsze usg :D u mnie tez dolegliwosci raz sa raz ich nie ma najgorzej jest rano na szczescie w pracy jest spoko, to przynajmniej nie musze sie chowac z dolegliwosciami ;) najgorsze jest to ze kurcze brzuszk mi wydelo juz i w moje obcisle spodnie nie wchodze 😭 i to troszke dziwi ludzi, nosze tuniki i marynarki no ale coz, kazdemu moze sie przytyc nie ?:P musze tez cieple bluzki nosic i okrywac piersi bo jak jest lodowaty wiatr to baaaaardzo bola, wrecz szczypia... fajnie, ze sa tez mamusie z kilkoma pociechami :) nie jestem sama ktora stawia na wieksza rodzinke ;) pozdrawiam wszystkie ciezaroweczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też marze o trójce. Pierwsza ciąża byłą bardzo niefajna. jak teraz będzie całkiem w porządku to może w 2014 też postaramy się o dziecko. Dziewczyny. Wy też sie teraz tak szybko męczycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też zauważyłam, że szybciej się męczę... Ja zawsze chciałam mieć dwójeczkę, na więcej już się nie zdecyduję...wiek:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Mnie dzisiaj narazie nie mecza mdlosci, a zazwyczaj sie pojawiaja caly dzien, a najbardziej emcza wieczorem. Kapcia w buzi tez mam. Dziwne tez to, ze jak zjem to czuje sie najedzona to za 5 minut ten dziwny posmak w buzi swiadczacy o glodzie. Takie dziwne uczucie. Jem co 3-4 godziny bo poki moge staram sie nie przytyc, bo mam wysoka wage ( nie zdazylam schudnac ile bym chaiala) i moja max waga w ciazy to +10 kg. To takie max maxow :P Co do zmeczenia, to mam szybko zadyszke. Przejde sie szybciej po schodach w domu i dysze jak parowoz :P Piersi bola tylko przy dotyku, sluz jal to sluz :P Jutro albo w srode wybieram sie do ginekologa. Niech potwierdzi ta ciaze, bo nie bylam jeszcze u niego i czasem mam schizy, ze to moze nie ciaza a zaburzenia hormonalne :D ( testy ciazowe robilam 2 :) ) Aha. Do slodyczy mnie nie ciagnie, ale raczej do slonego. Do "czystych" i prostych smakow typu kromka z maslem+ogorek+pomidor+szczypioek. :D No i spanie mnie meczy codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj taaak choc lubie cwiczyc i cwiczylam 3 razy w tygodniu teraz wchodze po schodach i o zgrozo dysze 😭 hehe :D a teraz np, siedze przy tym komputerze i zieeeewam i zieeewwwam przychodze po pracy i zamiast aktywnie spedzic czas z dziecmi rzucam sie na kanape i jedyne co jestem w stanie to je wytulic ;) no coz, wlaczamy bajke i sie tulimy one w sumie tez padniete po calym dniu szkoly dobrze ze za 15 minut koniec pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze oczywiscie codziennie czuje klucie w jajnikach, ciagniecie. Podobne jak na okres ale nie podbrzusze tylko jajniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzilam na aerobik 2 razy w tygodniu a teraz tez mam sily jedynie poglaskac kota na lozku :P A jak sie poloze to zaraz mi sie chce spac i przed chwila drzemka godzinna byla bo nie moglam na oczy patrzec:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fufa mnie zadyszka lapie nawet podczas czytania na dobranoc synkowi. Apetytu raczej nie mam a jak juz cos mi sie chce to raczej słone niz słodkie (mimo że całe zycie słodycze mnie gubiły). Mogłabym spać cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. U mnie na razie wszystko po staremu czyli sutki bolą i czasem brzuch ćmi no i już drugi wieczór odbija mi się i trochę muli ale nie tak uciążliwie. Wpisuję się do tabelki, bo też jak czytam forum to mylicie mi się: Nick.............. wiek......miasto ..........termin porodu..Ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... ........2 Czarofffnica......................................03.12... ...........kolejna tilli-tilli...........30..........UK.................04.1 2...............3 Haga82............31..........Kraków..........12.12...............1(+ cpm)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven 32
A co ja tez sie wpisze:) ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... ........2 Czarofffnica......................................03.12.. . ...........kolejna tilli-tilli...........30..........UK.................04.1 2...............3 Haga82............31..........Kraków..........12.12..... ..........1(+ cpm) Raven32...........32......... ................. 14. 12 ? ..............1 Jeszcze nie wiem kiedy dokladnie przypada mi termin porodu ale wedlug kalkulatora internetowego 14 grudnia. W poniedzialek mam pierwsza wizyte u ginekologa. Nie moge sie doczekac. Mam nadzieje, ze omina mnie mdlosci.Moja siostra ani mama ani razu nie zwymiotowaly podczas ciazy ale za to siostry cioteczne i ciocia non stop...Kto wie, kto wie... Dziewczyny a czy ktoras z was jest pewna ,ze bedzie miala cesarke? Bo u mnie na 99% ze wzgledu na slabe oczy ..Zreszta juz okulista kiedys mi mowil, ze jak zajde w ciaze to najbezpieczniejsza bedzie cesarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość raven 32
Mam pytanie do provitaminki:) Widze, ze jestes z Bialegostoku. Slyszalam, ze znajduje sie tam dobra klinika gdzie robia bezpiecznie cesarke tylko, ze za pieniadze...Ja mysle, ze jednak wezme skierowanie od okulisty i zrobie ja w moim szpitalu ale warto popytac Duzo osob ja chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sunflowersun
Ja też mam wzdęcia na wieczór, już w sumie od piątego tygodnia. Nie fajna sprawa... A dziś w nocy chyba miałam pierwsze mdłości... W ogóle oprócz piersi to wydaje mi się że najwięcej znaków, że coś się dzieje w moim organizmie daje mój układ pokarmowy... Te ciągłe ssanie mimo najedzenia ;) Jak widziałam już pęcherzyk na usg to teraz jakby bardziej czuję się w ciąży :) I bardziej się nią cieszę :) Przy pierwszej w 7 tygodniu na początku nic nie było widać, nawet pęcherzyk się nie ukształtował i po dwóch dniach od usg koniec... A teraz piękna fasolka, mimo że zarodka nie widać było za bardzo to czuję, że tym razem będzie wszystko ok :) No i ufam mojemu lekarzowi, jak mówi że jest dobrze to jest :) Także wczesne usg może też uspokoić, dodać siły i wiary że wszystko będzie dobrze, tylko mądry lekarz powinien je przeprowadzić, nie nastraszyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raven- ja właśnie rodziłam pierwsze dziecko przez cesarkę. Od lat chodzę do specjalistó do kliniki na parkowej. Ja chciałam coprawda urodzic naturalnie ale z powodu braku postepu porodu (nie mialam rozwarcia) zrobiono mi cesarke. Teraz po 5 latach pewnie bym mogla rodzic naturalnie ale z pewnoscią zdeuduję sie na cesarkę. Tak tu juz jest że tak urodzisz jak chcesz . Ceny są naprawde niskie (cesarka 1800 zl) a opieka jaka masz po porodzie wysmienita. Wiem że maja sporo pacjentów/klientów z np. Warszawy (w Warszawie ok.10000). Jest jeszcze druga Klinika Arciszewscy. Może jest tam wizualnie ładniej ale różne słuchy chodzą o tej klinice. I jest odrobine droższa. Ja jestem zadowolnona z Kliniki na Parkowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroptuska
Odebralam wynik bety dzis ........... 456,2 :))) i mimo strachu po poludniu test sikany II grube kreski - objawow brak jak co mc a raczej mniej bo co mc sobie duzo wymyslalam mimo kolejnej ciazy widze ze kazda inna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja mam mdlosci ale tak przelotnie jakos,ale okolice jajnikow moze nie bola ale czuje szczegolnie jak chodze,piersi czasem puchna po prostu.Ogolnie jest ok;) W pracy powiedzialam.wczoraj i szef pogratulowal i odciazyl mnie troche z obowiazkow .Jutro usg ...martwie sie rzecz jasna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raven32
Ja narazie nie mowie szefowi, poczekam do 12 tyg. Fakt faktem mam prace umyslowa, zero dzwigania wiec moge poczekac. Po drugie bella galleria zazdroszcze szefa bo moj to gbur i sluzbista ehh.Pewnie cos mruknie pod nosem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Raven32
Provitamina a czy moze orientujesz sie czy np moge u mojego lekarza prowadzic ciaze a potem tylko pojechac np do Bialegostoku z karta ciazy i umawiac sie na cesarke? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bułka30
Cześć dziewczyny! Tak jak pisałam byłam wczoraj na kolejnej wizycie u lekarza :) zobaczyłam piękny pęcherzyk 10,5 mm i nareszcie udało się ustalić, że to 5 tc! Także na 100% zaliczam się do grudniowych mamuś :) lekarz zlecił mi powtórę jeszcze raz bhcg i wynik to 6726, a w środę popołudniu powtórka badania :) potem ustalimy kolejną wizytę! Mam bardzo skrupulatnego lekarza i on musi mieć pewność, że ciąża rozwija się prawidłowo, tym bardziej, że przez te moje nieregularne i bardzo długie cykle, trudno było cokolwiek konkretnego ustalić! Także trzymajcie mocno kciuki :) Do moich objawów ciążowych doszły zaparcia, wstręt do zapachów przyprawiają mnie o zawrót głowy, odrzuciło mnie od jedzenie i jedynie co mi smakuje to pieczywo z żółtym serem i masłem, parówki i melon w każdej ilości... pierści wciąż bolą, już od lutego, podbrzusze też boli, mdłości poranne też są, często biegam siusiu, a w nocy nawet 5 razy, mam wzdęcia, i zgagę jak zjem coś ciężkiego! Len pomaga, także polecam wszytskim cieripącym mamom, że len dobry na zaparcia, wzdęcia i zgagę! Pozdrawiam Was mamusie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick.............. wiek......miasto ..........termin porodu..Ktora ciąża ProVitamina.....28.........Białystok.........02.12...... ......2 Czarofffnica.....................................03.12... .........kolejna tilli-tilli...........30..........UK.................04.1 2.............3 annna84..........29..........Płock..............8.12...............1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×