Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

sama nie wiem, czy będę karmić piersią drugie dziecię, bo jak też się urodzi ze skazą białkową to chyba będę pierniczyć taką imprezę. Co ja się gimnastykowałam z córką, moja mama też. Wszystko było na kozim mleku (akurat szczęśliwie nie uczulało), piłam też takie dla alergicznych niemowląt, jadłam przepiórcze jajeczka (bo na kurze też podejrzenie padło...). Jak sobie przypomnę to cudowanie, żeby się zdrowo odżywiać i te kozie zapachy oraz przeliczanie do ciasta jaj kurzych na przepiórcze.... hmmm, myślę, że poprostu bym olała karmienie piersią ciepłym moczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajna przesyleczke dostalam wlasnie :D zarejestrowalam sie na bebilon program i przyslali mi mala teczuszke na dokumenty ciazowe plyte z kolysankami instrumentalnymi i druga o rozwoju zmyslow w okresie plodowym :D a po za tym zaraz chyba zwymiotuje - ktos na klatce schodowej rozlal mleko. smierdzi jakby ktos krowe w piwnicy trzymal! takim swojskim psujacym sie mlekiem. a tfu! juz sie mleka dluuuuugo nie napije ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Moim zdaniem to mleka modyfikowane sa teraz tak skonstruowane, ze zastepuja te matczyne. Nigdy u nikogo nie zauwazylam roznicy, ze ktores dziecko lepsze czy cos bo karmione piersia. Za to duzo korzysci jest dla kobiet. Sam fakt wracania szybszego do dawnej figury :) Ja obecnie waze 66 kg przy 164, ale mam duzo miesni i nikt by mi nie dal takiej wagi. Jednak pulpetem lekkim po pierwszej ciazy sie stalam :) + W sumie to wlazlam teraz na forum aby zapytac o Kroptuske. Wydaje mi sie, ze jej sie przykro zrobilo ze ten caly gosc ja zjechal. Jesli komus to nie odpowiadalo to mogl delikatnie napisac a nie takim wulgaryzmem ruszac. Nie martwicie sie o nia dziewczyny? A moze jest Wam to obojetne? Znacie pewnie duzo dluzej z forum niz ja. Dziewczyna dosyc, ze nie ma lekko to jeszcze sie wyzwisk nasluchala. Ja mimo wszystko jestem uczulona na chamstwo tym bardziej w anonimowej postaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosiaa sporo dostaniesz upominkow rekalmowych w szpitalu. Firmy przescigaja sie w gadzetach, aby kase zarobic. Ja w pierwszej ciazy tez bardzo sie cieszylam :) Teraz juz nie zbieram :P DLa mamy co pierwszy raz bedzie miec dzieciaka to super te ksiazeczki bo naprawde sporo mozna sie dowiedziec. Ja chodzilam do szkoly rodzenia (myslalam, ze urodze SN) i tam zasypywali nas gadzetami i po porodzie przyszly babki prowadze i mowia, ze mimo ze cesarka to naleza mi sie kolejne niespodzianki za ukonczony kurs :) A wiecie co ten szpital u nas co tak babki jada na niego to ma za darmo znieczulenie, porod rodzinny i szkole rodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
WLasnie zakupilam sobie taki pas ciazowy http://allegro.pl/pas-ciazowy-belly-up-jak-nowy-rozm-m-dziala-cuda-i3337128376.html W pierwszej ciazy nie wiedzialam, ze mozna takie cos miec. Kupilam uzywany za mniej niz polowe ceny. Super sprawa jak brzuch bedzie wiekszy i bede stac po kilkanascie godzin na weselach. Juz teraz maly brzuch a krzyz bardzo boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No u nas też w szpitalu dawali pełno gadżetów, a potem jeszcze przez rok przesyłali do domu różne próbki. A rodziłam całkowicie bez żadnego znieczulenia duże dziecko, nawet nie krzyczałam :) myśle,że najwiecej siedzi w głowie. Pisałyście o przewijakach na łóżeczko, ja nawet tego nie chciałam, najwygodniej na łóżku, siadałam sobie, ciach i już. A ja karmiłam mieszanie, w dzień pierś, na noc butelke, bo z pokarmem cienko pierdziałam, spała całą noc, nie miałam co narzekać na nocne wstawanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje dziewczyny:)wiem ze moze byc pomylka nie bede sie nastawiac na 100% ale lekarz ma dobry sprzet i po cichu mu wierze w tego chlopaka:) co do karmienia to ja karmilam tylko miesiac i nie mialam obwislych pozniej za to napewno piersi mialam mniejsze jakies:/ a czy teraz bede karmic niewiem , po przebojach jakie mialam z corka napwewno jak wroce ze szpitala to butelki i mm bedzie w domu w razie "W"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Seslilka a widze, ze masz w opisie nerwice lekowa. To cos powaznego? Na czym to polega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononozka- ja na pasach sie nie znam ale mialam takie cos podobnego jak ty tyle ze duzo szersze. Po cesarce dobrze robil ale pozniej byl strasznie niewygodny. No i odstawal pod obraniem. Moja znajoma miala taki super cieniutki, zakladany przez nogi. Nawet pod cienką bluzka nie bylo widac. Nie rozglądalam sie jeszcze za pasami (bo ten stary oddalam) ale chce wlasnie taki jak ona miala. x Licze ze Kroptuska wroci jak emocje opadną. Z pewnoscia bylo jej przykro. Forum jest wlasciwie anonimowe i dobrze jest sie tak zwierzyć komus obcemu, zrzucic ciężar. Jeżeli kogos irutuje wywlekanie spraw prywatnych to moze po prostu pominąć wpis a nie od razu obrażać. Pamietajmy że wszystkie jestesmy w ciąży a stres jest ostatnią rzecza jaką potrzebujemy. Szanujmy sie trochę bez względu na wzajemna sympatię. x Co do HITów zakupowych to ja wpisze Fridę do nosa. Oczywiscie przed porodem zaopatrzylam sie w gruszkę ale pożytku z niej nie mialam. Frida zdala egzamin na 6+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielonooka moze nie powaznego na to chyba nikt nie umarl , ale dla mnie to co przeszlam to byl koszmar,nerwice lekowa to strach przed czyms u mnie jest starch przed wejsciem do sklepu stanie w korku w szczycie choroby nie wychodzilam z domu przez 3 mies a nawet ataki paniki mialam jak zostawalam sama w domu a wyglada to tak serce zaczyna bic jak by ci mialo wyskoczy silne zawroty glowy uczucie ze zaraz zemdleje drzenie calego ciala , odstawilam leki przed zajsciem w ciaze i narazie nie jest zle ale wiem ze predzej czy pozniej znowu dostane atakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej dopisuje atomooffke do tabelki bo podala dane a nie dopisala sie. Pozwolilam sobie takze na lekkie jej wyrownanie :) Nick................wiek.........miejsce...............termin...........ktora ciąża.. ProVitamina.....28............Białystok.............02.12.........................2 Czarofffnica...................................................03.12..................kolejna sunflowersun.....29........................................03.12..............1 (+1por.) Eko_Mama.......30...........Śląsk...................04. 1 2.....................2 tilli-tilli.................30............UK......................0 4. 1 2....................3 oaniao...............34..........Kraków.................05.1 2 .....................3 Elizabet1204.....35......... .............................06.12......................2 dumna mama.....25.........okolice wawy.......07.12.......................2 anna84...............29..........Płock...................08.1 2 ... ...................1 waniliowa23......23.........Kraków..................08.12?.............1(+1pz) Lakis..................34.......................................09 . 12.. ....................2 mała Hania........26..........Frankfurt...............11.12.............1(+ 1 pz) Zielononóżka.....29.........Śląsk.....................12.12. .......................2 Lena1983-.........30.........Sląsk.....................12.12......2 (+2 por.) Czarne_Oczy100.....30........Warszawa................13.12......... .......1 Kroptuska...........33.......................................14.12? .....................3 Wiolka03...........30........Wrocław..................14.12... . .............3 Raven32.............32........................................15.12. .....................1 Aura85................28........Gdynia.....................15.12.. . ..................1 malgosiaa..........23........Włodawa.................15.12... ...................1 JagaJagusia.....25..........Gdańsk.................17.12.... . ...............2 białaMilka..........23...........ZSZ.......................18-19.12..................1 monteblack........32.........Białystok................18-19.12..................1 MM_ ..................27........Bydgoszcz................18-20.12....1 (+1pz) Justyszak............28..........Poznań...................19.12... ..................2 Mimifi..................33..........łódzkie...................21.12.. .....................1 MagdaM456456.......21..........UK(małopolskie).....22.12................1 Ania7912.............34..........Sompolno...............27.12.... . ...........2 atomooffka...........29.........k/Łodzi..................28.12.......................1 deli82...................31.........zach.pomor.............29.12... . ...............2 Princessa2..........23..........łódź.........................30.1 2 .................2 Dominisia0611........23...........Lublin..................31.12..................1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Sesilka to chyba w psychice siedzi prawda? Ja wiele rzeczy sobie wmawiam, ze potrafie i ich nie robie tracac na tym, A przyparta do muru jak jak juz musze to zrobic to okazuje sie ze nic trudnego. Ja panicznie boje sie wezy. Tak bardzo, ze sporo czytam o nich. Jak to mowia najlepiej poznac wroga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy Kroptuska się przejęła, mam nadzieję, że nie za bardzo. Zazwyczaj bywała często na forum. Myślę, że do nas wróci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ProVitamina...a dziewczyny nasze z październikówek odradzały Fridy, bo potem one zaraz chore były. Niby lepszy jest Katarek. Ja niczego nie używałam, bo córa jako malutka katarku nie miała, a potem zaczęłam ją uczyć dmuchać. Głowa mi chyba pęknie, leje, zbieram się do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka ja boje sie pajakow. tak bardzo ze potrafie wyskoczyc z samochodu :/ takze do lasu na grzybki raczej nie chadzam. x Sesilka wspolczuje. musi Ci to zatruwac zycie.. nie potrafie sobie wyobrazic tego jak musisz sie czuc przy glupim wyjsciu po bulki. gdzie dla mnie i reszty to jest cos zwyklego normalnego. chociaz leki towarzysza chyba kazdej z nas. ja np boje sie wlasnie pajakow i unikam jak ognia zostawania samej w duzym domu. (bulgoczace rury itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
deli82 u nas tez badzo fajnie sprawdzal sie separator do nosa i dlatego zebym ja sie nie rozchorowala to na stale to zajecie zostalo przypisane dla tatusia :) + malosiaa a ja znowu kocham grzyby i w zeszla jesien nazbieralam ok 80 kg podrzybkow i borowikow glownie. Najwiecej wezy i pajakow jest teraz. W tym miesiacu widzialam w lesie jena zmije i trzy zaskronce. Przez cala jesien jednego padalca duze i gniazdo malych padalcow, gdzie wsadzilam reke za grzybem ;/ + UWAGA !!! pierwiastki i nie tylko pragne Wam polecic zestaw 3 genialnych ksiazek, ktore towarzysza mi od poczecia i wciaz je wertuje boo tyle tu jest waznych spraw. Podaje link do nich i goraco polecam. W naglowku sa podane wszystkie tytuly http://www.empik.com/pakiet-w-oczekiwaniu-na-dziecko-pierwszy-rok-zycia-dziecka-drugi-i-trzeci-rok-zycia-dziecka-murkoff-heidi-hathaway-sandee-eisenberg-arlene,345767,ksiazka-p + wlasnie przeczytalam, ze dziecko po ukonczeniu 3 lat bedzie najprawdopodobniej rozpoznawalo 4 kolory, a moja myszka ma 2,8 latek i rozpoznaje juz 12 kolorkow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Pamietam z poprzedniego forum jak nastal miesiac porodow i jak to nas trzymalo w napieciu. Sprawdzalysmy forum nawet w nocy, zeby zobaczyc czy ktora nie pojechala juz rodzic. Doczekac sie juz nie moge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka gratulacje informacji o synku mam nadzieję że ona się potwierdzi :) ja muszę czekać na usg w 20 tygodniu w sumie to ostatnie usg w ciąży wiec mam jedną szansę aby dowiedzieć się płci oby maluszek chciał współpracować :) chciałabym syna ale zobaczymy co się okaże za 5 tygodni. Co do ruchów to też nie mogę się doczekać kiedy w końcu coś poczuje ale z tego co wiem to 1 pierwszej ciąży jednaj troszkę trzeba się uzbroić w cierpliwość :):) xxxx hmmmm poród tutaj jest mała szansa na cesarkę wiec prawie na 100% pewne że będę rodzić SN ale ten fakt jakoś mnie nie przeraża :) chciałbym karmić maluszka piersią bo mój biust jest średniej wielkości wiec raczej nie będę miała problemów z rozmiarem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak zacznę rodzić, to chyba nie napiszę, tylko w te pędy do szpitala, żeby nie urodzić w drodze ;) i może zdążyć na zzo - moje marzenie, które raczej się nie ziści :( Hehe, ale to musi na forum dawac adrenalinkę :) Frida słyszałam, że bardzo skuteczna i niezastąpiona, ale mi się tak straszliwie brzydzi, jak widziałam ją w użyciu, to dostałam ślinotoku, odruchów wymiotnych i tylko dlatego, że szybko wyszłam na świeże powietrze, to nie spawiowałam.... ale może tatuś by używał w razie co, poza zasiegiem mojego wzroku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka a jaki koszmar by byl jakby wszystkie trafily na porodowke a jedna by zostala :D i nie mialaby sie do kogo odezwac :D koszmaaaaaar :D x MagdaM456456 czemu w 20stym tygodniu to twoje ostatnie usg?? x monteblack tez sie tak przygladalam na ta tabelke :D a bynajmniej zauwazylam tu dwie trzy udzielajace sie czesciej ;) Justyszak ja tez nie bede siedziec przed komputerem tylko w te pedy pogrzeje do szpitala :D pewnie nie bede sypiac ze stresu :D i mnie ta frida szczerze mowiac tez brzydzi. juz sie balam ze tylko ja mam takie odczucie :P x ale pospalam ! szok poprostu. rzadko zdarza mi sie spac w dzien a tu padlam jak zabita :D co ja bede robic w nocy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Jesli chodzi o fride to ona ma zabezpieczenie, ze nic Wam nie wpadnie do buzi ehhehe Ja na szczescie ani razu tego nie robilam bo mam kogos od brudnej roboty :d + A jesli chodzi o forum i porod to z tego pamietam to ona troche trwa i dziewczyny dawaly rade zdawac relacje na bierzaco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiscie używaie Fridy moze wydawac sie obrzydliwe (choć ja nigdy nie mialam zadnych oporów- w końcu filterki tam są) ale jest skuteczna. A żeby ulzyć własnemu dziecku to czlowiek gotowyby byl ustawmi wysysac te fluki z noska. Jak uzywalam Fridy to Katarka jeszcze nie bylo. Byla za to jakies inne podróbki (bo Frida to chyba taki pierwowzor) ale mniej skuteczne (zdarzylo mi sie uzywać Sopelka). x Ja to będę miała umówiony zabieg na dany dzień i godzinę więc bede znala date porodu. Chyba ze maluch bedzie chciał wczesniej wyjsc... :) Podejrzewam że będę rodziła 28 listopada gdyż jest to ostatni czwartek przed terminem a w czwartki moj lekarz ma zawsze dyżury w klinice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowitamina a dlaczego będziesz miała cc?ja gdybym mogła sobie wybrać chyba wybrałabym cc , po porodzie sn tydzień nie siedziałam na tylku były chwilę że chciałam po pogotowie dzwonić z bólu niewyrabiałam musiałam brać leki przeciwbolowe, pamiętam że jak mi ściągnęli szwy to czułam ulgę i mogłam usiasc trochę już.ogólnie polog wspominam gorzej niż poród :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwszą miałam cesarke i teraz juz niby tylko tak powinnam choc zdania sa rozne. Moj lekarz mowi że bedzie CC a mi to pasuje. A pierwszą miałam z braku postępu porodu. Mialam juz silne bóle a nie mialam rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Sesilka ja tez wlasnie polog pamietam jako cos okropnego. Zaparcia w ciazy to nic przy połogu po cc. Masz 4 pary szwow ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jest straznego w pologu po CC. Chyba pológ po porodzie SN jest gorszy... kiedy masz (za przeproszeniem) pocharataną d.up.e a kilka razy dziennie trzeba sie podmyc. Mi CC nie przeszkadzalo w połogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak się dopisać? gocha78..........35.............Toruń............13.12............4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick................wiek.........miejsce...............te rmin...........ktora ciąża.. ProVitamina.....28............Białystok.............02.1 2.........................2 Czarofffnica............................................. ......03.12..................kolejna sunflowersun.....29...................................... ..03.12..............1 (+1por.) Eko_Mama.......30...........Śląsk...................04. 1 2.....................2 tilli-tilli.................30............UK............. .........0 4. 1 2....................3 oaniao...............34..........Kraków................. 05.1 2 .....................3 Elizabet1204.....35......... .............................06.12......................2 dumna mama.....25.........okolice wawy.......07.12.......................2 anna84...............29..........Płock.................. .08.1 2 ... ...................1 waniliowa23......23.........Kraków..................08.1 2?.............1(+1pz) Lakis..................34................................ .......09 . 12.. ....................2 mała Hania........26..........Frankfurt...............11.12...... .......1(+ 1 pz) Zielononóżka.....29.........Śląsk.................... .12.12. .......................2 Lena1983-.........30.........Sląsk.....................1 2.12......2 (+2 por.) Czarne_Oczy100.....30........Warszawa................13.1 2......... .......1 gocha78...............35.............Toruń.....................13.12.. ..........4 Kroptuska...........33................................... ....14.12? .....................3 Wiolka03...........30........Wrocław..................14 .12... . .............3 Raven32.............32................................... .....15.12. .....................1 Aura85................28........Gdynia................... ..15.12.. . ..................1 malgosiaa..........23........Włodawa.................15. 12... ...................1 JagaJagusia.....25..........Gdańsk.................17.12 .... . ...............2 białaMilka..........23...........ZSZ.................... ...18-19.12..................1 monteblack........32.........Białystok................18 -19.12..................1 MM_ ..................27........Bydgoszcz................18-20.1 2....1 (+1pz) Justyszak............28..........Poznań................. ..19.12... ..................2 Mimifi..................33..........łódzkie............ .......21.12.. .....................1 MagdaM456456.......21..........UK(małopolskie).....22.12 ................1 Ania7912.............34..........Sompolno...............2 7.12.... . ...........2 atomooffka...........29.........k/Łodzi................. .28.12.......................1 deli82...................31.........zach.pomor........... ..29.12... . ...............2 Princessa2..........23..........łódź.................. .......30.1 2 .................2 Dominisia0611........23...........Lublin................. .31.12..................1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×