Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gość Czarne_Oczyy100
Witaj Angelina, napisz jak do tej pory znosisz ciążę! Ja jeszcze nie znam płci, dopiero za miesiąc... Ale chyba jest przewaga chłopców!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do 12 tygdnia mialam wieczorne mdłości, ale bez wymiotow :) pozniej jak reka odjal :) poza tym, ze piersi powiekszyly mi sie o dwa rozmiary to bym ciazy nie odczuwala. Tydzien temu zaczelam czuc motylkiz lewej strony brzuszka. Teraz juz czuje mocniejsze ruchy synka- i ciagle tylko z tej lewej strony :) odrzucilo mnie od slodyczy a mega slone ogorki pochlanialam kilogramami :) kurcze, fajnie sie czyta o przezyciach mam natym samym etapie :) Pozdrawiam mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem dziewczynki... Nie chce opisywac co dziś przezylam...Wizyte u gina zaczelam tym,ze nie było slychac tętna plodu...Potem usg na oddziale i w końcu w prywatnej klinice,zeby się uspokoić.Wsio jest oki,serducho wali 160 razy/min i będę miała synka dziewuszki!smiech.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
angelina23 i Ewcia1982 -- witajcie wśród grudniówek. x monteblack - jejku dziewczyno - współczuję Ci tych nerwów. Tego ginekologa, który na chusteczkowym sprzęcie pracował za jaja trzeba by powiesić. Jak można...przecież pacjentki jak Ty przeżywają horror. Dobrze, że się wszystko wyjaśniło, że serduszko bije i dzidzia jest cała. Gratuluję chłopaka. Pewnie tata jest dumny jak paw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monteblack - cieszę się że wszystko ok., ale współczuję tego co musiałaś przeżyć. Gratuluję chłopca:) angelina23 - witam, fajnie że jest nas coraz więcej A ja wreszcie zaczełam czuć ruchy mojego maleństwa co mnie bardzo cieszy, bo w końcu to już 20 tydzień. Dzisiaj na obiad zjadłam pstrąga i połknęłam małą ość. Nigdzie mi nie utknęła bo nic mnie nie boli, ale już mam bombę czy nic mi nie będzie...codziennie coś:( Idę na spacerek bo wreszcie przestało padać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelina, mamy termin na ten sam dzień, ale ja jeszcze mojego malucha nie czuję. Wczoraj poczułam tylko dwa pierwsze kopnięcia, ale dzisiaj już nic nowego się nie wydarzyło. Miałam dziś usg piersi i udało mi się namówić lekarza, żeby zerknął do brzucha - dziecko jest, serduszko bije. Uff, będę spokojniejsza, bo ostatnie usg miałam miesiąc temu, a następne dopiero za miesiąc :) Super, że znacie już płeć. Pewnie trochę się zmienia postrzeganie dziecka, jak już wiadomo, kto tam rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie mamy . Kiedy zaczynacie zakupy dla maluchów ? Ja mam nadzieje ze dowiem o płci równo za 2 tygodnie :). Smieje sie ze rok na chłopców. Większosc moich znajmomych w ciązy spodziewa sie syna :). Czekam na zakupy ! Pierwsze upragnione dziecko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja jeszcze nic nie kupuję, ale dziś jakaś siła ściągnęła mnie do sklepu dla dzieci ;) Niedługo zacznę zwozić dary od ciotek i szwagierki, zobaczę co mi dadzą. Póki co, wszyscy zasypują mnie dobrymi radami: lekarz każe brać leki, mama każe odstawić, bo przeczytała w internecie, że.... Lekarz pozwala mi dojeżdżać do pracy na rowerze, cały świat dookoła mi trąbi, kiedy przestanę... Podobno od kobiet w ciąży więcej dobrych rad dostaje tylko młoda matka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety dalej nie wiem co bede miala :( dzidzius spal zwiniety w kablaczek. no a usg robili mi tylko raz. ruchy dzidziusia juz czuje :) ale tylko wieczorem jak sie poloze :D na szczescie z dzidzia wszystko ok a po masie kroplowek i mnie juz nic nie boli :D x dostalam syropek na zaparcia :P mozna stosowac w ciazy ale juz w koniecznosci. Lactulosum sie nazywa. lykasz lyzke i na wieczor wszystko jest ok :) kupilam w aptece normalnie bez recepty. x dziewczeta ktore dowiedzialy sie o plci gratuluje! :) x lezalam w jednej sali z dziewczyna ktora poronila w 24tyg. urodzila martwa dzidzie .. dowiedziala sie ze dziewczynka. cos strasznego. inne mialy podlaczane ktg a ona musiala tego sluchac. jakos tak do tej pory nie przejmowalam sie zbytnio dzwiganiem czy zapierdzielaniem caly dzien ale powiem wam ze poprostu sie przerazilam i wole lezec teraz plackiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monteblack- wspolczuje tych nerwow i gratuluje chlopca, tez bedziemy mieli synka :) wybraliscie juz imie? My tez jeszcze nic nie kupujemy. Troszke jeszcze wytrzymam :) w 24 tygodniu? ojej :O przepracowanie? dzwiganie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarneoczy- co do ruchow- tez czulam jeden dzien, pozniej dwa dni spokoju i pozniej znowu rewolucja :) jak zacznie kopac to zobaczysz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak sie ma zdrową ciąze nie mozna poronic od noszenia ciezkich rzeczy, jazdy na rowerze -podobno . Nie ma na to dowodów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama wez ty pomysl zanim cos napiszesz,zajrzyj na temat "36tc porod martwego dziecka" czy jakos tak. Tam jest wiele dziewczyn u ktorych ciaza przebiegala prawidlowo i w jednej chwili serduszko dziecka przestalo bic.... absolutnie nie chce was straszyc ale tak jest,a teksty "jak sie ma zdrowa ciaze" ble ble ble wkurzaja mnie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Gość....czy ja napisalam ze nie może przestac bić serce ? NIE. Troszke inaczej napisalam. Wszytsko sie moze zadarzyc , jak i smierc łożeczkowa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny. Chwile mnie nie bylo i juz dolaczyly nowe mamy. Witamy Was serdecznie. A ja urlopuje. Wyjechalam z corka na kilka dni na poludnie Polski. Makabra. 13 godzin spedzilysmy wczoraj w pociagu. Ale teraz tydzien laby. Dziadki wziely pod swoje skrzydla wnuki wiec nie musze sie stresowac. A po powrocie ide na USG wiec moze tez sie dowiem jakiej plci jest moje malenstwo. Juz sie nie moge doczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiadomo. ta dziewczyna sama nie wiedziala czemu. powiedziala ze poprostu z dnia na dzien przestala czuc ruchy. ale dopiero po kilku dniach poszla sprawdzic co sie dzieje. a gdyby czekala jeszcze troche to jakiegos zapalenia otrzewnej czy czegos by dostala. tragedia niesamowita. takie mowienie ze po ktoryms tam tygodniu nic sie juz nie stanie to g* prawda. :/ w kazdej chwili moze sie cos stac, dlatego mowie ze sie przerazilam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie mogę sie doczekac , moje 1 dziecko :). Jak z Waszymi brzuszkami ? u mnie ledwo widoczny , a to 18 tydzien ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie juz spory ;) mimo ze pierwsza ciaza. az sie boje co bedzie w 9 miesiacu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malgosiaa. Masz termin zblizony do mojego :). Ja mam brzuch jakbym sie przejadla. Krzyz lekko boli, moze bobo bardziej "idzie do srodka" i dlatego boli a brzucha nie widac ;) .:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie sie ciesze ze jeszcze nie az tak wielki, bo pracuje " na nogach " i mam zamiar jeszcze prawie 3 miesiace :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie długo nie było nic widać i nagle dwa tygodnie temu tak zaczął się zaokrąglać, że już nikt nie ma wątpliwości. W tramwaju dziewczyna wahała się, czy ustąpić mi miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe forumowiczki! Mój mały chory na zapalenie oskrzeli a ja przeziębiona, że hejjj... Głowa pęka, oczy łzawią, katar leje się strumieniami:( Nick..........wiek.....miejsce........termin....która ciąża...płeć Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12.....3........ ......? oaniao..........34.....Kraków.........05.12.....3....... .......? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............? anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........? Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......? gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......? Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........? Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......? sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............? JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......? MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......? tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......? Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamutki :) x Angelina- witaj na forum. x Monteblack- gratuluje synulka i wspólczuje nerwów. Mi naostatniej wizycie też lekarz nie mógł znaleźć tętna ale to było badanie detektorem i po kilku próbach wreszcie mu sie udało. x Mama 28- witaj na forum. W moim gronie zupełnie odwrotna sytuacja. Same dziewczynki (juz urodzone albo wkrótce) :) Ja z zakupami to nie poszaleje bo mam wszystko prócz kosmetyków i pieluch. Ubranek (dla obu płci) mam chyba z 8 duzych kartonów (moje chlopięce i siostry dziewczęce). A co do brzucha to u mnie całkiem widoczny. Jestem dość szczupła i raczej ciążu juz nie ukryłabym. x czarne oczy- podziwiam Cie za ten rower. Ja swój na to lato odstąpiłam siostrze. Miewam zawroty głowy i nigdy nie wiadomo kiedy mnie złapie na puszczenie pawia więc na rower raczej nie wsiądę (choc miesiąc temu przejechałam się kilka metrów po osiedlu ;) ) x A u mnie różnie z samopoczuciem. Codziennie zdarza mi sie zwymiotować conajmniej jeden raz. Potwierdza sie moja (niektórym smieszna) teoria że rzygam po czerwonym (pomidor, arbuz, papryka, truskawki i inne czerwone). Myslałam że sobie wmawiam więc najadłam sie czereśni- paw po 15 minutach. Wczoraj zjadlam arbuza- paw po 10 minutach. Musze unikać tych czerwonek. Nie wiem co to ma wspolnego (może to przypadek) no ale mam tak i już. Kończę 20 tc. W poniedziałek mam wizytę z USG. Liczę że dowiem się jakiej płci nosze dziecko :) Wciąż stawiam na chłopca- tak czuję. Ruchy czuje dość często i dość intensywnie... i bardzo to lubię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prowitamina współczuję tego rzygania ja też codziennie . Co do brzucha to zaczyna mi się zaokraglac ale aż tak widoczny nie jest , nie przytyłam jeszcze nic nadal 3 kg na minusie. No i w końcu się doczekałam czuje i widzę wyraźnie kopniaki :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od początku nie mam żadnych nieprzyjemnych objawów ciąży, więc mogę sobie na rower pozwolić. Ale jak tylko poczuję, że siada mi koncentracja lub równowaga, to odstawiam. Pewnie jeszcze ze dwa tygodnie to potrwa, bo znowu dostałam d*phaston (na skurcze macicy), a po nim mam brzuch jak balon. Dziewczyny, które znają już płeć - potwierdziły się u Was przesądy odnośnie kształtu brzucha? Koleżanka mi powiedziała, że mój jest rozlazły i będę miała córkę. Ciekawe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez juz spory brzuszek widac :) Provitamina- nie wiedzialam, ze mozna tak dlugo wymiotowac! Wspolczuje. Ja wymiotowalam moze ze 3 razy- i za kazdym razem po slonecnziku. Sesilka- czekam na mega kopniaka i zazroszcze Ci, ze juz je nawet widzisz :) CzarneOczy- co do ksztaltu brzuszka to powiem Ci, ze ja nie mam typowo rozlazlego, czy spiczastego... ale jesli chodzi o przesady dotyczace zachcianek- odrzucilo mnie od slodkiego, a kwasne pochlanialam kilogramami- i chlopak :) czytalam gdzies tez, ze jak sie czuje pierwsze ruchy z lewej strony to na chlopaka- sprawdzilo sie. Ale jesli chodzi np. o cere- to juz nie. Znajome mowily, ze bedzie corka, bo mialam duuuzo wypryskow na czole i ze niby urode odbiera- a tu siusiak jak sie patrzy! :) Dziecwzyny, tez macie tak, ze po wizycie jeden dzien spokoju, a pozniej juz odliczanie do nastepnej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie dzisiaj tak głowa nachrzania,że wmuszam w siebie kawe, moze troche pomoże. Ja brzuch mam spory (2 ciąża), noszę już ciążową spódnice i legginsy, bo w nic się już nie mieszcze. Płeć nieznana, ruchów jeszcze nie czuje, a dzisiaj zaczynam 17 tydz. Co do zachcianek to jednak bardziej słodkie, na kwaśne nawet nie spojrzę. Nowe dziewczyny witajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak bylam z corka w ciazy to mialam okragly brzuch jak pilka moglam jesc slodkie i pic soki, teraz odrzucilo mnie od slodkiego za to kwasne ostre moglabym jesc non stop i ma byc chlopak :) zobaczymy co powie na nastepnej wizycie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×