Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hej dziewczyny, u nas wszystko chyba jest ok, ale przez tą gorączkę na zewnątrz zupełnie oklapłam ze wszelkiej aktywności. Nic mi się nie chce, jestem zmęczona i wiecznie śpiąca, ale spać nie mogę bo mi za gorąco! Co prawda dziś jest o niebo lepiej, mam nadzieję że pogoda da nam kilka dni odetchnąć. Maluszka czuję już regularnie, kręci się i przewraca i cieszy mnie to bardzo, bo jakoś mi tak raźniej we dwoje cały dzień :D * atomooffka - trzymamy mocno kciuki za ciebie, mam nadzieję, że niedługo będziesz już w domu ze świadomością, że z maluchem wszystko w porządku. * Jeśli chodzi o laktatory, zamrażanie i odmrażanie to... nie mam zielonego pojęcia :) ale z chęcią poczytam jak ktoś mądrzejszy się w temacie wypowie :P * Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ! :) U nas też wszytko w porządku, co prawda ja nadal nie czuje ruchów i nie przytyłam ani jednego kilograma a to 20 tydzień troszkę się tym martwię ale za tydzień usg to się dowiem co i jak z maleństwem.... Ma któraś z was tak.... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monteblack... martwisz się tym czy uważasz że jest ok i nie ma powodu do zmartwień? :) Bo dla mnie to bynajmniej dziwne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jak to nie przytyłyście ani kilograma??? ja jestem już 4 na plusie :/ co jest niby w normie, ale i tak już czuję się jak ciężarówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisalam Ci Madziu kilka wersow wyżej ze probuje nie dac się zwariować...Ostatnia wizyte miałam 18.07,usg w najlepszym porządku.Teraz mam badanie polowkowe w sobote.Jestem otyla osoba i to,ze nie odczuwam ruchow zwalam na to,ze moje dziecko musi przekopac się przez powloki tłuszczowe,wiec ma trudniej:DA ze nie przytylam...Ciaza sprawila ze zaczelam odzywiac się tak,jak powinnam już dawno to robic,a na pewno nie doprowadziłabym się do takiego stanu...5 posilkow,najpozniej o 18.-19 ostatni,multum warzyw,zero slodyczyto jak miałam w sumie przytyć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do magda
Ty sie martwisz,ze nie przytylas i nie czujesz ruchow? NIE wiem.czy udajesz czy po prostu nie czytasz nic o ciazy.Po pierwsze wiele kobiet zaczyna tyc dopiero w 8 i 9 miesiacu,maja plaskie brzuchy do 8 miesiaca,tyja raptem 6 kg w ciazy i wygladaja super.A ty narzekasz jakbys byla glupia albo.kazda ci pisala jakas tys szczesciara.Ruchy dziecka w 1 ciazy czesto wyczuwalne sa po 25 tyg,czasami sa tak slabe ze az mozna je przeoczycZacznij dziewczyno czytac o ciazy bo piszesz glupio az zal czytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość! jeżeli masz odwagę to się podpisz a nie pisz anonimowo! Pytałam tylko czy też któraś z was tak ma. I nie życzę sobie aby ktoś kto nie ma nawet odwagi aby się podpisać mnie obrażał....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję się oszukana, bo to moja pierwsza ciąża, więc teoretycznie powinnam dość późno zacząć przybierać na wadze :) A już mam +8kilo, mimo, że codziennie jeżdżę na rowerze, uważam na to co jem, chodzę na fitness. Wczoraj np. zjadłam 2000 kcl, zrobiłam 40km na rowerze, czyli ogólnie około 1600 kalorii na dzień - dziś waga wskazała + 300 gram. Wiem, że mogą być jakieś wahania, ale odkąd dostałam d*phaston tyję kilogram tygodniowo i nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! U mnie leci 19 tydzień i jeśli chodzi o ruchy dzidzi to można powiedzieć, że rzadko coś czuję może parę razy coś delikatnie mnie musnęło i to wszystko. To moja druga ciąża więc niby wcześniej ruchy są wyczuwalne no ale akurat nie w moim przypadku. Co do brzucha- u mnie też niewielki, prawie wcale. Nie martwię się tym skoro na ostatniej wizycie wszystko było ok i dzidzia ładnie rośnie. Przy pierwszej ciąży było tak samo, ruchy późno czułam około 6 miesiąca dopiero zaokrąglił mi się brzuszek. 7-8 miesiąc taki średni. A masa urodzeniowa mojego synka wynosiła prawie 4600g. Nie wiem gdzie ten "klocek" się mieścił:) Po prostu zależy to od naszych predyspozycji. Jedna ma tak, druga inaczej. Najważniejsze, że maluchy rosną i mają się dobrze. Współczuję dziewczynom tych pobytów w szpitalu, krwawień i innych poważnych problemów ze zdrowiem w ciąży. Trzymam kciuki, żeby było dobrze za was wszystkie bo jak patrzę nieraz na mojego szkraba to myślę sobie, że jest to największe szczęście jakie mnie spotkało. No i teraz po raz drugi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
sesilka to wakacje udane :) + Czarne oczy ja w pierwszej ciazy takze mialam anemie i dodatkowo zelazo mi lekarz przepisal, ale teraz w normie wszystko. + atomooffka wiadomo, ze w szpitalu ciezko i nudno, ale pamietaj ze wszystko dla dzieciaczka sie robi :) + Ewcia jaderka mozna z pipuszka pomylic hehehe :D macie duzo zalatwiania, ale wlasne mieszkanie jest tego warte + MamaPysia powiadaja, ze stres niewskazany, poniewaz uwalnia sie kortyzol ktory szkodzi dziecku. Trzeba byc dobrej mysli. Ja w pierwszej ciazy takze czesto sie denerwowalam, ale dobrze sie skonczylo. Ja mam laktator elektryczny Avent i jestem bardzo zadowolona. Pokarmu nie mrozilam. + Marta 86 ja tez czuje czesto dzieciaczka. Sa to tak mocne ruchy, ze jak N. przylozyl reke do brzucha to juz czul :) + monteblack zdrowo sie odzywiasz teraz, wiec widzisz to po wadze, tak trzymaj :) + Hej Ty co sie nie przyznajesz kim jestes.... miej odwage i sie przedstaw !!! Dla mnie to musi byc gowniany charakter, zeby pyskowac pod przykrywka + Carne oczy 40 km na rowerze w ciazy? Nie boisz sie? Nie chce nikogo straszyc, ale znam dziewczyne co chciala poronic i specjalnie szalala na rowerze. Nie poronila, ale ma dziecko uposledzone. Ja rozumiem na wycieczke do parku, ale 40 km ? A waga sie nie przejmuj bo z tego co piszesz to raczej nie tkanka tluszczowa tylko woda pewnie Ci sie zbiera i po porodzie zniknie cala opuchlizna, tak niestety jest z d*phastonem. Ale z tym rowerem uwazaj i nie forsuj sie tak ok? :D + Ania moja mama ma swietna przeiane materii i w ciazy przybrala po 6 kg, wiec niektorzy maja to szczescie :) + Moja waga to wciaz ok 2 kg na plusie. Zaczal sie 21 tydzien. Czuje sie bardzo dobrze. Sporo jem dobrych gotowanych potraw, jednak jestem bardzo aktywna i pewnie dlatego tluszcz mnie nie dopadl jak poprzednio. W piattek ejdziemy na krotkie wakacje i dzisiaj porobilam zakupy ubraniowe. Prezent dla Pan ze zlobka juz zrobiony, a jutro ostatni dzien pobytu malej w zlobku. Przywiazalismy sie, ale czas na przedszkole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gowniany charakter?:) Niektore z Was powinny zaczac naprawde duzoooo czytac. Niejaka Magda non stop jeczy, ze nie przytyla. Zamiast sie cieszyc, to ta sie dziwi. Kolejna rewelacja...jazda na rowerze w ciazy. Jezeli ciaza przebiega bezproblemowo, kobieta super sie czuje- to jak najbardziej moze jezdzic 30 km w ciazy.Kobiety uprawiajace czynnie sport przed zajsciem w ciazy, podczas ciazy takze intensywnie cwiczyly. Niejedna biegala, niektore rodzily na linii mety, jezdzily rowerami do 9 miesiaca. Jezeli ktos natomiast jezdzil 3 km rowerem a nagle w 6 miesiacu jezdzi 30 km -to jest grozne i zabronione. Zacznijcie czytac, pytac lekarzy bo przerazacie swoja niewiedza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monteblack mam podobnie ;) nawet ostatnio chudne ale polozna uspokoila mnie ze nie liczy sie moja waga tylko systematyczny wzrost malucha. dziewczyny te z problemami trzymajcie sie i nie dajcie! bedzie dobrze, piszcie o wszystkim :) co do laktatorow nie wiem- podgrzewacze ponoc wlasnie avent a o mrozeniu pokarmu juz calkiem nie mam pojecia i nie slyszalam?? przeciez pokarm sie wytwarza na biezaco? :D x "gosciu" dla uswiadomienia cie: na tym forum piszemy m.in o tym o czym nie wiemy a czytajac odpowiedzi czasem sie czegos dowiadujemy! jak taka madra jestes to zap ie rda laj na poloznictwo leczyc pacjentki albo otwieraj swoj gabinet! a jak ci sie nie podoba to nie czytaj bo widocznie tutaj zadnych ciekawych rzeczy sie nie dowiesz. wiec po co wchodzisz??? ;/ masakra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TU chodzi o podstawowa wiedze! Kobieta bedaca w ciazy, czyta, pyta sie lekarzy. Jak mozna nie wiedziec, ze u kazdej ciaza przebiega inaczej? Jedna tyje 6 kg, druga 10, trzecia 15, a czwarta moze 25...Jedna ma brzuch widoczny w 11 tyg, inna w 20 a jeszcze kolejna w 30...Jedna czuje ruchy w 18 tyg, inna w 25 a inna cala ciaze ledwo musniecia. Jestescie mocno nierozgarniete . Oczywiscie nie wszystkie bo sa tu dziewczyny oczytane, inteligentne.Nie bede wypisywac ktore bo reszta tych ' nieoczytanych i lekko glupawych' moze potem oskarzac te madrzejsze, ze to one tak pisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejna INTELIGENTNA Malgosia, dla ktorej wiedza o tym jak sie tyje w ciazy ,daje kwalifikacje do pracy na oddziale poloznictwa haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja droga doczytaj moje slowa: ale polozna uspokoila mnie. rozrozniasz slowo POLOZNA tempaku? sama sobie tego nie wymyslilam. a jesli przy wzroscie 168 wazysz 92kg to chyba zgodzisz sie ze mna ze nie powinnam myslec o sobie i o przytyciu tylko o tym czy dziecko rosnie. jesli jestes innego zdania idz na oddzial i sie doucz. i jedno wiem na 100% ze jestem bardziej inteligentna od ciebie bo umiem uzywac czegos takiego jak pseudonim :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosiaa daj spokoj, gosc to zwykla prowokacja i nie ma sensu odpowiadac i denerwowac sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestes najbardziej inteligentna bestia na tym forum hehe, no i magda oczywiscie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po drugie uwazasz ze jak ktos spyta czy to normalne ze jedna tyje a druga nie, jedna dziecko kopie druga nie to popelnia grzech?! to chyba nie wiesz jakie ma przeznaczenie FORUM ! kazda z nas przechodzi ciaze inaczej i nie musisz uswiadamiac ze kazda ciaza jest inna. wiec inteligentna dziewczyno przeczytaj pare stron wczesniej wypowiedzi o np rozmiarze brzucha i zastanow sie co piszesz. wydaje mi sie ze skoro jestes tak douczona doczytana poinformowana wychowalas 5 dzieci to nie masz czego tu szukac i czytac tego FORUM. x Forum dyskusyjne – przeniesiona do struktury stron WWW forma grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. WYMIANY INFORMACJI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
monteblack mam podobnie nawet ostatnio chudne ale polozna uspokoila mnie ze nie liczy sie moja waga tylko systematyczny wzrost malucha. Tym wpisem udowodnilas jak inteligentna jestes:) Zachodzac w ciaze, juz powinnas wiedziec o tym :) Tak samo osoby majace cukrzyce ciazowa, czesto chudna a dziecko rozwija sie wysmienicie. No ale coz....tak to jest jak sie zwyczajnie nie czyta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale przyznaje racje, jestes bardzo ale to bardzo inteligentna :PPozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka nie denerwuje sie :) smieszy mnie takie prostactwo :D x pani inteligentna -> glupota to nie potrafienie przyznania sie do tego ze czegos sie nie wie, nie potrafi. ty jestes najwidoczniej baaaaardzo glupia. pozdrawiam ;) twoje dziecko pewnie tez bedzie tak inteligentne majac taka matke. a napewno bardzo kulturalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz o tym ze osoby majace sklonnosci do tycia i problemy hormonalne tyja wiecej i szybciej? :D wiec nie zdziwie sie jesli pod koniec dobije do 150 ;) ale przeciez to sie nie zdarza prawda wg ciebie?! wooooooow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozrozniasz slowo POLOZNA tempaku? ps ale malgonia za to jest kulturalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. czy wyczytalas w moim wpisie jakas obawe strach z powodu tego ze nie tyje a chudne? ;> moja droga jesli ginekolog opierdziela cie za to ze schudlas kilogram to masz prawo sie zastanowic dlaczego jedni mowia tak a drudzy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla mnie kultura jest przedstawienie sie a jesli ty tego nie potrafisz to chyba masz jakies 15 lat i nie doroslas do uzywania przegladarki interenetowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany, ale się porobiło.. Co do roweru, to nie było 40 km jednym ciągiem, tylko w ciągu całego dnia. Przed ciążą jeździłam ok. 120 km tygodniowo, dlatego lekarz pozwolił mi jeździć do momentu, gdy zacznę tracić równowagę lub koncentrację. Myślę, że w sierpniu będę musiała już przerwać. Dzięki za troskę, podejdę do tematu z głową! Właśnie wróciłam od weterynarza, mój kot coś złapał i będą mu zbijać gorączkę kroplówką. Mam nadzieję, że nas nie pozaraża, bo wygląda to na pasożyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×