Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Hey Milo czytac jak u Was zycie leci i co raz juz znanan plec :) ja mialam wczoraj polowkowe - dzidzia ladnie przybrala od szpitala wazy 500g, wszystko rowniez pomierzone kosci udowe 3,8cm etc....znow glowka w dol...wczoraj widzialam jak polyka plyn buzka rusza...Lekarz chcial powiedziec plec ale powiedzialam ze nie chce chyba i nadal sie zastanawiam czy chce . Co do imion nie mam preferencji jednak czuje ze bedzie dziewczynka... x lacze sie jeszcze z zygajacymi, rano to pieklo a jak wezme zelazo jestem chora pol dnia - nudnosci wymioty... x lozysko niestety nic nie drgnelo ale do 26 tc jeszcze czas zobaczymy x Pozdrawiam wszystkie i wracam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej wczoraj to nasze usg to to genetyczne 4d. Wszystko super, dzidzia wazy lekko ponad 400 gram. A wyniki krwi mam paskudne bo hemoglobina tylko 9 a hematokryt tylko 30 Czy anemia/niedokrwistosc i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki po badaniach i te ktore poznaly plec - gratuluje i ciesze sie z wami :)) ! zielononozka- czyli co teraz? leki leki i jeszcze raz leki? bo nie bardzo wiem. ostatnio gdzies czytalam ze jak sie ma anemie to sie przetacza krew.. x co myslicie o takiej liscie-wyprawce? co byscie dopisaly? lubie miec czarno na bialym :D Spacer i podróż: Spanie: Wózek Łóżeczko z Materacykiem Fotelik do samochodu Ceratka na materacyk Adapter do fotelika Prześcieradło na gumce 3szt Torba Wypełnienie kołdra+poduszka Folia przeciwdeszczowa Ochraniacz na łóżeczko Moskitiera Pościel 2szt Pościel do wózka 2 kocyki (cieńszy i grubszy) Kombinezon 2 rożki usztywniane Leżaczek-bujaczek Przewijak Ceratka do przewijania po za domem Kapiel: Ubranka: Wanienka Kaftaniki rozm. 62 5szt Gąbka do wanienki Śpioszki rozm. 62 5szt 2 reczniki z kapturkiem Body z krótkim rękawem Z długim rękawem i bez 2 reczniki zwykłe Śliniaczki? Czapeczka bawełniana 3 szt Czapeczka ciepła Skarpetki 3 pary Pajacyki-piżamki 5 szt Półśpiochy 5szt Rękawiczki niedrapki Sweterki Higiena: Karmienie: Oliwka dla dziecka wkładki laktacyjne Płyn do kąpieli (oilatum) laktator elektryczny Mydełko Butelka 250ml 2szt Zasypka butelka 125ml 2szt Sudokrem/bepanthen szczoteczka do mycia butelek Krem do buzi smoczek uspokajajacy 2szt Chusteczki nawilżone do pupy lancuszek do smoczka Płatki kosmetyczne smoczek do plynow Sól fizjologiczna smoczek do mleka Spirytus 70% termo opakowanie +(pozniej termos na wode) Proszek i płyn do prania sterylizator parowy?? Nożyczki do paznokci/ obcinak podgrzewacz butelek i sloiczkow Szczoteczka do włosów poduszka do karmienia Termometr elektroniczny Patyczki do uszu dla dzieci Gruszka do nosa/Frida Pieluszki tetrowe 10szt Pieluszki flanelowe 3- 5szt Pieluszki jednorazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spacer i podróż: Spanie: Wózek Łóżeczko z Materacykiem Fotelik do samochodu Ceratka na materacyk Adapter do fotelika Prześcieradło na gumce 3szt Torba Wypełnienie kołdra+poduszka Folia przeciwdeszczowa Ochraniacz na łóżeczko Moskitiera Pościel 2szt Pościel do wózka 2 kocyki (cieńszy i grubszy) Kombinezon 2 rożki usztywniane Leżaczek-bujaczek Przewijak Ceratka do przewijania po za domem Kapiel: Ubranka: Wanienka Kaftaniki rozm. 62 5szt Gąbka do wanienki Śpioszki rozm. 62 5szt 2 reczniki z kapturkiem Body z krótkim rękawem Z długim rękawem i bez 2 reczniki zwykłe Śliniaczki? Czapeczka bawełniana 3 szt Czapeczka ciepła Skarpetki 3 pary Pajacyki-piżamki 5 szt Półśpiochy 5szt Rękawiczki niedrapki Sweterki Higiena: Karmienie: Oliwka dla dziecka wkładki laktacyjne Płyn do kąpieli (oilatum) laktator elektryczny Mydełko Butelka 250ml 2szt Zasypka butelka 125ml 2szt Sudokrem/bepanthen szczoteczka do mycia butelek Krem do buzi smoczek uspokajajacy 2szt Chusteczki nawilżone do pupy lancuszek do smoczka Płatki kosmetyczne smoczek do plynow Sól fizjologiczna smoczek do mleka Spirytus 70% termo opakowanie +(pozniej termos na wode) Proszek i płyn do prania sterylizator parowy?? Nożyczki do paznokci/ obcinak podgrzewacz butelek i sloiczkow Szczoteczka do włosów poduszka do karmienia Termometr elektroniczny Patyczki do uszu dla dzieci Gruszka do nosa/Frida Pieluszki tetrowe 10szt Pieluszki flanelowe 3- 5szt Pieluszki jednorazowe troche lepiej ;p teraz bez ladu i skaldu bez podzielenia na dzialy ale lepiej widac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Dziewczyny, Proszę napiszcie co myslicie bo nie wiem co robic!! Dzis w pracy uderzylam sie brzuch. Nie bardzo mocno ale jednak. Poczulam. Po jakiejs godzinie poszlam do lazienki, siusiu i cos poczulam, jakby splywalo (sorki za szczegoly ale musze opisac dokł.) -> patrze a to sluz - ale tego sluzu baaaaaaaaardzo bardzo duzo i bardzo bardzo gesty - bardzo gesty! Prawie nie do rozerwania. Ciagnelam ciagnelam i tak jakby się nie konczyl! Czy to mozliwe ze to był ten czop?? Blagam czy ktoras cos podobnego zauwazyla? nie bylo krwi, nic mnie nie boli ale to nie byl taki zwykly sluz! przezroczysto, zolty, masa... Moze ktora ma/miala podobnie? Nie mam pojecia czy alarmowac do szpitala? Czy raczej sie uspokoic. Jestem w 23 tc. Dzieki wielkie z gory!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia....można obejść się bez moskitiery, rożki lepsze zwykłe niż usztywniane. Mi przewijak w ogóle nie był potrzebny. Gąbki do wanienki też lepiej nie kupować (siedlisko grzyba itp), tylko kładzie się na dno zwykłą pieluszkę tetrową. Ręcznik miałam zwykły, bez kapturka. Niedrapek też nie używałam, wystarczy dziecku obcinać paznokcie. Nie używałam też zasypek. Teraz zamiast spirytusu używa się do pępka octensitept. Termo opakowanie prawie praktycznie mi się nie przydało. Żadnych sterylizatorów, nie dajmy się zwariować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limka...nie wiem co ci doradzić, mi jak odszedł czop (dwa tygodnie przed porodem) był zabarwiony na różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
No 2 tygodnie przed porodem...ale nie w 23 tc? :/ A jak duzo go bylo - ? Wiem, ciezko opisac ale mi sie wydaje ze to była spora garśc...:/ Caly czas mysle, za godzine jade chyba do szpitala. Tylko ja tez nie w Pl...a tu to na 90% mnie odesla do domu...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli82 dzieki :) co do gabki ja raczej kupie bo chyba balabym sie tak poprostu bez niczego, bynajmniej na poczatek dopoki nie naucze sie "obchodzic" z dzieckiem, a powiedz mi posciel do wozka jest potrzebna? no bo tak normalnie myslac to przeciez kombinezon i kocyk chyba wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dlaczego rozek zwykly jest lepszy niz usztywniany? jakos tak pomyslalm ze usztywniany jest bezpieczniejszy (chyba ja bym sie lepiej czula) x limka17 nie pomoge.. nie mam zielonego pojecia w tym temacie. ale ja bym pojechala do spzitala chociazby sprawdzic, nie wiem jak to jest za granica ale w polsce bynajmniej usg zrobia zeby sprawdzic czy jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Malgosia, dzieki. Przeszperalam chyba wszystkie mozliwe fora - pisza, ze jest mozliwe stracic czop tak wczesnie, ze czasem on sie odradza, ze zdarza sie ze tak sie dzieje,rowniez moze sie tak zdarzyc do 48 godzin po sexie-to by sie zgadzalo. Ale chyba na wszelki wypadek lepiej sprawdzic..co za nerwy :( Pisza tez niektore dziewczyny, ze wlasnie tak wczesnie stracily a po 2-3 tygodniach zaczal sie porod :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, z opowiesci znajomych zawsze slyszalam ze ten czop to raczej jest troche krwawy? smigaj dziewczyno do szpitala czy gdzie tam sie udajecie i nie zamartwiaj i nie nakrecaj wpisami na internecie bo to roznie bywa, trzymam kciuki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limka. Mozesz skonsultowac z plozna czy lekarzem czy z bobasem Ok. Moze to poprostu zbieg okolicznosci ze w tym czasie mialas taki sluz. ja mialam zawsze taki sluz w dni plodne, ciagnelo sie jak guma, nie rozrywalo sie. Jestem w 22 tc i czasem zdarza mi sie taki raz w miesiacu badz rzadziej. Nigdy nie rodzilam, wiec nie wiem jak wyglada czop sluzowy przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limka..to jedź do szpitala, niech sprawdzą. małgosia...sztywnego rożka nie miałam, z tego tylko co słyszałam to nie polecali, bo lepiej "czuć" dziecko w tym miękkim. Poza tym, ja owijałam je w rożek (miękki) i kładłam na boczku do spania. A nie wiem, jak by to było w tym sztywnym. A potem używałam jako kołderka mała, bo dziecko szybko z rożka wyrasta. Jak tak bardzo chcesz to kup jeden taki drugi taki. A do wózka miałam tylko cienki kocyk na spód i płaską poduszeczkę i grubszy kombinezon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosiaa dostalam konska dawke zelaza i jakies tam inne wynalazki. Generalnie czuje sie ok, ale czasem tylko mdleje jak za goraco. Co do wyprawki to wszysttko ok. tylko dla mnie rozek sie nie sprawdzil. W szpitalu dziecko wiazali a w domu juz jej nie krepowalam. Posciel do wozka tez nie bardzo bo w zimie na kombinezon, kocyk i przykrywke od wozka.Gabek nie uzywalam bo skorka delikatna, no i gabki to siedlisko bakterii. Sliczniaki to duzo pozniej :P Niedrapki tez niepotrzebne. Jesli chodzi o pieluszki tetrowe to bardzo bardzo duzo sie przyda, ja mialam 50 sztuk bo maluchom czesto sie ulewa. Butelka 250 ml za duza na poczatek, najepiej 125 ml. Moskitiera zima nie potrzebna. To z mojego doswiadczenia, ale moga byc tez inne :) + limka17 lekarzami nie jestesmy, ale ja bym poszla to sprawdzic. Ja wlasnie dokladnie taki czop mialam przed porodem. Moze on byc zabarwiony krwia, ale wcale nie musi. + deli82 to sie usmialam hehe :) wlasnie przeczytalam, ze prawie identyczne masz doswiadczenia co ja :) z tym, ze mi ochrona na butelke sie przydala jak gdzies dalej jechalismy, octenisept jak najbardziej i mi akurat przydal sie przewijak bo byl wysoko, a po cesarce bolalo jak chcialam przewijac na lozku. Sterylizatora tez nie mialam. Co kilka dni gotowalam butelki i uwierzcie mji, ze dziecko przezylo bez sterylizatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z własnego doswiadczenia wiem, ze taki sluz jest zdrowy i mozliwy. Dziecko jednak jest dobrze chronione przez macice i łozysko.... W jakim kraju jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn co do butelek zamierzam karmic piersia ale taka butelka chociazby do herbatki na pozniej chyba sie przyda? a moze nie bede sie goraczkowac i kupie juz po porodzie gdyby cos ;) jak to ktoras keidys napisala ze po porodzie na swiat nie spada bomba i sklepy sa pootwierane. :)) a moskitiere wpisalam bo mialam w zestawie przy wozku :D wiec to juz w sumie wszystko czego sie potrzebuje na poczatek? zaczynam sie przerazac moja niewiedza ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Wiem,ze nie jestescie lekarzami Zielononozka, myslalam tylko ze moze nie potrzebnie panikuje,to moja 1sza ciaza, wszystko jest takie nowe i zaskakujace. Czy to sluz - to bylo tak cholernie geste ze to chyba cos wiecej niz sluz , no i bardzo duzo :-/ -Mama 28, ja w Irlandii, kurcze tu bardzo milo jest w tym szpitalu ale raczej nie wiele czym sie przejmuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak tam jest u Ciebie ,ale mi calą ciąze prowadzi połozna. Moge dzwonic do poloznej mojej , albo dyzurnej w szpitalu. Pojedz dla swietego spokoju powiedz co sie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Mi tez polozna Mama 28 ale ona jsst tylko dostepna pod tel miedzy 13-14 wiec nie zadzwonie. Mam tez nr lekarza ale nie chcialabym go naduzywac do ostatecznego emergency. Pojade. Czekam na mojego Pana :-) a Ty gdzie? W uk? ...tak sobie mysle moze to faktycznie przez to przytulanie...w ogole supe Dziewczyny ze jestescie :-) nie pisze ale czytam Was. Pisalam raz czy dwa na poczatku. Termin mamy na 11 gru :-) i dziewuszka :-) a ze to pierwszy raz to mowie w glowie kolowrotek, juz wiem po tych 23 tyg ze w nast ciazy to wielu spraw bym podeszla inaczej, spokojniej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja jestem w anglii. Termin 12 grudnia ;) chłopczyk :) . Tak jak pisalam w ciazy tez miewam taki sluz, i tez czasem obfity. Sluz to sprawa hormonów tez, nie mam pojecia moze tez ze sie zestresowalas ? Napewno wszytko dobrze bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limka - zacznę od Ciebie ;) Jeżeli w ciąży cokolwiek Cię niepokoi - to konsultuj to z lekarzem, a nie ma forum - bo możesz przypadkiem niepotrzebnie się nakręcić i stresować. Np. pojedź do najbliższego szpitala - i niech Cię lekarz z ginekologii na konsultację weźmie. Tym bardziej, że uderzyłaś się mocno w brzuch - dla spokoju swojego i otoczenia - wizyta taka jest wskazana. x Dziewczyny, które pozały płeć dzieci - bardzo Wam gratuluję. A to czy zmienia się podejście do brzuszka po poznaniu informacji kto w nim mieszka - mam nadzieję, że sprawdzę jutro osobićie. Już nie mogę doczekać się wizyty. Tym bardziej, że liczę iż lekarz pozwoli mi robić coś niecoś więcej niż obecne leżenie ;) x U nas niemiłosierne upały. Aż się boję tego jutrzejszego. x Jeżeli dowiemy się jutro jakiej płci jest nasze dziecię-jeśli będzie współpracowało na USG, to postanowiliśmy poinformować rodzinkę w nietypowy sposób. Zamówimy tort z białym kremem na wierzchu - a krem w środku będzie miał kolor albo niebieski - jak będzie chłopiec - albo różowy na dziewczynkę. Zaprosimy najbliższą rodzinę i wszyscy w jednym czasie dowiedzą się kto tam we mnie "mieszka".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomooffka widzialam cos takiego w telewizji! :))) chyba w slodkim biznesie konkretnie:D ci co obstawiali dziewczynke mieli rozowe naszyjniki-takie z kwiatow jak na hawajach ;) a ci co chlopca niebieskie. pomysl z tortem super! :D :)) a ty co obstawiasz? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
malgosia moga przydac sie jeszcze wklady poporodowe zarowno po sn jak i cc, do porodu duzo butelek wody, koszule do porodu + limka17 ja nie pisalam zlosliwie o tych lekarzach tylko to duza odpowiedzialnosc cos doradzic w takiej sprawie, nie daj Boze zle. Limka moze dopisze sie do tabelki naszej? + atomooffka super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do porodu to ja sobie tworze oddzielna liste :D :) czesciowo narazie wyglada tak: Biustonosz do karmienia 2 szt Koszula do karmienia/nocna 2 szt Maść na sutki bepanthen/purelan Wkłady poporodowe Podpaski Wkładki laktacyjne Szlafrok Klapki Bielizna Majtki jednorazowe? Skarpetki cieple Podpaski grubsze Reczniki Przybory toaletowe Woda niegazowana Maszynka do golenia jednorazowa Tantum rosa? Płyn do higieny intymnej Zastanawiaja mnie te biustonosze do karmienia. nie cierpieeee tych miekkich bo wygladam jak moja wlasna babka ;/ x podpytam jeszcze polozna co by tu dopisala lub odpisala ;) u was tez od 22tyg przysluguje opieka poloznej? ja w nastepnym tygodniu mam sie z nia spotkac. przyjdzie do mnie mierzyc cisnienie pogadac i takie tam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Wszystkie macie racje :-) oczywscie ze skonsultuje z lekarzem. Tylko chcialam zapytac tak na pierwszy ogien, ze moze ktos cos podobnego mial, tak jak mowie zeby nie popadac w panike. Bylam przed chwila w szpitalu, ten caly oddzial konsultacji zamkniety, zostaje tylko ostry dyzur a tam milion ludzi albo zwykla porodowka, wiec sie poddalam :-( pojde jutro po pracy a dzis odpoczne i jeszcze probuje sie dodzwonic do znajomej lekarki. Moze faktycznie za bardzo spanikowalam. Dzieki Wam za slowo! :-* dopisze sie bardzo chetnie! Podczytuje Was od samego poczatku bo bardzo wczenie w ogole sie dowiedzialam, ze jestem w ciazy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość limka17
Zielononozka, wiem, ze nie zlosliwie <3 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Limka na prawde nie wiem co ci doradzić najlepiej jak skonsultujesz sie z lekarzem. Mam nadzieję że to nic poważnego i że wszystko jest dobrze z maluszkiem :) Ja też postanowiłam zrobić taka listę co musimy kupic dla małego to nasze pierwsze dziecko więc wiadomo lista jest dłuższa niż w przypadku mam mających dzieci do tego nie mamy tutaj żadnej rodziny więc na żadne ciuszki itp nie mogę liczyć. Robię listę że względów finansowych bo na początku postanowiliśmy kupic te najdrozsze rzeczy :) dzięki dziewczyny za podpowiedzi co będzie przydatne a co nie za bardzo :) Hmm co do imienia też jeszcze nie wybrane i chyba nie będzie to takie proste jedyne to jest pewne że imię będzie poskie ale chcemy wybrać takie na którym anglicy nie zamia sobie języka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małgosia...no ta lista z porodówki to się zgadza, to wszystko w sumie trzeba mieć. Jedynie nie miałam biustonoszy do karmienia, bo mam małe piersi, więc podciągałam sobie tylko do góry. Mi przez pierwsze dni pomagały takie kapturki silikonowe na sutki, jak miałam pogryzione, a do siedzenia jak jest się po sn, koło dmuchane. Też mam jutro wizytę i mały stresik jest, mam nadzieje,że poznam płeć. Tragedia już z tymi upałami, zero powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×