Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

cześć dziewczyny Ja po urlopiku wracam i mam nadzieję, że zacznę wreszcie częściej się udzielać... U mnie wszystko ok. może poza wagą która szybciutko rośnie - już 11 kg. do przodu. Ale od dzisiaj nie jem słodyczy:) Niestety wysypka na brzuchu pojawia się czasem, ale najgorsze jest swędzenie brzuszka. Też tak macie? Mam do Was pytanko. Robicie coś z sutkami po kąpieli? w sensie masujecie czy coś w tym stylu? Bo są różne opinie na temat hartowania sutków. Mnie osobiście często bolą i szczerze boję się karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Beata1984 - ja osobiście smaruje brzuszek i piersi zwykłą oliwka rozstępów brak.. Miałam problem z brzuszkiem mianowicie szczypał palił mnie od środka, nie wiedziałam co mi jest. To miesjce co mnie paliło wydawało się cieniutkie jak papirus Zaczęłam smarować się oliwką 2x dziennie i problem zniknął, te swędzenie brzuszka jest pewnie od powiekszania się może też spróbuj smarować się kilka razy dziennie oliwka przez kilka dni i przejdzie:) Pisze tak rano bo zamierzam się wybrać na grzybki już nie mogę się doczekać sosiku grzybowego mmmm:D Jak wstałam pierwsze co poszłam nawagę no i juz 8,7 kg na plusie :P nie jest aż tak żle 2 kilko w miesiąć gorzej było w poprzednim miesiącu gdzie przybrałam aż 4 kg!:P Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Hej ja tylko tyle, ze wlasnie jade spiewac na wesele na ktore dojezdzamy prawie 200 km. Jestem taka zla, ze tak daleko ale te pieniadze inne. Jeszcze nie wsiadlam a juz umieram na samyma mysl o podrozy :( Milego weekendu dla Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielononóżka Czarne oczy dzięki śliczne za odpowiedź:) też mi sie tak wydawało ale po tym co napisała deli zwątpiłam...ja też mam umowę tylko do dnia porodu..ale nie wiem czy ma to jakiś wpływ...bo poprzednim razem też tak miałam i niczego nie zgłaszałam przed porodem tylko po... zlononóżka współczuje tak dalekiej wyprawy...tym bardziej powrotu z wesela..ale może jakoś przetrzymasz a jutro odeśpisz jeśli nie ma poprawin:) atomoffka komoda bardzo fajny pomysł:) mi sie bardzo podobała tylko u mnie nie mam na nią miejsca:( i miałam przewijak zakładany i osobna wanienkę:) plus była taki że mogłam to przenosić gdzie chciałam i potem do schowania nie zajęło dużo miejsca:) pomarańczowy las:) ja mam prawie identyczny kombinezonik po Julce mało co używany tylko różowy..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki !! kupiłam sobie kurtkę ocieplaną - w kolorze czerwony-malinowy (zdjęcie czarnej -> http://img1.sprzedajemy.pl/540x405_kurtka-xxl-bombka-moze-byc-cieza-1676801.jpg ) Jestem bardzo zadowolona - bo kutreczka bardzo twarzowa - no i jest dużo miejsca na brzuszek - więc kurtka "rozwojowa" ;) a do tego ciepła. No i wyglądam w niej ładnie i dziewczęco - a nie jak w jakimś worku ;) Do tego jakoś tragedii cenowej nie było - bo dałam 140 pln. A i po ciąży będzie dobra by ją nosić. x Wczoraj cały dzień dochodziłam do siebie po grzybobraniu. Dziś - będę starała się zebrać po zakupach ;) x bea - ja nie stosuję niczego specjalnego. Smaruję się tylko kremem przeciwko rozstępom. x Magggi - wiesz ta komoda jest o tyle fajna, że jest na kółkach. Jak coś - zawsze będę mogła z nią przejechać do łazienki. No a mieć wszystko pod ręką - czemu nie. Myślałam początkowo, by mieć przewijak na łóżeczko i oddzielnie wanienkę na stelarzu. Ale przecież to też by miejsce zajmowało, więc wolę chyba mieć 3w1 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
atomooffka lepiej nic nie mow ja jeszcze3 odczuwam grzybobranie poranne najgorzej nogi i kregoslup :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Cale szczescie juz po wszystkim :) N. po mnie przyjechal i w aucie spalam. Zrobil mi ogromna niespozianke bo jak bylam na weselu to pojechal do lasu na borowiki i nazbieral mi caly koszyczek. Wsiadam do auta a tu juz na siedzeniu grzybki na mnie czekaly :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dziewczyny, o ile dobrze pamiętam, któraś była chora jakiś czas temu, chodzi mi o to jaki antybiotyk miała wtedy?? i wogóle jak ktoś ma doświadczenia z chorowaniem w ciąży i coś brał to piszcie. Najpierw miałam zapalenie zatok, ale bez gorączki więc lekarz ogólny nie dał antybiotyku, tylko steroidowy spray do nosa. Ale niestety mija tydzień, a ja dalej chora i zdaje się, że infekcja schodzi niżej, bo siada mi głos - czyli tak jakby krtań. Chyba będę musiała jeszcze raz iść do lekarza ;/ wszelkie naturalne środki - miody itp nie dają rady. Kompletnie nie mam siły, leżę całymi dniami, a choroba jak była tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominika nie wiem, czy to o mnie chodzi, ale ja brałem antybiotyk, z resztą znowu go przyjmuję. Amotax. Wcześniej pomógł, ale niestety znowu się gdzieś załatwiłam. Czytałam, z resztą gin powiedziała, że jest niby bezpieczny w ciąży, no ale wiadomo... Jedyny skutek uboczny jaki zauważyłam, to biegunka, ale dostałam, też coś osłonowego. Chociaż moim zdaniem jogurt naturalny daje to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasikap...trzeba brać probiotyki. Jogurt nic nie da, te dobre bakterie co w nim były to już wyginęły :) Dominisia...jak domowe sposoby nie pomagają to raczej bez antybiotyku sie nie obejdzie. A ja się czuje taka ograniczona (fizycznie) oczywiście :) Jest mi coraz gorzej i źle się czuje. Troche się przejde gdzieś na spacer czy do sklepu i już nie mam siły. Przychodzę i padam, boli krocze, plecy. Rajstopy zakładałam chyba dzisiaj z pół godziny i tak je zdjełam bo mnie cisną. Nie wiem czy kupić sobie po prostu większe czy takie specjalne ciążowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deli wiem, wiem :) bardziej chodziło mi o to, że wcześniej jak brałam to nie zapisała, mi nic i piłam tylko jogurt, a teraz z probiotykiem efekty uboczne są takie same ;) wiem co czujesz, ja wczoraj posprzatalam mieszkanie, dużo tego nie ma, i sprzątałam z przerwami, ale po godzinie miałam dość, mąż musiał kończyć podłogi, krzyż boli mnie do dzisiaj :/ ogólnie strasznie ciężko ze wszystkim, nawet w nocy przewrócić się z jednego boku na drugi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:-) dziś mam wizyte u gina:-) już sie nie mogę doczekać az zobacze mojego fasola...:-) poza tym musze pogadać z lekarzem bo dostałam od chirurga zaświadczenie o wskazaniach do cc ze względu na przepukline pępkową i musze dopytać co i jak no i trochę mnie martwią moje wyniki badań glukozy bo są dość wysokie po godzinie 178 a po 2h 126 czy któraś miałam podobne???? do tego w moczu mi wyszły ciała ketonowe pierwszy raz:-/ i troche się martwie .... poza tym zaczynam remont w pokoju i to mnie pociesza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki :* idę dzisiaj po raz drugi do lekarza ogólnego, bo to chyba bez sensu jak tydz ani rusz, a nawet gorzej ;/ moja pierwsza choroba w ciąży, no ale cóż, zrobiło się zimno i ciężko się nie przeziębić. Podzielam wasze odczucia co do ciężkości, zmęczenia itd, już przed chorobą cała energia II trymestru ze mnie uszła, już nie sprzątam, nawet wyprawa po zakupy jest męcząca, a o wstawaniu do toalety po kilka razy w nocy nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justysia1291
Dominisia0611, ja aktualnie jestem na antybiotyku Agumentin. Przy tych moich chorych nerkach mam CRP podwyższone i za pierwszym i drugim razem w szpitalu dostawałam go dożylnie a jak wracałam do domu to jeszcze miałam/mam kuracje tabletkami przedłużoną. :( No i jeszcze jak w maju się rozchorowałam to lekarka zapobiegawczo wypisała mi recepte na Duomox, podobno też bezpieczny w ciąży. Wracaj szybko do zdrówka i daj znać jak po wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dumna mama, u Ciebie stwierdzili już cukrzycę? Ja po godzinie miałam 134. Lekarz nie był zachwycony, ale nie skierował mnie na ponowne badania 75mg/2h. Czy przy cukrzycy zawsze pojawia się też cukier w moczu? Myślę, że mogę mieć cukrzycę, bo szybko tyję, nawet jak niewiele jem. Nie chcę podnosić znowu tematu wagi - szukam tylko przyczyny. x Byłam na warsztatach dla przyszłych rodziców. Część wykładów była ciekawa (spotkanie z fizjoterapeutą, maniaczką zdrowego żywienia i kurs pierwszej pomocy), a druga część to jawne reklamy wystawianych produktów. Szczególnie wszyscy byli zachwyceni spotkaniem z fizjoterapeutą Pawłem Zawitkowskim, który, trzeba przyznać, ma mega charyzmę i można go słuchać godzinami. Opowiadał o rozwoju dzieci, o tym, jak je wygodnie trzymać, jak nosić, kiedy zgłosić się do lekarza i z czym. Ma sporo filmów na Youtube (warto obejrzeć!) i wydał cykl ciekawych książek + dvd "Mama tato co ty na to" (są na allegro za ok. 30zł). Było też losowanie nagród, w którym ja i mój mąż wygraliśmy zestawy kosmetyków :-) Nagrodą główną był laktator elektryczny Lovi- szkoda, że się nie udało, bo właśnie taki chcę kupić. x A propos jeszcze losowania nagród, to zauważyłam, że mężczyźni są dyskryminowani jako opiekunowie dzieci. Podczas losowania zdarzyło się kilka razy, że kobieta wylosowała tę samą nagrodę co wcześniej mąż. Wtedy zamieniano ją i dawano jej coś innego. Gdy mój mąż wylosował te same kosmetyki, co ja, to panie zwinęły jego los, odłożyły na bok, a jemu nie przyznały żadnej nagrody. Nie powiem, żeby miło się z tym poczuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś idę do lekarza na 14.30 i zobaczymy co gin powie bo jeszcze nie widział moich wyników:-) ale mam nadzieje że wszystko będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzę że sezon grzybkowy w pełni:) mi się nie chciało nigdzie wczoraj wychodzić i poszedł sam mąz:) a ja potem wpakowałam je do słoików:) Co do chorób w ciąży to ja niestety jestem zielona w tym temacie... Atomoffka super kurteczka:)i jak jeszcze do tego malinowa to już w ogóle super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczynki, Ja dzis od rana taki zapier....w pracy ze nie mialam rano czasu wstyd zjesc sniadania, od razu szef i wariatkowo, do tego remont wreeee, cala sb i nd od rana do wieczora zapieprz....a dzis mam problem, moja mala b. wysypalo wyglada jak choroba zakazna tyle ze juz przechodzila ale pielegniarka kazala mi ja zabrac i troche sie martwie by nic nie zlapac tfu tfu bo to raczej w ciazy niebezpieczne....dzis ide z nia do lekarza.... x x dziewczyny macie juz skurcze baraxtona hicksa? bo ja tak i w weekend bylo ze pare w ciagu godziny,....martwie sie bo to troszke za wczesnie i za duzo, brzuch sie stawia, szczegolnei jak sie narobie/nabiegam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Hej dziewczyny :) Dziś idę na usg :) Nie mogę się doczekać!:) Wczoraj z mężem zmierzyłam swój obwód brzucha i mam aż 140!!!!!!!!! jak czytałam na innym forum to dziewczyny miały mniejsze obwody w 40 tyg! hehe :P A wy jakie macie wymiary ?Może ma któraś podobny wymiar z moim?:P >>>>Korpuska>>>> Ja mam dziwne skurcze trwają ok. minuty ale nie wiem czy to to... Bo czuje taki skurcz też czasami jak jestem w wc :P Dziewczyny wczoraj pojawiła mi sie SIARA! macie też już? Koleżanka mówiła że za szybko że dziwnie że tak szybko mam siare.. Zmartwiła mnie tym ... :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was odliczała vat od styropianu i kleju takiego na zewnętrzne ocieplenie domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda....właśnie się zmierzyłam, mam 96 cm. No 140 to nieźle :) Kroptuska....ja braxtona mam już z jakieś 4 tygodnie, do 10 razy w ciągu doby jest normą (tak mówiła mi gin). Ale mam już rozwarcie na opuszek i boje się,że na następnej wizycie będzie już więcej i będe musiała leżeć. Z córka właśnie od 30 tyg miałam już centymetr rozwarcia. dumna mama...napisz co lekarz na ten cukier. Chyba musisz mieć sporą tą przepuklinę, bo ze mną nawet o tym nie gadają,ze moja jest jakąś przeszkodą. Mi chirurg przed ciążą powiedział,że mam niewielką, ze można poczekać i zrobią mi zabieg po drugiej ciąży. x A ja dzisiaj w szoku, bo miałam dzisiaj kontrolę zwolnienia w domu z zusu. Były dwie babki jako komisja, podpisałam się na liste i tyle. A jeszcze rano wstałam z przeziębieniem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kroptuska to moze bys tak zaczela troszke uwazac,jestes w ciazy nie mozesz tez wszystkiego robic,uwazaj bo nie daj boze urodzisz przedwczesnie jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli - no mi gin powiedzial ze moga byc ale jest zle jak sa regularnie i wiecej niz 4-5 na godzine znowoz..... x x Gosciu - uwazam uwazam :) ale ze skurczami sie 3 ciaze paluje...tyle ze nie pamietam jak bylo ostatnio.....staram sie jak moge ale przy 2 dzieci i domie na glowie do tego tato pod opieka ciezko zwolnic do 0 chyba ze bedzie to absolutnie konieczne to napewno. x x pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ;) muszę się na wstępie pochwalić - wczoraj mała po raz pierwszy kopnęła mojego męża :) Jaki on był szczęśliwy, wzruszony i zachwycony ;) No i ja też z tego powodu byłam mega szczęśliwa :) Mała kopie już nie tylko nie ;) x Kropustka - tych skurczy o których piszesz nie mam jeszcze. Sądzę, że jest jeszcze na nie czas. No albo nie wiem, że je mam :P x Magda2334 - nie nie mierzyłam obwodu brzucha - jakoś mi do tego nie śpieszno :P x deli - hehe nieźle z tym ZUSem. Jakby do mnie przyszli to byłby problem - bo zameldowana jestem gdzie indziej - a mieszkam gdzie indziej. x zielononozka - no tyle kilometrów w ciąży - nie dziwię się, że miałaś obawy. Fajnie, że Twój N po Ciebie przyjechał ;) x Dominisia - wiesz - idź lepiej jeszcze raz do lekarza. Może jakaś bardziej dokuczliwa infekcja to jest. Będzie dobrze - przejdzie Ci :) x dumna mama - ja będę dopiero robić to badanie. Przeraziłam się, jak w aptece kupiłam tą glukozę - jakie cholernie duże opakowanie to jest - a tylko z 50gram mam robiony test. Już się wzdrygam na samą myśl. Daj znać jak po lekarzu. x Czarne Oczy - fajnie, że jesteś zadowolona z warsztatów. Chyba jesteś pierwsza na forum - z takim doświadczeniem ;) Ja dziś byłam w mojej przychodni - by sprawdzić kogo ja tam mam jako położną wpisaną. No i dobrze zrobiłam - bo się okazało, że mam nie tą panią co chciałam. Jutro do niej idę by z nią porozmawiać o tych spotkaniach zpołożną przed ciążą - tych na NFZ. x Magggi - fajnie, że Ci się podoba. Ja jestem bardzo zadowolona - mam nadzieję, że starczy na całą jeśień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i po wizycie, pani dr stwierdziła, że bez antybiotyku się nie obejdzie, bo to wcale takie dobre dla maleństwa nie jest żeby przenosić infekcję itd. Kazała mi się nie martwić, że daje w pełni bezpieczny antybiotyk jak na 26 tydz ciąży -dostałam bioracef na tydzień + probiotyk. W czwartek były jeszcze tylko zatoki a dziś już jakieś szmery podczas osłuchiwania. Co do glukozy - to fakt, jest obrzydliwa, robiłam tą 75g i siedziałam na przeciwko toalety, bo nie byłam taka tego pewna, że to utrzymam:D ale wynik wyszedł ładnie, bo na czczo miałam 74 a po 2h 80. Co do tych skurczów, o których piszecie to ja osobiście niczego takiego nie czuję (a przypomnę 26 tydz), synuś kopie, jest bardzo aktywny i to w zasadzie tyle co odczuwam, jeśli chodzi o brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobietki :) ja dzisiaj po badaniach, morfologia spadla ze hu hu hemoglobina z 12,2 na 10 :( no i ogolem wsyztsko na minusie. w poniedzialek wizyta a wiec zobaczymy. glukoza 75g- dalo sie wypic aczkolwiek mimo ze lubie slodkie to troche mnie zemdlilo :D na cczo 93 po 1h- 118 a po 2h- 108. takze w porzadku ;) nie wiem jeszcze jak te badania konfliktu serologicznego.. odbiore gdzies na tygodniu ;) a co do wynikow to juz wiem czemu mi tak wlosy wypadaj garsciami :P a wydaje sie ze odzywiam sie normalnie, no coz dzidzia potrzebuje. co do skurczy ja odczuwam je tylko czasem i trwaja doslownie kilka sekund do 2 minut. cos jak w trakcie okresu. Magda2334 z tego co wiem to siare niektore maja juz od 2giego trymestru wiec nie wiem o co chodzi twojej znajomej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, powiedzcie mi proszę, na to badanie z glukozą ja muszę sama ją kupić w aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
ja musiałam zakupić osobiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Marta86 glukoze musisz sama kupić w aptece koszt ok. 6 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia - chyba lepiej brać ten antybiotyk. Musimy być silne i zdrowe dla dzieciaczków. Poza tym sezon grypowy przed nami i lepiej mieć silny organizm. x malgosiaa - wyniki spadły - ale sie poprawią ;) a co do włosow - cóż..wiesz ja już pisałam wiele razy, że witaminy z owoców i warzyw nam teraz nie wystarczą i że lepiej je suplementować niż jakby dzieci brały z naszego organizmu. Serio - polecam witaminki. x Marta 86 - ja podobnie jak pomaranczowy las - kupilam glukoze w aptece. Kosztuje jakieś grosze. Nie przeraź się wielkością opakowania - tak jak ja ;P x W ogóle to dzisiaj czuję się taka duża. Mam wrażenie, że w ciągu ostatnich 2 dni brzuch mi znów urósł. Czuję się taka pełna i jakoś mi ak ciężko. Poza tym od czasu wypadu na grzyby - zaobserwowałam, że chwila spaceru/wysiłku - a później zero siły i tylko o łózku myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×