Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Marta - zalezy. ja nic nie placilam, poprostu poszlam do szpitala do centralnego laboratorium ze skierowaniem od lekarza. atomooffka witaminki lykam. a jak :D inaczej juz bym chyba lysa byla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Pisalam Wam, ze mam sasiadke, ktora ma wyznaczony termin porodu dokladnie na ten sam dzien co ja. W poniedzialek rano wody jej odeszly i pojechala do naszego lokalnego szpitala (umieralni), no bo wiadomo. U nas w tym lokalnym szpitalu pracuje taka suka ginekolozka co leczyc nie umie i stwierdzila, ze dziecko mojej sasiadki jest martwe i kazala jej sie do skrobanki przygotowac. Sasiadka wyblagala jeszcze jedno usg i okazalo sie, z dzidzius zyje. Sasiadka awet ruchy czula i ta lekarka sie poplakala i kazala jeha do szpitala wojewidzkiego, gdzie szanse na odratowanie noworodka sa duze. No i tak biedna lezy i dostaje leki na rozwoj plu u dziecka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka- normalnie mnie zatkało boszszsze po co tacy lekarza wogóle się rodzą! ja wczoraj byłam na wizycie i tak mam wysoki poziomtej glukozy to jeszcze nie cukrzyca ale mam unikac cukru i zwracać uwagę na diete! poza tym mam dużo wód płodowych i moigę odczuwać silne kopniaki bobasa aczkolwiek troche mnie to zaniepokoiło i poczytałam na ten temat i jestem mega zdenerwowana tym faktem ponieważ duża ilość wód może powodować wady rozwojowe płodu. chociaż wydaje mi się ze gdyby było coś nie tak to by mi lekarz o tym powiedział .. hm sama już nie wiem ... za 3 tyg mam kolejną wizyte więc zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarańczowy las
zielononozka- nie chce Cie martwić, ale dokładnie w 28 tyg ciąży mojej kuzynce odeszły wody. lekarze przetrzymali ją w szpitalu w poznaniu do 31 tyg ciąży. niestety dostala skurczy i musiala rodzić. przeszla ciecie cesarskie. niespelna dobe pozniej dziecko zmarlo. i to swieża sprawa, bo z czerwca. takze powiem Tobie szczerze ze strasznie się martwie tym juz jakis czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
Zielononozka Normalnie buzie otworzyłam i czytałam co napisałaś co za su.. z tej lekarki... Trzymam kciuki za Twoja sąsiadke i żeby wszystko dobrze sie skończyło... Apropo lekarzy BYŁAM WCZORAJ NA USG NA NFZ! Jestem zażenowana lekarzem który mnie przyjmował ... Nie dość że mocno mi robił usg strasznie mnie bolał brzuch to nic nie mówił !!! Przypominam że powinno to być moje usg połówkowe bo w sierpniu nie było terminów! ( dobrze że poszłam prywatnie) Nic mi nie powiedział Satwierdził że płci mi nie powie bo sie odwróciło no ok.. rozumiem.. tlmaczył mi coś czego wogóle nie rozumiałąm bo mówił po cichu sTRASZNIE NIE MIŁY JAK BY ZA KARĘ TAM BYŁ. Moje dziecko waży 810 gram ... pytam się jego czy dobrze waży.. a on do mnie !DZIECKO CZY PANI? . Myślałam ze mu oczy wydrapie..!!! Pytam sie go czy pan może powiedzieć mi dokładny tydzień bo mam rozbierzność w datach a on ze nie wie ktory to tydzien ... Jak dał mi opis ze zdjęciem na którym nic nie widać ! Napisał że ilość płynu owodniowego zgodny z tygodniem .. Jak on mógł tak napisać jak nie wiedział w którym jestem podobno tygodniu a najlepsze zostawiłam na końcu : Ocena anatomi serca znacznie utrudniona przez warunki techniczne badania!!! Załamałam sie całkowicie... i Teraz jak bym nie była prywatnie to bym od zmysłow odchodziła... I tak wyszłam z tej przychodni popłakałam się bo uważam że za mało dzidzia waży jak na 26 tydzień;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki!! Dość długo mnie nie było, ale już nadrabiam zaległości :) Obecnie jesteśmy na urlopie w Polsce ("piękna" pogoda...nie ma co...) Byliśmy na usg 3D, bo w Szkocji, gdzie mieszkamy - nie podają płci (znaczy podają - za sporą kasę..). I..mamy synka!! :) Filip :) Dziecko rozwija się prawidłowo, ma troszkę ponad 1kg, i coś około 30cm. Ciężko było zrobić dokładne zdjęcia buźki, bo nisko położoną główkę miał i głęboko - lekarzowi udało uchwycić profil, a i tak zakrywał się rączką :) Obecnie jestem w 26t + 3 dniu ciąży. I mam kilka pytań do Was, o ile któraś się orientuje - cały czas położne - z miesiączki - podawały mi termin na 13 grudnia. A teraz z usg mu wyszło 4 grudzień! Z tym,,ze radiolog powiedział, że ten 13 pewnie będzie prawidłowy bardziej.. Orientuje się któraś, skąd te przestrzały dat?? Wg usg byłam w 28 tyg ciąży czyli teraz byłby 29.. A..i ponieważ w UK nic mi na temat położenia łożyska nie mówili - tu mam info, że jest położone wysoko, na ścianie tylnej w obrębie dna macicy..Ma to jakiś wpływ na ewentualny poród? Coś mi się kiedys obiło o oczy, że czasem porody są cięższe ze względu na różne położenia łożyska.. Ale może się mylę :) Ciemna jestem w tym temacie :) Ogólnie czuję się ok, poza coraz cięższym oddechem, zadyszka mnie łapie, gorzej podchodzi mi się pod schody i pobolewają mnie plecy w odcinku lędźwiowym po dłuższym spacerze. Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uaktualniam się w tabelce :) Bea1984.........29.....Dolny Śląsk....01.12.....1..............? ProVitamina.....28.....Białystok......02.12.....2....... .......? Czarofffnica..........................03.12.....kolejna.. ......? sunflowersun....29....................03.12.....1 (+1por.).....? Eko_Mama........30.....Śląsk..........04.12.....2...... ........? tilli-tilli.....30.....UK.............04.12 .....3........ ......Dz (Ellie) Justysia1291.......22......okolice Wawy......06.12.....1........CH mała Hania......26.....Frankfurt......11.12.....1(+ 1 pz)......CH oaniao..........34.........Kraków.........05.12.....3... .... .......CH Kasikap..........25........Lublin...........05.12......1. .........Ch? Elizabet1204....35....................06.12.....2........ ......? dumna mama......25.....okolice wawy...07.12.....2..............CH anna84..........29.....Płock..........08.12.....1....... .......? waniliowa23.....23.....Kraków.........08.12.....1(+1pz). .......? Lakis...........34....................09.12.....2........ ......? Zielononóżka....29.....Śląsk..........12.12.....2.... ..........DZ Lena1983........30.....Sląsk..........12.12.....2 (+2 por.)....? Czarne_Oczy100..30.....Warszawa.......13.12.....1........ ......DZ gocha78.........35.....Toruń..........13.12.....4....... .......CH Ewcia1982......31.....UK (kuj.-pom.)...13.12....1...........CH Angelina23......23..................................14.12 .....1.........CH Kroptuska.......33....................14.12.....3........ ......? Wiolka03........30.....Wrocław........14.12.....3....... .......? Raven32.........32....................15.12.....1........ ......? Aura85..........28.....Gdynia.........15.12.....1........ ......? malgosiaa.......23.....Włodawa........15.12.....1....... .......DZ sesilka.........31.....Wlkp ..........16.12.....2 .............CH JagaJagusia.....25.....Gdańsk.........17.12.....2....... .......? Marta_86.......27.......Poznań......17.12.......1....... ...? białaMilka......23.....ZSZ............18.12.....1....... .......? monteblack......32.....Białystok......18.12.....1....... .......CH MM..............27.....Bydgoszcz......18.12.....1 (+1pz).......? Justyszak.......28.....Poznań.........19.12.....2....... .......? Mimifi..........33.....łódzkie........21.12.....1...... ........? MagdaM456456....21.....UK(małopol.)...22.12.....1....... .......CH tofilebork......30.....Lębork.........22.12.....4....... .......? Magda 2334.......23....Toruń......24.12......1...... ......DZ Ania7912........34.....Sompolno.......27.12.....2........ .....CH Magggi............27............................27.12.201 3................. atomooffka......29.....k/Łodzi........28.12.....1....... .......? deli82..........31.....zach.pomor.....29.12.....2........ ......CH Princessa2......23.....łódź...........30.12.....2..... .........? Dominisia0611...23.....Lublin.........31.12.....1........ ......? Laura2662.........24........UK............20.12.....1.... ... .............DZ Pomarańczowy las....21....k/Poznania... 16.12.....1.....CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielononozka
Martwie sie ta sasiadka bo to ta dziewczyna co kiedys Wam pisalam, ze urodzila juz dwoje martwych dzieci w 5 miesiacu, bo jakas bakteria jej sie przyplatala. to bardzo dobra kobieta i ja ja namawialam na ciaze, zeby choc jeszcze raz sprobowala. Nie znioslabym tego, gdyby dzidzius jej umarl. A wlasnie jest w 27 tygodniu i 2 dni i bedzie chlopczyk. Ten nasz szpital wojewodzki jest przystosowany do patologii ciazy. Oby malutki przezyl, bo ta dziewczyna tragedie przechodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka - trzymam mocno kciuki bo serce sie kraje na to co piszesz i niestety nie mozna sobie tego nawet wyobrazic jak sie nie przeszlo a ona jeszcze tyle wczesniej przeszla....ale co narazie powstrzymano porod? ponoc kazdy tydzien na wage zlota .... i mozna powstrzymac co nie co....oby tak bylo....eh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli82, zadzwoniły te babeczki wcześniej do Ciebie czy była łapanka w domu? x Ewcia1982, gratuluję synka. To musi być super uczucie zobaczyć dziecko, gdy praktycznie nie ma się usg w ciągu całej ciąży. My mamy co miesiąc, więc na bieżąco jesteśmy uspokajane. Co do terminu - ja z OM mam na 14 grudzień, ale lekarz uczulił mnie, że aktualny termin jest z usg z 14 tc, czyli 5 grudzień. Od tamtej pory nie podają mi już innego, bo oszacowanie rozmiaru dziecka jest obarczone za dużym błędem (nie jest wyprostowane). x Te historie o lekarzach mrożą krew w żyłach. Ja też się boję, że nieprawidłowo ocenią wagę płodu i będę musiała przepychać takiego arbuza przez drogi rodne :-) Mogę tak podejrzewać, bo obwód mojego brzucha to już 106 cm, czyli +13kg. x Dzisiaj idę na pedicure. Na tym etapie ciąży, gdy robię je sama, brzuch odcina mi przepływ krwi i paraliżuje nogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia1982 - terminy są różne bo podczas USG bierze się pod uwagę wagę dziecka i obwody główki, brzuszka. Jeśli Twój maluszek waży ponad kg. to faktycznie wskazuje na późniejszy tydz. albo poprostu szybciej rośnie:) Ja dzisiaj byłam na USG i moja mała waży 1,4 kg. i zarówno z USG jak i z miesiączki wychodzi 29 tydz+3dni.. Wszystkie wynik w normie. Nawet hemoglobina 11,8 co bardzo mnie cieszy. Muszę tylko powtórzyć badania na wątrobę w związku z tym swędzeniem brzuszka. Pozdrawiam i miłego dnia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zielonanozka - bardzo wspolczuje sasiadce, trzymam kciuki aby jej malenstwo przezylo. Czytalam gdzies, ze jest szansa na przezycie dziecka w 27t.c. Boze az serce sie kraja... Dziewczyny ja mam w obwodzie 89 cm i 8 kg na plusie, jak narazie trzymam wage, ale sie pilnuje i nie jem slodyczy, za to nadrabiam owocami:-) Tez mialam ostatnio katar i gardlo mnie bolalo, ale herbatka z cytrynka i syropem malinowym pomogly:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam problem powiedzcie jaka macie hemoglobine ? bo ja mam 9.5 wlasnie odebralam wynik i powiedzcie czy was tez tak boli brzuch jak na okres i brzuch twardnieje?bo niewiem czy dziecko tak sie wypina ze ten brzuch taki sie twardy zrobi ,dzisiaj w nocy az sie balam brzuch twardy jak kamien dziecko caly czas sie wierci moze ma malo miejsca?bo brzuch mam malutki, i do tago taki bol brzucha jak na @ i uczucie dretwienia nog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sesilka - ja mialam podobna hb i mam b. niski hematokryt gin napewno zapisze Ci zalazo bralam na poczatku 3x2 potem 2x1 a wzroslo niewiele ale juz nie spadlo...co do brzuszka nei powinien twardniec to sie mowi ze sie macica stawia ani bolec jak na @ moze powiedz lekarzowi jak ja tak mam klade sie odpoczywam, zwalniam tak jak pisalam wczesniej posta moga byc skurcze braxtona hicksa jak jest ich pare na dobe to moze byc macica cwiczy jak pare na godzine lepiej do gina sie zglosic...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
Witam wszystkie Kobietki które termin mają na grudzień i chetnie podziela się swoimi obawami i dolegliwosciami związanymi z ciążą .Ja jestem teraz w 25 tygodniu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
ja na wadze ujrzałam dziś 9 kg + staram się nie jeść po 19 a jak już mam mega głoda to opycham się owocami:P ale słodycze są u mnie w menu dziennym :P ale staram sie bardziej z rana jeść zeby moc to spalić bo co dziennie gdzieś chodze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne...Oczy....typowała łapanka z zaskoczenia. Zielonoozka....oby dzidziuś przeżył. Niby teoretycznie w tym tygodniu jakby się urodził, ma już szanse. Sesilka...jakby twardnienia były częstsze to mi lekarka kazała brać nospe i polegiwać więcej. A na drętwienia nóg to magnez musisz brać. Magda...no faktycznie niemiła wizyta. I właśnie przez takich lekarzy człowiek musi szukać i chodzić prywatnie, bo przecież człowieka krew by zalała, gdyby taki ktoś miał prowadzić ciąże. Chociaż u mojej gin tak samo wyglądają wizyty prywatne i na nfz. Ewcia...właśnie jak łożysko jest wysoko ułożone to dobrze, nie może być przodujące. A ja mam taki katar,że już nie mam siły smarkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
Magda2334 jeżeli można sie wtrącić ja juz wariuje powoli nie jem za dużo a tyję nie wiem czym to może byc spowodowane i jeszcze mam cholerny problem z celluitem nigdy nie miałam a teraz sie pojawil macie na to jakieś sprawdzone rady nie szkodzące dla dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deli, jak Ci nie przechodzi ten katar to polecam udać się do lekarza, ja chodziłam tydzień i wyhodowałam prawie zapalenie oskrzeli ;/ A tak swoją drogą , dziś drugi dzień antybiotyku i już jest lepiej! :)) cieszę się, że tak ładnie na mnie działa! Ja mam 5 kg na plusie i 88 cm w obwodzie. Poza tym mam niziutko brzuszek i jest bardzo okrągły - typowa piłeczka. Dziewczyny, czy wy też macie zalecone branie magnezu do końca ciąży? mój gin mówi, że zwykle tak mniej więcej od połowy tak się zaleca - unika się wtedy niepotrzebnych skurczów, twardnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Muszę się pochwalić, że moja siostra wczoraj siłami natury urodziła ślicznego synusia. 3880g i 60 cm. Kawał chłopa przy jej gabarytach 160cm i na dodatek drobniutka ale na szczęście już jest po wszystkim. Co swoje wycierpiała ale już cieszy się macierzyństwem. Teraz kolej na mnie... jeszcze troszkę. Nawet się nie obejrzymy a zaczniemy rodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
sexymama Nie wiem czy czytałaś pierwsze moje posty ale nie należe do lekkich kobiet:P wręcz bardzo dużych na początku się przejmowałam że utyję jeszcze bardziej i wogóle ale stwierdzam że praca czeka mnie po porodzie nad moją osobą. Tak samo Tobie radze się nie przejmuj bo dzidzia to czuje :) Ja tak sobie mówię i staram się nie martwić :) a naprawde waże sporo .. :) Dominisia 0611 to bardzo mało przybrałaś :P no nic niektóre tyją 30kg nawet w ciąży a niektóre tylko 6 (jak moja znajoma) ;) Ania7912 Wczoraj rozmawiałąm zmoją koleżanką która jest w 10 tyg ciąży i tak pomyślałam jejku niedawno co ja byłam w 10 tyg :P hehe a tu już leci 26 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielononozka- brak mi slow. przysiegam ze uderzylabym ta lekarke gdyby sie okazalo ze moje dziecko zyje. zabilabym ja golymi rekami! Ewcia1982 dzidzia ma poprostu wieksze wymiary co przeklada sie na wczesniejszy wiek ciazy wg usg, ale przypuszczam ze ten z miesiaczki bedzie trafny. gratuluje synka! :) Czarne_Oczy100 mi tez by sie pedicure przydal :D ale coraz trudniej mi go zrobic ;p chyba sie zapisze do kosmetyczki :D a narazie stwierdzilam ze ide w czwartek scinac i malowac wlosy bo nie moge patrzec w lustro ;) Sesilka ja mam hemoglobine 10 pewnie dostane zelazo. mi tak twardnieje czasem brzuch i boli jak na okres. to chyba te skurcze braxtona. sexymama- no coz. jestes w ciazy i to sa jej uroki. ja juz przestalam sie przejmowac. mimo ze przytylam 5kg to przy mojej wadze dla mnie osobiscie to duzo.cellulit- prysznic zimno-cieplo. i masaz gabka. Dominisia0611 ja biore magnez od polowy ciazy i mam brac do konca wlasnie zeby zapobiec niepotrzebnym skurczom ;) x z ciekawosci zmierzylam brzuch :D -> 108 :o ! no ale coz. wielkkie ciazowe brzuszki to u mnie w rodzinie norma :D nie da sie uryc. ja dzis mega maraton po ciuchlandach :D nakupilam ze ho ho ! wydalam 200zl a zawalilam torbami caly pokoj :D buty sukienki spodnie bluzki i co chcecie :D dla meza kupa ciuchow no i dla malutkiej sporo :)) nawet znalazlam trzy kombinezony :D 3zl kazdy :D mniejsze i wieksze takze beda na pozniej :D i wszystko w stanie wrecz idealnym. ahhh uwielbiam. ale szczerze? nogi wlaza mi w d*pke a brzuszek twardy ze ojoj dlatego lezakujemy do gory nogami. a jutro pierwsze zajecia szkoly rodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
A ja niestety byłam ostatnio na usg i nie znam płci dzidzia juz drugi raz nie chciała sie pokazać . Dziewczyny czy was też tak męczą bóle krzyża najbardziej sie nasilają w nocy aż czasem ciężko wstać z łóżka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie mecza ale tylko wtedy gdy spie na plecach- ponoc takie spanie uciska jakies nerwy i moga bolec plecy i dretwiec nogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
jest jakaś kobietka która ma termin na 28-29 grudnia? i czy jak z miesiączki mi tak wychodzi to bedzie mniej więcej stuprocentowy termin porodu czy raczej usg mi pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sexymama
malgosiaa słyszałam że najlepiej spać na lewym boku z nóżką lekko uniesioną ku gorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sexymama...ja mam z miesiączki termin na 29.12. Moja gin trzyma się tego terminu, chociaż z usg wychodzi wczesniej z pomiaru kości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sexymama zajrzyj do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda2334
sexymama ja mam bole kregoslupa jak caly dzien latam po mieszkaniu np. sprzatam i wieczorem sie poloze przed tv to nie moge wstac z lozka pozniej ale po przespanej nocy wstaje normalnie kregoslup mnie nie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo mnie nie bylo, zmienialismy mieszkanie na większe bo bedzie ciasno ;) Mam pytanie do mam co myśla o porodzie w wodzie, czy macie doswiadczenia ? mam mozliwosc rodzenia w wodzie i sie zastanawiam czy skozystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×