Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

olaalee

do mam, kobiet w ciąży i starających się wzw b szczepienie

Polecane posty

Witajcie dziewczyny:) Niedawno podjęliśmy decyzję, że chcemy się starać o drugie dziecko. Zupełnie zapomniałam o szczepieniu przeciw żółtaczce wzw b. Pierwsza ciąża niespodziewana - nie szczepiłam się- zakończona cesarką. Po cesarce robiłam badania na antygen hbs i przeciwciała hcv i wynik był ujemny. Druga ciąża też raczaj zakończyłaby się cesarką. Szczepionkę trzeba przyjąć w trzech dawkach - ostatnia dawka po pół roku od pierwszej. Czyli gdybym teraz się zaszczepiła musiałabym czekać ze staraniami do września, października a tego chyba nie wytrzymam. Zastanawiam się czy wystarczyłyby dwie dawki - i zaczać starania o maluszka jak się uda to trzecia dawka po porodzie. Ale czy to w ogóle ma sens? Jak jest z Wami kobietki? Szczepiłyście się? Najgorsza jest żołtaczka typu c a na tą nie ma szczepionki. Nie wiem czy jest sens czekać ze staraniami pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczepiłam się
ale nie pamiętam jak czesto te dawki były. W każdym bądź razie po 2 dawce już byłam w szpitalu(laparoskopia). Zeby ta szczepionka działała to wydaje mi się, że ta 3 dawka powinna zostać podana po pół roku inaczej nie ma po co się szczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli lepiej zaczekać ze staraniami pół roku kurcze a już bym chciała:( a po trzeciej dawce muszę odczekać czy od razu można działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gikgogog
po co to szczepienie do ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żeby w razie czego nie zakazili Cie w czasie porodu lub nawet wcześniej żeby nie doszło do zakażenia a wtedy również dziecko może być zakażone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gikgogog
nie znam sie, ale jak bylam w ciazy lekarz nie pytal, czy mam takie szczepienie... ale to co-na wszystko sie szczepicie? przeciez mnostwo tego badziewia jest? jak ma sie zarazic dziecko wzw? nprzy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem mlodziutka ale potem, ze zona mojego taty ma zapalenie wirusowe watroby typu c zarazila sie prawdopodobnie gdy poronila i wtedy w szpitalu od narzedzi, nie wiedziala nic o tym mojego brata urodzila przez cesarke wiec jest bardzo duza szansa na szczescie ze sie nie zarazil malo ktory lekarz o tym informuje, nawet jak ja ide do chirurga na jakis zabieg to doslownie jeden ze wszystkich prywatnych ostrzegal przed zabiegiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez krew jeśli jesteś nosicielem i istnieje ryzyko, że przez łożysko dlatego w ciązy bada się antygen hbs nie wiem właśnie jak jest w sytuacji gdy np do zakażenia dojdzie podczas porodu np. zle wysterylizowane narzędzia - czy istnieje ryzyko dla dziecka(dzieci sa szczepione po urodzeniu) na pewno dla nas mam bezpieczniej jest się zaszczepić gorsze jest wzw c bo na to nie ma szczepionki wirus długo żyje poza organizmem nie musi być widać krwi a może dojść do zakażenia ( zazwyczaj brudny sprzęt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planowałam dłuższy wywód nt WZW typu C na tym portalu ale napisze kilka zdań tutaj w tym wątku Do zakażenia wystarczy ilość krwi tak mała, że niewidoczna.Do zakażenia bardzo rzadko dochodzi w szpitalach gdzie sprzęt jest jednorazowy albo sterylizowany. Większość zakażeń to gabinety kosmetyczne, manikiur, pedikiur, fryzjer. Zdecydowana większość kobiet nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia, a sprzęt w tych miejscach jest tylko sporadycznie sterylizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście, że
przed każdym pobytem w szpitalu powinniśmy się zaszczepić przeciwko żółtaczce. Dla naszego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×