Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agniesia2509

Czy moje dziecko naprawde dużo waży???

Polecane posty

Gość jak sie urodzil wazyl 3170
Moj konczy 7-miesiecy i wazy 8kg. Dodam ze pasiony nie jest, raczej normalny..ale Twoj duzy sie urodzil wiec mysle ze wazy normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie urodzil wazyl 3170
dodam ze znajomej dzieciak majac 4 miesiace wazyl 10 kg, ale ona pasla go jak psychiczna, jak zaczal sie ruszac i ona sie opanowala to schudl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja corka na piersi wazy wlasnie 9600, a urodzila sie 3200. Tez jest pulchna, ale to nie od przekarmienia, na piersi sie nieda, a od niedawna je warzywa, kaszki (nieslodzone), owocow niewiele, sokow nie pija. Tez taka bylam, a teraz jestem wrecz za chuda. Pielegniarka bezczelna. Dzieciaczki sie wyszczupla gdy zaczna pelzac, raczkowac i chodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem oburzenia
przeciez pielegniarka powiedziala prawde. Juz sama waga urodzeniowa wskazuje, ze dziecko bylo wielkie i grubasne od samego poczatku. Moze powiedziala nieladnie ale prawde!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie rozumiem oburzenia
chcialam jeszcze dodac, ze moje dzieci wazyly po 10 kiligramow w wieku dwoch lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
A tak wogóle ty pancerna czytałas ile moje dziecko zjada ?? Bo pisałam to na forum... To tak naprawde duzo??? No ne wiem wypowiedzcie sie inne kobietki bo juz nie mam siły na niektóre wypowiedzi... rece opadają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fofogofkkxg
Ma spora nadwagę, zrób coś z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n o to powodzenia
Aj tam duże dziecko przy porodzie potem przybiera ładnie do puki nie zacznie raczkować i chodzić wydaje się ''upasione'' ;) Mój syn urodził się z wagą 4kg 59cm, w wieku 6 miesięcy ważył 10kg i był bardzo okrąglutki, karmiłam tylko piersią. Jak zaczął raczkować i potem chodzić waga już tak nie rosła wręcz stanęła. Teraz ma 1,5 roku i waży prawie 14kg ok 90cm wzrostu. Wygląda normalnie szczuplutko ale ciężki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
no własnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fofogofkkxg
1,5 roku i 14 kilo !!!! Nadwaga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m/z109
8-miesięczne dziecko znajomych ważyło 13 kg, to dopiero spaślak. :D A pielęgniarka, cóż, powiedziała prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
Boze matki a nie mają serca! I wy tak mówicie o dzieciach jak o zwierzęciu ze jest spasione??? Żenada! I wy jestescie matkami ... Żenada .... cos okropnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBILAM 4 testy ciazowe. Na pierwszych dwoch byla tylko jedna kreska. Po doch dniach zrobilam kolejne dwa testy, na niej byly dwie kreski, ale jedna byla mniej wyrazna. Czy to ozaacza ze jestem w ciazy? Okres spoznia mi sie juz 10 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fofogofkkxg
Bo to prawda!!! Pytasz - odpowiadamy - tak ma nadwagę. Pielęgniarka miała racje.kropka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja powiem tylko tyle
że pielęgniarki i położne obcujące dłużej i bliżej z pacjentem niż lekarze często mają większe, praktyczne doświadczenie niż oni więc stwierdzenie, że "to tylko pielęgniarka a nie jakiś tam profesor" jest mocno nietrafione. Czytałam np o przypadku, że położna zasugerowała rodzicom że dziecko ma najprawdopodobniej zespół Downa bo ma krótkie charakterystyczne paluszki u dłoni, żaden lekarz nie zauważył nic niepokojącego bo dziecko nie miało typowych dla ZD cech w budowie twarzy, położna niestety miała rację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cradlee
Kochana Autorko, nie przejmuj sie, dziecko przybiera prawidlowo, z duza waga urodzeniowa zaczynalo, wiec Twoj synek bedzie sporo przybieral, ale tylko przez nastepne kilka miesiecy. Napisz za jakies 3miesiace ile wazy i pewnie okaze sie ze niewiele wiecej :) Co do posilkow, to nie masz co mu ograniczac, nie odchudzaj (! :D), karm zdrowo i sie niczym nie przejmuj. Moja corka byla akurat mala, ot taki sredniaczek, ale syn przyjaciolki byl w porownianiu z nia (mam na mysli moja corke :) ) ogromny. Gdybym tym sie przejmowala, to nabawilabym sie kompleksow :) Ona musiala mu zmienic fotelik w 4 miesiacu zycia, bo juz sie w nosidelku nie miescil :D A moje dziecko spokojnie do roku jezdzilo :) Pielegniarka, ktora to powiedziala, jest zdrowo popieprzona, bo mimo ze dziecko duze (ok tu sie zgadzam, bo duze to fakt), ale nie ma prawa w ten sposob wydawac opinii o dziecku, ktorego nie zna (nie wie jak duzy sie urodzil i ile je).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaa tiaaa tiaaa
jak pielęgniarka nie wie jaki duży się urodził, przecież dostaje do ręki książeczkę zdrowia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość n o to powodzenia
Same głupie babska piszą o dziecku autorki i moim że ma nadwagę, śmieszą mnie te komentarze odchudzaj ograniczaj bo będzie coraz grubsze. Widać nie potraficie odróżnić nadwagi od prawidłowej wagi dziecka urodzonego jako większe niż przeciętniak z książek. Moje dziecko nie jest grube i pasione, normalnie się rozwija i rośnie w swoim tępię. Koleżanki urodziły mniejsze dzieci teraz wyglądają jak chucherka są niejadkami to nie dziwne że ważą mniej. Kiedy nauczycie się nie porównywać dzieci w tak małym wieku. Każde ma swoje tępo i wzrostu i wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaa tiaaa tiaaa
tępo to ty masz co najwyżej pod czaszką :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shewolf5899
To monstrum!!! Aż nie wierze! Przecież to nie realne żeby dzieciak tyle ważył mając pol roku ludzie !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m/z109
n o to powodzenia 2 błędy w jednym słowie, wyrazy uznania !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
moim zdaniem zapytac lekarza a nie licytowac sie tutaj czy wazy prawidłowo czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traktore
Nie no, faktycznie prawidłowo się rozwija. Jak będzie się tak dalej rozwijać, to trzeba będzie na komunię kupić quada zamiast rowerka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
jedna mowi prawidlowo druga,ze nie raczej to forum nie pomoze.moim zdaniem za duzo wazy ale lekarzem nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaba z buszyc
Dziecko powinno w wieku pół roku podwoić wagę urodzeniową. Dziecko autorki urodziło się gigantyczne-nie miałaś cukrzycy ciążowej? Więc zgodnie z teorią jest ok,lecz zrobiłabym badania-krew, mocz. a jak go karmisz? przestrzegasz norm z tabelki na opakowaniu? jednak dawniej było przekonanie że grube dziecko to zdrowe dziecko,dziś już wiadomo,że otyłość jest często wynikiem jakiejś choroby. jeżeli dziecko nie jest przekarmiane i jest zdrowe to waga powinna w późniejszym czasie się unormować. a położną rozumiem-zobaczyła takie wielkie dziecko i chciała potrząsnąć matką zanim ta zrobi dziecku krzywdę z miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martula2402
żaba ja tabelki nigdy nie przestrzegałam bo tabela tabelą ale dziecko ma rózne potrzeby.moja raz wypija wiecej raz mniej tak samo jak my raz zjemy na sniadanie duzo raz mniej tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eyetiger34
Faktem jest ze jest otyłe. Nie pocieszajcie autorki na sile....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdybym przestrzegała tabelki moje dziecko wyło by cały dzień z głodu a w inny dzień-chyba bym mu na siłę musiała podawać. Chociaż jest na mm nigdy nie przestrzegałam, na początku budziłam, karmiłam co 3h, aż raz zaspałam i sam mnie obudził po niecałych 6h, od tamtej pory je co 2-3h w dzień, od po 20 zje ostatni raz i wytrzymuje do 1-2 czasem 3. Dziecko ma swoje tempo, skoro chce to niech je, nie chce-nie wmuszam. Na spacerze też nigdy nie woła. Co do tego, że dostaje karte itd itp... Ja nie karmiłam swoim-tylko przed wyjściem ze szpitala (leżeliśmy 11 dni, ja przez ostatnie 2) zaczęłam wprowadzać pierś. Jednak nie udało mi się i na każdej wizycie muszę powtarzać, że nie karmię piersią tylko mm... Niby ma w karcie zmienione a wiecznie się mylą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żaba z buszyc
Martula ale jeśli masz limit 7razy po 120ml to nie dasz 8razy po 210ml-prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×