Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość agniesia2509

Czy moje dziecko naprawde dużo waży???

Polecane posty

Gość agniesia2509
I dodam z ciekawosci jakby ktos NIE WIEDZIAŁ waze 57 kg i mam 168cm wzrostu jestem SZCZUPŁĄ KOBIETA w a wciazy przytyłam 13 kg wszystko poszło w brzuch !!! A wy myslicie ze duze mamy rodza duze dzieci.. BZDURA!!! Sama sie dziwiłam gdzie mój synek sie miescił....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turty7
jeden wyjątek wiosny nie czyni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turty7
tj. jaskółka ;) a Twoj mąż jakich jest gabarytów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbyyu
nie mów, że to nie jest dużo wychodzi, po ponad 1 kilogram na miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jbyyu
jeśli dzieci bardzo duzo przybierają na wadze lub odwrotnie bardzo mało zbadałabym hormony tarczycy TSH, ft3 i ft4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham wiec nie zdradzam
moje dziecko urodzilo sie z waga 4170 i mialo 60 cm, wiec tez do malych nie nalezalo. Karmione mm, w wieku 6,5 miesiaca wazylo 7700, a majac 13 miesiecy 9260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDALENA&SON
mój synek urodził sie z wagą 3 kg i teraz ma 3 m-ce i waży 6kg .I jesli do 6 m-ca życia będzie co miesiąc przybierał po 1kg to w wieku synka autorki moze ważyć 9 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGDALENA&SON
mój synek urodził sie z wagą 3 kg i teraz ma 3 m-ce i waży 6kg .I jesli do 6 m-ca życia będzie co miesiąc przybierał po 1kg to w wieku synka autorki moze ważyć 9 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uyihiiiiiiiiiii
dziecko po 3 miesiącu życia powinno przybierać mniej niż na początku, po 6 miesiącu jeszcze mniej. Warto spojrzeć w normy, jeśli przybiera za dużo na sztucznym karmieniu, to trzeba pomyśleć czy nie żywimy dziecka nieprawidłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kocham wiec nie zdradzam
Przeciez sa siatki centylowe, w razie watpliwosci mozna poradzic sie pediatry. Nie wiem, czy dobre jest tlumaczenie, ze dziecko bylo duze przy urodzeniu. Moje dziecko urodzilo sie tylko 600 g lzejsze od dziecka autorki, a w wieku 6, 5 miesiaca wazylo prawie 2, 5 kg mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilla20
Moja w wieku 6 miesięcy ważyła 9600, ur z waga 2930. teraz ma roczek i waży 12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje dziecko w
porównaniu do waszych to chudzielec- 7 miesięcy i 6700 wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrzac na takiego dzieciaka
nasuwa sie jedna mysl - obrzydliwy spaslak :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedwyn
Dziecko autorki juz urodziło się wyjątkowo grube, a wcale nie takie duże. Porównując z moim urodziło sie tylko o 3 cm dłuższe, a o ponad 1200 g grubsze. Nie można zawsze uspakajać się, ze dziecko się wyciągnie jak zacznie się ruszać, bo takie grube dzieci często nie chcą raczkować, bo im za cięzko. Mojej koleżanki córka była właśnie takiem grubasem jak dziecko autorki. Kiedy miala pół roku, to nie mieściła się do fotelika ani spacerówki. Miała grube nogi, tłuste policzki i wyglądała okropnie. Teraz chodzi juz do szkoły, o ciastkach, słodyczach i sokach może tylko pomarzyć, właściwie cały czas jest na diecie, a wciąz jest pulchna. Warto więc zainteresować się wagą dziecka, bo nie zawsze z tego się wyrasta. W końcu grube kilkulatki równiez są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilla20
Jaki spaślak? Jak można tak mówić o dzieciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilla20
Często wynikiem otyłości u dzieci są geny. ja jestem bardzo szczupła, wręcz za szczupła, mąż przy kości z tendencją do tycia. Wszyscy w rodzinie uważali że skoro będę miała córkę to będzie filigranowa jak mamusia, a tu niestety poszła po tacie i jest pulchniutka. każdy tylko gada o jaka duża, jaka pulchna jaka grubiutka, czym ją karmisz i takie tam. Wkurza mnie to, ale co mam zrobić. Mała ma rok, nie je słodyczy, smażonych rzeczy, serków itp. Je dużo warzyw, owoców, kasz np jęczmienna, pije mleczko modyfikowane, nie daje jej tych słodkich kaszek typu bobovita. W nocy to juz od dawna nie je. W dzień tylko 4 do 5 posiłków. Niestety takie ma geny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesia2509
jestescie okropne mój synek noramalnie wyglada jako chłopczyk nie ma grubych nózek i wózek wystarczy mi na długo nosidełko tez!!! ma okrąglutka twarz ale ogólnie normalnie wyglada... po prostu taka ma budowe a takie jak wy nie powinny miec dzieci !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 10 kg to waga rocznego dziecka
idz z dizeckiem do lekarza i ustaw mu zbilansowana diete, bo w takim ytempie to majac rok bedzie wazyl 15 kg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hshshhs
Moj synek ma 4 miesiace i wazy 9 kg,je w normie 6 razy na dobe po 120 ml i co mam zrobic zaglodzic go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dziecko przybierało co m-c po kilogramie, po prostu lubi jeść i tak jest do tj pory. Waga zaczęła zwalniać od 7 miesiąca, teraz ma prawie rok i waży nieco ponad 11kg i je wszystko, jedynie nieco kiwi nie jest faworytem. Gdy wyliczałam ją strasznie i oszukiwalam wodą to tyła równo kg, a jak odpuściłam to wyszło 900g. Mając 7 miesięcy ważyła 9400g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doooppa do ;parku na spacer
kochana nasz wazyl 4400 jak sie urodzila i byl dlugasny na 2 cm.teraz ma ponad 2 lata jest drobny,an apety nie narzekam,wazy 12.5.wiec moze i upasłas synka nie wiem..tylko moj na piersi ponad 2 latka byl,a takie dzieci moga wazyc ile chca.piers zawsze na zdrowie wyjdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doooppa do ;parku na spacer
pozjadala mi literki dl byl na 62 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marzena824
Dziewczyny nasz pediatra zawsze nas wyczula na nadwagę u dzieci. Podobno bardzo wiele maluchów zmaga się z cukrzycą. Masakra. Nasz synek ma prawie cztery lata, 103 cm wzrostu i waży 16,5 kg. Z jedzeniem bywa różnie. Raz ma etap niejedzenia i kręci nosem na wszystko o ląduje na talerzu, a potem ma duży apetyt. Myślę, że nie ma co dać się zwariować. Jeśli mamy czyste sumienie, bo nie przekarmiamy dzieci i nie serwujemy im niezdrowych rzeczy to możemy być spokojni. Po to mamy siatki centylowe (http://dzidziusiowo.pl/mamy-dziecko/siatki-centylowe) żeby móc samodzielnie kontrolować czy z naszym maluchem wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JustynaMamaMikołaja
mój synek urodził się z wagą 3450 g czyli standard. cały czas karmię go piersią, a do końca 5 mż wyłącznie piersią, a jak wiadomo na piersi dziecko nigdy się nie przeje. Mały szybko przybierał i rósł. I to jest ważne, żeby nie mylić, bo przeciez dziecko ogólnie może być większe, a nie wzrost jak inne dzieci a waga kilka kg więcej. I geny też maja zanczenie, bo ja i M jesteśmy wysocy i zbudowani, więc i nasz synek do maleńkich nie należy. Gruby czy tłusty nie jest. ma 10,5 miesiąca, a waży 13 kg :) zatem od urodzenia przybierał średnio 1 kg na miesiąc. Jest okazem zdrowia, nigdy od pielęgniarek czy lekarzy nie usłyszałam żadnej uwagi na temat jego wzrostu czy wagi, a wręcz zawsze się zachwycają, że taki dorodny chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

Każde dziecko jest inne, jednak na mm chyba trzeba pilnować diety i nie karmić dziecka dodadkowym jedzeniem przed 6msc życia🙂 moja córka ma aktualnie 16msc i waży 9kg, mając 12msc ważyła 8kg gdzie jej siostra w tym wieku miała 6.900(aktualnie 4 lata i 13.5kg), a najstarsza siostra 10kg(teraz 8,5roku i 25kg). Wszystkie były KP powyżej roku, waga urodzenia prawie taka sama 3000-57cm, 3000-55cm, 3150-52cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×