Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anija21

JAk robicie biszkopt?

Polecane posty

Jak wy robicie biszkopt aby wam się udał taki puszysty? Czy macie jakieś specjlane na to pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prosty, zawsze się udaje
1 szklanka mąki, 4 jaja, 1 szklanka cukru, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 4 łyżki wody, 1 łyżka mąki ziemniaczanej (lub kisielu). Dokładnie utrzeć jaja z cukrem, dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia (najlepiej przesianą) i dopdać pozostałe składniki. Dokładnie wymieszać. Wstawić do nagrzanego piekarnika na 30 nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ....
A ja robię tak: 3/4 szkl. mąki pszennej 1/4 szkl. mąki ziemniaczanej 3/4 szkl. cukru 5 jaj Białka ubić na sztywną pianę, dodać powoli cukier. Potem ostrożnie mieszając dodawać żółtka i na końcu mąkę. Nie smarować brzegów formy by ciasto ładnie wyrosło a zaraz po upieczeniu, jeszcze gorący upuścić ;) na podłogę z wysokości 50 cm. Wychodzi puszysty i równy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotta 23
Wypróbowany przepis na biszkopt- zawsze się udaje 0, 5 szklanki mąki pszennej 0,5 szklanki mąki ziemniaczanej 1 szklanka cukru 5 dużych jajek białka ubić na sztywno, wsypać cukier i ucierać aż się rozpuści , potem dodać żółtka , wymieszać łyżką.Na koniec wsypać przesianą mąkę i dokładnie wymieszać masę łyżką .Piec ok.25 min. w temp.180 st

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
biszkopt idealny ze strony-Moje wypieki biszkopt II-sprawdzony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i ja ttak biszkop robię
ze 3/4 pszennej reszta ziemniaczanej ,ale jak duże jaja to daję 4szt i jest ok ubijam pianę,porcjami cukier,robię to ręcznie-i mam wrażenie ze tak mi wychodzi lepszy:) potem po 1 zółtku i na koncu delikatnie mieszam z mąką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pouksa
Sprawdzony od lat przez moją mamę i przeze mnie. 4 jaja 4 łyżki cukru 4 łyżki mąki pszennej To proporcje na standardową prostokątna blaszkę. Proporcje zmieniam w zależności od wielkości formy i czy biszkopt przekładam, np na tort robię z 8-10 jajek i proporcjonalnie zwiększaj ilość łyżek cukru i mąki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie gwarancją sukcesu jest rąbnięcie blachą z biszkoptem o podłogę po wyjęciu go z piekarnika, tak z wysokości 0,5 metra, 2-3 razy (nie radzę na płytki, polecam dywan). Działa i biszkopt nie opada, pozostaje puszysty i wysoki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiziday
Na tortownicę 26 cm 6 jajek 2 szklanki mąki 2 szklanki cukru łyżeczka proszku do pieczenia łyżka octu Żółtka ,proszek i ocet mieszam łyżk do uzyskania pulchnj masy.Białka ubijam z cukrem,dodaję żółtka i delikatnie mieszam dodając mąkę.Zawsze mi sie udaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×