Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek B.

witam na forum kuchnia

Polecane posty

@blekitna: to proste, wystarczy byc milym dla ludzi, byc szczesliwym i robic pozytywne rzeczy w zyciu oraz od czasu do czasu sie tym pochwalic. Gwarantuje Ci, ze znajdzie sie wiele osob, ktore beda chcialy wylac na Ciebie kubelek szamba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc świetna, przepyszna surówko-sałatka, wymyśliłam sama, składniki: - pół sałaty lodowej - dwa pomidory - pęczek szczypiorku - pęczek rzodkiewki - 4 jaja - puszka tuńczyka - 2 sosy winegret (kupuję gotowy "sos francuski " Knorra) - łyżeczka musztardy. xxx zawsze na początek robię sos, by "doszedł" w lodówce zanim skończę kroić warzywa, np w słoiczku po musztardzie, na opakowaniu takiego sosu jest napisane jak się go przyrządza, więc myślę, że problemu nie będzie: 3 łyżki mineralki, 3 łyżki oleju, wsypujemy sos i dodajemy łyżeczkę musztardy, najlepsza jest dijon , ale jak kiedyś miałam w lodówce tylko sarepską to dałam i sos był dobry :) oczywiście wstrząsamy i do lodówki xxxx sałatę lodową kroimy na takie kawałki, jakie nam odpowiadają, pomidory obieram ze skórki i kroję w kosteczkę, rzodkiewkę kroję w półkola, szczypiorek wiadomo jak ;) jajka oczywiście ugotowane pokrojone także wedle gustu, tuńczyka odciskam, wrzucam i mieszam, nigdy od razu nie wlewam całego sosu, za każdym razem, gdy nakładam sobie porcję sałatki, przyprawiam ją sosem, gdyż zwyczajnie nie będzie taka smaczna gdy wlejemy cały sos od razu i wstawimy ją do lodówki - wiem z autopsji xxxx taka porcja zwykle starcza na 3 duże porcje, ale to warzywa, a ich, jak wiadomo - nigdy za wiele ;) SMACZNEGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@blekitna czern: dzieki za wpis. Przepis wyglada smakowicie, w weekend postaram sie ja zrobic:)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko, nic nie szkodzi. Ja dzis bede mial schabowego, pozniej podam przepis i wkleje fotorelacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak schabowego postanowilem zrobic jutro. Dzis bedzie kurak duszony, z frytkami i brokulem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na zupe krem z kalafiora🖐️: Skladniki na 4 porcje: 1 duzy kalafior 200ml smietanki 100ml mleka 1 kostka bulionu drobiowego 100ml wody 6 pomidorow 1 zabek czosnku szczypta cukru 1 lyzeczka koncentratu pomidorowego sol i pieprz Wykonanie🖐️: 1) Oddzielic rozyczki kalafiora. Umyc je i blanszowac w osolonej wodzie przez 1 minute, aby pozbawic je goryczy. 2) Odcedzic i wlozyc do garnka. Dodac smietane, mleko, kostke bulionu i wode. Gotowac przez 20 min. 3) Zmiksowac i utrzymywac gorace. 4) Pomidory obrac, wykroic gniezda nasienne i pokroic. Smazyc je z czosnkiem. cukrem, koncentratem pomidorowym, sola i pieprzem przez 8 min. I na koniec oczywiscie specjalny punkt dla milosnikow ladnego podania dania: 5) Zupe krem nalac do miseczek i ozdobic kawalkami pomidorow. Rada: Do gotujacego sie kalafiora mozna dodac kawalek czerstwego chleba. W ten sposob zlagodzimy jego intensywny zapach🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na suflet z kalafiora z szynka🖐️: Skladniki na 4 porcje: 1 sredni kalafior 40g masla 4 jajka 100g wedzonej szynki 3 lyzki maki 750ml mleka 1 lyzka smietany 2-3 lyzki maki kukurydzianej sol i pieprz Wykonanie🖐️: 1) Rozyczki kalafiora blanszowac w gotujacej sie wodzie przez 4-5 min. Odcedzic je i podsmazyc w 10g masla. Kilka rozyczek odlozyc. Reszta wylozyc dno naczynia na suflet. 2) Jajka rozbic i oddzielic bialko od zoltka. Szynke pokroic na male kwadraty, a odlozone rozyczki kalafiora na male kawalki. 3) Przygotowac sos beszamel: w garnku o grubym dnie roztopic reszte masla. Dodac make i mieszajac podsmazyc ja na wolnym ogniu przez 2-3 min. bez zrumienienia. Wlac mleko, ciagle mieszajac, aby nie powstaly grudki. Doprowadzic do wrzenia i ciagle mieszajac gotowac 10-15 min. na duzym ogniu. Doprawic sola i pieprzem. Dodac smietane. 4) Zdjac z ognia i dodac zoltka jedno po drugim, ubijajac sos trzepaczka rozgowa. Wmieszac pokrojona szynke i kostki kalafiora. 5) Piekarnik rozgrzac do temperatury 200 s. C. 6) Bialka ubic na sztywna piane. Dodac make kukurydziana. Delikatnie dodac mieszanke do masy na suflet. Wypelnic masa forme do dwoch trzecich wysokosci. Piec na najnizszej polce piekarnika przez 25-30 min. Zaraz podawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis kalafiorowo, bo kolezanka o nicku Skad-Stad, poprosila mnie rano o jakies przepisy zwiazane z kalafiorem. Beda jeszcze dzis 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za przepisy. Co do zupy-kremu zawsze robiłam sprawdzoną zupę kalafiorowo-brokułową, bardzo lekka, w sam raz na letnie dni. Twoja propozycję też wezmę pod uwagę. Suflet podoba mi się. Trochę mi przypomina zapiekankę którą często robie - serowa z kalafiorem i piersią kurczaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. @Skad-Stad: ciesze sie, ze Ci sie podobaja. Dzis beda jeszcze 2-3 inne kalafiorowe, bo wczoraj juz sie nie wyrobilem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Przepraszam, ze wczoraj nie wkleilem tych kalafiorowych, zrobie to dzis. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotkakakk
czy ty robiłęś te zupy kalafiorowe ? bo wiesz , przepis na kalafiory to ja też znajdę , miałęś gotować i robić zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupe kalafiorowa robilem. Przepis na cos kalafiorowego dalem, bo mnie tamta kolezanka poprosila, a ostatnio nie robilem nic z kalafiorem. Gotuje i wrzucam zdjecia na tyle, na ile czas mi pozwala:) Apeluje o cierpliwosc, mamy duzo czasu przed soba. 80% przepisow tutaj bedzie przy okazji mojego robienia wraz z moja wlasna fotorelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jotkakakk
tu nie chodzi cierpliwośc tylko o szacunek dla czytelników , skoro podjąłeś się zadania to przynajmniej się staraj a większośc osób proszących o przepisy zakłąda , że są przetestowane , bo znaleźć przepis w necie to nie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Staram sie. Tak, przepisy, ktore podalem w 90% sa przetestowane. I bardzo szanuje moich czytelnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
wystarczy, ze ktos sie podpisze z imienia i uzywa tego samego nicka to juz beda za nim lazic i sie czepiac :o stawac raptem w obronie czytelnikow, jakby im sie krzywda dziala. juz nie chodzi o nic, tylko ze te typu wlaza wszadzie i rozsiewaja zla energie :D przepisy na necie tez sa przetestowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruskich jeszcze nigdy nie robilem. Kiedys jeden raz robilem z miesem, rzeczywiscie kupa roboty;) Najgorsze lepienie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo pierogi, tak dawno nie jadlam, sama sie za to nie biore ;) ja bylabym wdzieczna za przepis na krem z cukinii jesli ktos ma sprawdzony?? jadlam kiedys przepyszny, ale nie potrafie zrobic takiego - na pewno byla tam cebulka prazona i czosnek, a na wierzchu kleks smietany, bekon i grzanki - pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukini poki co nie znam, nawet nie wiem czy w ogole ja jadlem;) Ale mam ciekawy przepis od kolezanki na fajna potrawe, w sklad ktorej wchodzi m.in. cukinia:) Nazywa sie Hot Pot:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×