Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek B.

witam na forum kuchnia

Polecane posty

Gość ixyyyyyyyyyyy
a ten cif to do czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek wydaje sie
byc pozytywny, nie wdaje sie w glupie pyskowki,ogolnie fajna postac lubi to co robi, a ze ma niedociagniecia? moze z czasem rozwinie skrzydla:P co do zdjec to akurat mackowe zdjecia moze technicznie sa slabe, ale PRAWDZIWE, widac tam ze sie cos dzieje, ze jest to kuchnia a nie plan zdjeciowy jak na wieeelu profesjonalnych blogach, gdzie debowy stol "gra" kilka paneli wcisnietych tam gdzie jest dobre swiatlo, jest pierdylion roznych ozdobek dookola talerza ustawianych razem ze sprzetem do robienia zdjec godzinami, potem jeszce obrobka i mozna wrzucac na blogaska tak to ma sie do gotowania w domu jak zdjecia wyretuszowanych nastolatek w reklamach kremow dla dojrzalych pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie obraź się Maćku, ale zdjęcia robisz paskudne i to one, prawdopodobnie, psują odbiór Twoich potraw. I nie pisz, że to nie jest forum fotograficzne, skoro chcesz zachęcić ewentualnego czytacza Twojego tematu do ugotowania potrawy wg własnego przepisu, powinieneś się starać. Popatrz na te bogi, spójrz na fotografie. Te potrawy chce się jeść, one tak wyglądają, że ślinka sama cieknie. Twoje wyglądaja na podrzędny bar mleczny, gdyż zdjęcia są nieostre, barwy poszczególnych składników nieodpowiednie, potrawy wyglądają mało-apetycznie. Nie gniewaj się za słowa prawdy, proszę. Pozdrawiam serdecznie :) http://www.mojewypieki.com/ http://www.kwestiasmaku.com/ http://www.bakeorbreak.com/ 🖐️ x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@maciek wydaje sie: dziekuje za dobre slowo;)🖐️ Jak stworze bloga, to zdjecia beda oczywiscie lepszej jakosci itp., choc jeszcze do konca nie wiem, czy beda to zdjecia wlasnie w warunkach kuchennych, czy jakies stylizacje na stole, czyli zeby mialo byc "ladne". Na chwile obecna skladam sie ku temu pierwszemu rozwiazaniu, ale mozliwe, ze polacze obie koncpepcje i beda po prostu zdjecia takie i takie. Te zdjecia, ktore tu wklejam to sa moje amatorskie zdjecia, ktore po prostu robilem spontanicznie, nie myslac nawet, ze bede je kiedykolwiek gdzies komukolwiek pokazywal, wiec nimi sie az tak nie sugerujcie, po prostu chce zobrazowac ogolny wyglad rzeczy, ktore podaje w przepisie;)🖐️ To nie sa finalne zdjecia, ktore znajda sie na blogu czy gdziekolwiek🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciek wydaje sie
nie lubie gdy do zdjec "pozuja" krochmalone fantastycznie ukladane serwetk, scierki, itp. ale cif w kadrze tez mi nie po drodze:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moje zo: no cos Ty, oczywiscie, ze sie nie gniewam, na tym polega idea forum, ze wymieniac sie opiniami i dzieki temu wiem, ze bede przywiazywal wieksza uwage do zdjec, ktore publikuje:)🖐️ Dziekuje za wpis i slowa krytyki. Dzieki za linki blogow, ja osobiscie lubie blog http://zmyslywkuchni.blogspot.com/ Ja osobiscie nie mam talentu fotograficznego i nigdy nie zrobie takich fajnych zdjec jak tam sa, ale kolezanka, ktora namowila mnie na ta zabawe - ma talent i to ona bedzie robic zdjecia:)🖐️ Co do channelu na youtube, to bedzie cos w rodzaju tego kolesia, ktoremu calkiem niezle to wychodzi, a jego fanpage na fejsie ma juz ponad 60 tys lajkow;) http://www.youtube.com/user/paei100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
macku, niestety nie wiem, gdzie w pl mozna kupic boursina. nawet tu gdzie mieszkam malo gdzie mozna, bo wprowadzili nowy rodzaj - taki boursin bardziej kremowy do smarowania, ale niestety ma juz jakies niepotrzebne sztuczne skladniki :o I co do pieczonej karkowki razem z warzywami - swietny pomysl :) polecilabym ci tylko nie przyprawiac jej wegeta, warzywkim, ani tego typu chemicznymi przyprawami, tylko naturalna sola morska, ktora w rozsadnych ilosciach jest bardzo mile widziana dla zdrowia, oraz ziolami, np. mieszanka ziol prowansalskich. albo sam majeranek i czosnek, tudziez tymianek, czaber .... takie typowo "apteczne" przyprawy nadajace sie do tlustych mies. ziola nie tylko nadaja miesom wspanialy smak, ale pomagaja organizmowi trawic, odtoksyczniaja mieso, ogolnie sa lecznicze na rozne rzeczy :) I osobiscie jestem bardzo ZA pieczenim wszelkich mies w piekarniku i warzyw rowniez :) ostatnio np. pieklam schab razem z ziemniakami, cebula i calymi pieczarkami. warzywa byly oczywiscie surowe i pokrojone w sredniej wielkosci kawalki, takze wszystko pieklo sie razem tyle samo czasu - ok. godziny lub ciut mniej. mam patent na pieczenie miesa, zeby go wczesniej nie obsmazac: wlozyc do piekarnika nagrzanego na 240 stopni na 15 minut, a potem smniejszyc temp. do takiej bardziej normalnej, czyli jakies 160-180 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lubie to: no wlasnie z Boursinem jest ten problem, ze w Polsce ciezko go znalezc, nawet nie wiem czy w ogole mozna go znalezc. Szukalem w Almie i Piotrze i Pawle i nie bylo. Co do tych przypraw to juz sie tu nasluchalem i troche zaczne to modyfikowac;) Dzis wlasnie robie te karkowke, wiec uzyje soli morskiej i pieprzu;) W przyszly weekend bede chcial troche inaczej pokombinowac z ta lopatka w kierunku ugotowania jej z warzywami, tylko jeszcze nie wiem z jakimi;) Ogolnie przymierzam sie do kupna parowaru, ale nie wiem czy warto. Jedna moja znajoma twierdzi, ze warto, ale ona to sprzedaje, wiec nie wiem czy na jej zdaniu moge w pelni polegac;)🖐️ Co do trawienia, to pije duzo herbaty rumiankowej🖐️ Co do pieczonego schabu z brytwannie, z ziemniakami, pieczarkami, cebula i papryka, to byla to jedna z moich pierwszych powazniejszych potraw, jakie zrobilem, a przepis mialem z Tele Tygodnia, stare dzieje;) Za jakis czas wkleje przepis i stare fotki;) Jesli chodzi o pieczenie miesa, to co sadzicie o takim urzadzeniu?http://crockpot.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
osobiscie uwazam, ze nie warto kupowac parowaru, bo najsmaczniejsze jedzenie jest z piekarnika (w sensie, jak ktos nie chce jesc smazonego, badz wygotowywac z warzyw witamin w wodzie. crockpot to jest urzadzenie do duszenia, nie pieczenia :) macku, zachecam cie do wyprobowywania ziol i przypraw korzennych. sam zobaczysz, jakie to bogactwo smakow i rozkosze podniebienia :) nie mowiac o walorach zdrowotnych, antyrakowych wrecz w wielu przypadkach i wspomagajacych prace mozgu (w przypadku szczegolnie przypraw ostrych) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aft
jasne że technika gotowania, parowania wydobywa super inny smak jedzenia, wszystko zależy od kucharza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Czekam na wiecej opinii w temacie parowaru. Plusy i minusy. Mi osobiscie wydaje sie to byc ciekawe urzadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na lazanki🖐️ Garsc grzybow suszonych namaczamy w wodzie, pol kg kapusty kiszonej (poszatkowanej drobno) zalewamy woda + ta woda z moczenia grzybow. Te suszone grzyby tez drobno kroimy (mozna uzyc blendera) i dodajemy do tej kapusty. Wszystko gotujemy ok. 40 minut. W miedzyczasie podsmazamy 3-4 kielbasy (lub boczek) tez drobno pokrojone. Dodajemy do tej ugotowanej kapusty i odlanej wczesniej z nadmiaru wody (uwazac, zeby nie odlac tych grzybow). Potem podsmazamy pieczarki z cebula na masle. Podajmy to do tej kapusty . Nastepnie gotujemy makaron do lazaneki po odlaniu mieszamy wszystko razem🖐️ Tak to wyglada na zdjeciu🖐️:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
lazanki :) pamietam to danie z kolonii w dziecinstwie .... pyszne bylo. potem juz chyba nigdy nie jadlam. wczoraj zrobilam cos bardzo smacznego i prostego - irlandzka potrawe colcannon, czyli nic innego niz wymieszane ziemniaki z kapusta. palam ogromna sympatia do irlandii, aczkolwiek nie wiem, czy kiedykolwiek bedzie mi dane ujzec na wlasne oczy ta piekna kraine .... do utluczonych ziemniakow dodaje sie troche mniej ugotowanej kapusty, polecam wloska, a jeszcze lepiej jarmuz. do tej mieszaniny wrzucamy pare lyzek szczypiorku i dodajemy wg. gustu masla oraz jogurtu, lub smietany, aby byla taka nie za gesta masa :) i nei zalowac grubo mielonego pieprzu :) do tego byl upieczony schab -rozowy i wilgotny, oraz upieczone cale pieczarki :) dobrego smaku pieczystemu dodal sos worchester, moja slabosc troche, bo normalnie staram sie nie uzywac takich tajemniczych gotowcow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekka masa
prawdopodobnie podaniem :P ale spoko nie bierz tego do siebie...po prostu lubie jak cos ladnie wyglada na talerzu;) a skoro "kucharzysz" na tym blogu jest przepis na rolade serowa :P mniam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@lekka masa: oczywiscie, ze nie biore do siebie, bez przesady;) Poza tym o to chodzi w forum, zeby wymieniac sie opiniami, nie zawsze pozytywnymi, takie jest zycie;) A bloga dodalem do ulubionych poki co i wczytam sie w niego. Dzieki🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lekka masa
nie ma za co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrawy
które serwujesz są bez wyrazu, mało kolorowe .Ich wygląd jest zniechęcający do jedzenia. Makaron do łazanek mogłeś zrobić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×