Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Maciek B.

witam na forum kuchnia

Polecane posty

Gość lubie to ....
niestety naturalne, zwykle jedzenie nie jest zbyt fotogeniczne. szczegolnie, jesli mamy jakis zwykly aparat i nie ustawiamy nic specjalnie dla efektu. zdjecia macka nie sa za piekne, zgodze sie, ale tak wygladaja zwykle zdjecia zwyklego jedznia nie upiekszane fotoshopem i innymi sztuczkami magika ;) w dzisiejszych czasach jestesmy przyzwyczajenie do przepieknych zdjec na blogach i portalach kulinarnych, zdjec wrecz artystycznych, takze zwyczajne zdjecia, takie jak np. macka b. nie budza zachwytu. pamietajmy jednak, ze groszku z puszki i takich zwyklych domowych szarych zup nie da sie pieknie sfotografowac bez uzycia efektow specjalnych ;) x kilka razy pojawialy sie na tym forum osoby z bardzo amatorkimi blogami, na ktorych mialy bardzo amatorskie zdjecia. a jakie gromy te te nieszczesne dusze lecialy, to az niemilo bylo patrzec, bo widac, ze to byly mlodziutkie osoby, dopiero zaczynajace kucharzenie, a tutajsze wszechwiedzace i wszechkrytykujace panie bardzo im chyba chcialy to wszystko obrzydzic ;) aczkolwiek - na tym topiku sie jeszcze te bardzo niemile osoby (piszace oczywiscie zawsze na pomaranczowo) nie pojawily ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@potrawy: zdjecia z czasem poprawie;) Makaron tez zrobie sam, ale teraz nie mialem na to czasu:) @Maly25: czesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
nastepnym problemem jesli chodzi o zdjecia goracych potraw jest para, ktora od nich bucha i zaparowuje obiektyw ;) wtedy nie ma mowy o ostrosci i wyrazistosci barw. mieso rowniez fotografuje ise brzydko, szczegolnie ciemne mieso. np. wolowina, jagniecina. fajnie natomiast wychodza kolorowe warzywa i jasne mieso - ryby, kurczak. w moim doswiadczeniu absolutnym mistrzem w fotogenicznosci jest pieczony losos :) szkoda, ze nie mozna tu bezposrednio wklejac zdjec, bo zapodalabym pare, tak dla ogolnego poogladania, pokomentowania, a nie chce mi sie zakladac konta na jakis wrzutach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyKafeKrytykant
jedzienie nie musi byc fotogeniczne wystarczy chwile poswiecic na podanie a nie zdjecia potraw z cifem, widelce brudne od groszku, albo napackane na talerz inaczej ulozyc na talerzu, dodac troche zieleniny i jakos to wyglada, a nie byle jak rzucone na talerz i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@yyy: jak ktos sie chce przyczepic, to oczywiscie zawsze znajdzie sobie jakis powod. I jeszcze raz powtarzam: nie przywiazuje uwagi do "artyzmu" zdjec, bo tzw. zwykle jedzenie ciezko dobrze sfotografowac bez specjalnego ustawiania, a ja te zdjecia robilem na szybko i w biegu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyKafeKrytykant
nie chodzi o artyzm, a jakis wyglad potraw skoro chcesz zachecac ludzi to wyprobowywania twoich potraw to musza sie jakos wizualne prezentowac chocby nie wiem jak dobry i smaczny przepis byl, bez prezencji, wygladu sie "nie sprzeda" nie chodzi o to, zeby sie czepiac, ale zebys nastepnym razem takze i na to zwrocil uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zgodze sie, ze te zdjecia nie sa mistrzostwem swiata, ale nie przesadzajmy - przeciez az tak tragiczne chyba nie sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Macka
Nie masz lepszego zajęcia?Wyrzygać sie mozna na te twoje wypociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem uniwersalny i mam wiele zajec, ale dziekuje za wpis i slowa krytyki. Szkoda, ze tym razem troche malo konstruktywne:)🖐️ Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialem dzis zrobic spaghetti, ale jednak zjem pizze, a spaghetti zrobie jutro. W sobote gotowana lopatka z brokulem, brukselka i ziemniakami, a w niedziele kurcze pieczone, z brokulem, brukselka i frytkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na sos pomidorowy, ktory mozna wykorzystac do spaghetti lub pizzy🖐️ Sos pomidorowy: czas wykonania: ok. 20 min ok. 160 kcal 4 lyzki oliwy z oliwek 1 lyzeczka soli 2 zabki czosnku 1 drobno posiekana cebula 1 duza puszka pomidorow (850ml) sol, pieprz (najlepiej swiezo mielony) szczypta cukru 1 lyzeczka oregano 1 lyzeczka bazylii szczypta Vegety 1) oliwe rozgrzac i poddusic na niej roztarty z sola czosnek. Dodac cebule i zeszklic ja. Wlozyc pomidory. 2) Calosc doprawic przyprawami oraz ziolami i gotowac tak dlugo, az powstanie zawiesisty sos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yyyKafeKrytykant
przepis fajny ale po co psuc go vegeta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatalne zdjęcia
:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OFICJALNIE OGLASZAM ZE:
tym ostatnim wpisem to odkryto ameryke :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubie to ....
przepis na sos pomidorowy jest bardo ladny, wiele fajnych przypraw i smakow, tyle ze: wyzbadz sie macku uzalenienia od vegety, bo to nie ma sensu, psuc kazde pyszne domowe jedzenie tym chmicznym smakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maćku nie gniewaj się
ale to spagetti wygląda jak wielkie owsiki w biegunce ohydne miałam w planach zrobić spagetti ale skutecznie mnie do tego zniechęciłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie nie gniewam sie i jestem otwarty na wszelka krytyke:)🖐️ Dziwne masz skojarzenia, ale musze Ci powiedziec, ze spaghetti smakowalo wysmienicie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewfewgr
ja pierdole klikam w fote i co widze? talerze z zarciem i tuz obok detergenty:o zzzzz ktos o zdrowych zmyslach chcialby jesc potrawy przez ciebie przygowowane? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może twoja rodzina
przywykła do wyglądu twoich potraw i jest im wszystko jedno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ewf: tak, wiele osob zajada sie moimi potrawami i bardzo im smakuje:) Nie wiem czy wiesz, ale detergenty nie sluza do jedzenia, ani picia, tylko do czyszczenia powierzchni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@moze: u nas w rodzinie, jesli chodzi o sprawy kulinarne jestesmy bardzo pryncypialni i nie jest nam wszystko jedno🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewfewgr
kutasie, do detergentow jest oddzielna szafka, zamknieta szafka kurwa postawil na szfce ktroej kroi mieso, warzywa, chleb :o gdy bedziesz przyjmowal gosci postaw zamiast flakownika z kwiatkami butelke domestosu przy talerzu x na ciebie debilu trzeba sanepid wyslac mieliby co robic a ty bylbys glownym daniem w teleexpresie i panoramie dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×