Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ddddddwwwaaaannn

problem ze swiadkiem

Polecane posty

Gość ddddddwwwaaaannn

otoz nie mamy swiadka. slub w sierpniu jeszcze niby sporo czasu a my w ogole nie mozemy swiadka znalezc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hoseeeee
szukasz świadka na forum? Ile płacisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem najpierw myśli się o rodzinie, rodzeństwo. Jeśli jesteście jedynakami to ja bym pomyślała o kuzynie/ kuzynce/ Na końcu myślałabym o znajomych. Niby trochę czasu, ale wypadałoby aby świadek wiedział trochę wcześniej, a nie dowiedział się wraz z otrzymaniem zaproszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ne mamyyyyyyyyyyyy
my też nie mamy, a ślub w lipcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddwwwaaaannn
rodzina niestety odpada bo wszystkim cos nie pasuje. najczesciej ich dziewczyny nie chca bo maja jakie ale... a my chcemy tylko zeby ktos stal za nami w kosciele. i siedzial obok nas na sali ale pary naszych swiadkow obok nich. moja siostra ma chlpaka i zgodzila sie bez zdnego ale. a kazdemu chlopakowi cos nie pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tutaj świadka nie znajdziesz
to trzeba było poprosić jakąś parę, albo dwie wolne osoby. Ciekawe czy Ty byś chciała, zeby Twój chłopak był świadkiem i bawił się na weselu z jakąś obcą dziewczyną? A Twoja siostra bierze swojego chłopaka na to wesele? bo jeśli tak, to musisz szukać kogoś kto ma dziewczynę i też ją weźmie. Bo jeśli starszy będzie wolny, a starsza będzie z os. towarzyszącą, to świadek będzie się głupio czuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuhkjfdrhygdctj
no to wezcie siostre z chłopakiem. ja się nie dziwie, że kazdemu nie pasuje skoro ktos ma parę a wy chcecie rozdzieac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowa żona
co to znaczy "bawił się na weselu z inną dziewczyną"????? Od kiedy to świadkowie bawią się ze sobą zamiast ze swoimi partnerami, cóż to znów za wiejski obyczaj tu rozpowszechniacie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowa żona
A może jeszcze sadzacie świadków razem bez ich partnerów????? Zaraz padnę!!!!!!:):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddwwwaaaannn
my nikogo nie chcemy rozdzielac. a swiadkowie na weselu bawia sie razem> od kiedy? moze tak bylo kiedys kiedys ale nie teraz. to tak bardzo wiele wymagamy od swiadkow zeby stali za nami w kosciele? o Boze ich partnerom cos sie stanie jak postoja ze znajomymi w kosciele a nie z nimi? chlopak mojej siostry zadnego ale nie mial. mnie na oczy ani razu nie widzial. moich rodzicow raz i nie robi problemu ze nie bedzie mial co robic jak siostra bedzie nam swiadkowac. i chyba mnie nie zrozumieliscie to wytlumacze jak chlop krowie na miedzy:) prosze sobie wyobrazac od prawej do lewej:) siedzimy tak: chlopak swiadkowej, swiadkowa, ja, moj maz, swiadek, i jego dziewczyna. i co to jest rozdzielanie? a pary tez niestety nie wezmiemy bo nie chce odwolywac mojej siostry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowa żona
no i bardzo słusznie, świadek ma obowiązki jedynie w kościele ewentualnie opiekuje się prezentami i dogląda czy wszystkim gościom wszystko pasi (i to wiadomo że na początku, póki impreza się nie rozhula) Ja byłam świadkowa u brata i młodzi siedzieli przy stoliku z rodzicami (stoliki były 6 osobowe), a my czyli świadkowie (ja i brat panny młodej) nawet nie siedzieliśmy przy jednym... Nie kumam jak można się krzywić na to że mąż czy chłopak zostanie świadkiem :O:O:O:O Polska żenada :O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddwwwaaaannn
mi by nie przeszkadzalo ze moj narzeczony bedzie swiadkiem u kogos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowa żona
chociaż z drugiej strony jakby się miało okazać, że w skutek jakichś wiejskich obyczajów, mój mąż ma się od początku do końca wesela prowadzać z kimś innym, włączając w to siedzenie + zabawa, to pewnie też by mi się to nie uśmiechało;) Ale z drugiej strony gdyby mnie ktoś prosił o tego typu świadkowanie parsknęłabym młodym śmiechem prosto w twarz... Mam 38 lat, milion wesel za sobą ale z czymś takim spotykam się po raz pierwszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świadkowa żona
zupełnie nie rozumiem postu osoby "tutaj świadka nie znajdziesz" Jakbym czytała o weselu na Marsie:) Co to za kombinacje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddwwwaaaannn
ja tez nie rozumiem...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
Byłam w swoim życiu na około 15 weselach i NA KAŻDYM oprócz jednego świadkowie przychodzili razem jako para, bez osób towarzyszących. Tylko na jednym weselu świadkowie mieli swoje osoby towarzyszące i te osoby oczywiście siedziały obok świadków. Widocznie mieszkamy w innym rejonie Polski, bo z Marsa nie jestem, a w moich stronach jest po prostu taki zwyczaj, że świadkowie bawią się razem i nikogo to nie dziwi :-) Dlatego zazwyczaj wybierane są na świadków osoby wolne, bądź też narzeczeni. Piszę zazwyczaj, bo oczywiście są wyjątki, mnie na przykład jest wszystko jedno czy moi świadkowie przyjdą z os. towarzyszącymi, czy też nie. Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, że ten zwyczaj jest wiejski, wszystko co tandetne i kiczowate na tym forum jest dla was wiejskie :-) Niejedna dziewczyna z miasta ma kiczowaty gust i niejedna dziewczyna ze wsi potrafi zorganizować eleganckie przyjęcie weselne, które nie zawsze musi odbyć się w remizie czy w stodole :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khadi
dziwne ze macie taki problem ze swiadkiem a raczej ze znjomi,rodzina ma problem posiedziec niecala godzinke w kosciele i zlozyc podpis. A swiadkowie to nie para, nie sa zmuszeni do wspolnej zabawy tak bylo kilkadziesiat lat temu kiedy kazdy szedl sam na wesele, wtedy duzo par sie tak poznawalo na weselu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khadi
jak juz autorka pisala chlopaka sistry nie zna, nigdy nie widziala to go tez nie prosila to chyba jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też czegoś nie rozumiem
jeśli byłam świadkiem na weselu brata (mieliśmy tak ustalone od dziecka) a byłam od 15 lat mężatką to co???? Miałam zostawić męża w domu i iść na wesele z bratem przyszłej bratowej???? Czy może mój brat miał sobie szukać jakiejś wolnej koleżanki która mu będzie świadkowała zamiast ukochanej siostry... Zresztą u mnie na ślubie on był świadkiem... Sorry ale to dla mnie mega idiotyzm:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
W moich stronach jest ZWYCZAJ, że na świadków nie zaprasza się małżeństw i nikogo to nie dziwi. Świadkowie to zazwyczaj młode osoby, a nie małżeństwa z 15 letnim stażem. Nie jest to obligatoryjne tak jak pisałam, to tylko zwyczaj. "Starsi" na weselu to też zwyczaj, to pewien rodzaj funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipiec2013
ja zawsze myslalam ze w kosciele swiadkowie siedzą za młodą para, a na weselu siedzą jeden swiadek z partnerem przy panu mlodym , dugi swiadek ze swoim partnerem przy pani mlodej. a jaka panuje teraz zasada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czegoś tu nie rozumiem
lipiec 2013 jest tak jak Ty piszesz, ewentualnie świadkowie idą razem jako para. W moich stronach często świadkowie to chłopak ze swoją dziewczyną lub narzeczeni. Jest u nas taki zwyczaj, że świadkowie idą na wesele razem, jako para, dlatego ludzie starają się tak dobierać świadków, aby były to dwie wolne osoby lub para. Ale to tylko zwyczaj, nie każdy musi go przestrzegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Khadi
do lipiec2013 u nas tez jest tak samo jak u was, dlatego nie widze problemu zeby byc swiadkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam na wielu weselach w rejonie południowo zachodniej Polski (od Śląska po Wielkopolskę) i nigdzie nie było tak, że świadkowie byli parą. Zawsze była to jedna osoba od strony Młodej i jedna od Młodego i zawsze siedzieli ze swoimi partnerami. Zazwyczaj siedzieli przy stole młodych, ale też nie zawsze. I niekoniecznie były to osoby z rodziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddwwwaaaannn
zdecydowalismy sie odmowic mojej siostrze a jutro poprosimy o druzbowanie siostre mojego narzeczonego i jej chlopaka. i problem rozwiazany:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×