Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kolezanka w potrzebie

18 lat i druga ciąża - mam pomóc czy nie?

Polecane posty

Gość kolezanka w potrzebie

Moja kolezanka z dziecinstwa jest w ciazy, ma 18 lat. Gdy miala 16 urodzila pierwsze dziecko. Obie ciaze to wpadki oczywiscie. Byla u mnie ostatnio z mama i spytaly sie, czy nie mialabym jakis rzeczy po mojej corce, cokolwiek, bo u nich bieda a rzeczy po tamtym dziecku posprzedawaly bo kasy brakowalo. Powiedzialam ze poszukam i dam im znac. JEst mi jej zal, bo to dobra dziewczyna, pamietam jak latalysmy razem po osiedlu, ale wiem, ze jak raz cos dam to potem ciagle beda przychodzic. Co byscie zrobily? Dac troche tch ubranek i zaznaczyc ze to jednorazowa pomoc, czy w ogole nic nie dawac zeby sie nie rozochocily? nie chodzi tu o moja chytrosc, ale chcialabym miec za jakis czas drugie dziecko i nie chce sie pozbywac wszystkich rzeczy, poza tym uwazam ze powinna sama poniesc konsekwencje a nie liczyc ciagle na innych. Poradzcie mi co prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a owa koleżanka ciągle na Tobie pasożytuje? Bo jak nie, to jednorazowo pomóc warto. Chyba że nagminnie Cię wykorzystuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka w potrzebie
do mnie przyszla pierwszy raz proszac o pomoc, ale wiem od sasiadek i znajomych, ze gdy raz jej pomogli to potem ciagle sie prosila, dlatego boje sie, ze sytuacja sie powtorzy, a nie chce jej wyganiac z pod drzwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na przesylke..
to zostaw sobie te porzadniejsze rzeczy na drugie dziecko a reszte jej daj..co za brak odpowiedzialnosci ..biedowac z jednym dzieckiem i byc tak glupic by wpasc zeby drugie i tez biedowalo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukkkaa
ALE Z CIEBIE HETERA.... jeszcze mic nie dałas a juz sie martwisz że będzie chciała więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tabsy jej kup
Kup jej tabletki antykoncepcyjne, bo jak tak dalej pójdzie, to za chwilę będzie w 3 ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekam na przesylke..
zaznacz przy tym ze to jednorazowa pomoc..i ze nie jestes caritasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli bym nie planowala
już dziecka to bym dala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasia 600
Ja oddawalam po mojej coreczce biedniejszej rodzinie.Oni nigdy nie prosili o pomoc,robilam to z wlasnej checi(pomimo tego ,ze ciagle planowalam 2 dziecko).Jak bedzie inna plec?A poza tym zawsze sie chce kupic cos nowego :) Nie wszystko oddawalam te najfajniejsze rzeczy zatrzymywalam. Przeciez to przyjemnosc pomagac komus,jak widzialam ,ze jej coreczka nosi ciuszki mojej bardzo mnie to cieszylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młoda mama:)
Jeżeli planujesz drugie dziecko,to oczywiście zostaw sobie ubranka,możesz ewentualnie parę oddać z tych co Ci się mniej podobają. możesz zaznaczyć,że to jednorazowa pomoc,ponieważ Ty też planujesz drugie dziecko(więc dasz jasno do zrozumienia,że masz tylko raz do oddania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×