Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Ahoj zalogo:) 87srem to nic jak bedziesz krwawic, nie martw sie:) Iza85 no rzeczywiscie geniusze z tych angielskich lekarzy;) ale jezeli nie mialas badanej tarczycy to dobrze ze Ci sprawdza:) Mam pytanie do naszych ciezarowek, jak u Was bylo z (.)(.)? Bo mnie bolaly przez chwile tylko, teraz zni nie bola, anie rosną, moze tak byc?? Ale sloneczko swieci.....ide zaraz na balkon z ksiazka i herbatka moze zlapie mnie jakies promyczek i doda kolorku:) MackowaZona pisz jak u Ciebie dzis:) Milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZA napewno wszystko bedzie dobrze :*** zobaczysz :* po prostu jeszcze czasu potrzebuje twoj organizm :) badania na tarczyce to TSH ,ft3 i ft4. Paola przez wakacje się uda :) zobaczysz :*** ja w nocy za bardzo nie mogłam spac :) ciagle mi niewygodnie było i tylko się wierciłam :) dzisiaj u mnie 34 stopnie na słońcu :) dacie wiare ? normalnie zaczynają się upały :) miłego dnia :***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem ciekawa co gin powie czy juz mozna sie starac w tym cyklu;-) Brzoskwinka tez tak mysle ;-) ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mackowa tak mamy zarezerwowane ale wiem tylko ze chyba na wyspie Krk i ze pokoj 4 osobowy bo innych juz nie bylo wolnych. Wiecej szczegolow to ja nie znam, tym zajmuje sie moj maz a ja snuje plan zapladniania :P -- Paulinka a moze tym razem sie udalo :) czekamy na termin @ ze nie przyjdzie :) -- Bylam dzis pobrac krew do podstawowych badan i pierwszy raz ktos mi pobral tak ze ani grama nie bolalo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paola a czemu macie sie nie starac w tym cyklu jeszcze? jakies dodatkowe badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nessaja gin powiedzial w poprzednim cyklu aby nie starac sie. On powie kiedy dokladnie mamy sie kochac aby splodzic fasolke. Powie ktorego dnia itp ale ze w tym co byl nie stqrac sie bo moge poronic. Wtedy mialam prolaktyne 716. Teraz mam juz z 630 i od tygodnia mam zwiekszona dawke bo specjalnie dzwonilam do niego. I dzis zrobi mi znowu cytologie bo ost mialam zla ale to pewnie przez stan zapalny. Jak miesiac temu kazal nie starac sie to nie wiem co terwz powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w ten piękny dzień :D ..... Heloł Iza :) wszystko będzie ok :* jak tam Twój synuś?? ...... Kasia z tego co słyszałam to apap można ale moim zdaniem lepiej iść do apteki i po prostu się zapytać.... a i jeszcze może sobie amolem natrzeć skronie i czoło może to pomoże :) ..... Stymulowana ja przy pierwszej ciąży nie miałam żadnych objawów dopiero po 8 tygodniu zaczęły się mdłośc*****ersi ani mnie nie bolały ani nie urosły;/ Dopiero jak zaczęłam karmić to się zrobiły większzze :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) U mnie też piękna pogoda, za to humor do d**y, dlatego nic nie pisałam tylko czytam :( Brzoskwinka gratuluję :) Żoneczka ja w tym cyklu też mam jak jak ty, że mnie trochę swędzi i piecze, do tego dół brzucha boli i czasem jajniki i się zastanawiałam czy znów mi się torbiel nie robi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki moonlight :* 🌼 brzoskiwnko ja też spać w nocy nie mogę;/ kasik85 a co to za wstrętny humor się do Ciebie przyczepił?? kasiaa12 z tego co mój lekarz mówił to tylko apap, ale w małej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaa - dla Ciebie i innych dziewczyn, bo pytałaś o coś na ból głowy. Dostałam w szkole rodzenia: ZŁE SAMOPOCZUCIE: Preparaty z witaminą C (Cerutin, Rutinoscorbin) Preparaty z czosnkiem (Aliofil) Zawierające czosnek i witaminę C (syrop Prenalen) Maści rozgrzewające (Wick) nie smaruj brzucha UNIKAJ! Dostępnych bez recepty preparatów antygrypowych KATAR: Sól fizjologiczna-płukanie nosa Inhalacje z soli kuchennej, rumianku Krople do nosa z solą morską w sprayu (Sterimar, Disnemar, Marimer) UNIKAJ! Kropli do nosa obkurczających śluzówkę (Nasivin, Acatar, Tyzine) BÓL GARDŁA: Syrop cebuli posiekaj, cebulę zasyp cukrem i zostaw na 24 godziny w zaciemnionym miejscu- pij 3 razy dziennie po łyżce Syrop z imbiru, cytryny i miodu 2 łyżki imbiru, 6 cytryn wycisnąć, 1 łyżka miodu- pić 3 razy dziennie po łyżce Płukanie gardła z soli kuchennej i szałwii Gotowa mieszanka do płukania gardła SEPTOSAN (ziołowa) Pastylki lub aerozole na bazie naturalnych składników (Tantum Verde, Propolki) UNIKAJ! Pastylki z podbiałem (Tymianek i podbiał) Tabletki, które szybko łagodzą ból gardła (Cholinex, Strepsils) KASZEL: Syrop prawoślazowy Syrop z babki lancetowej Kleik z kaszki pszennej- łagodzi kaszel i zmniejsza ilość śluzu UNIKAJ! Syropów i tabletek hamujących kaszel (Sinecod, Acodin) Preparaty działające silnie wykrztuśnie (Flegamina, Mucosolvan) –lekarz GORĄCZKA, BÓL GŁOWY: Herbata z malin Napar z lipy Napar z czarnego bzu Chłodne kąpiele- woda o 2 stopnie niższa niż temperatur naszego ciała. Po kilku minutach wyjść wody energicznie wytrzeć się ręcznikiem i położyć do łóżka Środki z paracetamolem (Apap, Panadol, Codipar) UNIKAJ! Preparatów z ibuprofenem (Ibuprom) Aspiryny i jego pochodnych (Polopiryny, Etopiryny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze rady na różne dolegliwości ciążowe - przyda się i naszym najnowszym ciężarówkom, i diewczynom, które wkrótce ujrzą dwie kreski (a wtedy zacznie się prawdziwa jazda dolegliwościowa, której oczywiście żadnej nie życzę, ale nie zaszkodzi dmuchać na zimne;) ): 1.Zgaga: • Migdały- żucie • Imbir- napar, ciasteczka ,dodawany do potraw • Siemie lniane- 1 łyżeczka na ½ szklanki wrzątku, poczekaj aż wystygnie wypij najlepiej na noc • Sól VICHY- bez recepty, tabletki musujące działa zobojętniając kwaśną treść żołądka 2. Bóle krzyża: • Stopy rozstaw na szerokość bioder. Rozsuń nieznacznie pięty na zewnątrz, duże palce skieruj lekko do środka. Wypchnij miednicę „podwijając” kość ogonową tak, żeby znalazła się w jednej linii z kręgosłupem. Taki sposób stania przeciwdziała nadmiernemu obciążeniu kręgosłupa, wywołanemu przez powiększającą się macicę. • Siad krawca- usiądź przy ścianie oprzyj się plecami tak aby było ci wygodnie. Ugnij nogi w kolanach, stopy złącz ze sobą podeszwami. Pięty przysuń tak blisko krocza jak to tylko możliwe. Na wdechu wyciągnij lekko kręgosłup (nie unosząc przy tym ramion), z wydechem pozwól kolanom opadać. Spokojnie oddychaj niech twoje kolana poddają się sile grawitacji. • Pływanie • Spanie na twardym materacu • Obuwie na płaskim spodzie 3. Zaparcia: • Czopki glicerynowe (nie za często, aby nie przyzwyczaić jelit) • Śliwki suszone, błonnik, zielona herbata, kefir, mleko z dodatkiem masła • Syrop Laktulosum (tylko wtedy gdy inne środki zawiodły) • Szklanka letniej wody na czczo 4. Hemoroidy: • Unikaj zatwardzenia • Kąpiele letniej wodzie • Unikaj długotrwałego siedzenia • Luźna bielizna • Maści na hemoroidy dostępne w aptece • Spacery • Wypoczywać z nogami do góry 5. Zaburzenia krążenia krwi (zespół aortalno-kawalny) • Spanie na lewym boku • Unikaj leżenia na plecach 6. Obrzęki nóg: • Odpoczynek z nogami do góry • Ograniczenie soli • Sen na lewym boku • Woda niegazowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czym tam jeszcze będę mogła posłużyć to posłużę:) Dziś po 15 jedziemy na kolejną wizytęęęęęęęęęęęęę do lekarzaaaaaaaaaaaaaaa!!!:):):) Nie mogę się już doczekać:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny:) teraz bede wiedziec. bo odkąd zobaczyłam dwie kreski na ból głowy nie brałam nic. i jakoś przechodziło ale długo to trwało. nie raz był lekki i szybko przechodziło a nie raz tak mocny ze leżenie nie pomagało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze notatki dotyczące zalecanych ćwiczeń z jogi, masażu krocza i listę rzeczy, jakie należy spakować do szpitala (dla siebie i dla dziecka). Jeśli któraś reflektuje - bardzo proszę:) Krótkie info i wysyłam:) No mówię Wam, ta położna jest boska. Nie każe niczego notować tylko skupić się na słuchaniu i prezentacjach, a jeszcze tego samego dnia każdej z nas wysyła na mail informacje w takiej formie - dla przypomnienia i sięgnięcia do nich w każdej chwili:) To są notatki dopiero z pierwszych zajęć, zajęć ma być w sumie 8, więc wyobraźcie sobie ile tego będzie! Mam jeszcze kartę ruchu płodu (do zapisywania od 32. tygodnia) i nagrane utwory dla maluszka:) - Giubelli? Motynka? PauliśC? Bejbe? Angelusdominus? Służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze notatki dotyczące zalecanych ćwiczeń z jogi, masażu krocza i listę rzeczy, jakie należy spakować do szpitala (dla siebie i dla dziecka). Jeśli któraś reflektuje - bardzo proszę:) Krótkie info i wysyłam:) No mówię Wam, ta położna jest boska. Nie każe niczego notować tylko skupić się na słuchaniu i prezentacjach, a jeszcze tego samego dnia każdej z nas wysyła na mail informacje w takiej formie - dla przypomnienia i sięgnięcia do nich w każdej chwili:) To są notatki dopiero z pierwszych zajęć, zajęć ma być w sumie 8, więc wyobraźcie sobie ile tego będzie! Mam jeszcze kartę ruchu płodu (do zapisywania od 32. tygodnia) i nagrane utwory dla maluszka:) - Giubelli? Motynka? PauliśC? Bejbe? Angelusdominus? Służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze notatki dotyczące zalecanych ćwiczeń z jogi, masażu krocza i listę rzeczy, jakie należy spakować do szpitala (dla siebie i dla dziecka). Jeśli któraś reflektuje - bardzo proszę:) Krótkie info i wysyłam:) No mówię Wam, ta położna jest boska. Nie każe niczego notować tylko skupić się na słuchaniu i prezentacjach, a jeszcze tego samego dnia każdej z nas wysyła na mail informacje w takiej formie - dla przypomnienia i sięgnięcia do nich w każdej chwili:) To są notatki dopiero z pierwszych zajęć, zajęć ma być w sumie 8, więc wyobraźcie sobie ile tego będzie! Mam jeszcze kartę ruchu płodu (do zapisywania od 32. tygodnia) i nagrane utwory dla maluszka:) - Giubelli? Motynka? PauliśC? Bejbe? Angelusdominus? Służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze notatki dotyczące zalecanych ćwiczeń z jogi, masażu krocza i listę rzeczy, jakie należy spakować do szpitala (dla siebie i dla dziecka). Jeśli któraś reflektuje - bardzo proszę:) Krótkie info i wysyłam:) No mówię Wam, ta położna jest boska. Nie każe niczego notować tylko skupić się na słuchaniu i prezentacjach, a jeszcze tego samego dnia każdej z nas wysyła na mail informacje w takiej formie - dla przypomnienia i sięgnięcia do nich w każdej chwili:) To są notatki dopiero z pierwszych zajęć, zajęć ma być w sumie 8, więc wyobraźcie sobie ile tego będzie! Mam jeszcze kartę ruchu płodu (do zapisywania od 32. tygodnia) i nagrane utwory dla maluszka:) - Giubelli? Motynka? PauliśC? Bejbe? Angelusdominus? Służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoneczka właśnie znalazłam taki artykuł : "W czasie zapłodnienia może dojść do jednego z najwrażliwszych i jednocześnie najwstydliwszych objawów ciąży jest infekcja pochwy. W takiej sytuacji niezwłocznie musisz udać się do lekarza, który może od razu wyleczyć Twój problem. Infekcja pochwy objawia się najczesciej białym nalotem, swędzeniem w okolicach intymnych a nawet grudkowatym nalotem, przypominających twaróg. Nie można lekceważyć nawet najmniejsze objawy grzybicy, gdyż jest ona bardzo niebezpieczna dla płodu i zdrowia kobiety." Może w tym cyklu padło na nas ? Bardzo bym chciała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej taką infekcje miałam właśnie jak byłam w ciąży. Nie pamiętam czy miałam ją jeszcze kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoneczka może nam się udało ? :) "W czasie zapłodnienia może dojść do jednego z najwrażliwszych i jednocześnie najwstydliwszych objawów ciąży jest infekcja pochwy. W takiej sytuacji niezwłocznie musisz udać się do lekarza, który może od razu wyleczyć Twój problem. Infekcja pochwy objawia się najczesciej białym nalotem, swędzeniem w okolicach intymnych a nawet grudkowatym nalotem, przypominających twaróg. Nie można lekceważyć nawet najmniejsze objawy grzybicy, gdyż jest ona bardzo niebezpieczna dla płodu i zdrowia kobiety."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jeju dziewczyny ale sie rozpisalyscie :-) :-) nie jestem w stanie każdej odpisac wiec przepraszam :-* ** iza wszystko na dobrej drodze w koncu musi sie udać :-* *** stymulowana ja z (.) (.) miałam tak samo jak ty :-) ** co do infekcji to znam kilka przypadków gdy infekcja okazała sie jednym z pierwszych objawów ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry;) Jovanka jestes boska. Wrzucaj wszystko na poczte, zeby potem nie szukac na ktorej str byly takie wazne wiadomosci;) U mnie ciagnacy sie bialy sluz..nie mam pojecia co jest grane. Jesli owulka sie przesunela to lipa straszna:( Lece do pracy;) milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinka121989 - masz rację, wszystko wrzucę na pocztę. Ale że nie wszystkie dziewczyny mają jeszcze do niej dostęp to co najważniejsze wrzuciłam i tu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To niesamowite dziewczyny, ale mój syn chyba tańczy do tej muzyki, którą wrzuciłam na maila (i przy okazji po raz pierwszy włączyłam). Poryczałam się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka dzięki za wszystkie porady :* juz sobie skopiowalam i jak przyjdzie ta pora to nie bede musiała szukać. A taniec Kacperka to musi byc coś wspaniałego :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palssska89
Na pewno koniecznie trzeba zacząc przyjmować Folik. To najwazniejsze jesli zalezy nam wlasnie na tym zeby wszystko dobrze było z naszym maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzoskwinka gratulacje, czulam ze bedzie dobrze 🌼 Jovanka Ty jestes wspaniala, dzieki za informacje moze nam sie przydadza w krotce:) 🌼 dzis biore ostatnia luteine na wieczor i juz czuje jak mnie brzuch na dole boli takze moze zaraz @ bedzie i bede mogla brac CLO i bedziemy czekac na efekty pozdrawiam gorąco i ściskam każda z osobna 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×