Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość goscdarka
kocham gdy kafe wcale nie dodaje mych wpisow, po paru godzinach lub właśnie podwójnie :-) zmiany na lepsze jak nic ;-) a właśnie śrem87 gdzie jestes co tam jak dalsze objawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goscdarka - 🌻 :):):) Jezu, laski, ile tych dokumentów. Spokojnie możemy zacząć już załatwiać - wówczas istnieje szansa, że MOŻE zdążymy to zrobić do końca tego miesiąca. Nie chcę potem zostawiać wszystkiego na głowie M. Zamiast być z nami i cieszyć się rolą taty on będzie wystawał w urzędach i wypełniał jakieś durne papierki. Bez sensu. Teraz przynajmniej jak mnie zabierze ze sobą to mamy szanse na szybsze załatwienie spraw, bo o ile ludzie sami z siebie udają, ze nie widzą ciężarnych, to pracownicy urzędów czy przychodni już tak i sami mnie wpychają w kolejkę. A właściwie nie zdarzyło się, żebym gdzieś czekała. Wchodzę zawsze i wszędzie od razu, jeśli chodzi o załatwianie rozmaitych spraw. Oczywiście oprocz ginekologa, bo tam prawie same ciężarówy;) Ale co do kultury ludzi w sklepach, przy kasach w supermarketach, w autobusach to nawet się nie wypowiadam. Poziom zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
widzialam u znajomej te dokumenty , ogrom wszystkiego :-( jovanka a ty jakis czas temu wysylalas na maila plan porodu a mozna go jakos w inny sposób zobaczyć lub cos bo maila nie posiadam a jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A proszę Cię uprzejmie:) To jedna wersja, zaraz wyślę drugą. Trochę sie może tekst rozjechał, ale wiadomo o co cho. PLAN PORODU (PROPOZYCJA) IMIĘ I NAZWISKO………………………………………………………………………………………. LEKARZ PROWADZĄCY CIĄŻE……………………………………………………………………… CIĄŻA (KTÓRA)………………………………PORÓD (KTÓRY)……………………………………. TERMIN PORODU………………………………………………………………………………………... PODKREŚL WŁAŚCIWE: • Miałam pobierany wymaz z pochwy w kierunku zakażenia bakteryjnego. • Mam krew Rh – • Mam cukrzycę • Mam problemy ze słuchem. • Mam kłopoty ze wzrokiem. • Chciałabym mieć szkła kontaktowe albo okulary przez cały czas porodu. PORÓD • Proszę o nie wykonywanie żadnych zabiegów przygotowujących do porodu, takich jak golenie, czy lewatywa, chyba, że na moją wyraźną prośbę, lub wskazań medycznych • Chciałabym mieć zrobioną lewatywę po przyjęciu do szpitala. • Zależy mi na tym by personel szpitala informował mnie o zabiegach jakie zostaną wykonane. • Chciałabym mieć możliwość swobodnego poruszania się, zmieniania pozycji i korzystania z toalety w trakcie pierwszego okresu porodu. • Wolałabym mieć na sobie podczas porodu swoje ubrania niż szpitalną piżamę. • Chciałabym móc pić wodę podczas porodu, jeżeli jest to przyjęte w danej placówce medycznej • Chciałabym korzystać z MP3 • Proszę pozwolić mi na swobodne wydawanie dźwięków i/lub krzyku podczas porodu WYWOŁYWANIE PORODU • Chciałabym uniknąć wywoływania porodu, chyba, że ze względów medycznych będzie to konieczne. • Prosiłabym o możliwie jak najdłuższe powstrzymanie się od wywoływania porodu, chyba że sytuacja medyczna będzie tego wymagała. • Proszę nie przerywać pęcherza płodowego w sposób zabiegowy, chyba, że będzie to konieczne ze względów medycznych ZNIECZULENIE • Jeśli poproszę o ulżenie mi w bólu, prosiłabym o zaproponowanie mi w pierwszej kolejności naturalnych metod minimalizowania bólu porodowego i proszę mi przypomnieć, że niedługo już będzie po wszystkim. • Chciałabym, jeśli to tylko możliwe, uniknąć wszelkich środków zmieniających świadomość. CIĘCIE CESARSKIE • Wolałabym urodzić silami natury. • Jeżeli cesarskie cięcie będzie konieczne, chciałabym zostać w pełni poinformowana o powodach takiej decyzji • ze wskazań medycznych zostałam zakwalifikowana przez lekarza prowadzącego ciążę do planowanego cięcia cesarskiego • Chciałabym aby osoba towarzysząca mogła być obecna w pobliżu wedle zasad zwyczajowo przyjętych w szpitalu. • Jeśli to będzie możliwe, chciałabym karmić piersią od razu po porodzie. OCHRONA KROCZA • Wolałabym nie mieć nacinanego krocza, chyba, że ze względów medycznych będzie to konieczne. • Wolałabym mieć nacięte krocze niż ryzykować pęknięcie. • Proszę o miejscowe znieczulenie przy zszywaniu krocza. PORÓD • Chciałabym, by pozwolono mi przeć w taki sposób i w takim rytmie jak będzie mi nakazywał instynkt, chyba że sytuacja medyczna będzie wymagała innego sposobu. • Będę wdzięczna za pomoc w podtrzymywaniu moich nóg podczas parcia. • Chciałabym mieć możliwość dotknięcia główki dziecka w trakcie jej rodzenia się. • Chciałabym prosić o przygaszenie świateł i wyciszenie w chwili gdy dziecko będzie wychodzić na świat. • Chciałabym móc robić zdjęcia dziecka na Sali porodowej i proszę o zgodę. PO PORODZIE • Proszę położyć dziecko na moim brzuchu/ew. klatce piersiowej od razu po porodzie jeżeli sytuacja medyczna na to będzie pozwalała. • Chciałbym karmić piersią od razu po porodzie. • Chciałabym aby osoba towarzysząca mogła przeciąć pępowinę. • Położna może przeciąć pępowinę. • Proszę pozwolić aby pępowina samoistnie przestała tętnić zanim się ją przetnie, jeżeli sytuacja medyczna na to pozwoli. • Proszę, aby od razu po porodzie, najszybciej jak to możliwe, usunąć mi wenflon i/lub cewnik. OPIEKA NOWORODKOWA • Chciałabym trzymać moje dziecko blisko - "skóra przy skórze" przez pierwsze godziny po porodzie, (w zależności od zwyczajowo przyjętej procedury w danej placówce medycznej), jeśli sytuacja medyczna na to pozwala. PO PORODZIE • Chciałabym, aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju. • W momencie kiedy odzyskam siły, chciałabym aby dziecko było ze mną w pokoju. • Chciałabym, aby dziecko było ze mną w pokoju w ciągu dnia a w nocy na sali noworodkowej • Zakładając, że i ja i dziecko będziemy czuć się dobrze, chciałabym być wypisana do domu najszybciej jak to jest możliwe. KRAMIENIE PIERSIĄ • Planuję karmić piersią i chciałabym zacząć karmić od razu po porodzie. • Proszę nie dokarmiać dziecka, nie podawać mu mieszanek, glukozy, czy nawet zwykłej wody bez mojej zgody. Chyba, że jest to konieczne ze względów medycznych.. • Proszę nie podawać dziecku smoczka, jeśli nie ma takiej potrzeby • Chciałabym wiedzieć więcej o karmieniu piersią. • Proszę o udzielenie pomocy i wsparcia podczas wystąpienia problemów z laktacją • Nie planuję karmić piersią. Data Pieczątka lekarza prowadzącego …………...…………………… Podpis ciężarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLAN PORODU (PROPOZYCJA) IMIĘ I NAZWISKO………………………………………………………………………………………. LEKARZ PROWADZĄCY CIĄŻE……………………………………………………………………… CIĄŻA (KTÓRA)………………………………PORÓD (KTÓRY)……………………………………. TERMIN PORODU………………………………………………………………………………………... PODKREŚL WŁAŚCIWE: • Miałam pobierany wymaz z pochwy w kierunku zakażenia bakteryjnego. • Mam krew Rh – • Mam cukrzycę • Mam problemy ze słuchem. • Mam kłopoty ze wzrokiem. • Chciałabym mieć szkła kontaktowe albo okulary przez cały czas porodu. PORÓD • Proszę o nie wykonywanie żadnych zabiegów przygotowujących do porodu, takich jak golenie, czy lewatywa, chyba, że na moją wyraźną prośbę, lub wskazań medycznych • Chciałabym mieć zrobioną lewatywę po przyjęciu do szpitala. • Zależy mi na tym by personel szpitala informował mnie o zabiegach jakie zostaną wykonane. • Chciałabym mieć możliwość swobodnego poruszania się, zmieniania pozycji i korzystania z toalety w trakcie pierwszego okresu porodu. • Wolałabym mieć na sobie podczas porodu swoje ubrania niż szpitalną piżamę. • Chciałabym móc pić wodę podczas porodu, jeżeli jest to przyjęte w danej placówce medycznej • Chciałabym korzystać z MP3 • Proszę pozwolić mi na swobodne wydawanie dźwięków i/lub krzyku podczas porodu WYWOŁYWANIE PORODU • Chciałabym uniknąć wywoływania porodu, chyba, że ze względów medycznych będzie to konieczne. • Prosiłabym o możliwie jak najdłuższe powstrzymanie się od wywoływania porodu, chyba że sytuacja medyczna będzie tego wymagała. • Proszę nie przerywać pęcherza płodowego w sposób zabiegowy, chyba, że będzie to konieczne ze względów medycznych ZNIECZULENIE • Jeśli poproszę o ulżenie mi w bólu, prosiłabym o zaproponowanie mi w pierwszej kolejności naturalnych metod minimalizowania bólu porodowego i proszę mi przypomnieć, że niedługo już będzie po wszystkim. • Chciałabym, jeśli to tylko możliwe, uniknąć wszelkich środków zmieniających świadomość. CIĘCIE CESARSKIE • Wolałabym urodzić silami natury. • Jeżeli cesarskie cięcie będzie konieczne, chciałabym zostać w pełni poinformowana o powodach takiej decyzji • ze wskazań medycznych zostałam zakwalifikowana przez lekarza prowadzącego ciążę do planowanego cięcia cesarskiego • Chciałabym aby osoba towarzysząca mogła być obecna w pobliżu wedle zasad zwyczajowo przyjętych w szpitalu. • Jeśli to będzie możliwe, chciałabym karmić piersią od razu po porodzie. OCHRONA KROCZA • Wolałabym nie mieć nacinanego krocza, chyba, że ze względów medycznych będzie to konieczne. • Wolałabym mieć nacięte krocze niż ryzykować pęknięcie. • Proszę o miejscowe znieczulenie przy zszywaniu krocza. PORÓD • Chciałabym, by pozwolono mi przeć w taki sposób i w takim rytmie jak będzie mi nakazywał instynkt, chyba że sytuacja medyczna będzie wymagała innego sposobu. • Będę wdzięczna za pomoc w podtrzymywaniu moich nóg podczas parcia. • Chciałabym mieć możliwość dotknięcia główki dziecka w trakcie jej rodzenia się. • Chciałabym prosić o przygaszenie świateł i wyciszenie w chwili gdy dziecko będzie wychodzić na świat. • Chciałabym móc robić zdjęcia dziecka na Sali porodowej i proszę o zgodę. PO PORODZIE • Proszę położyć dziecko na moim brzuchu/ew. klatce piersiowej od razu po porodzie jeżeli sytuacja medyczna na to będzie pozwalała. • Chciałbym karmić piersią od razu po porodzie. • Chciałabym aby osoba towarzysząca mogła przeciąć pępowinę. • Położna może przeciąć pępowinę. • Proszę pozwolić aby pępowina samoistnie przestała tętnić zanim się ją przetnie, jeżeli sytuacja medyczna na to pozwoli. • Proszę, aby od razu po porodzie, najszybciej jak to możliwe, usunąć mi wenflon i/lub cewnik. OPIEKA NOWORODKOWA • Chciałabym trzymać moje dziecko blisko - "skóra przy skórze" przez pierwsze godziny po porodzie, (w zależności od zwyczajowo przyjętej procedury w danej placówce medycznej), jeśli sytuacja medyczna na to pozwala. PO PORODZIE • Chciałabym, aby dziecko było cały czas ze mną w pokoju. • W momencie kiedy odzyskam siły, chciałabym aby dziecko było ze mną w pokoju. • Chciałabym, aby dziecko było ze mną w pokoju w ciągu dnia a w nocy na sali noworodkowej • Zakładając, że i ja i dziecko będziemy czuć się dobrze, chciałabym być wypisana do domu najszybciej jak to jest możliwe. KRAMIENIE PIERSIĄ • Planuję karmić piersią i chciałabym zacząć karmić od razu po porodzie. • Proszę nie dokarmiać dziecka, nie podawać mu mieszanek, glukozy, czy nawet zwykłej wody bez mojej zgody. Chyba, że jest to konieczne ze względów medycznych.. • Proszę nie podawać dziecku smoczka, jeśli nie ma takiej potrzeby • Chciałabym wiedzieć więcej o karmieniu piersią. • Proszę o udzielenie pomocy i wsparcia podczas wystąpienia problemów z laktacją • Nie planuję karmić piersią. Data Pieczątka lekarza prowadzącego …………...…………………… Podpis ciężarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super, kopiuję, wklejam i gówno. Podaj swój mail prywatny, ja Ci ze swojego prywatnego wyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka u nas też zerowy poziom ja staram się nie chodzić di marketów np bo jedna kasa czynna kolejka na cały sklep a ty pomarz że cie ktoś wpuści duszno przecież ustac nie idzie. Nie wkleilo bo czeka aż spakujesz torbę;p;p;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Chyba nie dam rady Was nadrobić :( staram się jakoś poskładać do kupy, ciężko bo jak mój P wraca przed 16 z pracy to od razu leci pomagać wujkowi i do wieczora go nie ma :/ i dzień jak każdy inny, cały czas sama i sama.. Ostatnio nawet się z nim pokłóciłam, bo się przedrzeźnialiśmy a ten się wkurzył i powiedział mi, że przy porodzie da mi tak popalić, że zapamiętać ten dzień do końca życia.. Popłakałam się i cały dzień się do niego nie odzywałam. Teraz jest jako tako... Mam ochote gdzieś wyjechać daleko daleko...... Od dzisiaj spróbuje być na bierząco :) Miałyście w ciąży coś takiego, że jak zjadłyście cokolwiek to bolał Was żołądek? Mnie aż piecze w środku a nie jem nic ostrego ani tłustego... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maćkowa kurcze ja też mam niewyleczone zatoki :) ale mi narazie nic nie dokucza :) kurcze dziewczyny zjadłam dziś obiad o 13 i jeszcze mnie nie dopadło ssanie w żołądku :) ale fajnie :**** Agniesia a gdzie wyjeżdzasz ?:) trzymam kciuki żeby ta kreseczka to nie był tylko wytwór wyobraźni :) Stymulowana mamy jestes tydzień dalej ode mnie :) bedziemy rodzić prawie że razem :) paulinka no ja to chyba nie schizuję com?:) wgl dziewczyny jak tak się zastanawiam czasami że jestem taka spokojna,nie denerwowałam się że serduszko może nie bic i wgl, a przecież z tą beta skacząca na początku to mogło być różnie :) ale dobrze że jest okey :** izulinka no prawdziwy detektyw z Ciebie :*:** Eweelka zazdroszcze wakacji na morzem :** chce mi się popływać :* Jovanka jak tam pakowanie torby ?:) skończone ?:) ale u mnie upał :) o masakra ;/ co u Was kochane moje ?:) jutro chyba pomykam na założenie karty ciązy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giubelli
Hej lasencje ! Jovanka - byłam na stażu w OPS jeszcze za czasów kiedy przecież nie mogłam znaleźć pracy po dwóch kierunkach - normalka w Polsce, i właśnie przyjmowałam min. szczęśliwych tatusiów lub czasem mamuśki składające podania o becikowe więc służę pomocą :) pamiętaj, że nie dadzą Ci becikowego bez PESELU dziecka, więc min. miesiąc musisz po porodzie na niego czekać. A reszta papierów to niestety na nowych zasadach takie jak do zasiłku rodzinnego, czyli zaśw. z ZUS o zarobkach za tamten rok lub z pracy RMUA (sama musisz podsumować składki i wtedy oświadczach pod odp. karną), zaśw. ze skarbówki - oczywiście i Twoje i męża, akt urodzenia no i wypełnienie druczków w OPS. Papierologia straszna, ale tysiak jest :) (o ile Ci dochód nie przekroczy 1900 bodajże....) 🌼 Nessaja, ja już miałam kupować quinny buuzz chyba? bo się okazało, że one właśnie mają pompowane koła i jest możliwość zakupu z dwoma przednimi, ALE ! okazało się, że spacerówka się nie rozkłada na poziomo ! Szczyt i hańba :) a przecież dziecię często zasypia, no i ogólnie drogi jest w pieron, a ten maxi cosi nawet coś ma z quiniaka więc też mi się spodobał, z resztą decyzja o zakupie była podjęta w 10 min bo była licytacja - sama w to nie wierzę ale teraz jestem zadowolona. 🌼 u mnie bez zmian, upały są ale wyjątkowo super się czuję. Wczoraj cały dzień prasowałam, dziś zaczynam malować drzewo na ścianie u naszej kluski ;) jak skończę to wtedy Wam wyślę zdjęcie bo teraz to wstyd słać ten majtkowy róż - który w sumie pomału zamienia się w brudny róż :D 🌼 siostra twierdzi, że trochę mi spadł brzuszek niżej, ja tam nic nie widzę ;) do kupienia mam jeszcze rożek sztywny, przewijak na biurko no i dziś znosimy ze strychu wanienkę po kluskach mojego brata, musimy ją obczaić, albo dokupię siedzonko do niej - wg rad Jovanki, albo kupimy nową - 30 zł to jeszcze kurde mam :P 🌼 ale wiecie co? Kupując wózek, łóżeczko, i ogólnie rzeczy i do remontu i do pokoiku - nie wliczając mebli! to poszło nam już 5 tysi jak nic. I tak wszystko robimy sami, bo i malowanie i jakieś szpachlowanie... Załamka, a tak naprawdę to tego nie widać ! Dom to pochłaniacz pieniędzy straszny... Ale to nic przy wydatkach późniejszych na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinka121989
No izulinka spisalas sie na medal:* ja juz dawno to podejrzewalam, zaintrygowal mnie pan bf...ale olalam sprawe bo znow by ktos na mnie naskoczyl tak jak z zdemaskowaniem smerfetki... Dla mnie dno, totalna dziecinada. Brzoskwinko:* no a z beta wlasnie jak byla? Nie martwic sie tylko cieszyc! Choc pewnie to samo bede robic hihi Jovanko moja droga, chce ci powiedziec ze jestes genialna! Kacper bedzie mial cudowna mamusie!!! Iza licytuj! I obys wygrala;) pokaz fotke tych bucikow;) Jejku jest mi teraz cholernie zle pisac na tel z tym nowym kafe, chcialabym kazdej odp ale juz sama nie pamietam co;( Ja w sobote mykam na weselicho. Kiecka zakupiona;) nie uwierzycie ale kupilam ja z przeceny. Kosztowala ponad stowe a dalam 5 dyszek. Takie zakupy to ja lubie;) U mnie owulka szykuje sie w okolicach BOzego Ciala, mezulo bedzie w domu wiec licze ze uda sie w pierwszym cyklu z luteina;) choc po rocznych staraniach nie wierze ze uda sie od razu:/ ale jak to pisalyscie trzeba myslec pozytywnie!;) Buziole moje kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paola1801
Padam na twarz. W Tczewie nie przeswietlal go bo panikarz piszczal jak patrzal mu dwie lapy wiec wrocila i moj weterynarz dal mu qntybiotyki. Obserwacja zostaje i wyslanie krwi do niemiec lub do wawy nie pamietM. Co jest najlepsze.. majlo spotkal samojeda w tczewie. O miesiac mlodszego. Babka mina bezcenna. Wlasnie dowiedzialam sie od mojej hodowczyni ze maja wspolna babke i prababke :D ona to cala Polske chyba zna heheh:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Jezuuuu, laski, spałam 4 godziny... Wstaję, rozumiecie, a tu...torba nadal nie spakowana!:P Czyli jednak samo się nie zrobi jak by która pytała. Cóż, widzę, że jak ja sama czegoś nie dopilnuję to zrobione nie będzie! Olala - spróbuj pogryzać migdały, powinny pomóc. Całe, nie w płatkach. Unikaj też musztardy, ketchupu, wszystkiego ogólnie na bazie octu, gazowanych napojów i ogranicz ilość pieczywa. Być może też czekoladę. Coś musisz spożywać z tych rzeczy, że Cię żołąd piecze. To normalne, no ale musisz zmienić nawyki żywieniowe, bo się będziesz bardzo męczyć:(. O! Wafle ryżowe chrup, mnie bardzo pomogły - na to i na mdłości. Ulga była jak tralala. Giubelli - kochana, dziękuję za info:* Już tam dzwoniłam, wypisałam punkt po punkcie jakie dokumenty muszę mieć i skąd mam je w ogóle wziąć i wszystko jest już jasne;) Na szczęście na PESEL będziemy czekać około 2 tygodni tylko (tak powiedziała przemiła pani). A z tym dochodem to ani ja się nie pytałam, ani pani nie pytała jaki mam (czy mamy) - te 1900 co napisałaś to rozumiem, że jedna osoba nie może przekroczyć??? No kochana, jak Ci spadł brzuszek tooooo...uważaj, żebyś nie zaczęła rodzić przed cesarką;) Jak tak czekam i czekam na to opadnięcie... Nie, żeby było w związku z tym bliżej do porodu, ALE POŁOŻNA OBIECAŁA, ŻE BĘDĘ MOGŁA WTEDY ODDYCHAĆ. OBIECAŁAAAA! Więc codziennie liczę na cud, ale póki co mój cud kopiąc w żebra, sprawia, że podskakują mamine cycki. Ja mu nie opadnę!... A powiedz - bo przeczytałam, ze kupujesz rożek sztywny. Masz taki wymóg w szpitalu czy chcesz sama dla siebie? Co do kasy to nam też poszło jej mnóstwo. Mnóstwo! Wózka nie liczę (bo na niego chcą nam dać teście moi - odbieramy po niedzieliiiiiiii!), ale wszystko poza tym do tej pory już wyniosło nas 3,5 tys., chyba nawet nieco ponad. I 5 stówek jeszcze pęknie bankowo. Dobrze, że mamy pieniądze z wesela jeszcze, bo jak nie to ja nie wiem. Paulinka - ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane moje :) Ostatnio nie bardzo miałam czas żeby pisać. Cały czas byłam w rozjazdach. Teraz też w weekend mam same spotkania, a to z chrzestnym mojego A, a to ze starszymi a do tego powtórkę komunii syna :) *** izulinka detektywie :) ***Kaasik89 jestem :-* *** Agniesia dawaj znać chyba, że już dałaś bo jeszcze do końca was nie doczytałam :( byłam dziś u mojej gin i zaczynam przygodę z clo od następnego cyklu i , ale nagadałam mojemu, żeby o tym nie myślał, bo wczoraj dowiedzieliśmy się że jego brat cioteczny(prawie jak rodzony) zostanie tatusiem :) i mój strasznie się przejął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jovanka podam ci maila mojego M bo nie jestem pewna hasła co do mojego bo w ogole nie korzystam a tu wiem ze na 100% przeczytam :-) jaras559@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JovankaJo
Witaj Kasik:) :* Goscdarka - już wysłane:) Może wysłać Ci resztę informacji ze szkoły rodzenia? Czy nie chcesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadrobiłam ale już nie pamiętam co chciałam pisać. nessaja udanego urlopu :) Jovanka i co z tą torbą, spakowana? Powiem wam że ja w ciąży nie jestem , a tak mi się sprzątać nie chce że szok !! Uwielbiam was czytać i czasem się złoszczę, że tak mało piszecie :D Iza jakie buty wybrałaś ? Ja na razie mam wybrane obrączki i nic więcej. Sukienkę może będę miała pożyczoną od znajomej, ale muszę pojechać i ja przymierzyć taka typowo ślubną, bo już miałam kupić krótka, prostą i skromną ecrue. Ale zobaczymy. Ale się u was dzieje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
pewnie ze chce :-) ja do szkoły rodzenia sie nie wybieram wiec bardzo sie Przydadza wszelkie informacje :-) jutro bede czytac bo moj juz na nocce :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
jovanka mam nadzieję ze wszystko ok :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Pisalam Wam wczoraj ze staram sie skonczyc z dolkiem.. no i z tej okazji zrobilismy sobie z mezem ognisko.. zjadlam kielbaske no i w nocy wyladowalam w szpitalu. Tak strasznie bolal mnie brzuch ze nie moglam wytrzymac. Dali mi kroplowke i zostawili na noc.. mam nadzieje bo z dzieciatkiem wszystko dobrze a bol nie ma podloza ginekoligicznego. Wiec najpewniej bede miala dietke..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim:) mam pytanie. 20 czerwca ide do lekarki na wizyte. wreszcie sie czegos od niej dowiem bo tamten nie chcial nic powiedziec:( a 30 czerwca mam wizyte w "pośredniaku" i pewnie znowu beda mi wciskać oferte jakąś. zastanawiam sie czy prosic lekarke o jakies zaświadczenie. z jednej strony może dadzą mi spokój na jakiś czas a z drugiej mogą sie przyczepić ze niby nie chce pracować ze mi tylko na kasie zależy itp. tylko ja nic od nich nie dostaje. tylko powiedzcie kto mnie teraz przyjmie?? miała tak któraś?? bo szczerze mówiąc jak sobie o tym pomyśle to nie chce mi sie tam iść a musze bo jak mnie wyrejestrują to nie bede miec ubezpieczenia. a te baby co akurat do nich trafiam to naprawde są okropne. one chętnie by do pracy wysyłały nawet w 8mc twierdzac ze ciąża to nie choroba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jovanko czy ja też moge prosić o jakieś nowe info ze szkółki?? to jest mój mail:: mala_9103@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka jak sie czujesz kochana? Na pewno wszystko jest dobrze:) Nie moge dziewczyny poradzic sobie ze spanien no szok normalnie, jeszcze jak sie w dzien przespie to w miare mozliwosci rano wstane choc ciezko ale jak juz sie nie przespie to jest tragedia normalnie tylko odliczam dni do weekendu zeby dluzej pospac:) A co u Was kochane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejjjo załogo ! jestem i ja :) upały przeszły i śpię sobie teraz jak nowo narodzone dziecię hehe ale miałam taki strasznie straszny sen, że obudziłam się ze łzami w oczach normalnie.... taki był prawdziwy... śniło mi się, że kupiliśmy wózek na allegro i kiedy przyszedł nie było mnie w domu, wracam sobie skądś a tu pod domem stoi potwór !! takie kwadratowe szkaradeństwo z takiego materiału jak kiedyś dawno dawno temu kanapy robili - takie bordowe, z tym że to moje było brązowe, w foteliku do tego wózka spało 2 dzieci w coś zawinięte. wchodzę wściekła do domu a K siedzi przed kompem i płacze i mówi do mnie taki strasznie smutny czy to coś da się oddać, jak się wtedy rozpłakałam, tak obudziłam się ze łzami w oczach :D xx kasik85 to zgodnie z tradycją odpadnie Ci rzecz pożyczona :D informuj na bieżąco :) xx Jovanka kochana co się dzieje ? teraz to się będziemy martwić :( czekam na wiadomość od Ciebie ❤️ xx Ola no musisz teraz uważać na to co jesz :) ale dasz radę, może to chodzi po prostu o smażone ?? co samo w sobie nie jest zbyt zdrowe i łatwe do trawienia :) xx kasia12 po 1 teoretycznie ze względu na ciążę mogą Cię wyrejestrować, bo w pośredniaku powinny być osoby zdolne i mogące podjąć pracę zarobkową, praktycznie mnóstwo kobiet w ciąży lub z malutkimi dziećmi jest zarejestrowane i nikt ich z tego powodu nie wyrejestrowuje. Natomiast o ciąży powiedz, nie sądzę, że wyrejestrują Cię. Po 2 i najważniejsze będąc w ciąży nie musisz mieć ubezpieczenia, aby udać się do lekarza, ponieważ według naszego prawa jesteś chroniona i jako matce przyszłego obywatela należy ci się darmowa opieka medyczna, jak również poród i pobyt w szpitalu, więc nawet gdyby cię wyrejestrowali to nie mając pieniędzy z UP to nic nie tracisz. xx eska śpij kochana ile możesz :* xx paulinka skarbie myśl pozytywnie :* nawet jak nie w 1 cyklu to przecież w 2 nie ?? :D ale się wybawisz na weselu :) i pewnie pojesz :P xx Paola to zdrówka dla psinki :) xx miłego dnia :) pożeram śniadanie i ciężko jeść i pisać :P Maćkowa, Iza gdzie wy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×