Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość carolinen

chcę zajść w ciążę (dla nowych dziewczyn)

Polecane posty

Gość gość
No i oczywiscie gość wyżej to IZA85 :) Xxxx Angelus przynajmniej dobrze ze chłopaki zdrowe :) Mam nadzieje ze małej szybko przejdzie :) Teoj Franek do soboty czeka a nasz Kuba do niedzieli bo mu urodziny w mcdonaldzie wyprawiamy :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No impreza za impreza... Nas czekają chrzciny ale mała ciągle chora to ciężko mi się zabrać.. W ogóle mamy problem z ojcem chrzestnym mamy do wyboru brata do którego mam o wiele rzeczy żal nie mamy za dobrego kontaktu wręcz mam strach przed kontaktem z nim niby teraz już taki nie jest ale urazy pozostały zresztą jego żona jest nieźle szurnieta i naszego bliskiego znajomego z którym dogaduje się dobrze jest porządnym człowiekiem wierzącym jesteśmy razem we wspólnocie neokatechumenalnej...i nie wiem u całej trójki nikt z mojego rodzeństwa nie jest chrzestnym ani chrzestna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Angelus dla naszego Kuby wzięliśmy za chrzestnych naszych dobrych znajomych i nie żałuje bo swietnie sobie radzą w tej roli. Niestety rzadko się widujemy bo oni w Polsce a my tu :( Teraz zastanawialiśmy się kogo weźmiemy na chrzestnych dla drugiej dzidzi :) Mój M stwierdził ze albo znowu kogoś znajomego albo moja siostrę z mężem, albo brata i jego dziewczynę. Ja stwierdziłam ze jak coś to chciałabym wziąć mojego brata i moja siostrę żeby żadne z nich nie poczuło się pominięte. Mój M ze swoim bratem niestety nie gada :( Gówniarz za dużo przykrych dla nas i naszego Kuby słów wypowiedział. Mamy do niego i jego zony ogromny żal choć wiem ze powinno się wybaczać. Może z biegiem czasu torpedujcie jak słowa nie będę już takiego bólu sprawiały. Jeśli o Was chodzi to zastanowiłabym bym się nad znajomym. Chodzi o to żeby w przyszłości mała miała dobry kontakt z chrzestnym. Żeby interesował się nią i to nie tylko na chrzcinach, komunii, bierzmowaniu i ślubie. Pomysl kto w przyszłości mógłby byc przykładem dla małej. Wiem ze ludzie się zmieniają i Twój brat może się zmienić o 180 stopni i być zupelnie innym człowiekiem. Na prawdę trudna decyzja :( Xxxx Paola dawaj śmiało na fb :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelusdominus ja to wez znajomego i jak masz siostre to siostre na chrzestna. Brat nie powinien sie obrazic bo skoro ze znajomyn macie super kontakt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelusdominus ja to wez znajomego i jak masz siostre to siostre na chrzestna. Brat nie powinien sie obrazic bo skoro ze znajomyn macie super kontakt :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulinka ślicznie wyglądasz! Ciąża Ci służy :) odliczamy razem z Tobą dni do porodu :) :*:*:* oooo Nessaja ale piękna beta :) widzisz, dzieciątko powolutku rozwija się, w poniedziałek zobaczysz że wszystko jest dobrze :*:* oooo Agniesia88 beta jak na księżniczke :) oooo mamaniemama w końcu dałaś znak życia.. :) odpoczywaj po pracy ile się da :* oooo Iza to na wizyte jeszcze troche poczekasz.. :/ Jak wczoraj opowiedziałam mężowi jak to jest w UK to stwierdził, że ja bym tam oszalała. I miałby racje... oooo Asanka witaj w naszym gronie :) macie za sobą dopiero pierwszy cykl starań więc się nie smutaj. Każda z nas jest tutaj po przejściach, chociaż ja trafiłam na forum już w ciąży. Trzeba mieć dużo cierpliwości :) co do DHA to mi gin przepisał w trzecim miesiącu ciązy. oooo Angelus Franek podekscytowany,pewnie czeka na gości albo prezenty ;) mega frajda dla dzieciaczków :) Co do chrzestnych to wybrałabym chyba tych z którymi macie lepszy kontakt. Sama po sobie wiem ze tak jest lepiej, mam chrzestną która przyjeżdzała do mnie od wielkiego dzwonu.. Fajnie jest jak między dzieckiem a chrzestnymi jest więź, nie koniecznie rodzinna. My na chrzestną chcemy moją siostre (siotra męża będzie mega niezadowolona ale co z tego jak ma nierówno pod sufitem, najmądrzejsza, wszechwiedząca itp) oooo Czekam z niecierpliwością na wizyte..A do 16:30 jeszcze tyyyyle czasu.. oooo Karciaaa choróbsko mienęło? Ty masz jutro wizyte? Pamiętam że miałyśmy mieć chyba w ten sam dzień, z tym że mi przesunelina dzisiaj. oooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
angelus dziewczyny maja racje nie patrz na rodzine tylko na bliskosc i wsparcie,my tez znajoma bedziemy prosic... & olala powodzenia na wizycie i daj zas znac :-* & hmmm nie pamietam ktora z was rowniez lyka witaminki vita miner prenatal dha... ale wyobrazcie sobie moje mile zaskoczenie. ide dzis do aptekiwolam te witaminki za ktore zawsze placilam 34.99 a pani mi je daje lecz za 23.79... ja zdziwienie a ona ze weszlo nowe opakowanie i producent dal je teraz taniej :-) szok bo zazwyczaj sa podwyzki :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darka napisze na pewno.. To już jest we krwi, że zawsze zaglądam a po wizycie pisze co siędowiedziałam itp. :) a te witaminy biore ja :) akurat w niedziele mi się skończą.. Miła niespodzianka,że są tańsze :) pójde do apteki i poprosze w nowym opakowaniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscdarka
olala bo my tutaj to juz wielka rodzina :-) szybciej piszemy na forum co i jak niz swojej prawdziwej :-) a opakowanie sie wcale duzo nie zmienilo bo teraz te promyki sa lekko rozowe a na dole napusane 2 dla kobiet w 2 i 3 trymestrze ciazy i karmiacych piersia... czyste szalenstwo zmian :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi na to, że za brak napisu i płomyki w innym kolorze płaciłyśmy 10zł więcej? To dopiero jest czyste szaleństwo :) oooo A gdzie to nasze dziołchy się podziały??? Maćkowa, Stymulowana, Brzoskwinka,Karcia i reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karciaaa
Hej Dziewczyny:) Olala jestem jestem tylko kompletnie nie mam o czym pisać:/ przeziębienie przechodzi jeszcze smarkam trochę ale już coraz mniej... dzisiaj tak szaro za oknem głowa boli od rana i jakis kiepski dzień mam:/ a ja wizyte miałam w tamtym tygodniu a następna 16.10:) trzymam kciuki żeby wszystko dziś było dobrze:))) Nessaja wszystko będzie dobrze nie martw się na zapas i odpoczywaj dużo:* Mamaniemama nie dziwie się że jesteś zmęczona... ja pamiętam ciągle bym spała na początku a do pracy nie chodziłam:/ 3maj się Kochana:* Angelus zdrówka dla Zuzi i sił dla Ciebie:) Ala ale to jest wkurzające jak za coś płacisz i czekasz a tu coś nie tak jest:/ mam nadzieje że jakoś się uda coś z tym zrobić...:) Iza trzymam kciuki za piątkową wizytę żeby Cię pobadali i wszystko było dobrze:** Izulinka ślicznie wyglądasz naprawdę i wcale nie jesteś taki hipopotam:)) Asanka witaj:) ja brałam przed ciążą i na początku sam kwas foliowy a ryby rzadko, jakoś nie przywiązywałam do nich bardzo uwagi... miałam tylko na początku ciąży ochote na tuńczyka, i rybę ale przeszło:) Paola jak tam Twój okres? wybierasz się do lekarza czy czekasz? Kasia_85 nakop temu twojemu mężowi w tyłek i niech się jak mąż i głowa rodziny zachowuje a nie jak nastolatek jakiś bo skoro tak mu lepiej to po co się żenił? Mój Synek miał dziś pierwszą czkawkę a tak mi się wydaje bo pulsował mi delikatnie brzuszek co sekunde chyba tak delikatnie w jednym miejscu przez dłuższą chwilę... myślicie że jak ma czkawkę i napiję się czegoś cepłego to jakoś mu pomogę?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żoneczka robiłaś ten placuszek wczoraj? daj przepis bo ja też bym zjadła aż jak czytałam to mi slinka leciała:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karcia aż mi wstyd sie przyznać ale beza mi nie wyszła. Cóż checi miałam. Ale produkty na krem mam więc stwierdziłam ze dzis upiekę ciemny biszkopt.. a tesciowa tak mi podpowiadala i brała z ręki mikser ze biszkopt wyszedł twardy i ma wysokość 1 cm... Na dzis skończyłam pracę w kuchni. Ona ma chyba wyrzuty sumienia ze mi sie wpychala i chciała zrobić sama jeszcze raz. Ale ja juz nie chciałam. Położyłam sie zeby poczuć trochę małego. Bo od rana taki cichy i nieśmiały. Wczoraj bylo przytulanko i po nim zawsze taki ululany albo wystraszony :-) Ważne ze obiad zrobiłam pyszny. na dzis juz tylko relaks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nessaja trzymam kciuki a ciebie i kruszynke. mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze:) ooooo ala dzwoń do nich i niech wymieniają albo kase zwracają. możesz im wystawić negatywną opinię to szybko beda to naprawiać. oooo angelus ciężko znalezć odpowiednie osoby na chrzesnych. jedni mają dobry kontakt ze sobą inni potrafią nie odzywac sie latami. mój ma chrzesnego którego wiedział ostatni raz na komuni czyli 14lat temu. raz spotkali sie na weselu to ten chrzesny pomylił mojego ze szwagrem... ja ze swoją chrzesna tez sie nie widuje. mieszkamy w tym samym miescie. mój chrzesny mieszka 40km ode mnie i czesciej go widuje. oooo co do ubranek to ja mam nowe i używane. nie są zniszczone nie mają żadnych plam czy dziur. są zadbane. mam kilka tych najmniejszych rozmiarów. ale wiekszość mam takich gdzie jest przedział wiekowy. są 0-3m-ce,3-6,6-9m-cy. ale mam tez kilka na 58, 62,68. jeszcze ne wiem czy bede cos dokupywac bo jeszcze siostra mojego ma nam dac jakies ubranka. wczoraj byłam u endokrynologa.nie jest zle. dała mi recepte. mam brac po pół tabletki dziennie. powiedziała ze jest szansa ze mi ta nie doczynność po porozie zniknie bo nie jest nie wiadomo jaka duża. norma jest od 12 a mi wyszło 11,9. za miesiąc kontrola wiec mam nadzieje ze bedzie dobrze po tych lekach.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaasik89
Kasiaa12 dobrze ze wyniki nie najgorsze ;) a jak brzusio rośnie ? Bo mój juz spory ;) Nessaja wynik bety jest bardzo dobry wiec wszystko się ułoży i będzie dzidzia ;) Ala ale kaszana z tym lozeczkiem ;/ człowiek czeka z nie cierpliwością a tu taka przykra niespodzianka ... Ale mam nadzieje ze wymienia na nie zniszczony ... Stymulowana slicznie wygladalas w tej sukience ja mam wesele 18 i nie wiem co mam na siebie włożyć :( Izulinka piękna ;) wygladasz kwitnaco kochana ;) Mamaniemama odpoczywaj dużo a może pomyslisz nad l4 ? Mackowa jak samopoczucie w taka pogodę ? Iza jak mdłości ? Dajesz rade ? A ja cukrzycy jednak nie mam właśnie gin mi napisał ze wyniki mam ok ;) jupi !!! Ta pogoda mnie wykonczy jak tak dalej pójdzie to nie skonczymy tego remontu przed porodem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brzoskwinka14
hejo :) goscdarka i ola i jak się te witaminy sprawdzają ?:) ja zastanawiam się czy sie na nie nie przeżucić :) biore fembion ale potwornie drogie :) cena w przedziałe 60-70 zł.jeszcze zależy jaka apteka,ale tanszych nigdzie nie znalazłam :( odnośnie kwasu dha to można takie witaminy brac od 13 tygodnia chyba,ale można tez poźniej.ja zaczełam brać witaminy w 20 tygodniu.i tez moja lekarka powiedziała mi ze nie sa mi potrzebne na dobra sprawe te witaminy bo wyniki mam zawsze rewelacyjne ale moge brac dla świętego spokoju jesli chce,a wiecie ze nadmiar tych wszystkich witamin u kobiety,w sensie ze ma wszystkie potrzebne składniki dla dzidziusia w organiźmie i jeszcze dodatkowo bierze witaminy w tabletkach może ( podkreślam że może ,ale nie musi ) skutkowac tym ze dzidzius urodzi się z większą wagą urodzeniową,no po prostu dziecko jest większe jesli ma nadmiar tych wszystkich witaminek i minerałów :) tak mi mówiła lekarka.ja łykam witaminy bo nie jem prawie wgl owoców i warzyw bo mi nie wchodza :) co do chrzestnych ja zawsze chciałam zeby była moja siostra,ale teraz napewno jej nie wezme.pisałam wam nie raz jakie są teraz nasze stosunki i jak się zachowuje.co więcej nie chce zeby matka chrzestną mojego dziecka był ktos kto wypowiada sie o dziecku wrzeszczący bachor. dziewczynki sorki ale dzis nie mam za bardzo czasu dla was :( umyłam okno,teraz prasuje firanke i zawołam mame co by mi zawiesiła,musze wstawic pranie z ubrankami,dzis piękna pogoda to szybciutko mi wyschną :) i poćwiczyc :) a wgl to jestem mega głodna i lece cos na ruszt wrzucic :) pa laski :) miłego dzionka :)może wpadne wieczorkiem :):***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chcialabym zajsc w ciaze ale jakos ze swoim partnerem nie mozemy niewiem jaki jest w tym problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angelus ja bym sie nie zastanawiala, bralabym osobe ktora lepiej nadaje sie na chrzestnego, taki jaki wy macie kontakt, wszystkie urazy mimo ze kiedys wkoncu sie przelamiecie i 'zapomnicie' gdzies zawsze w gowie siedziec beda. My tez bedziemy chceli wziasc brata mojego P., bratowa pewnie przekonana ze ona bedzie, ale jest osoba falszywa, byla moja swiadkowa i zawiodla mnie bo nawet nie przyjechala mnie ubrac... i musialam prosic kolezanke zeby przyszla ktorej nie zaprosilam na wesele a pewnie na to liczyla bo cale dziecinstwo razem. Ale wtedy mnie bardzo zawiodla i nie chce zeby kiedykolwiek moje dziecko tez doswiadczylo przykrosci przez to ze ciocia siedziala od 9 u fryzjera i "ona sie nie wyrobi". Dlatego teraz mamy takich przyjaciol, ona wlasnie tez teraz jest w ciazy i bedziemy chcieli wziasc ja. Ona bedzie mu dawala dobry przyklad, jest osoba wierzaca, praktykujaca, generalnie odpowiada nam to i trudno, moga sie obrazic ale to przeciez nasza decyzja. Ostatnio rzadko sie z nimi widujemy bo sie buduja a mamy do nich 40km ale nawet jak sie kilka miesiecy nie widzimy to nigdy ta relacja nie ulega zmianie jak np z innymi znajomymi ktorzy od razu szczelaja focha bo sie jedni czy drudzy nie odezwali to bez laski. Ja bym sie nie zastanawiala ;) np moja chrzestna, zona brata mojego taty, wujek przed slubem bardzo nie fajne rzeczy mowil mi prosto w oczy o tym co mysli i stwierdzilam ze chocby ch* na ch* stanal to go nie zaprosze, wkoncu mama moja powiedziala ze chrzestna wypada zaprosic ale powiedzialam mamie ze jak chce to niech im sama zaproszenie da bo ja tam nie pojde i jaki efekt? nie przyszli, teraz od laski mojej chrzestnej sie przypomnialo ze mialam urodziny (fb) zyczenia zlozyla, i zlala, focha ma. To niech ma ;) z rodzina najlepiej na zdjeciu a nieraz znajomi zastapia rodzine godniej niz nie jeden brat czy siostra ;) & Paola i jaka decyzja? :) i jak Twoja @? & Zoneczko nie wazne, tesciowa chciala dobrze, gdzie kucharek szesc tam nie co jesc, tak jej powiedz nastepnym razem :P nie przejmuj sie, moj maz to je nawet z zakalcem bo taki lasuch wiec on by sie tym nie przejal kompletnie :D ;) & Olala to czekamy na wiesci po wizycie :) & Kasia12 ktory juz u Ciebie tc? widzisz, jesli lekarz mowi ze ta niedoczynnosc zniknie to trzeba w to wierzyc i sie nie zamartwiac na zapas ;) & Dziekuje dziewczyny za kciuki, trzymajcie dobrze co w poniedzialek Okruszek sie pokaze ;) a ja dzis sie przebudzilam przed 10 jak moj P halasowal szukajac buta w szafie, nie przytomna wiec lezalam dalej, to kobieta ze spoldzielni puka, P. wrocil to ja lezalam, wstalam na chwile bo chcialam z nim posiedziec ale chyba jakiegos focha ma, ja sie czulam jak z *upy wyjeta wiec spowrotem do lozka, wyszedl o 11 do pracy to spalam do 12.30 i dopiero moge powiedziec ze jakos bede funkcjonowac chociaz i tak jeszcze spac mi sie chce. Boli mnie glowa, czuje sie znowu jak na kacu ii.. pierwszy raz mnie zemdlilo. Czekalam na te mdlosci kilka miesiecy ale mimo ze wyczekane to i tak sa nieprzyjemne. Zjadlam platki z mlekiem i myslalam ze hefne ale juz przeszlo. Ale dobrze. Przynajmniej wiem ze jakis postep jest. Ide troche posprzatac bo o 15 tesciu ma mi przyniesc miesa na mielone :D naprawde mam zlotych tesciow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kasik brzunio rosnie. ostatnie spodnie ktore byly dobre robia sie ciasne. nawet nie mam kiedy jechac na zakupy. samej mi sie nie chce a moj pracuje. nie raz dopiero w sobote nad ranem wraca do domu i musi odespac nocki. od poczatku przytylam ok 9kg. jak narazie idzie mi w brzuch bo normalnie jestem taka jaka bylam. nawet siostry tesciowa powiedziala ze nie widac po mnie ze tyle przytylam. jedynie po brzuchu. ale powiedziala ze dobrze bo ona w ciazy to tyla wszedzie. widac po rekach i ogolnie. a w sobote widzialam sie z kuzynka ktora rodzi za miesiac . tak przytyla ze jej nie poznalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiaa12 dobrze ze wyniki nie najgorsze ;) a jak brzusio rośnie ? Bo mój juz spory ;) Nessaja wynik bety jest bardzo dobry wiec wszystko się ułoży i będzie dzidzia ;) Ala ale kaszana z tym lozeczkiem ;/ człowiek czeka z nie cierpliwością a tu taka przykra niespodzianka ... Ale mam nadzieje ze wymienia na nie zniszczony ... Stymulowana slicznie wygladalas w tej sukience ja mam wesele 18 i nie wiem co mam na siebie włożyć :( Izulinka piękna ;) wygladasz kwitnaco kochana ;) Mamaniemama odpoczywaj dużo a może pomyslisz nad l4 ? Mackowa jak samopoczucie w taka pogodę ? Iza jak mdłości ? Dajesz rade ? A ja cukrzycy jednak nie mam właśnie gin mi napisał ze wyniki mam ok ;) jupi !!! Ta pogoda mnie wykonczy jak tak dalej pójdzie to nie skonczymy tego remontu przed porodem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ten gosc wyzej to ja. kasiaa12.zapomnialam sie podpisac. dziewczyny wy bralyscie magne b6. mam pytanie. czy on wam pomagal? bo ja go biore ponad miesiac. i bylam zadowolona z niego do czasu. znowu mnie mecza skurcze w lydkach. kolejna noc mnie budzil skurcz. juz nie wiem jak z tym walczyc. wizyta dopiero za tydzien... nie wspomne o zgadze. w nocy zasnelam jak napilam sie goracej herbaty bo tak to sie meczylam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia skurcze mogą byc nie tylko z braku magnezu,ten już uzupełniłaś i było ok,a teraz może masz za dużo fosforu w organiźmie i beda cię skurcze łapac ?pijesz duzo mleka ? w mleku jest dużo fosforu,trzeba by innych źródeł wapnia poszukac.ja od jakiegos miesiaca biore magnez w dużych dawkach,dodatkowo przecież jest w pożywieniu,ale skurcze mnie nie łapały nigdy,nawet nie wiedziałam jak to jest bo nigdy w życiu mnie nie złapał.magnez biore bo zawsze jak samochodem jeździła bolał mnie brzuch i magnez narazie się sprawdza :) a ostatnio pije dużo mleka,2 szklanki to jest minimum dziennie ,a czasami to i litr przez dzien sama wychłepcze :D i w sobote w nocy złapał mnie potworny skurcz w łydke :) myslałam ze umre :( potem ta łydka się jeszcze w poniedziałek i wtorek odzywała. Alaa ja smaruje się gdzies tak od 17 tygodnia bodajże,na początku miałam z perfecty krem kosztuje u mnie 14 zł,2 tubki go zużyłam a teraz kupiłam sobie dzidziuś za 20 zł,ogladałam w programie katarzyny bosackiej ze dobrze właśnie jest zmieniac te kremy,zużyc 2-3 tubki i zmieniac na inny. no i do tej pory smarowałam się tylko wieczorem po kapieli,teraz chyba zaczne smarowac sie rano i wieczorem bo brzuch już nabiera szybkiego tempa wzrostu.ja smaruje tylko biust,brzuch,biodra,a reszte ciała jakimś zwykłym nawilżającym albo oliwką.na udach i posladkach nie smaruje tym przeciw roztepom i tam nie mam nic.a biodra smaruje codziennie i na jednym mi ostatnio taki maciupenki wyskoczył.wiec estrogeny i tak swoje zrobią :) ale może krem chociaż troszke pomoże :) ale pyszny obiadek miałam dzis dziewczynki :) kurczak w sosie smietanowo-ziołowym i makaron do tego :) o matko jak ja sie nażarłam :) mamcia moja ma teraz miesiąc wolnego i bedzie mi gotowac pyszne obiadki :):D tymczasem lece zbierac pranie,poodkurzac i brac sie za trening :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Giubelli
Wpadam na pocztę z głupiej ciekawości i co widzę? Nessaja w ciąży? Iza w ciąży? Maćkowa super równa babka, taka przysłowiowa dziewczyna z sąsiedztwa, Stymulowana chyba jakąś piłeczkę sobie wsadziła pod sukienkę - wyglądasz bosko :) tyle zdążyłam oglądnąć. No cudownie dziewczyny ! :) My normalnie obydwie kwitniemy, dziecko moje jest tak cudowne jak woda z Lichenia, podobno - bo tak mi mówią dzieciate kuleżanki odwiedzające mnie, że to jest niebywałe żeby dziecko trzymiesięczne przesypiało całą noc (ona mi już po pierwszym tak spała :P - ale ich nie dobijam hyhyyhy :D ) a potem o 9.oo dam cycka 15 min i śpi do 12.oo ;) postanowiłam, że będę dawać flaszkę z mm tylko na noc, bo wyczytałam, że dzieci po mm lubią mieć skłonność do tycia - nie wiem. Póki mam możliwość i pokarm w cycach to daję jej possać. Z resztą i ona się uspokaja wtedy, a i ja mogę oglądnąć coś głupiego w tv. Jestem teraz fanką ojca Mateusza i miodowych lat :P seriale nie wymagające zbytniego myślenia a i pozytywne zakończenie mają więc nie spowodują zniknięcia mleka z mych piersi ze stresu hehehe :) Kurdeeee, jak ja bym chciała uczestniczyć dalej w waszych debatach, staraniach i was pocieszać i cieszyć się z wami i smucić... ale cholera nie ma jak ! Korki mi znów wróciły, na szczęscie gotuje u mnie w domu tata, ja mam tylko ogarnąć wszystko, nie ma tak źle.... Myślałam naprawdę że będzie gorzej, że będę latać z osranymi gaciami, z praniem, prasowaniem. Gdzież tam! Mała robi jedną kupkę dziennie ale konkretną, czasem jej coś bokiem wyjdzie ;) ale mam już opanowaną technikę, tu przydaje się przewijak bez pokrowca na część pupianą ;) i czasem flanelowa ceratka. Pod szyjkę daję zawsze pieluszkę więc nie leje jej się pod szyję, nie papra jej się nic więc i przebierać jej nie muszę 5x dziennie. Trzeba sobie zorganizować wszystko, poznać przede wszystkim dziecko i trzymać się dewizy: byleby do przodu ! Teraz mój bączek śpi, zasypia sama, jak wstaje to ma taki kochany uśmiech.... gaworzy na całego, zapowietrza się i wydaje odgłos coś jak śmiech ;) jedna ciotka nauczyła ją pokazywać język - czasem jej się uda choć myślę, że to przypadek ;) ma już swoje rytuały, np. wiercenie się i nakrywanie się pieluszką. Po 2 minutach już śpi. Minusów w jej zachowaniu nie widzę, choć czasem widzę, że woli na rękach być niż leżeć, ale nie daję się i biorę ją jak tylko muszę. Jak jej śpiewam to ciągnie razem ze mną gaworzenie jakby chciała razem ze mną śpiewać! Przeszłyśmy też trochę, bo urodziła się z tym kręczem szyjnym - miała głókę przechyloną w lewo, byłam na badaniach, ma leżeć min. 20 min dziennie na brzuszku, pani pokazała jak ćwiczyć więc ok. Ropi jej się dalej jedno oczko. Przemywać solą fizj. i masować kącik oka i wzdłuż noska kanalik - kropelki i inne durepśtryki nie działają. Piszę Wam to na przyszłość. A! I podobno mleko swoje jest dobre na to. Czasem jej zapodam. Co jeszcze...miała afty ale przeszło wszystko po pędzlowaniu ich aftinem. Ciemieniuchę ma bardzo małą, czeszę ją po oliwce i kąpieli - bardzo to lubi, nawet raz przy tym zasnęła ;) Nie jestem matką upierającą się przy czymś, chłonę wiedzę i przede wszystkim czerpię ją z doświadczeń innych mam bo one wiedzą najlepiej co było dla ich dziecka dobre. Wam też tak radzę. Uwielbiam moją Tośkę i chyba chciałabym mieć już następneGO.... :) ściskam mocno, jak macie jakieś pytania - walcie śmiało, postaram się odpisać !! POWODZENIA WSZYSTKIM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem i ja:). Dziecko moje zasnęło snem kamiennym o 19:55 i chyba już zacznę kazać mówić do siebie "mistrzu", bo od trzech dni usypianie go zajmuje mi jakieś 15-20 sekund:). Boże, jestem w euforii!!! No i tero nie wiem co zrobić z wolnym czasem - myć łeb, golić pachę czy może zjeść obiad?;) Alaa - i co z tym łóżeczkiem? Asanka - witaj:) Ja przed zajściem w ciążę brałam tylko kwas foliowy. Jeśli chodzi o ryby to nie jadłam ich za wiele ani przed ciążą, ani w trakcie (przed prowadziłam raczej mało zdrowy tryb życia, niestety, a w trakcie potworne mdłości nie pozwalały mi jeść długo niczego...). No ale zdrowe są, to fakt. Tylko nie w puszkach, bo zawierają rtęć (szczególnie tuńczyk), a to jest bardzo niekorzystne dla płodu. Angelus - strasznie mnie trapi jedna rzecz: po porodzie powiedzieli Ci, że Zuza będzie często chorować. Po czym to poznali? Co do chrzcin - my chrzcimy 19 października. Chrzestną będzie siostra M. (bo moja nie ma bierzmowania), a chrzestnym jego brat cioteczny. Lepszych opcji nie było. Dla mnie to i tak sztuczna instytucja - niestety, takie mam doświadczenia. Zresztą sama nie jestem praktykującą katoliczkąi najchętniej zostawiłabym decyzję o ochrzczeniu Kacprowi jak będzie już świadom swoich wyborów. Ale z drugiej strony ani mi się nie chce walczyć z tradycją, ani afiszować się w rodzinie ze swoimi kontrowersyjnymi bądź co bądź poglądami, bo to niczego dobrego nie przyniesie. Po co mi to? Swoje mogę myśleć, natomiast dla dobra ogółu zrobię jak wszyscy. A najbardziej wkurza mnie w tych wszystkich chrzcinach, Komuniach Świętych itp. to, że rzadko kto przeżywa wtedy to co naprawdę ma być w tych dniach ważne - liczy się tylko kto ile dał, jaki kupił prezent, czy wódki starczyło i czy było dobre żarcie. Mimo, że nie praktykuję to nie znaczy, że nie wierzę. Wierzę, ale lubię być z Bogiem sam na sam, bez pośrednictwa Kościoła. Karciaaa - na synka czkawkę nie pomoże jak się napijesz, bo to on się nałykał jak wariat wód płodowych (pewnie zjadłaś coś słodkiego:) ) i będzie tak czkał aż mu samo przejdzie:). A pamiętaj, ze czkawka u nienarodzonego dziecka to bardzo ważne ćwiczenie, za pomocą którego malec trenuje układ oddechowy:) Niech więc czka ile wlezie:) Mamaniemama - bidulko Ty:* Jak będziesz miała lepsze dni to skrobnij do nas parę słów, bo się martwimy:( Kaasik89 - :* Brzoskwinko - ale bym zjadła takiego kurczaczka, mniaaam! A mam tylko zupę jarzynową...:( Giubelli - fajnie, że się odezwałaś:) Czyli widzę, że nie tylko mnie sie marzy drugie...;) A co na to M.? :) Rzeczywiście, Tosia to ZŁOTE dziecko, że tak śpi...:) Ale nie narzekam, nie narzekam, bo mój mały śpi w nocy po 4-5 godzin, więc źle nie jest. A nasłuchałam się jak to niektórzy mają taniec Murzynów co 2 godziny do roku... Dziewczyny, moje dziecko wczoraj po raz pierwszy trzymało w ręku gryzaczek i...pogryzało (!!!). Mam zdjęcia, żeby nie było!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala2013
Jestem po wizycie.. myslalam, ze zwariuje na tym usg. Z 10 minut moj ginekolog zajmowal sie serduszkiem. Nic nie mowil tylko mruczal. Na koniec powiedzial, ze chyba jest dobrze. Chyba??? Co to w ogole znaczy?? :( jestem zla, smutna, wystraszona itp. Serduszko bije 152 uderzen na minute, miedzy nozkami nic nie wyroslo czyli zostaje Lenka, wazy ok 840g a mierzy ok 22cm. W biocenozie wyszlo mi ze mam zapalenie i musze brac przez tydzien globulki dowcipne. Myslalam, ze po wizycie bede bardziej spokojna a jestem przerazona :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jovanka wiesz po tym że jest wczesniakiem i ma osłabiona odporność;/ no właśnie tak częto jest z tymi uroczystościami że liczy się co się zje a nie to co w sercu.czy.co się dzieje ile razy w kościele słyszę "ej patrz co ta ubrala albo co masz na obiad?" no masakra my po chrzcie robimy w domu kawę dla naszych rodziców dla chrzestnych małej i wsio... Nie będę się za przeproszeniem szczypac po "pipie"(przepraszam) żeby robić wielka impreze ważne co dzieje się w środku... Ech i post przerywany karmieniem że zapomniałam co.miałam napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olala ciebie te wizyty u tego glupka w ogóle nie uspokajaja wręcz odwrotnie. :/ nie wiem jak można taką informację dać pacjentce. Lena śliczne imię Te takie miało być u nas Z łóżeczkiek sprawa wygląda następująco zgłosiłam reklamacje kurierowi. Bo sprzedawca upiera się ze wysłał sprawne łóżeczko :/ o i o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×